לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-08-2007, 21:45
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dvile שמתחילה ב "(דיון) תקציב המשטרה"

תקציב המשטרה הוא, אם להתבטא העדינות, קטסטרופה.
רובו המכריע (כ - 90% למיטב זכרוני) משמש לתשלום משכורות, רוב השאר לאחזקה שוטפת (מים, חשמל, ארנונה, דלק, תחמושת, רכש כלי רכב וכד'), והשאריות הולכות לדברים אחרים, כגון פיתוח אמצעים, מחקר וכן הלאה.
כמות השוטרים לא מספיקה - משטרת ישראל קטנה מידי ביחס למספר האזרחים במדינה, כמעט חצי ביחס למקובל בעולם המערבי, וזה כולל גם את מג"ב, שהוא כח שלא עוסק כמעט במניעת פשיעה.
המשמעות היא שהמשטרה זקוקה באופן נואש לתוספת תקציבים, לא כל כך בשביל איזה פלאטטופ בניידות, אלא בשביל לגייס עוד כמה אלפי שוטרים, בנוסף לשוטרי קבע שיבואו במקום הצרה שנקראת שח"מ.
כך שהאזרח יראה הרבה יותר ניידות, יהיה אפשר לעסוק לא רק בריצה מאירוע לאירוע אלא גם ליזום פעילויות שימנעו פשיעה, תהיה יותר הרתעה, ובקיצור - משטרה שתוכל לתת שירות טוב בהרבה.
(וכדי לענות מראש לתגובות שיטענו שהשוטרים לא מקצועיים ויש לא מעט שוטרים שנמצאים במשטרה כי הם לא עברו גיבוש לאזרחות - העלאת משכורות לשוטרים תמשוך למשטרה כח אדם איכותי יותר, יותר כסף מאפשר הכשרות איכותיות יותר - בהנחה שהוא ינוצל נכון, וכן הלאה.).

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-08-2007, 22:23
  אישגדול אישגדול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.06
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "הכל טוב ויפה למעט עניין ההרתעה !..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
הרתעה לא נקנית בכסף !

(אלא אם כן אתה מתכוון לענייני ה"בולטות והנוכחות" בשטח)...

אני חולק עליך. הרתעה בהחלט נקנית בכסף!
אם יהיו יותר ניידות, כך שניידת סיור תטפל במשמרת בשלושה - ארבעה אירועים, במקום עשרה עד עשרים היום, ויהיו פי שניים בלשים במשמרת, השוטרים יוכלו לבצע פעילות יזומה. לדוגמה? לבצע תצפיות ומארבים באזורים בהם יש יותר פשיעה, לבצע מחסומי פתע באזורים מועדים לגניבת רכב, לבקר יותר מאתרי עבריינים, לטפל בנושאים שמטרידים את הקהילה ולא טופלו מחוסר משאבים כמו קבוצות נערים שגורמות מטרדי רעש (ובאותה הזדמנות לבדוק שאין להם סכינים, ולטפל במי שנושא אותם). כיום, כשניידת ממוצעת רצה מאירוע אלימות במשפחה לקטטה לתאונה לאדם חשוד כמחבל לתקיפה להתפרצות (אני לא שם סימני פיסוק בכוונה), אין לשוטרים זמן לעכב ולרשום עבריין מוכר שנראה מסתובב. הם לא יצליחו להגיע לשכנה שמתלוננת על רעש, ולא יבצעו פעילות מניעה באזור בתי הדואר בימים שבהם קשישים מושכים את כספי הביטוח הלאומי - עד שמישהו ישדוד את הקשיש. פשוט אין להם זמן.
בקיצור - אם עבריין יודע כיום שהוא מטייל בשכונה והסכוי ששוטר בכלל יתייחס אליו הוא אפסי, הוא ימשיך לעשות מה שהוא רוצה. המטרה היא ליצר מצב שבו עבריין ידע שהוא לא יכול להסתובב בלי להבדק. אם אזרח כיום רואה ניידת רק כשקרה משהו, ליצר מצב שבו לאזרח תהיה כתובת לפנות אליה גם בנושאים שכיום אין למשטרה זמן להתעסק בהם.
לכך כמובן צריכים להתווסף מחקרים (שגם הם עולים כסף) שיכוונו את המפקדים לבעיות האמיתיות, ולא לאלה שנוח להתעסק איתן(מישהו אמר "אכיפת מהירות בכבישים מהירים "?).
דרך אגב, נוכחות ובולטות הן לא מילים גסות, בתנאי שהן מנוצלות בצורה נכונה כחלק מאסטרטגית פעולה. אם שמים 20 שוטרים בתצורה של עציצים כדי שהאזרחים יראו יותר משטרה, אז אכן אתה צודק.

ישן 19-08-2007, 22:43
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
לא חולק על דבריך אלא רואה את העניין מזוית אחרת לחלוטין !...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אישגדול שמתחילה ב "[QUOTE=לבני]הרתעה לא נקנית..."

עבריין יכל להבדק עשרים פעם על ידי שוטר, הוא יודע שגם אם ייתפס ברשותו דבר מה מה כבר מצפה לו?

עברייני תנועה יכולים להעצר עשרים פעם במחסום - מה כבר מצפה להם (ע"ע נהג המשאית הרוצח עם 200 ההרשעות ששוחרר ממש היום לביתו לאחר שרצח משפחה) !

שוטר יכל להגיע ארבע פעמים למשפחת X שגורמת לרעש ומטרד ביום שישי בערב לשכונה שלמה - מה הוא כבר יעשה ? יירשום להם דו"ח של 360 ש"ח?...

שלא תבין אותי לא נכון - אינני בא בטענות אל המשטרה !
השוטר בסה"כ לרוב עושה את כל מה שהחוק מותיר לו לעשות במגבלות שאתה ציינת בהודעתך הקודמת.

הרתעה מבחינתי = ע נ י ש ה !
הרתעה מבחינתי היא היכולת לגרום לעבריין לחשוב פעמיים בטרם מעשה כי סביר שאם הוא ייתפס יהיה לו הרבה מאוד מה להפסיד !

ההרתעה אמורה להווצר בין כתלי בית המשפט.

ומזה לדעתי חסר לנו והרבה !
ישן 19-08-2007, 23:35
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לא חולק על דבריך אלא רואה את העניין מזוית אחרת לחלוטין !..."

קודם כל אתחיל מזה שאני מסכים איתך לחלוטין. הענישה כיום היא פרס לפושע ועלבון לקורבנות. אני מחכה לראות מה יהיה עונשו של "בן הטובים" שיצא עם סכין בכיס לקטטה בראשל"צ ורצח בדם קר את צחי באשה.

אבל לדעתי יש חשיבות עצומה להרתעה גם ברמה של השוטר ברחוב. אני חושב שאם שכן מרעיש יחטוף קנס של 360 ש"ח פעמיים בחודש, ואם נער יעוכב בתחנה והוריו יאלצו לשלם על נזקים ונדליסטים שביצע - יש בזה המון הרתעה.
ובמידה וחבורת נערים עוברת חיפוש ומוצאים בכליו של מי מהם סכין, אפילו אם הוא לא נכנס לכלא לשלוש שנים עצם המעצר, החקירה, זימון ההורים, התשלום לעו"ד, הגשת כתב האישום וכל הבלגן שמסביב - מרתיעים בפני עצמם. אולי על כל חלאה אחת שתיתפס ותטורטר שנתיים בבתי משפט יהיו כמה חברים שיחליטו לא לצאת עם הסכין מהבית כדי להמנע מהבלגן הזה.
אבל זה יקרה רק אם הם באמת יפחדו שפתאום יצוץ להם שוטר.

מספיק דשנו בשיטת החלון השבור של ג'וליאני. יותר שוטרים וחוסר סלחנות - יותר שקט.

לדעתי מה שאנחנו צריכים זה החזרה של שיטת שוטרי המקוף. שוטרים שממונים על איזור (ואני לא מדבר על הבדיחה שקרויה שיטור קהילתי, עם רס"ר משועמם שיושב במשרדון ליד גן ילדים שעתיים בשבוע).
אם לכל שכונה יהיה צוות קטן (או גדול, תלוי בבעייתיות) של שוטר-שניים + כמה מתנדבי משא"ז שיעשו סיבובי נוכחות בשכונה וילמדו להכיר את הבלגניסטים הקבועים, זה יכול להחזיר די הרבה שקט לרחובות.
ישן 19-08-2007, 21:51
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05

בתור מתנדב לשעבר במשא"ז אני יכול להגיד שלפחות לפי אופי הפעילות שהיה לנו, לא באמת יש צורך ביותר מהקרבינים שיש (וגם הם בעיקר לצרכי הרתעה וזיהוי ככוח בטחון) ובכלל הציוד תואם את ה"ייעוד", אם יחליטו לשנות ייעוד אז כן יהיה צורך ביותר תקציב.

בנוסף, אני לא יודע אם מג"ב נכללים בתקציב המשטרה או הצבא, אבל למג"ב יש הקצאות מטורפות, ממש ברמת הגיחוך (ז"א לעומת אופי פעילות) לא פעם יצא לי לראות שוטרי מג"ב רגילים (ז"א לא יס"מ-ימ"מ) עם נשקים נורא דומים לזה של הקצינה המתחזה, סתם בתור דוגמא.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 19-08-2007, 22:57
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
ומה שיש משתמשים איתו ?
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי dvile שמתחילה ב "בוא נתחיל בזה שהמשטרה מעניקה..."

כאשר אט"ל הכניס לכל הניידות את המסוף \ GPS , ובכך איפשר גם למפקד תחנה , או למי שצריך (כמו יומנאי) לראות את מיקום כל הניידות , האם מישהו משתמש בזה (כן , כמובן לא כל הסיירים רוצים שיראו שהניידת שלהם סטטית כי הם ישנים באיזה פארק,מעבר לשעתיים שינה שמגיע להם בלילה)?
כאשר רישתו את כל נצרת במצלמות לפרויקט משל"ט 2000 , או בירושליים מב"ט 2000 . מישהו משתמש היום בחדרים האילו ? חוץ מלהשלים שעות שינה ?
אז למה לבזבז את הכסף בכל מקרה ? כל ניסיון של יעול לא מתקבל מול השוטרים , שמתעקשים לעבוד בדרך הישנה (ולא כל כך טובה) , כי זה יותר נוח בשבילהם , ופחות צורך להגדיל ראש . מה ששוטרים לא הכי אוהבים .

נערך לאחרונה ע"י JAVEHN בתאריך 19-08-2007 בשעה 23:00.
ישן 20-08-2007, 00:52
  RedGti07 RedGti07 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
למה אתה מלכלך כל כך ?
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי JAVEHN שמתחילה ב "ומה שיש משתמשים איתו ?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי JAVEHN
כאשר אט"ל הכניס לכל הניידות את המסוף \ GPS , ובכך איפשר גם למפקד תחנה , או למי שצריך (כמו יומנאי) לראות את מיקום כל הניידות , האם מישהו משתמש בזה (כן , כמובן לא כל הסיירים רוצים שיראו שהניידת שלהם סטטית כי הם ישנים באיזה פארק,מעבר לשעתיים שינה שמגיע להם בלילה)?
כאשר רישתו את כל נצרת במצלמות לפרויקט משל"ט 2000 , או בירושליים מב"ט 2000 . מישהו משתמש היום בחדרים האילו ? חוץ מלהשלים שעות שינה ?
אז למה לבזבז את הכסף בכל מקרה ? כל ניסיון של יעול לא מתקבל מול השוטרים , שמתעקשים לעבוד בדרך הישנה (ולא כל כך טובה) , כי זה יותר נוח בשבילהם , ופחות צורך להגדיל ראש . מה ששוטרים לא הכי אוהבים .

איזה שעות שינה מגיעות להם ,אין שום שעתיים שמגיעות לסייר בלילה לישון! למה אתה מכליל,וחושב שכל השוטרים ישנים? מתי סיכנת אתה את חייך בקטטה ,מעצר,מרדף או כל פעם שעושים איזה חיפוש על נרקומן ויכולים להדקר ממחט?מתי אותך תקפו עבריינים בשביל 4500 ש"ח?ודרך אגב היום הקבלה של מסופים במשטרה היא מעולה וכל השוטרים מעדיפים את המסוף שכן קל לבדוק רכבים ולרשום דוחות שונים...
תכנס לקישור ותראה לקט קטן ממה שעובר על שוטרים בכל יום...
http://www.telaviv.police.gov.il/in...p?id=plili&tm=2

ישן 20-08-2007, 00:41

אני מתנדב כבר 3 וחצי שנים בסיור...

כולכם צודקים...
1. תקציבים על הפנים! משכורות של שוטרים ללא תואר זה בושה וחרפה!
2. אין גיבוי מהפיקוד,ואין גיבוי מהמדינה לפעול בכל הכוח למיגור הפשיעה! ביצעתי מרדף אחר גנב רכב
וקיבלתי מכה קלה בניידת, לא עניין אותם שעצרתי אותו רק עניין אותם הניידת !!
3.בתי המשפט הם בדיחה! לכל מתנדבי מחוז ת"א כולכם מכירים את הכנופיה שהייתה פורצת לבתי מרקחת! הצלחתי לאחר מרדף שלי יחד עם שותפי כולל ניגוחים עם רכב המילוט שלהם להביא שניים מהכנופיה,אני נפצעתי בברך לאחר מרדף רגלי ושכבתי בבית כשבוע והם כבר הלכו הביתה באותו היום!
ואפילו נתפסו שבוע אחרי בבני ברק על חם על ידי סיירי מרחב דן!
4.אין בעיה של נשקים יש בעיה של סמכויות ירי וכו'. מה שכן חסרים ציודים לראיית לילה,סיוע של כלבים וסיוע מסוק!
5.ניידות ושוטרים זה ביזיון למדינה ,אין ניידות ושוטרי סיור, שמים לי שח"מיסטית בת 18 שצריכה להתמודד עם העבריינים של היום, וכשצריך לבצע מרדף היא מחרבנת במכנסיים!

לסיכום : לפי דעתי לא יהיה תיקצוב הוגן בגלל שהמדינה מושחתת ונוח לפוליטיקאים שתהיה לנו משטרה חלשה שכן הם מבקרים בחדרי החקירות כל יומיים! זה הכל פוליטיקה! להזכירכם בכנס קיסריה ביקש המפכ"ל לשעבר מראש הממשלה דאז עוד תקציבים להלחם בפשיעה ונענה בחוצפה כאשר הוא אמר לו "שב שב תסתדר עם מה שיש".
אנשים לא מבינים שהאיום הכי גדול זה לא לבנון או אירן אלא זה הפשיעה בארץ! היא פוגעת בכל ! קונים היום פוליטיקאים! משלמים בסמים לבוגדים במדינה כדי שיתנו להם מידעים... ילדים נדקרים, מעשנים,ושותים. שודדים זקנות והורסים לאזרח את חייו! תאונות דרכים רוצחות בנו ללא היכר!!
מי יתן שתחזק ידה של משטרת ישראל!

ישן 20-08-2007, 09:02
  dvile dvile אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.06
שלח הודעה דרך ICQ אל dvile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי RedGti07 שמתחילה ב "אני מתנדב כבר 3 וחצי שנים בסיור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedGti07
כולכם צודקים...
1. תקציבים על הפנים! משכורות של שוטרים ללא תואר זה בושה וחרפה!
2. אין גיבוי מהפיקוד,ואין גיבוי מהמדינה לפעול בכל הכוח למיגור הפשיעה! ביצעתי מרדף אחר גנב רכב
וקיבלתי מכה קלה בניידת, לא עניין אותם שעצרתי אותו רק עניין אותם הניידת !!
3.בתי המשפט הם בדיחה! לכל מתנדבי מחוז ת"א כולכם מכירים את הכנופיה שהייתה פורצת לבתי מרקחת! הצלחתי לאחר מרדף שלי יחד עם שותפי כולל ניגוחים עם רכב המילוט שלהם להביא שניים מהכנופיה,אני נפצעתי בברך לאחר מרדף רגלי ושכבתי בבית כשבוע והם כבר הלכו הביתה באותו היום!
ואפילו נתפסו שבוע אחרי בבני ברק על חם על ידי סיירי מרחב דן!
4.אין בעיה של נשקים יש בעיה של סמכויות ירי וכו'. מה שכן חסרים ציודים לראיית לילה,סיוע של כלבים וסיוע מסוק!
5.ניידות ושוטרים זה ביזיון למדינה ,אין ניידות ושוטרי סיור, שמים לי שח"מיסטית בת 18 שצריכה להתמודד עם העבריינים של היום, וכשצריך לבצע מרדף היא מחרבנת במכנסיים!

לסיכום : לפי דעתי לא יהיה תיקצוב הוגן בגלל שהמדינה מושחתת ונוח לפוליטיקאים שתהיה לנו משטרה חלשה שכן הם מבקרים בחדרי החקירות כל יומיים! זה הכל פוליטיקה! להזכירכם בכנס קיסריה ביקש המפכ"ל לשעבר מראש הממשלה דאז עוד תקציבים להלחם בפשיעה ונענה בחוצפה כאשר הוא אמר לו "שב שב תסתדר עם מה שיש".
אנשים לא מבינים שהאיום הכי גדול זה לא לבנון או אירן אלא זה הפשיעה בארץ! היא פוגעת בכל ! קונים היום פוליטיקאים! משלמים בסמים לבוגדים במדינה כדי שיתנו להם מידעים... ילדים נדקרים, מעשנים,ושותים. שודדים זקנות והורסים לאזרח את חייו! תאונות דרכים רוצחות בנו ללא היכר!!
מי יתן שתחזק ידה של משטרת ישראל!

צודק!, אני בשעות העבודה שלי אני מתעסק בעסקים איש עסקים ולפעמים בא לי להתפרק ולצאת למשמר האזרחי
צה"ל זה צה"ל בלי שום קשר למשטרה
אני יעשה השוואה
בארץ לשוטרים אין ממש סמכויות זה הכול שטויות
לעומת זאות
בארה"ב יש לשוטר סמכות ויותר מי זה בארה"ב סתם לדוגמא מי שינסה לבצע שוד רכב כול המחוז הזה יעשה אחריו מרדף ובסוף יעצרו אותו !!
בארץ זה אחרת לא אכפת להם מהאזרח הקטן
למשטרה שלנו בארץ חסר כוח אדם והרבה
כשיש כוח אדם המשטרה יכולה לטפל באירוע והם ידעו שיש מי שעוד יטפל באירוע אחר
אני חושב שצריך לטפל בעניין הזה כמה שיותר מהר להזרים יותר תקציב למשטרה שיקנו יותר ציוד ויחפשו כוח אדם ואז כול הפשיעה הזאות תיפסק
ישן 20-08-2007, 10:26

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי dvile שמתחילה ב "[QUOTE=RedGti07]כולכם..."

תראה לגבי הפשיעה תיפסק זה בטוח שלא!
אי אפשר להפסיק פשיעה אפשר לצמצם אותה למימדים נסבלים! אני קרימינולוג, ודבר אחד מלמדים אותך בתואר שהרתעה מייצרים בעזרת שלושה דברים:
1.ודאות העונש. (תתפס ותענש לפחות בשלושים אחוז מהמקרים-זה לפי מחקרים)
2.מיידיות העונש-העונש חייב להיות מהיר,ולא משפט שימשך שנים.זה פועל על מערכות בגוף שמבצעות התנייה בין פשע ובין עונש והתנייה לא עובדת אם היא באה חודשים אחרי.(קח למשל דוגמא מדינות שהקנס על עבירת תנועה משולם במקום!)
3.פרופורציונאליות העונש- לא צריך להוציא להורג או לקטוע יד לאדם שגנב אך בהחלט צריך להענישו ולא להיות כו מקלים.
אני חושב שמה שעשו בניו יורק זה הגזמה פרועה! וזה גם לא עובד! האם מישהו בדק מה קרה למשל בניו גרז'י?
ברגע שפעלו בניו יורק בכל הכוח העבריינים נטשו לפרברים, הם לא הפכו לאזרחים טובים זה בטוח!
צריך להבהיר לעבריינים שעליהם להירגע. ולצמצם את פשיעתם.יש להבין אין וואקום כל עבריין שנכנס לכלא תמיד יצוץ לו מחליף.מה גם שברגע שהמשטרה שוברת את הכלים גם העבריינים ישברו את הכלים.וכך נגיע למצב של ארה"ב בה כל שבוע נרצח שוטר! והכי חשוב יש לבנות גדר הפרדה - מנסיון אני אומר לך שרוב גניבות הרכב ועוד פשעים רבים מגיעים מן השטחים! תראו מה קורה בבני ברק.יש להם מלא שבח"ים שעובדים ביום ובלילה יוצאים להשלמת הכנסה בבתים קרובים!אחוז הפשיעה שם עלה מאוד! לגבי תופעת הסכינאות כל אדם שמחזיק סכין צריך לקבל קנס של 5000 ש"ח כי הם לא מפחדים ממעצר ומשפט אלא רק מזה שיפגעו להם בכיס ואם הוא קטין שההורים ישלמו!

ישן 20-08-2007, 12:55
  dvile dvile אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.06
שלח הודעה דרך ICQ אל dvile
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי RedGti07 שמתחילה ב "תראה לגבי הפשיעה תיפסק זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי RedGti07
תראה לגבי הפשיעה תיפסק זה בטוח שלא!
אי אפשר להפסיק פשיעה אפשר לצמצם אותה למימדים נסבלים! אני קרימינולוג, ודבר אחד מלמדים אותך בתואר שהרתעה מייצרים בעזרת שלושה דברים:
1.ודאות העונש. (תתפס ותענש לפחות בשלושים אחוז מהמקרים-זה לפי מחקרים)
2.מיידיות העונש-העונש חייב להיות מהיר,ולא משפט שימשך שנים.זה פועל על מערכות בגוף שמבצעות התנייה בין פשע ובין עונש והתנייה לא עובדת אם היא באה חודשים אחרי.(קח למשל דוגמא מדינות שהקנס על עבירת תנועה משולם במקום!)
3.פרופורציונאליות העונש- לא צריך להוציא להורג או לקטוע יד לאדם שגנב אך בהחלט צריך להענישו ולא להיות כו מקלים.
אני חושב שמה שעשו בניו יורק זה הגזמה פרועה! וזה גם לא עובד! האם מישהו בדק מה קרה למשל בניו גרז'י?
ברגע שפעלו בניו יורק בכל הכוח העבריינים נטשו לפרברים, הם לא הפכו לאזרחים טובים זה בטוח!
צריך להבהיר לעבריינים שעליהם להירגע. ולצמצם את פשיעתם.יש להבין אין וואקום כל עבריין שנכנס לכלא תמיד יצוץ לו מחליף.מה גם שברגע שהמשטרה שוברת את הכלים גם העבריינים ישברו את הכלים.וכך נגיע למצב של ארה"ב בה כל שבוע נרצח שוטר! והכי חשוב יש לבנות גדר הפרדה - מנסיון אני אומר לך שרוב גניבות הרכב ועוד פשעים רבים מגיעים מן השטחים! תראו מה קורה בבני ברק.יש להם מלא שבח"ים שעובדים ביום ובלילה יוצאים להשלמת הכנסה בבתים קרובים!אחוז הפשיעה שם עלה מאוד! לגבי תופעת הסכינאות כל אדם שמחזיק סכין צריך לקבל קנס של 5000 ש"ח כי הם לא מפחדים ממעצר ומשפט אלא רק מזה שיפגעו להם בכיס ואם הוא קטין שההורים ישלמו!

בוא אני יגיד לך דבר כזה
איך אתה מסביר את העניין שכול יום אצלינו במדינה יש אונס ,יש דקירה ,יש שוד ,יש רצח ,זה דרס משפחה שלמה
איך אתה מסביר את זה ?
זה האכיפה לא טובה או שהאנשים של היום יוצאים פגומים
ישן 20-08-2007, 17:03

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לא יכול ולא יודע לנופף לך במספרים !..."

פרופורציות זה עניין יחסי...
למשל בפינלנד נערך מחקר לאחר שנחקק חוק לעונש מוות לרוצחים.לאחר החקיקה הייתה עלייה במקרי הרצח!
לפעמים יש אנשים שאומרים למשל "תראו את ארה"ב יש מדינות שיש בהם את חוק שלוש העבירות ואחרי זה נכנסים לכלא למאסר עולם" מחקרים גילו שדווקא חוק השלוש יוצר עליה במקרי פשיעה חמורה וההסבר לזה הוא שאדם שמבצע שוד מזויין ומשהו מסתבך אז הוא יעדיף לרצוח כדי לא להשאיר עד לדוגמא במקום אדם שיאמר לעצמו אני אכנס לכמה שנים ואצא החוצה אחרי זה אז בוא לא נסלים את המצב.או שרודפים אחרי עבריין והוא יודע שזאת העבירה השלישית שלו הוא יכנע בקלות ואז ירצח שוטרים כדי לא לגמור בכלא.
לגבי העונשים בארץ, עבריינים לא מקבלים בעצם כלום! אתה יכול להתפס על גניבה ופריצה עשר פעמים ועדיין לא לשבת דקה!
לגבי דקירות של בני נוער המניעה היחידה היא לא בעונש של הדוקרים אלא לפני בהחזקת הסכין עצמה,ואני אסביר גם את ההיגיון מאחורי זה... דקירה במהלך קטטה היא עבירה הנקראית "עבירה אקספרסיבית"
זאת אומרת שהיא לא מונעת מחשיבה כמו פריצה למשל אלא מדחף לא נשלט לאלימות שיכול גם לפגוע באנשים נורמטיבים לחלוטין! כמובן שזה עניין של חינוך. כדי שאדם לא יגיע למצב של פרץ זעם כזה וברשותו תהיה סכין אנו מונעים מראש את כדאיות החזקת הסכין על הגוף. הקנס-פרופורציונאלי שכן על דיבור בפלאפון מקבלים 500 ש"ח אז על סכין 5000 ש"ח לדוגמא. הקנס הוא מיידי שכן אתה מקבל אותו במקום.הבעיה נובעת בוודאות ובשביל זה צריך הרבה יותר שוטרים שיבצעו חיפושים בריכוזי נוער ויצרו הרתעה.
לגבי מי ששאל מה אחוז התפיסה בארץ אז ממחקר שנערך בקרב עבריינים שביצעו דיווח עצמי על כמות פשעים עלה שבערך על עבירה עשירית העבריין נתפס פעם אחת.וזה לא תמיד נכון כי אני יכול להגיד לך שגנבי מכוניות מהשטחים יכולים להתפס פעם בעשרים גניבות. אופי הגניבה מקשה מאוד על תפיסתם.
לגבי מי שאמר על הפרופורציונאליות...אז קח לדוגמא מדינות כמו ערב הסעודית שבהם גניבה נגמרת בקטיעת יד
ובכל זאת כל שבוע יש גנב תורן שתורם את ידו להילולה... לפעמים שמגזימים עבריינים פשוט לא מקבלים ולא מתייחסים יותר. אני יודע שזה מוזר אך כל מחקרים בעולם מאששים את התאוריה הזאת.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:08

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר