לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-08-2007, 20:54
  pyr0 pyr0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.05
מחקתי את הווינדוס ואני מחפש תחליפים, עזרה בבקשה

היי כולם!
אחרי חצי שנה בערך שאני בdual boot עם אקס פי והפצה כלשהי של לינוקס,
פעם SuSE, פעם ubuntu ועוד כמה, החלטתי בסוף למחוק את האקס פי ולהשאיר רק הפצה אחת.
השארתי את ubuntu בינתיים, עד שיהיה לי מספיק ידע ואנסה הפצות יותר מתקדמות.

בכל מקרה, המעבר הזה משגע אותי. יש כל מיני תוכנות שאני לא מוצא להם תחליף.
חיפשתי תוכנה שתסרוק לי דברים (יש לי סורק), אז ניסיתי כל מיני - בינתיים SANE מעולה, אבל הממשק שלה יותר מדי פשוט אז ניסיתי גם את kooka שהיא מעולה, אבל אני מחפש משהו שהוא של gnome ולא kde (או שזה לא משנה בעצם?)

אני גם מחפש תוכנה שתעזור לי לקטלג את התמונות שיש לי על המחשב
אני מחפש תוכנה שתצרוב לי מוזיקה, סרטים וכו'

והכי חשוב, אני מחפש תוכנה שתיצור virtual cd כמו daemon tools בווינדוס בשביל להפעיל כל מיני קבצים.

אשמח לעזרה, תודה מראש!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2007, 21:56
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pyr0 שמתחילה ב "מחקתי את הווינדוס ואני מחפש תחליפים, עזרה בבקשה"

לא מבין מה בדיוק חסר ב sane, אני עובד איתה והיא בסדר גמור.. בכ"א אתה יכול להעלות GIMP ולעשות שם Acquire -> XSane...

תוכנה לקטלוג תמונות - אתה מתכוון לאלבומים? אם כן, יש את gallery המצויינת - רק שהיא בממשק web - לא יודע אם זה יפריע לך או לא... יש גם את Digikam שאולי תתאים לך יותר.

תוכנת צריבה - לדעתי אין על k3b.

אגב, לא שאלת, אבל אציע בכל זאת: נגן מוזיקה עם קטלוג אוטומטי ויכולות אדירות למדי - שאני לא מכיר דומה לו בשום מע"ה אחרת - ושמו בישראל - Amarok. נסה ותהנה...

בלינוקס יש תמיכה built in בהצגת iso בתוך ספריה בלי לפרוס אותו... mount -o loop /location/to/file.iso /path/where/you/want/it

ישן 19-08-2007, 20:35
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי galgul שמתחילה ב "תודה שימי. גם אני חיפשתי..."

לגבי עברית, אני מודע לבעייה, אני חושב שזה נובע מהקידוד המקורי שבו הטקסט נכתב בחלונות, אבל אני לא בטוח. לא התעמקתי בזה, כי אני מקפיד על שמות באנגלית בכל מקרה, ככה שזה לא מטריד אותי...

לגבי daemon tools, לא יודע אם יש, אני משער שיש - חפש מנהלי מחיצות גרפיים, הם בטח יאפשרו את זה...

מערכת הקבצים בלינוקס - יש הרבה אפשרויות לכאלה - ו ext3 היא אחת מן האפשרויות. גודל הקובץ המקסימלי נגזר מנתונים שונים. הטווח מבחינת התקן הוא בין 16GiB ל 64TiB. במערכת שבה הוגדר גודל בלוק של 4KiB, גודל הקובץ המקסימלי יהיה 2TiB - שזה די והותר, אני משער...

ישן 20-08-2007, 08:34
צלמית המשתמש של infernal211283
  infernal211283 infernal211283 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל infernal211283 שלח הודעה דרך MSN אל infernal211283
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי galgul שמתחילה ב "תודה שימי. גם אני חיפשתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי galgul
האם יש תוכנה כמו daemon tools, במקום להכניס פקודה כל פעם ולהריץ?
גל.

אתה לא חייב כל פעם לרשום פקודה, תיצור קובץ, תעשה אותו executable ע"י הפקודה
קוד:
chmod u+x file

תעתיק את הסקריפט הזה לתוכו:
קוד:
#!/bin/bash for i in 1 2 3 4 5 do ls /mnt/iso case $? in "1") mkdir /mnt/iso; echo " <i> The directory '/mnt/iso' was created.";; "0") echo " <i> Directory '/mnt/iso' exists, skipping mkdir.";; esac echo " Staring process..." sleep 1 echo " <?> Input the path to the .iso you want to mount:" read path echo " <?> Is the path to image '$path' correct? (y/n)" read answ case $answ in "y") mount -o loop $path /mnt/iso ; echo " <i> Your image was mounted under /mnt/iso/"; exit 0;; "n") echo " <i> Nothing's done. Restarting script."; sleep 1;; *) echo "<!> I accept only y/n answers."; sleep 1;; esac done

ותריץ אותו כל פעם שאתה רוצה לעגון את ה-iso.

אני זוכר שאתה יכול לקבוע ב-gnome וכנראה גם ב-kde (לא סגור על זה) אם הקבצים שאתה מקליק עליהם ירוצו / ייפתחו בעורך טקסט או שתופיע לך טבלה שתוכל לבחור אחד מהשניים.

הסקריפט בודק אם קיימת תיקיה mnt/iso/, אם לא הוא יוצר אותה.
שואל אותך איפה הקובץ iso, מוודא שהכנסת נכון את ה-path ועוגן את ה-iso מתחת ל-mnt/iso/.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:33

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר