לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-09-2007, 05:16
  יובל. יובל. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.05
כמה מילים על לוויינים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי yanivib3 שמתחילה ב "שיבושים הערב בשידורי הלווין עמוס-אלון בן דוד"

בפרפרזה על משפט מפורסם, מעולם לא נאמרו שטויות רבות כל כך, ע"י מעטים כ"כ. לויין "תקוע בנקודה מסויימת"??? "הדלק אמור להיגמר ב 2008"? ומה זה, לכל הרוחות,"משיב"?
כל הלוויינים , כמו כל הגופים השמיימיים, נעים בחלל. ישנם סוגים רבים של לוויינים - לווייני צילום, לווייני תקשורת, לווייני מחקר (כמו טלסקופ החלל האבל).
לוייני צילום מתמקמים במסלול הנמצא בגובה של כ-300-500 ק"מ מעל פני כדוה"א, על-מנת שרזולוציית התמונות תהיה יעילה. לוויינים אלה "נעלמים" כל מספר שעות, שכן אין התאמה בין מהירות ההקפה שלהם את כדוה"א ובין מהירותו של כדוה"א עצמו. על-מנת לייצב אותם בנקודות מסויימות לאורך זמן יש להיעזר במנועים הפנימיים שלהם- דבר הצורך אנרגיה רבה ומזרז את סיום חייו של הלוויין.
לווייני תיקשורת אמורים, בהגדרתם, "להביט" על אותן נקודות כל הזמן, ללא הפסק, אחרת התקשורת תיפסק. חישבו ומצאו כי אם יציבו לוויינים כאלה בגובה מסויים מעל כדוה"א (כ-36,000 ק"מ) הם יהיו בנקודה המדוייקת בה יקיפו את כדוה"א כל 24 שעות ובעצם יראו לתחנות הממסר כאילו הם עומדים במקום.
כל המערכות בלוויין הן מערכות מתכלות (הלוויין חשוף לקרינה, ללחצים ולפיגעי אטמוספירה) וברגע קריסתה של מערכת יש אחרת המגבה אותה.
אז מה קרה ללוויין "עמוס"? אין לי מושג!!!

נערך לאחרונה ע"י יובל. בתאריך 19-09-2007 בשעה 05:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-09-2007, 05:41
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "כמה מילים על לוויינים"

תרגיע, הדיבור שלך נגוע.

לא בפורום כזה אני רוצה לגלוש. מי שבסוף דבריו יודע לסייגם באופן הוגן, ולא מציג עצמו כבר סמכא לעניני צ'פחא, לא מריכה להיות איתו בעיה.

כגולש בפורום אינטרנט, אני מביא בחשבון שרוב הדברים הכתובים יהיו דעות או השערות.

נדמה לי שאף אדם בוגר ובר דעת לא יצפה לראות בשרשור הזה רצף תגובות שסוקרות באופן מלא ומדויק את נושא הלווינות הישראלית על סעיפיו האזרחיים והצבאיים.

ושוב, סגנון ההתבטאות שלך מפגין שאתה משוכנע שהפורום הוא הכיתה שלך ואתה המחנך. אז בשני הסעיפים התשובה היא לא. ואגב שעת חינוך, מי אתה ומי מינה אותך?

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 19-09-2007, 06:01
  Y7342 Y7342 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.07
בוקר טוב כיתה א' - שלום לתלמיד יובל.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי יובל. שמתחילה ב "כמה מילים על לוויינים"

לווינים נעים בשני סוגי מסלול:
1. סינכרוני - כלומר הלווין נמצא "תקוע" כל הזמן באותן קואורדינטות אורך, רוחב ובגלל שהלווין בחלל אז גם גובה. הסיבה פשוטה והיא שכל הגורמים שמשתמשים בשירותיו (לדוגמה - כל לקוחות YES) מכוונים אליו באופן קבוע (תעלה לגג ותראה שהאנטנה של YES מקובעת) והוא, מצידו, משדר "אלומה" שכוללת איזור מסויים. דרך אגב גם לוויני מערכת ה GPS "תקועים" (סינכרוניים)
2. אסינכרוני - כלומר הלווין נייד ולא נמצא בקואורדינטות קבועות. לוויני צילום (ריגול - רחמנא ליצלן) נעים במסלולים אלה כדי - הפלא ופלא - להסיטם לנקודות רצויות.

לגבי דלק - גם ללווינים יש דרישות אנרגיה ולכן הם משתמשים בדלק. דלק אוזל מתישהוא ואז הלווין הופך להיות סתם פסולת חלל.

יש דברים שאנחנו יודעים,יש דברים שאנחנו יודעים שאנחנו לא יודעים ויש דברים שאנחנו לא יודעים שאנחנו לא יודעים - האחרונים הכי מטרידים אותנו!!!
ישן 19-09-2007, 06:32
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Y7342 שמתחילה ב "בוקר טוב כיתה א' - שלום לתלמיד יובל."

שאלה לאדוני,

כידוע, לוויינים ש"תקועים" מעל אותה נקודה בכדור הארץ (כמו לווייני תקשורת), צריכים להקיף את כדור הארץ באותה המהירות שבה כדור הארץ מסתובב. כמו שאנחנו יודעים, כדור הארץ, משלים סיבוב כל כ-24 שעות, ובהתאמה לכך לוויינים מסוג זה ינועו במהירות זוויתית השווה למהירות הזוויתית של כדור הארץ, כך שגם הם יקיפו את כדור הארץ כל כ-24 שעות.

עכשיו יש שני נתונים שמבלבלים אותי בעקבות משהו שאני ידעתי ומשהו שאתה אמרת, ואשמח אם תוכל להסביר לי בבקשה!

ואלו הם:
1. אתה טוען שלווייני GPS "תקועים במקום". לפי ההסבר שתארתי לעיל, ולפי הפיסיקה כפי שאני מכיר אותה, זה אומר שהם ישלימו הקפה סביב כדור הארץ פעם אחת כל כ-24 שעות.
2. אך אבוי! לוויין GPS מסיים הקפה של כדור הארץ כל כ- 11 שעות ו 58 דקות! מה שאומר שהוא מקיף את כדור הארץ כפעמיים ביממה.

אז רציתי לדעת איך זה מסתדר, אדוני המורה...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:40

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר