לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-08-2007, 20:15
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
שאלה נחוצה עזרה בזיהוי תותח נגרר מתקופת מלחמת השחרור.....

במסגרת איסוף חומר ותמונות בנושא אמל"ח ואתרים ממלחמת השחרור נתקלתי במספר תמונות של תותח שדה/נגרר מצרי אשר נמצא נטוש באיזור המושב זכריה שסמוך לבית שמש, על פי התיאור מדובר בתותח שעמו הרעישו/הטרידו המצרים את איזור משטרת הר טוב ("ערטוף") והדרך הסמוכה אליה...

האם מי ממומחי ההסטוריה של התותחנות אשר כאן יכל בבקשה לזהות את דגם התותח הנ"ל?
האם יתכן כי מדובר בתותח כל שהוא בקוטר של 42 - 40 מ"מ ?....
על פניו נראה כי מדובר בתותח נ"ט בעל קוטר קטן יחסית...

וללא קשר - האם היה איזה שהוא דגם של תותח בקטרים הללו (ולא תותחי נ"מ) בשימוש של מי מהצבאות/כוחות שלחמו כאן באיזור (הכוונה היא לתותח שדה בקוטר של 42 - 40 מ"מ).

בתודה .
לבני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מקור התמונות - אוצר התמונות של בית הפלמ"ח בת"א.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-08-2007, 10:26
  Gunpast Gunpast אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.06
תמונה זיהוי תותח
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי avinoam19 שמתחילה ב "ומה עם התותח הנמצא כאנדרטה..."

פתיחת הסדן הצדה אכן מלמדת שארינו ה- 2 ליטראות הבריטי שהיה נפוץ גם הוא כציוד הצבא המצרי ב- 48. דרך אגב חלק גדול מאותם 2 ליטראות בריטים היו רכובים וכל כם שמשו את הצבא המצרי.
ככלל היו לו מגוון של כלים שבחלקם פשוט נאספו במדבר המערבי. לדוגמא :שריונית מתוצרת גרמנית מסוג SDKFZ.222 CV בה עשו שימוש בהתקפה על יד מרדכי, ראו תמונה מצורפת.
בהתקפה מ- 12 ליולי על נגבה הם השתמשו גם בטנקים בריטים מסוג מטילדה 2 וכן איטלקיים מסוג : M13/40.
המדבר המערבי היה מלא בציוד גרמני, איטלקי בריטי ואמרקאי ומה יותר פשוט מאשר לצאת ולאסוף כלים ברי שימוש. נראה לי שגם תותח זה נכנס לאותה קטגוריה של כלים שנאספו שם.
לי מכל מקום נראה כתותח גרמני.
ישן 23-08-2007, 13:18
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
איזה יופי !!!....
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי DZZ שמתחילה ב "זיהוי"

האמת - לא הייתי מצליח להגיע לזה בשום אופן !
לא היה עולה בדעתי לחפש תותח דווקא מייצור אוסטרי !
(חיפשתי בריטיים/גרמניים/צרפתיים ועוד כמה...)...

תודה רבה רבה !
אגב - נראה שזה גם מתאים בעניין הקוטר שציינתי בהודעה המקורית ולא סתם צויין הקוטר הנ"ל...

לפני מספר שנים נמצא בחצר משטרת הר טוב קלע מאורך בקוטר של 40 - 42 מ"מ שלא היה לי מוכר במראהו (הוא צולם על ידי בטרם נלקח להשמדה - אני אחפש את הצילום ) ...
בתקופה האחרונה בה אני עוסק באיסוף חומרים ותמונות מתקופת מלחמת השחרור נתקלתי בצילומים של התותח הקטנטן הזה שעל פי המיקום בו הוא נתפס, הכוון אליו הוא ירה והקוטר, בהחלט יכול להיות שיש כאן איזו "סגירת מעגל"....

תודה רבה !

לבני.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר