לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2007, 21:31
  מבקר המדינה מבקר המדינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.06
מלקחי המלחמה - ציוד חדש ללוחמים. האומנם?

במסגרת תעסוקה שהשתתפתי בה בימים האחרונים חתמתי כרגיל על ציוד, כשקיבלתי אותו הופתעתי בהתחלה לטובה:
אכן את השכפ"ץ הזוועתי שקיבלתי בזמנו במלחמה (שק מלא בגושים לבנים מוזרים שזזים בתוכו עם קרעים...) החליפו באחד חדש מדונדש!
אין מה לומר... הגיע עם הניילון! השכפ"ץ הכי מדוגם שהיה לי עד היום (למרות שהוא מצועצע מידי לטעמי, יותר מידי סקוצ'ים וקליפסים...). חשבתי לתומי שסוף סוף, צה"ל הפיק לקחים והשלים את החוסרים בציוד וכו' וכו'...
אבל... (כן, אף פעם לא עושים את העבודה עד הסוף...) קיבלתי להפתעתי אפוד ביזיון!!! אם תשימו לב, למרות שקיבלתי מימיות כמובן, באפוד הנ"ל אין פאוצ'ים למימיות! אבל, יש הפתעה: בפאוצ' שק"ם (לפחות אצלנו קוראים לזה כך... הכוונה לפאוץ' במרכז הגב) מסתתר לו הפאוץ' של המימיה! איזה שכלולים! שנות האלפיים! (כמובן שפירקתי את שרוכי האפוד והרכבתי את הפאוץ על השרוכים, ואת המימיה השניה דחפתי לתוך הפאוץ' שק"ם...)
אני פשוט לא חושב שראוי שלוחם בצה"ל יקבל ציוד כזה, פשוט ביזיון!

לסיכום: עשיתם עבודה טובה עם השכפ"צים. למה האפודים עדיין ביזיון??? (אני חושב שאפילו במלחמה קיבלתי אפוד יותר טוב...)

מצ"ב תמונה (מימין: השכפ"ץ החדיש והמשוכלל. משמאל: האפוד הביזיוני) :
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה נוספת של האפוד הביזיוני:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-08-2007, 23:59
צלמית המשתמש של HotChillis
  HotChillis HotChillis אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.05.07
בוא נעשה סדר
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "אפוד אג"מי"

חגור:
חגורה ב' עם חורים כפולים לאורכה שבהם היו מושחלים בתי המימיות והמחסניות,
אליה היו מצרפים זוג כתפיות אשר בגבם יש לשון עם שני חורים (דומה לחגורה) לאת חפירה.
את התד"ל והפק"ל (תיקים בגדלים שונים, האחרון הקטן שבהם) היה אפשר לצרף לכתפיות עם אביזמים נוספים. עדינים שבלוחמים ריפדו בספוג כל פינה למנוע הקזת דם.

אפוד חזיה:
אפודים אמריקאים שהגיעו במספרים מצומצמים בשנות השבעים עם תחילת הסיוע האמריקאי,
האפוד קיבל את שמו עקב שתי בתי רימונים שהיו תפורים משני צדי הכתפיות הרחבות.
בתי המחסנית היו תפורים לגוף האפוד בחזית ובתחתית הגב תיק קטן, התאמה לגוף הלוחם ע"י שרוכים בצידי הגב.

אפוד דגם א:
דומה לאפוד חזיה, תוצרת הארץ, מרופד חיבורים עם שרוכים, כתפיות צרות ללא רמניות בחזה.
בתמונה שהועלתה בראש האשכול.

אפוד דגם ב:
דומה לאפוד דגם א אך ללא השרוכים המעצבנים.

אפוד חובש:
דומה לדגם ב עם תיקים יעודיים לחובש.

אפוד קצינים ויחידות מ':
בדומה לאפוד דגם א, עם תוספת תיק לעפרון זיקוקים ומצפן על הכתפיות הרחבות והמרופדות,
תיק בחלק העליון של הגב, תיק לידנית, תיק למכשיר קשר.

אפוד דגם ג:
דומה לאפוד קצינים למעט תיק מכשיר הקשר.

למי שיש תמונות מוזמן להוסיף

נערך לאחרונה ע"י HotChillis בתאריך 24-08-2007 בשעה 00:02.
ישן 24-08-2007, 09:40
  מבקר המדינה מבקר המדינה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.12.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Rationalist שמתחילה ב "איזה יופי - קיבלת רכוש צה"ל..."

לרגע חשבתי שכתבת את זה ברצינות, אבל במבט שני הבנתי שתגובתך נגועה בסרקזם...
למה אתה חושב שקיבלתי אפוד תקין?
הרי הפאוץ' מימיה אמור מראש להיות מחובר היכן שהחיבור של השרכים.
זה שמצאתי אותו בתוך הפאוץ' שק"ם זו היתה "הפתעה" כפי שציינתי לעיל. הוא לא אמור להיות שם.
ומפני שקיבלתי רק אחד, אז מימיה אחת נכנסת בו לאחר שחיברתי אותו לשרכים, ומימיה שניה פשוט שמתי בפאוץ' שק"ם.
אני לא מאמין שאני נגרר להסבר השטותי הזה... חבל שהתגובה שלך מסיתה את נושא האשכול.
תעשה בפורום חיפוש ל"אפוד אג"מי" כפי שסירפד הציע לעיל, ותראה תמונה של האפוד הזה כפי שאמור היה להיראות, עם בתי מימיה בין השרכים. לא מדובר ב"טעמי האישי".
אבל כל העניין של הפאוץ' של המימיה הוא בכלל לא הנקודה כאן. זו סתם דוגמא שהבאתי. הנקודה היא האפוד עצמו!
הסיבה שפתחתי את האשכול הזה היא להראות שלצד ההצטיידות אומנם בשכפ"צים חדשים כחלק מלקחי המלחמה (לא לכולם היו, חלק קיבלו שכפצים מוזרים משנות השישים כפי שתיארתי לעיל), עדיין ההצטיידות שבוצעה היתה חלקית בלבד, שהרי האפודים נשארו ישנים ובלויים. האם באפוד כזה אתה מוכן לצאת למלחמה, או אפילו סתם לתעסוקה מבצעית? מטרת האשכול היא להראות שעדיין לא הגענו אל המנוחה ואל הנחלה, ולמרות הפרסומים לגבי ה"הצטיידות" רבתי שבוצעה בצה"ל, עדיין יש להצטייד והעניין לא הסתיים כלל וכלל.
ישן 26-08-2007, 00:18
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי B_KniG שמתחילה ב "האפוד הזה זה הדבר המסריח..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי B_KniG
האפוד הזה זה הדבר המסריח ביותר בתולדות צהל..

עברתי עם הדבר הזה שבוע מחלקה שבוע תרפלים ועכשיו את כול האימונים בתרחט אני גם עובר עם זה..
הוא כבד וממש לא נוח.. אחרי הליכה של 5-6 קילומטר איתו אתה מרגיש את הכתפיים שלך מתפרקות.. אחד השכפצים הכי לא נוחים שיש..

גבעתי צעיר, אני מבין שעשית מחקר מעמיק על כל הדברים המסריחים בתולדות צה"ל לפני שיצאת בהצהרה נחרצת שכזו.

א) אני העברתי כמעט את כל השרות שלי עם אפוד כזה, מה שהיה צריך לשפר שיפרנו ותפרנו, והסתדרנו. יודע מה ... אפילו נלחמנו איתו, ואני לא זוכר שהוא היה מסריח במיוחד. והאמן לי שהלכתי איתו יותר מ- 5-6 ק"מ (אפילו יותר מ- 50-60), ועשיתי איתו גם תרפ"לים,תרג"דים, תרח"טים ... ותראו"גים.

ב) לגבי השכפ"צ ... לא הבנתי אם ההצהרות שלך הן לגבי האפוד (הדבר הזה עם הפאוצ'ים) או השכפ"צ (אתה יודע .. הדבר הזה שמגן מפני חדירת כדורים ורסיסים לגופך הענוג). אם יש לך גם בעיה עם השכפ"צ אז כנראה שמצבך באמת קשה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:18

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר