לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2007, 17:32
צלמית המשתמש של Tal K
  Tal K Tal K אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.04.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "מסתבר שגם את התמונות שלך אתה..."

עם כל הכבוד אילך (ואני אוהב לשמוע את הדעה שלך ) אבל אני כבר לא יודע אם את יודעת על מה את מדברת... על התמונות שערכתי וקראת להם רצח עם! בסדר זה טעמך אני באמת מכבד זאת אבל איך את קופצת למסקנה "שהרגתי" את התמונה שלי עוד לפני שראית מה היה לפני כן?

אופן החשיבתי שלי בעריכה ללא ספק שונה משלך כל עריכה מבחניתי מתקבלת על הדעת כל עוד לא מדובר בהדבקות גדולות ושינויים דראסטיים (כמו להוריד/ להוסיף שפם נמשים לא נחשב את זה אפשר גם להריד באיפור ולא מחייב מחשב) לפני שנכנסתי לפורום הבחנתי ששינוי זה כבר החל לחלחל אבל פה קיבלתי קיבלתי כזו זאפתא ולא הבנתי מאיפו את נפלת או שאר השמרנים (אוהב אותכם בגלל זה ) שצועקים אוי עריכה כבדה הייתי בהלם!

אבל עכשיו נכנסתי לראש שלכם
וכפי בקשתך הנה אני מעלה את הקובץ המקורי בבקשה תעשי בו ככל העולה על רוחך תתפרעי!

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ותודה רבה כמובן לכל המגיבים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-08-2007, 19:49
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Tal K שמתחילה ב "עם כל הכבוד אילך (ואני אוהב..."

יקירי, קודם כל - אל תיבהל ממני. זה פשוט סגנון הדיבור שלי, אתה תתרגל...

לגבי כל השאר: קודם כל, אל תקרא לנו מקובעים. לא נעים לנו שקוראים לנו בשמות. חוץ מזה - בכלל לא דיברתי על הנושא הזה. לא התכוונתי שהעריכות שלך מוגזמות והן הופכות צילום לעיצוב גרפי. התכוונתי פשוט שהשימוש שלך בפוטושופ גס מדי (גס מלשון לא עדין, לא מדויק), והעריכות יוצאות, בהתאם, דומות קצת לפנינה רוזנבלום (היא לא דודה של אף אחד מהפורום, נכון?).
לא הבנת את התגובה של ניר, אז אני אנסה להסביר:
השתמשת בדודג' על רמת הביניים על הפרחים, נכון? אז שמע, תמיד תמיד השתמש בדודג' רק על רמת הבהירים, ולא על שתי הרמות האחרות. דודג' פשוט לא נועד להן, זו טעות בייצור של הפוטושופ שהאופציה הזו בכלל קיימת... שים לב איזה מראה דהוי נוצר לכל הכתם הזה של העלים, ממש נורא. נראה כאילו מישהו הדפיס את התמונה הזו על נייר של אגפה, או נייר גרוע אחר, ואז הניח על רוב התמונה בד, והשאיר רק את הפרחים חשופים, וזרק את התמונה בשמש. כעבור 30 שנה - זו התוצאה שיצאה.
מבין?

בגירסת העריכה שלי ניסיתי לדמות את הגירסה שלך, עם שינויים שלדעתי ישדרגו אותה. זו הסיבה שלא שרפתי את הרקע (טוב, זה יותר יפה ככה, גם לדעתי), ובגלל זה לא יכולתי לסמוך על Levels כללי לכל התמונה, ונאצלתי לעבוד בצורה סלקטיבית. בגלל שהאוביקט (הפרחים) כ"כ מבולגן - ניתן לראות הילות, אני חושבת.
הנה הגירסה:

מקווה שאתה אוהב.

אגב, למה אתה מעלים את הEXIF?
ישן 26-08-2007, 20:34
צלמית המשתמש של Tal K
  Tal K Tal K אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "יקירי, קודם כל - אל תיבהל..."

אוי חביבתי מה קרה לכל הגוונים הכל נראה כמו עיסה שחורה חסרת כל תוכן אני לא מאשים אותך התמונה המקורית פשוט יצאה שחורה עקב התאורה הקשה וקשה מאוד לראות בה פונטנציאל.

אני לא השתמשתי בדודג' (אני כמעט ולא משתמש בכלים הדומים לו ולא זה לא בעיית תוכנה שיש אותם אלה בעית משתמש) אני משתמש בשיטות אחרות ואני אשמח להראות לך אותם אם את מוכנה לחשוף את שלך!

לא קראתי לכם מקובעים חס ושלום רק שהצלחתם לזעזע אותי קמעא (אוגדת האל תשפץ את זה! ) דעתי שלי ואולי של אלפים אחרים - פוטושופ זה חלק בילתי נפרד מצילום כמו שחדר החושך היה חלק בילתי נפרד מתהליך הצילום! וכפי שאת רואה יש תמיד מה לשפר זה נכון לגבי כולם.

וואי כמעט ושחכתי mayafi תודה על הפרגון

נערך לאחרונה ע"י Tal K בתאריך 26-08-2007 בשעה 20:49.
ישן 26-08-2007, 20:56
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Tal K שמתחילה ב "אוי חביבתי מה קרה לכל הגוונים..."

רואים שלא קראת את מה שכתבתי באשכול של אסף (האשכול הגדול על עריכות). לדעתי עריכה היא דבר הכרחי בתמונה. השאלה היא איזו עריכה, וגם איך היא נעשית (מלשון - אם היא טובה או לא).

לגבי הכהות: אצלי במסך התמונה לא נראית כהה, וגם במסך השני שהסתכלתי בו (שהוא לא LCD) היא לא ראתה לי כהה. מה שנכון הוא שהשארתי אותה יותר כהה משלך, כי אהבתי את המראה הזה של חצי-צללית כשרק הפרחים בהירים. שים לב שאח"כ הוספתי עריכה בהירה יותר, אבל התמונה פשוט בנאלית ומבולגנת מדי ככה.

הכלים שלי הם ממש לא סודיים. השתמשתי בלבלס, אבל השארתי אותו רק על החלק של הפרחים (מחקתי מהשאר באמצעות מברשת ההיסטוריה). אח"כ עשיתי לבלס נוסף לכל השכבה ביחד. הבהרתי את הפרחים בדודג' על Highlights (לדעתי דודג' הוא כלי מקסים, אבל רק אם עובדים איתו על highlights), ולכן נוצרה ההילה (כי לא הצלחתי להבהיר רק את הפרחים ולא את העלים והשמיים שמאחוריהם. הוספתי BURN על shadows על הענפים שמסביב לפרחים (רקע התמונה), כדי להפריד בין הפרחים הבהירים לענפים הכהים.
קולור בנאלס בסוף, הוספת רוויה לאדומים ולצהובים ואח"כ הורדת רוויה כללית, ואז חידוד. לא משהו מסובך, רק שבמקרה הזה הוא לא הצליח בגלל הצורה המבולגנת של האוביקט.

לגבי העריכה שלך: האם אתה משתמש במברשת ההיסטוריה על מצב lighten או משהו בסגנון? זה לא נראה ככה, אבל יש מצב.
אגב, חשבתי על רעיון נוסף: שכפול הערוץ האדום על סופט לייט ואיחוד השכבות לשכבה חדשה שאותה יש לשים על lighten. יש מצב שזה יעזור להבהיר את הפרחים בלבד.
ישן 27-08-2007, 21:14
צלמית המשתמש של Tal K
  Tal K Tal K אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "כן, גם אני משתמשת במסכות, אבל..."

מצויין את מבינה על מסכות יש ממה להתחיל! אז ככה,
אני אתחיל מדוגמא, למשל אני רוצה מעוניין להבהיר את שטח המכוניות (הכהה) במונה הנ"ל

אני אצור שכבת התאמה חדשה של בהירות ניגודיות (לא שאני באמת אשתמש בה במצב הקיצוני הזה אבל הכל בשביל הדוגמא)

בבעיגול הירוק המקווקו מראה את השכבה שנוצרה
וזוהיא התוצאה:

באמת זוועה אומנם הבהרנו את המכוניות והחלקים הכהים אבל גם העננים התדהו להם!
לכן פה יבוא לעזרתי הכלי APPLY IMAGE מיקומו ב IMAGE -> APPLY IMAGE

יפתח החלון הנ"ל:

א. תמונת המקור שלנו (כאשר יש לנו יותר מחלון אחד בפוטושופ).
ב. על איזו שכבה בתמונת המקור נבחר לעבוד בהדגמה נשאיר את זה על MERGED (מצב התמזגות שכבות).
ג. על איזה ערוץ נבחר לעבוד.
ד. היפוך גוונים (מה שהיה שחור יהיה לבן ולהפך) - אנו נסמן אותו ב-V כיוון שאני מעוניין בהברת החלקים הכהים בלבד מייד התוצאה\ הסבר.
ה.מצב התמזגות אנו נשאיר את זה על MULTIPLY .

עכשיו ההסבר הכלי לוקח את התמונה שלנו ומלביש אותה בצורת מסכה (ש\ל) על שכבת ההתאמה שלנו ובכך אנו נצליח להבהיר את החלקים הכהים כמעט מבלי לפגוע בבהירים

הנה התוצאה לאחר "ההלבשה"

הנה קבלנו הברה ללא "הילות"
ומכאן אפשר להמשיך ולסדר את השאר

הכל תלוי במה שאני רוצה להשיג בתוצאה

ישן 26-08-2007, 21:06
  High Hopes High Hopes אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Tal K שמתחילה ב "מה זאת אומרת לא אחידה? אתה..."

לא חדתי חידות אבל אם לא הבנת אז העריכה סלקטיבית מורגשת ומאוד לא טובה,סה"כ הפריים מבולגן אז קשה להבחין בזה,אבל את ההרגשה שאני מקבל מהתמונה אני יכול להקביל למישהו שמנסה להבהיר צל על ציפור,וביחד הוא יוצר הילה לבנה סביבה בשמיים,זה לא אחיד.

והיא לא שייכת לסט כי רוב הסט מצויין והתמונה הזו ממש לא (בעיקר בגלל העריכה) ולא בגלל שאין להן נושא משותף,

אם אתה רוצה למשיך להתגונן ולהעלב אתה מוזמן, אבל אתה יכול גם לקבל את זה כביקורת בונה כי אם אתה מעלה סט שמורכב מתמונות טובות אתה צלם ואני אצפה לראות עוד תמונות שלך, ואם יש שם גם תמונות לא טובות,אז אני,שלא ממש מכיר אותך ,רואה בך צלם בינוני עם פוטנציאל

אנחנו אוהבים אותך!

www.nirgeiger.com

ישן 29-08-2007, 17:02
צלמית המשתמש של Tal K
  Tal K Tal K אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Espires שמתחילה ב "זה לא משנה לי, אני רק אומר כי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Espires
זה לא משנה לי, אני רק אומר כי זה מה שהסכימו פה בפורום ואם כולם צריכים לערוך במידה מועטה כך גם אתה.
וחוץ מהתמונה הראשונה כל השאר נראות תמונות כאלה שאתה מצלם ישר שאתה מקבל מצלמה חדשה כמו משחקי עומק, מאקרו ואור, שאין להם שום עניין ממש..

אני לא קראתי בשום תקנון בפורום הזה איסור על עריכה או על הגבלה ובכל זאת ברור לי הדבר שאין הדבקות נקראות צילום ואין להם מקום בפורום זה! ואני מההתחלה לא עשיתי זאת אבל לך עכשיו תגביל אותי או משתמש אחרבמ"ס השכבות שאני שם על תמונה בשביל להוציא צבע\גוון (בהיר כהה לא משנה) ללא רעשים או תיקון צבע פה ושם כדי להוציא מוצר מוגמר .

ובנוסף חשבתי שצילום זה צלם אם זה נראה לך מספיק טוב לא חייבים להעביר משהוא שאתה מצפה הצלם רואה קימפוז ולוקח תמונה, אני אוהב צילומי טבע ופה משחקי עומק צבע טקסטורה מאקרו ואור הם שחקנים די דומיננטיים ולכן אני חושב שמשפט הזה יחשב מוזר גם לצלמים מקצועיים שלא מצלמים טבע .

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:15

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר