לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-08-2007, 15:38
  משתמשת אנונימית משתמשת אנונימית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.04
טרואומות מהעבר

הודעה זו נכתבה באופן חד פעמי למשתמשת זו בשם אנונימית בת 18 .

להלן הבעיה שהתבקשנו להעלות:

כבר מספר פעמים שאני מתחילה לכתוב את ההודעה הזאת וכל פעם מוותרת באמצע, אז אולי הפעם בכל זאת.

בזמן האחרון אני מוצאת את עצמי בוכה בלילה, כמעט בכל לילה, ולא מצליחה להירדם. ההזוי הוא שאני בוכה כי אני נזכרת ב"טראומות" (טראומות נקרא לזה?) מתקופה מסויימת בחיים שלי.

אז ככה,

תמיד הייתי ילדה ביישנית, אפילו ביישנית ברמה של לא מתקשרת ממש. בתקופת בית ספר יסודי היו לי מעט מאוד חברות שגם עליהן ויתרתי כאשר עליתי לחטיבת הביניים. הן הלכו לחטיבה מסויימת, ואני לאחרת. אפשר לומר שכאן מתחיל החלק הרע.

כל תקופת חטיבת הביניים (כיתה ז' - ט') אני הייתי ילדה בודדה, במלוא מובן המילה. הייתי מפחדת להגיע לבית הספר כי פחדתי להרגיש לבד. ממש דפיקות לב לפני הכניסה לשער. לבד בזמן השיעורים, לבד בהפסקות, אפילו לבד כשצריך להתחלק לזוגות בשיעורי ספורט. ולא ששנאו אותי. הלוואי והיו שונאים אותי. אני הייתי פשוט אוויר, היו ילדים בשכבה שלא ידעו על קיומי (היום בדיעבד, אני מבינה שילדים כן רצו איתי קשר אבל אני עם הביישנות שלי, פשוט דחיתי אותם מעלי בלי לשים לב בכלל). הייתי מה שנקרא "טרף קל" וילדים היו דורכים עלי ומנצלים אותי בלי הרבה סנטימנטים. אני לא אפרט :|

בכיתה ז' עזבתי את החוג שכ"כ אהבתי כי הרגשתי לא רצויה. עד היום אין לי מושג למה הילדים בקבוצה החליטו להחרים אותי פתאום, אחרי שבע שנים שבהן לא היו לי שום בעיות, עם אף אחד. הסיבה היחידה שאני יכולה להעלות על הדעת היא- קנאה(?). בכל אופן, קרה מה שקרה ולא יכולתי לשאת את זה יותר אז עזבתי. עד היום כששואלים אותי למה עזבתי אחרי שבע שנים, אני לא מסוגלת לומר את האמת. היא כואבת לי מדי.

באותה תקופה ההורים החליטו לשלוח אותי לטיפול פסיכולוגי. כנראה שהם הבינו שלא מדובר בסתם ילדה ביישנית, אלא ביותר מזה. מפה לשם, במשך כמעט חמש שנים (עד כיתה י"א) עברתי שלוש פסיכולוגיות שונות, והיום אני יכולה להגיד באמת שהמצב השתפר, הרבה יותר קל לי להתחבר לאנשים, ויש לי מעגל חברות שאני מרוצה ממנו.

אני מדברת על תקופה של עד לפני שש שנים ועדיין בכל פעם שאני נזכרת בה, אני בוכה. בזמן האחרון, אני נזכרת באותן "טראומות", שמביאות אותי לידי בכי, כמעט בכל לילה ומתמלאת רחמים עצמיים וכעס. לא מבינה למה הגיע לי לסבול ככה, למה התייחסו אליי ככה, למה הייתי צריכה שלוש פסיכולוגיות בשביל להגיע למצב של "נורמלית" כמו כולם, למה לאח שלי היו חברים ולי לא. אני נזכרת בסוג-של חרם שעשו עלי באותו חוג, איך אף אחד לא רצה להתאמן איתי ואיך אפילו למאמן לא היה אכפת שאני כ"כ לבד. והכי חשוב- איך עזבתי את הדבר שהכי אהבתי לעשות בגלל חבורת ילדים שלא רצתה אותי שם. זה מכעיס ומעציב, למרות שזה קרה מזמן. אני לא יודעת למה המחשבות האלה באות לעתים כה תכופות דווקא עכשיו.

גם היום, למרות שהמצב השתפר, עדיין קצת קשה. אני לא מרגישה בנוח להתקשר לחברה סתם ככה כדי לשאול מה שלומה, אני תמיד צריכה שתהיה לי סיבה טובה. אני לא מצליחה להחזיק קשר עם אנשים חדשים לאורך זמן וכל פעם מאשימה את עצמי בכישלון של קשר (לאו דווקא רומנטי) עם מישהו, בגלל החוסר תקשורת שלי. וכל הזמן, אבל כל הזמן, מקונן בי הפחד של להרגיש את הבדידות הזאת שוב.

אני לא מדברת על זה עם אף אחד, אין לי את מי לשתף ונמאס לי לבכות בלילה כמו ילדת ישרא-בלוג.

יכול להיות שאני צריכה לחזור לטיפול עם איש מקצוע, ולו רק בשביל שיהיה לי את מי לשתף?

אני צריכה עזרה...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-08-2007, 16:04
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי משתמשת אנונימית שמתחילה ב "טרואומות מהעבר"

היי

קודם כל, הדבר שהכי בלט לי לעין הוא הכתיבה שלך. את מצטיירת בעיני כבחורה חכמה, נחמדה, טובה. רק רציתי להגיד לך את זה.

אני לא אתן פה את המשפט של "המעז מנצח". (למרות שמה שעשיתי עכשיו הוא מעיין פרדוקס. בקטנה)
עזבי את כל הדברים שאת יכולה להרוויח אם תנסי להעז. תסתכלי על העבר שלך. תראי מה הפסדת. הפסדת חברים, קשרים, חוג אהוב, חלק שלם בילדות, למעשה. הפתרון להצלחה בעתיד - טמון בך.

אני לא חושב שאת צריכה לחזור לאיש מקצוע למרות שזה קצת עזר בעבר. הפתרון שלי הוא אחר: חברים.
יש לך פה, למעשה, הזדמנות גדולה מאוד. את לא יכולה ליצור קשר עם חברים סתם, נכון? אבל, דווקא בגלל הצורך שלך לשיתוף - את יכולה "להשתמש" בחברים שלך. אם תספרי להם - זה יראה להם שאת בוטחת בהם. הקשר שלכם יתחזק ו... נכון. הבטחון שלך יעלה והביישנות תתחיל להעלם. הבחורה הנפלאה שאני חושב שמסתתרת לה מאחורי הביישנות - תצא החוצה.

אם תצליחי לעשות את זה בצורה חכמה (לא להתעלק על אדם אדם. לא להפציץ עם כל ההיסטוריה בפעם אחת. וכו') - את תרווחי גם ירידה בבישנות, גם עלייה בבטחון העצמי, גם חברים והכי חשוב - שבירת המעגל.

העבר לא חשוב. העבר הוא רק כלי, שאנחנו לומדים ממנו ולוקחים ממנו כלים - כדי ליישם בהווה ובכך, ליצור לנו עתיד חדש טוב יותר. ההווה הוא מי שאנחנו. העתיד הוא מי שאנחנו רוצים שנהייה. העבר? העבר הוא מי שהיינו - וזה כבר לא משנה.

אני מקווה שהבנת את כוונתי.

בהצלחה.

ישן 18-08-2007, 16:29
  V.G V.G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.06
שלח הודעה דרך ICQ אל V.G

חוותי גם אני טראומות ילדות לא קלות... גם כן בגיל הזה של החטיבת ביניים...
אני לא אפרט יותר מדי... אני רק אגיד לך שאני יודע מה את מרגישה... וגם אני הייתי בטיפולים פסיכולוגים עד שהבנתי שהבעיה לא בי ועזבתי את הכל עברתי בית ספר, לקח לי שנה שלמה כדי להוציא מילה מהפה ולהתחיל להכיר אנשים בשכבה החדשה שלי (רק במהלך כיתה י' יצרתי לי כמה חברים חדשים)
אגב עברתי דברים הרבה יותר גרועים מסתם התעלמות... התפללתי למצב שבו יתעלמו ממני.... ולצערי "זכיתי" בזה רק בבית ספר החדש... הבית ספר החדש לא היה קיים מבחינתי ואני לא הייתי קיים מבחינתם וזה היה אחלה מצב מבחינתי (היה עדיף על המכות שהייתי חוטף כל יום)
אני לא אספר כמובן עכשיו הכל אני רק אכתוב שהיה לי מאוד קשה ולא היה לי יום שלא הייתי בוכה בו...
אגב מי שראה את הדיון שפרסמתי פעם עם תמונות שונות שלי מכל מני שנים מבין קצת לגבי מה שאני כותב...

בקיצור אני לא בטוח שאת חייבת לפנות לעזרה פסיכולוגית... אבל אני מפחד גם להגיד לך שאת יכולה להתמודד עם זה לבד כי מה שהתאים לי והדרך בה אני התמודדתי עם הדברים לא בהכרח מתאימה לך... אם הרגשת שהפסיכולוגים עזרו לך אז אולי באמת כדי לך לפנות אל אחד מהם ולהמשיך בטיפול...
אוזן קשבת זה דבר מאוד חשוב שלמזלי היה לי אצל חבר או שניים שהיו לי...

בקיצור שיהיה לך בהצלחה אם את רוצה ליצור קשר ולדבר על זה יותר לעומק אני אשמח...
תוכלי לפנות אליי בפרטי או באיסי 327213
ישן 18-08-2007, 17:29
צלמית המשתמש של HaMazeket
  HaMazeket HaMazeket אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.04
שלח הודעה דרך ICQ אל HaMazeket שלח הודעה דרך MSN אל HaMazeket
יש לי רק עצה לעתיד בשבילך

בעיקר בגלל שגנבו לי את רוב הדברים שרציתי לומר:
נתאר מצב שבו את רוצה להתקשר לחברה ואת חושבת שהסיבה שבגללה את רוצה להתקשר אליה לא מספיקה אז את לא מתקשרת.
תנסי לרגע לחשוב כבנאדם מהצד, ז''א מישהו\מישהיא (זה לא משנה בן\בת) שהוא לא מכיר אותך או לא יודע כלום עלייך סתם בנאדם רגיל.
מה הוא היה חושב? הוא היה חושב שבאמת לא כדאי לך להתקשר? למה הוא היה חושב ככה?

זה יכול לעזור בהמון מצבים: למשל כשאנשים כועסים על משהו\מישהו הם יכולים לרגע לחשוב כבנאדם "נייטרלי" ולראות את המצב שלהם מנקודת מבט אחרת
ואז הם יבינו שבעצם הם סתם כועסים בלי סיבה מיוחדת\או שהם יבינו את הסיבה לכעס שלהם
או במצב שלך: אולי תביני ככה שאת לא מתקשרת סתם מביישנות מסויימת \או שתביני שבאמת לא כדאי לך להתקשר

קראתי את זה בספר על אינטילגנציה רגשית (נראה לי שקוראים לו " אינטילגנציה רגשית" )
זה מאוד עוזר לחשוב ככה מדי פעם כדי להבין את המצב שלי
זה עזר לי במיוחד להתגבר על ביישנות כמו אם להתקשר לחבר או לא ודברים כאלה (המצב שלך הזכיר קצת את שלי בעבר)

תעדכני על המצב שלך
מקווה שעזרתי

ישן 18-08-2007, 22:28
  משתמשת אנונימית משתמשת אנונימית אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.01.04

קודם כל, תודה. גרמתם לי לחייך
האמת שכבר אחרי כתיבת ההודעה הוקל לי.

קראתי בעיון את התגובות, וחשוב לי להדגיש שהמצב החברתי הנוכחי שלי פחות מטריד אותי דווקא. הפגישות שלי עם הפסיכולוגית/ות היו קרש קפיצה ואני מרגישה שאני נמצאת במגמת שיפור כל הזמן ושאני לאט לאט מיישרת קו עם אחרים. יכול להיות שאני לוקחת קשה מדי דחיה או חוסר התייחסות מצד אחרים, אבל נראה לי שזה יותר עניין של אופי. אולי אני פשוט טיפוס רגיש ופגיע

מה שמפריע לי בעיקר זה שבכל פעם שקורה משהו רע, בכל תחום שהוא, אני מתחילה לרחם על עצמי ולהיזכר בדברים (שתיארתי בתגובה הראשונה) שגורמים לי להרגיש רע עוד יותר. אני לא רוצה לבכות יותר בגלל הדברים האלו. זה דפוק. לפעמים אפילו סתם, מסתגרת בחדר, שוכבת במיטה ומתחילה להריץ בראש דברים שקרו לי בעבר, בלי סיבה. אני לא מבינה למה זה קורה לי...

אני לא מספרת לאף אחד כי אני לא רוצה שירחמו עלי, וזה בדיוק מה שיקרה ברגע שאני אספר.
ישן 18-08-2007, 22:45
  משתמשת נקבה ahuva_edri ahuva_edri אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.03.05

בקשר לעיניין שאת לא יכולה סתם להרים טלפון,
אני לא יודעת אם זה קשור ממש אבל יש לי איזשהי דוגמא לקשר עם חברה אחת שלי שהתחיל מכלום בעצם.
פשוט המורה הושיבה אותי ליד ילדה אחת בכיתה ושתינו הרגשנו שיכל לשבת באותו מקום מישהו אחר- יותר טוב.

היינו שותקות שיעורים שלמים, רק "היי" בבוקר ו"ביי" בסוף היום. כאילו אין על מה לדבר בעולם הזה |:
מה שעשה את השיעורים למשעממים בטירוף ובכלל ל"לא נוחים" כאלו, כי זה לא נעים שאין על מה לדבר.

עם הזמן, לא עם ניסיון של אף אחת מאיתנו להתקרב, פשוט הזמן שעבר, התחלנו לדבר יותר.
עדיין לא הרבה, אבל יותר.
היום היא אחת החברות הכי טובות שלי .

בדיעבד, כשחשבתי על למה זה ככה, הגעתי למסקנה שבעצם עם כל אחת מהחברות שלי היה איזשהו שלב כזה של שתיקה. מין שלב שהייתי צריכה לעבור עם כל אחת מהן עד שהגענו לקשר הזה שיש בינינו עכשיו.
יכול להיות שיש מין שלב כזה גם אצלך. אחרי שתעברי אותו לא תיהיה לך בעיה להרים טלפון לחברה ולומר לה "הכל טוב? יופי! ביי".

את אומרת שרק לא מזמן בנית את המעגל חברות החדש שלך, אז אולי כל מה שצריך זה רק עוד קצת זמן.

בקשר למה שקרה בעבר- קרה.
אל תשימי את עצמך ביחס לאנשים אחרים, גם אני לפעמים נוטה לעשות את זה וזה בעצם מה שגורם לדמעות לצאת החוצה.
תחשבי על עצמך בתור עצמך. ילדה ביישנית מאוד שהצליחה לעבור איזשהו מחסום ולהתקדם מאוד.
את בעצם צריכה לשמוח.

ולגבי הפסיכולוגית,
אם את מרגישה שהיא יכולה להמשיך לעזור לך- תלכי אליה שוב.

בהצלחה,
לילה טוב .

עריכה:
לא ראיתי את התגובה שלך בזמן שכתבתי את ההודעה :\
והתייחסתי בעיקר למצב החברתי |:
לא נורא D:
ישן 21-08-2007, 21:45
  פיטר_פן פיטר_פן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.02.03
אז ככה...

קודם כל..
תסתכלי במראה ותגידי לעצמך אני אוהבת את עצמי, אני מוכשרת ויכולה הכל
אמרת?
עכשיו תגידי שוב הפעם עם חיוב ועם כוונה...
אם אמרת זה בטח לא היה מספיק עם כוונה...
תחזרי על זה עד שתתחילי לחייך (גם אם זה יקח כל הלילה) אבל אז תדעי שזה באמת עבד ואת מתחילה להאמין..

ועכשיו בפשטת..
הלב הוא כמו ספוג ואם הוא מתמלא יותר מדי הוא פשוט יפסיק לספוג..
תסנני את מה שנכנס ותדעי להוציא את מה שהצליח בכל זאת להיכנס...
איך .... בדרך שתמצאי לעצמך.. (אני בתקופות הכי קשות בחיים שלי פשוט ציירתי, הוצאתי את כל מה שאני מרגיש על דף..)
עברתי בחיים שלי ללא מעט ולכן אני לא ארחם עליך כי אני יודע שלרם על מישהו זה לא הפתרון...והיום כשאני עם חברה שאוהבת וחיי חברה לא רעים אני עדיין שומר את אותם ציורים שמסמלים עבורי רגעים קשים כי אסור לשכוח רגעים קשים בחיים, צריך תמיד לזכור אותם וללמוד להשתחרר מהם.. לשכוח זה לא הפתרון...
פשוט... תתמודדי...

ד"א פסיכולוג זאת לא מילה גסה .. פסיכולוגים מקשיבים לך ונותנים לך למצוא את הפתרונות שנמצאים בתוך עצמך.... אני בטוח שאם תחפשי אותם מספיק טוב תמצאי אותם לבד
אם באמת נמאס לך מהמצב ואת רוצה שינוי את תמצאי אותו...
החיים קשים אבל כמו שאומרים בצבא.... קשה יש גם בלחם וגם אותו אוכלים...
כל מה שאת צריכה לעשות זה להחליט..
שאת לא מרחמת על עצמך שאת ולא עושה לעצמך הנחות
ושתמיד תמיד תמיד........
תהייה לך אוזן קשבת......

אם תצטרכי לדבר את יכולה לפנות אלי.
איי סי קיו 177804963 (אני לא תמיד שם אבל כשאני כן אני אשמח להקשיב.)

ישן 22-08-2007, 21:17
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06

חרוב כבר גנב לי את עיקר התשובה..(תתחשב באחרים..אה?)

אני לא יודע איפה את דרה, אבל אם זה בעיר(ולא בישוב) אז פשוט תצאי לעשות דברים כמו שאני עשיתי במצבך.
אבל ליד הבית לא נוח..אז יוצאים למקומות שהחבר'ה פחות מסתובבים, ואט אט מכירים אנשים..אפשר לצאת לחוגים שיעורים פרטיים בילויים סיבובים בקניון..לצאת למשחק..
ואפילו למצוא עבודה, למעשה שם תהיי מוכרחת להכיר אנשים, את הבוס לפחות וכנראה גם את החברים לצרה.
אפשר גם ללכת להתנדב באגודה כל שהיא, אפשר ללכת ללמוד במד"א עזרה ראשונה וכך הרווח יהיה כפול.

אבל באמת אם את יכולה כדאי שתגיעי למפגש..זה למעשה העיצה הכי חכמה, כי שם כולם יתייחסו אליך יפה.(תסמכי על חרוב). ואולי שם תוכלי ליצור קשרים חדשים(את חרוב כבר הזכרנו ?)

אני חושב שכצעדי מניעה להמשך המצב הקיים את גם חייבת להפסיק לשקוע בעבר (ובפתרונותיו) ופחות לשוטט ברשת.

מעבר לזה את מוזמנת לשוחח איתי באישי...
ואם את ירושלמית, אשמח להכירך(לא במובן הרומנטי/זוגי כמובן) , למרות שאני צעיר ודתי ממך במקצת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:00

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר