לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-08-2007, 11:16
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
פיגוע האם רוסיה בדרך להכרזת מלחמה כוללת על צ'כיה ונאט"ו?

http://news.walla.co.il/?w=//1157539

הרוסים יודעים שהצבת מערכת ההגנה מפני טילים נועדה בעיקר לאיום הרוסי,ושבעצם ארה"ב משתמש ב"איום האיראני" כתירוץ להצבת המערכת(הגנה על בעלות בריתה באירופה מפני הט.ק.ק האיראני הארוך טווח).

בוש בזמנו הציע לפוטין לחלוק את המידע שמתקבל לטובת 2 המדינות,אבל פוטין סירב,ככה שלא ידוע מה המצב כרגע.

הרוסים מפחדים מכוחו של נאט"ו שהתעצם בעשרות מונים מאז ימי המלחמה הקרה,וכן מהעליונות הצבאית האמריקאית בכל התחומים(חיל ים-עשרות נומתי"ם וצוללות גרעיניות/חיה"א-טייסת מפציצים גרעינים חמקנים,וטייסות מטוסים לעליונות אווירית חמקנים/חי"ר-חטיבות חי"ר שלמות וערוכות,עם נסיון מבצעי שלם מעיראק ואפגינסאן,וכן יחידות עילית רבות)
ולכן רוסיה פועלת נמרצות לטובת שת"פ צבאי עם סין,שנחשבת לאחד האיומים הצבאים הפוטנציאלים הגדולים ביותר של ארה"ב בשנים הקרובות.

מאזן הכוחות הועלמי בעת מלחמה כוללת בין המעצמות כנראה יתחלק ככה:

גוש המזרח-מובילת הגוש רוסיה,אחריה סין,איראן,סוריה,פקיסטאן,קובה,ונצואלה,ואוליי עוד מספר מדינות קטנות ברחביי העולם.

היקף הכוח של גוש המזרח-מערך ט.ק.ק בלתי קונבנציונאלי עצום(עשרות אלפים)מאפשר התקפה מיידית על כוחות גוש המערב,סין מחזיקה מערך צבאי של מאות אלפי לוחמי חי"ר ובעיקר תעשיית על שמגשגת סין,שתאפשר לצבא הסיני לייצר כלי מלחמה,ולוגיסטיקה בקנה מידה עצום בעת מלחמה.

גוש המערב-מובילת הגוש ארה"ב,אחריה נאט"ו(כל מדינות אירופה,וסביר להניח שגם טורקיה)אוסטרליה,מדינות סקנדינביה(דנמרק/שבדיה/איסלנד/נורווגיה)ישראל,הודו,יפן?(לא ממש מחבבים את סין)צפון קוריאה,ועוד מספר מדינות קטנות ברחביי העולם-כמובן שיש את סוגיית מצרים וסעודיה,ונסיכויות המפרץ שלא ברור לאיזה מד הן יפנו(כנראה לצד המנצח,או המוביל בקמפיין).

היקף הכוח של גוש המערב-מערך ט.ק.ק בלתי קונבנציונאלי מדוייק עצום(כנראה גבוהה הרבה יותר משל גוש המזרח)מה שיאפשר השמדה מיידית של מדינות גוש המזרח,החזקת חיל אוויר מתקדמים מאוד,וכן חילות ים,וכן מערכות הגנה נגד מתקדמות מאוד(חץ/טאד/פטריוט פאק3/אג'יס וכ'ו...)
בכלליות חברות גוש המערב הן מדינות בעלות צבא חזק ומפותח,ובעיקר מודרני ומתקדם,דגש על ארה"ב/נאט"ו/אוסטרליה/הודו/וישראל.

נ.ב

האשכול נועד על מנת להעריך את היקף הכוחות העולמי בעת מלחמה עולמית,נכון לעכשיו אם חלוקת הגושים אכן תתקים כפי שמפורט,אז הרי שלגוש המערב יש יתרון צבאי מוחלט בכל התחומים.

אך כמובן שבמלחמה בלתי קונבנציונאלית מספיק ט.ק.ק אחד ארוך טווח חמוש ברש"ק בלתי קונבנציונאלי כדאי לגרום ל"מדינה" שלמה בעצם להפסיד במלחמה את כל מה שחשוב לה(וזה העורף,והאוכ').
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-08-2007, 13:33

כולכם אומרים חד משמעית "לא"...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי T a u r u s שמתחילה ב "ברור שלא, אבל יצירת מצב שבו..."

אבל אף אחד לא מפרט למה "לא"...

למה רוסיה משקיעה עכשיו בקשרים צבאיים ואזרחיים עם סין?

למה רוסיה מציבה דגל מתחת לאלסקה,ובעצם נוקטת עמדה חריפה נגד שאר העולם?

איך זה שרוסיה מאיימת בגלוי על מדינה אחרת בעולם,שגם חברה באיחוד האירופאי,ולא נעשה דבר?

איך זה שרוסיה מבצעת פשעים נגד האנושות באופן רציף בצ'צניה ולאף מדינה בעולם זה לא מזיז?

איך זה שעד היום לא הוטלה אפילו סנקציה אחת על רוסיה?

האם העולם עדיין חושש מהאיום המזרחי-סובייתי,ובעצם רוסיה עדיין שומרת על ההרתעה הצבאית שלה?

אני הודה לכם,אם תוכלו לענות לי אפילו על חצי מהשאלות-פשוט אני לא מצליח למצוא תשובות-וחיפשתי כמעט בכל מקום,או מקור מידע אפשרי.
ישן 21-08-2007, 13:50

אז בעצם אתה אומר שהכול בזכות "גזפורם"?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי spritz שמתחילה ב "אני מאמין שהציטוט הזה מסכם די..."

אז יופי,ע"פ דברייך רוסיה מחזיקה את כל העולם בידים שלה בגלל שהיא שולטת על שוק הגז העולמי ומחזיקה בנתח מכובד ביותר של שוק הנפט העולמי.

לפי דעתי זה עדיין לא מעניק לה את הלגיטימציה לעשות את מה שהיא עושה.

ארה"ב ונאט"ו צריכות להפעיל קצת שרירים,ולאותת לממשל בקרמלין שהן לא משקשקות מהאיום שלו,אחרת המצב רק יחמיר.

רוסיה מותחת עכשיו את החבל שלה ורוצה לראות עד לאן הוא יגיע,זה התחיל עם צ'צניה(בכך שהיא שמה פס על כל החוקים,ופשוט קוטלת שם את כולם)המשיך עם המכירות נשק לאיראן וסוריה(למרות שיש איסור בינלאומי)והגיע עכשיו לשיא עם הדגל בתחתית אלסקה ואיום ישיר על צ'כיה.

מישהו צריך להפסיק את זה,ארה"ב היא מדינה בעלת כוח צבאי נרחב,חזק,ומתקדם הרבה יותר משל הרוסים,בשילוב עם נאט"ו אפשר לאותת איכשהוא לרוסים שיתחילו להתנהג יפה אחרת יקבלו בראש.
ישן 21-08-2007, 19:42
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
נו ומה נתן לארה"ב את הצידוק להתערב בעיראק?
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "אז בעצם אתה אומר שהכול בזכות "גזפורם"?"

המשלוח הסורר של גרעיני עפולה שהגיע בדרך לא דרך לארמונו של סדאם? כי העובדה שהוא חרא גדול, לא אומרת שאין גדולים ממנו. ויש להניח שמה שעניין את האמריקאים לא היה הקשר הקלוש שלו לטרור, אלא השליטה בנפט.

עם זאת, הצעדים של פוטין גורמים לי לשקשק, לא רק בגלל הסכנות, אלא בגלל ההיעדר המוחלט של אידיאולוגיה מאחוריהם - אנחנו רוצים כי אנחנו רוצים רוסיה גדולה. בלי קומוניזם בלי דמוקרטיה סתם כי בא לנו. אולי זו הנאיביות שלי, כי הרי האידיאולוגיות הגדולות תמיד שימוש מפלט מצוין לנבלים, שעשו ועושים כסף טוב ממוות של אחרים. אבל, אם כבר למות, לפחות בשביל איזה שקר חצי אפוי

ובהערת אגב, בכלל כל הסיפור של המירוץ לקוטב נראה כמו תסריט גרוע של משחק מחשב
ישן 21-08-2007, 21:22
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "כולכם אומרים חד משמעית "לא"..."

הסיבה שבגללה לא תפרוץ מלחמה עולמית בדורנו נמצאת מתחת לפנס:
א. יכולת ההשמדה ההדדית של ארה"ב ורוסיה מימי המלחמה הקרה עדיין קיימת.
ב. בריה"ם התפרקה, כך שהאינטרס של שני הצדדים בניצחון קטנו (זו כבר לא מלחמה על "דרך החיים האמריקאית/ קומוניסטית", אלא על אינטרסים).
ג. בסך הכל, שיקול המחיר הוודאי לעומת הרווח האפשרי- שהיה מכריע עוד בימי המלחמה הקרה- גדל עוד יותר.

מכאן שכל התמודדות בין ארה"ב ורוסיה תישאר בגדר דיפלומטיה, השפעה תרבותית, תמיכה בבעלות- ברית יריבות וכו'. במישור זה יש לארה"ב יתרון בסיסי ממנו התעלמת: היא השליטה התרבותית של העולם. ילדים בכל העולם תולים פוסטרים של רמבו, לומדים אנגלית, משתמשים בווינדוז, חולמים על אייפוד ושומעים שאקירה- ולא את.. מי בעצם היה הייצוא התרבותי האחרון של רוסיה? זוג הזמרות הסמי-לסבי ההוא?!

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 21-08-2007 בשעה 21:27.
ישן 21-08-2007, 14:28
  hoddle hoddle אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "האם רוסיה בדרך להכרזת מלחמה כוללת על צ'כיה ונאט"ו?"

לא
לא רוסיה ולא ארהב חפצות כרגע במלחמת עולם שלישית(ואם אני ארצות הברית אני לא יהיה ממש חפץ בה... ראו למטה)
מלחמה בין רוסיה לאמריקה היא לא סיטואציה שאני רואה מתממשת בעתיד
אבל אם
.
.
warning textwall!

לומר שגוש המערב עליון לגוש המזרח זה אמירה מפגרת
עם כל הכבוד לחיל האוויר האמריקאי הרוסים לא בדיוק פרייארים
אני אישית לא חושב שארה"ב כרגע במצב שיכולה למתוח את עצמה למלחמה רב חזיתית(כפי שזה מסתמן 4) חזית סינית + חזית בקוריאה לבד יכולים להתיש את הצבא האמריקאי(ואני מדבר עוד אחרי דרפטים וגיוס כללי בארצות הברית) ועד כמה הכלכלה האמריקאית ערוכה למצב מלחמה זה עוד פקטור יצור תעשיתי מהיר של כלים ונשק יכול להכריע מלחמה מסוג זה
האם המפעלים באמריקה יכולים להכנס לשגרה של הכנה של אלפי טנקים ונגמשים וכלי ארטילריה? האם לארצות הברית יש את המשאבים להכניס את עצמה לייצור מלחמתי סטייל WWII? לא נראה לי
אירופה בכלל תהיה בעייתית...מדינות אירופה החברות בנאטו לא ערוכות למלחמה או מוכנות לה(אולי מלבד גרמניה ובריטניה) אני לא רואה מצב שצרפת יכולה להתחיל לייצר אלפי לקלרקים ונכנסת למלחמה טוטאלית
ואני לא בטוח עד כמה הציבור האמירקאי ישמח לשלוח מאות אלפים מילדיהם להלחם על אדמת אירופה
לפי דעתי הצבא האמריקאי בנו בצורה מאוד קולינאלית ופחות מלחמתית.
בעוד שרוסיה וסין מדיניות יצרניות שיכולות לתמוך בצבא במלחמה שכזו
למשל טנקי T90 אולי לא מדהימים באיכות אבל הם שימושיים בכמויות, ייצור מלחמתי שלהם יהיה יותר מהיר וקל מאשר יצור של אברהמס למשל
ועם עוסקים בחיל אוויר אז הרוסים הם לא בדיוק חלשים בטחום ומערך הנ"מ שלהם מספיק רחב וחזק להתמודד מול פשיטות אוויריות מסיביות של האמירקאים
גם חיל הים הרוסי הוא לא בדיוק חיל הים של החמאס, יצור מסיבי של אוניות מערכה וצוללות יכול להוות מטרד רציני לאמריקאים
מה גם שלרוסים ולסינים עומק אסטרטגי רחב ומספרי חיילים פוטנציאלים בכמויות(עם כל הדראפט והכל לשלוח מאות אלפי חיילים למערכה מול סין למערכה בצפון קוריאה למערכה באזור המפרץ ולמערכה באזור אירופה זה לא בדיוק קליל)
ובקיצור אי אפשר לומר שהגוש המערבי הוא עליון בצורה אבסולוטית על המזרחי ושארה"ב היא בלתי מנוצחת מערכה כזאת היא כמעט שקולה
ולפי דעתי רוב חברות נאטו הם ממש לא במצב שהם מוכנות אפילו באופן קלוש למלחמת עולם
ישן 21-08-2007, 18:32

אתה מדבר במונחים של מלחה"ע ה2....
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי hoddle שמתחילה ב "לא לא רוסיה ולא ארהב חפצות..."

בעידן הגרעין(העידן הנוכחי)המלחמה מוכרעת בצד שספג הכי הרבה פגיעות,למעשה המלחמה מוכרעת בצד ששרד את המתקפות,ונכון להיום האמריקאים,או הגוש המערבי ערוףך ומוכן פי כמה וכמה יותר מהגוש המזרחי למלחמת טילים.

ישראל נכון להיום היא המדינה השנייה לאחר ארה"ב עם מערך ההגנה האקטיבית המתקדם ביותר,האמריקאים בקרוב הולכים לעלות מטוסי ABL לאוויר שרק יחזקו את בועת ההגנה נגד טילים הענקית שהם יוצרים.

ומנגד מה יש לגוש המזרחי?

לרוסים במקרה הטוב יש S300,שאני בספק דל מאוד אם יצליח להתבייט על ט.ק.ק או טיל שיוט,ולסינים?
למיטב ידיעתי אין להם שום מערכת שיודעת להתמודד עם איום ט.ק.ק
ישן 23-08-2007, 01:01

לא...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Guy.P.A שמתחילה ב "גם אחרי מלחה"ע ה-2 היה סדר..."

לאחר מלחה"ע ה2 נולדו 2מעצמות על-ארה"ב שייצגה את המערב ובריה"מ שייצגה את המזרח,שתי המעצמות היו בעלות אינטרסים מובהקים להשתלט על העולם,מבחינה צבאית,תקשורתית,ותרבותית.

מסיבות היסטוריות ארה"ב היא המנצחת הגדולה,ובריה"מ היא המפסידה הגדולה,השיא כמובן הגיע כאשר בריה"מ התמוטטה,וארה"ב נותרה מעצמת העל היחידה.

להגיד שהרוסים ויתרו על החזון שלהם מימי סטאלין ולנין הוא לא נכון,רוסיה שואפת לחזור לימי התהילה שלה,ונכון לעכשיו היא יודעת שרק עם מעצמה בסדר גודל של סין היא יכולה לממש את הדבר-מה שגם סין היא המעצמה הקומניסטית הגדולה בעולם לאחר רוסיה,ככה שמבחינה אידאולוגית אין הרבה הבדלים בין רוסיה לסין.

אנחנו רק יכולים לקוות באמת שארה"ב לא תצטרך להתמודד מול רוסיה וסין ביחד,ואם כן,אז לפחות שתהיה לה תמיכה שלב בעלות ברית,אחרת המלחמה תהיה דיי חתומה עוד מההתחלה.
ישן 22-08-2007, 22:25
צלמית המשתמש של דג עם מאג
  דג עם מאג דג עם מאג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל דג עם מאג שלח הודעה דרך MSN אל דג עם מאג
לא
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "האם רוסיה בדרך להכרזת מלחמה כוללת על צ'כיה ונאט"ו?"

כמו שנאמר,כבר אין ברה"מ יותר.
האינטרסים של רוסיה פשוטים - השפעה,התעשרות ודרישת הכבוד הראוי למדינה בסדר גודל שלה.
לעניות דעתי, רוסיה אינה ששה להילחם באמריקאים (איזו סיבה כבר יש? אידאולוגיה? היום הכסף מדבר ברוסיה (וזה דבר טוב!) מחסור במשאבים? מחסור בשטח?). כל ויכוח שיהיה ,ייפתר בדרכי מו"מ. צאו מהבועה של המלחמה הקרה. זה שרוסיה מחזיקה מפציצים באוויר לגיטימי בהחלט! בדיוק כמו שלארה"ב יש נומ"טים וציים אדירים ששטים בכל רחבי העולם. זוהי פריבילגיה של מעצמת על.
סין? תעשו לי טובה. הסינים כבר מזמן לא קומוניסטים אמיתיים. סין אינה מטומטמת ויודעת שהשגשוג שלה לא יימשך אם תחליט להילחם בארה"ב.
אז רוסיה מוכרת נשק לכל העולם. שיימכרו. במקום לבכות ולהתבכיין, עלינו להתמודד בתבונה עם האיומים הללו. זכותה של רוסיה למכור נשק למי שהיא רוצה. ישראל היא זבוב קטן בשביל רוסיה והיא לא שמה קצוץ על האינטרסים של ישראל ,כאשר עומד לעינה אינטרס כלכלי ואינטרס פוליטי של השפעה במזה"ת.
גם ארה"ב אינה טלית שכולה תכלת. אף אחד לא.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:34

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר