לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-08-2007, 22:47
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
דיון- מהו ההבדל בין ספורטאי למוזיקאי?

שלום
אציג בפניכם וויכוח קצר שהיה לי עם חבר בנוגע לשאלה : מדוע ספורטאי מקבל הטבות בזמן השירות, וכל אמן אחר {מוזיקאי, שחקן וכו'} חייב לעשות שירות צבאי מלא?

חבר: "הצביעות הזאת ממש מעצבנת אותי...למה כדורגלן שבקושי מקבל דקות משחק יכול להיות מש"ק ממטרות, בזמן שחבר שלי, שהיה בסדנת תאיטרון חמש שנים, ותיאטרון זה כל החיים שלו, משרת בגבעתי?

אני: "למה? בגלל שספורטאי חייב להתאמן כל יום מספר שעות כדי שהוא יוכל לשרוד בעולם הספורט המקצועי של היום. אם תיקח מכדורגלן,אפילו הכדורגלן שלא מקבל דקות משחק, שלוש שנים מהקריירה שלו, כאשר הוא ישתחחר מצה"ל, הוא יצטרך לחפש מסלול חיים חדש...בעוד ששחקן תיאטרון או מוזיקאי, יכול לעשות את ההפסקה הזאת, ולאחר השירות ייקח לו זמן להוריד את "החלודה" אבל אח"כ הוא יוכל לחזור לעסוק במקצוע האומנותי שהוא כ"כ רצה...אתה רוצה דוגמה? יש דוגמאות רבות.אחת מהן היא אלוויס פרסלי, שקריירת המוזיקה שלו הופסקה לשנתיים עקב שירות צבאי, ולאחר השירות הוא חזר להיות מוזיקאי מצליח".

חבר: "אז זהו, אתה לא אמן ואתה לא יודע איך זה שבאופן פתאומי, אתה לא יכול לעשות את הדבר הכי אהוב עלייך, למשך שלוש שנים. מה גם, שתאמין לי, מוזיקאי או שחקן תיאטרון לא יוכל לחזור לעצמו לאחר הפסקה כזו ארוכה מפעילותו האומנותית".

אני: "אני חושב שאם זה היה נכון, גם מוזיקאים ואמנים אחרים היו מקבלים הטבות כגון "אמן מצטיין" וכו'. אבל העובדה היא שספורטאי חייב להתאמן כל יום בכדי להצליח, ואמן יכול להפסיק את פעילותו לזמן מה ולאחר מכן לחזור למה שהוא היה".......

הוויכוח הגיע למבוי סתום, בגלל שכל אחד מאיתנו מחזיק בדעה שונה, ולא נזוז ממנה{ ד"א- החבר הזה, היה בסדנת תיאטרון 3 שנים, ועכשיו הוא בפלח"צ}. בגלל זה פתחתי פה דיון כדי לשמוע את דעותיהם של אנשים שחוו זאת על בשרם, או של כאלה שהכירו אישית ספורטאים ו/או אמנים, וכך אני וחברי נוכל לדעת מי מאיתנו צודק {אם בכלל יש בוויכוח הזה "צודק"}.

תודה מראש על התגובות

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-08-2007, 23:38
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "דיון- מהו ההבדל בין ספורטאי למוזיקאי?"

הדרך בה אני וכל אחד אחר רואה את הדברים מורכבת מהעמדה שלי כלפי ספורט והעמדה שלי כלפי אומנות.
יש כאלו שכל עולמם סובב סביב כדורגל ובעיניהם זה פשע נגד האנושות לחייל איזה נער מליגה ז' ולדעתם יש לחוקק חוקים שיאפשרו לנער כזה לשחק בקבוצת נוער באירופה במקום לשרת, ןלעומתו זמר שלא עשה צבא הוא בשבילם עוכר ישראל שני רק לטיטוס והיטלר.
אני אישית מעולם לא הצלחתי למצוא עניין בצפיה בספורט מקצועי מכל סוג, ובעיני כבר מזמן היה צריך לבטל את ליגות הכדורגל בארץ ברגע שהן התחילו לעלות לנו בפצועים והרוגים.
אז בעיני - אין שום הצדקה שספורטאים ישרתו בתפקידים מגוחכים שבהם הם מתייצבים פעמיים בשבוע לחצי שעה בצהריים לשבת במשרד של הרס"ר ולארגן לו כרטיסים לשבת.
אני מאוד בעד שיתחשבו יותר בתהליך המיון בכישורים והיכולות של החייל וישבצו אותו בהתאם, וזה תקף לגבי ספורטאים ואמנים כאחד.
ספורטאי מצטיין יכול להפסיק את אימוניו הפרטיים ואת הקריירה שלו לטובת כמה חודשים של הכשרות ולאחר מכת לשרת כמד"ס ולעזור להפוך את הא"ג ליותר פופולארי, ואפשר להתחשב ולשחרר אותו לאימונים פרטיים בדיוק כפי שמתחשבים בחייל עם בעיות ת"ש, ובדיוק באותה מידה כנר או פסנתרן מחונן יכול לשרת בתזמורת צה"ל.
לגבי זמרים, כותבים ושאר יוצרים - בעיני הדבר שיכול להפוך אותם מצווחני כוכב נולד ושאר שיקוצים ליוצרים אמיתיים זה לעבור חוויות בחיים. אני מאחל לכל יוצר אמיתי שייקח את עצמו אל הקצה בשירות צבאי ויפיק מזה בגרות, תובנות וחדות - ולא שיהפוך לסלבריקקי ברגע שהוא צווח באודישן ויבלה את שאר ימיו בבתי קפה ובבינוניות יצירתית.
מי שהוא באמת יוצר רגיש ונפש הומיה מכדי לשרת בצבא ישוחרר, כמו כל חייל דומה שאינו אמן, מסיבות של אי התאמה.

בקיצור - אין צורך לחוקק חוקים ולהתבטל בפני הנערים האלו. כל אחד מחוייב לשרת על פי חוק, אבל הצבא יעשה מאוד בחכמה אם ימצה את כשרונם של הצעירים האלו בחכמה.
המצב הנוכחי בו אמנים משתמטים וספורטאים שעושים טובה ומתגייסים לא ממש משרתים הוא ביזיון.
ישן 24-08-2007, 07:51
  idanmag idanmag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי asharuf שמתחילה ב "לגבי מי עדיף בהטבות מוזיקאי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי asharuf
לגבי מי עדיף בהטבות מוזיקאי או ספורטאי זה תלוי באדם עצמו

כי אם אני לא טועה היה שחקן כדוסל שבחר להתגייס במקום
להיות ספורטאי מצטיין ושירת ביחידה מובחרת וחזר אח"כ לשחק
והוא היה שחקן מצויין

לעומת זאת מוזיקאי יכול לשרת רגיל אולי לא בתור לוחם אבל גובניק
ועדיין יוכל להתאמן בצורה דיי טובה
לעומת זאת ספורטאי שלא תביא לו להתאמן את האימונים שהוא צריך והתזונה שהוא צריך
אז המצב של הספורט בארץ ימשיך להיות גרוע

אתה מדבר על ברק פלג ? דרך אגב יש עוד סיפור על חייל שהיה מפקד טנק שנהרג בתאונה(אם אני לא טועה שוב זה סיפור ישן) החייל עצמו היה כדורסלן לא רע בכלל , מישהו יודע על מה אני מדבר?
ישן 24-08-2007, 01:08
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "דיון- מהו ההבדל בין ספורטאי למוזיקאי?"

לא נעים לי לעשות פה הבחנה בין דם של מוזיקאים אבל מוזיקאי שאינו singer/songwriter כעברי לידר, שי גבסו, אביב גפן וכו' אלה מוזיקאי שמפתח מיומנות בנגינה על הכלי בו הוא מנגן (ויהיה זה צ'לו, כינור, טרומבון או שירה) זקוק בדיוק כמו הספורטאי לאימונים רבים וכמו שהכודרגלן שלא התאמן עלול להיפצע במשחק הראשון כך גם חצוצרן שלא התאמן עלול לקרוע את שריר השפה (מה שגורם לכך שיש הרבה סקסופוניסטים שהם חצוצרנים מתוסכלים במיל') או קונטרבסיסט שהעור העבה שפיתח בכריות האצבעות יעלם לו אחרי שלוש שנים שבהן הוא רואה את הקונטרבס פעם בשבועיים במקרה הטוב וכמו שפסנתרן וגיטריסט יאבדו את המהירות באצבעות ואת מה שנקרא "הזכרון של היד" אחרי תקופה ממושכת בלי נגינה.

אז בגדול אין הבדל בין מוזיקאי לספורטאי חוץ מזה שלספורטאים יותר קל בצבא בד"כ.
ישן 24-08-2007, 09:33
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
כל עוד צה"ל לא מקיים פתרונות

כמו שהבינו מזמן במדינות בעלי גיוס חובה , שיש להם קבוצות ספורט צבאיות ,ותזמורות צבאיות , אז לי אישית אין שום בעיה שצה"ל יתן תנאי שירות נוחים לספורטאים . שזה כולל דברים חוץ מכדורגל (שזה כנראה הדבר היחיד שאצלנו מבינים כספורט) .
אני מכיר מישהו מוכשר בסוג ספורט שהוא חייב להתאמן כל הזמן וקשה מאוד , הבנאדם היה אלוף העולם ממש לא מזמן באותו סוג ספורט , ואם הוא עוד שנייה הולך לצה"ל לשלוש שנים , זה גומר לו את כל הקריירה , ואפשרות לייצג אותנו בחו"ל . המון אנשים המליצו לו וגם אני שלא ילך לצה"ל , פשוט ככה .
אני לא מדבר על מישהו שהיה שחקן נוער בליגה ז , אבל , למשל הענף האולימפי שלנו היה נראה יותר טוב אילו הספרטאים היו מקבלים 3 שנים נוספות של אימון (וכמובן , תמיכה נורמלית של המדינה ותנאי אימון) .

ולגבי מוזיקאים ... מה לעשות . עם כל הצער שבדבר , כל עוד אין בצה"ל פתרונות לחיילים בעלי כישורים [כמו , עוד פעם , כמעט בכל מדינה מתוקנת בעלת גיוס חובה] , מוזיקאים הם פחות השגרירים שלנו בחו"ל (אלא עם כן זה מוזיקאים מוכשרים) מאשר הספורטאים . גם אני ניגנתי לפני הצבא בפסנתר ועכשיו אני לא זוכר את התווים בכלל ...
ישן 24-08-2007, 13:31

תודה על התגובות, פתחתם את עיניי, במיוחד התגובות של ISHPUZ ו Elad E.......
הבנתי עכשיו שמוזיקאי וכל אמן אחר , חייב להתאמן על מקצועו מספר שעות ביום, בדיוק כמו ספורטאי..{אולי כאמור חוץ מזמרים שהם לא חייבים להתאמן כל יום, אך זאת לא קביעה נחרצת מכיוון שאיני מכיר אישית זמרים}.........
אך חיפוש זריז בויקיפדיה, על ברק פלג, הביא אותי למשפט הבא:

"פלג משחק כקלעי, והיה בין השחקנים הישראלים הבולטים בליגת העל בכדורסל בסוף שנות ה-90 ותחילת שנות ה-2000, מבין אלה שלא שיחקו מעולם במכבי תל אביב. הוא התחיל את הקריירה המקצועית בגיל מאוחר יחסית (22) עקב שירותו בסיירת מטכ"ל"........
ואז אני חושב לעצמי, אם ברק פלג, הצליח כספורטאי, אחרי ששירת באחת מהיחידות הכי מובחרות בצה"ל, מה מונע מספורטאים ואמנים אחרים לעשות את זה מה שהוא עשה????
למה שספורטאים ואמנים אחרים לא ישרתו באופן מקסימלי בצבא, ולאחר מכן התפנו לעיסוקים האישיים שלהם???

אז מהבחינה של "האם דין מוזיקאי הוא כדין ספורטאי" קיבלתי תשובה די ברורה - "כן" {למרות שצה"ל לא מכיר בזאת}......
אך עכשיו, אחרי שקראתי על ברק פלג, אני מבין שכולם צריכים לתרום באופן המקסימלי למדינה, כי כמו שהתחביבים והעיסוקים של כל אחד מאיתנו נקטעים בגלל השירות הצבאי שלנו, ככה גם הספורטאים והאמנים צריכים לתרום למדינה, ואם הם באמת טובים ומוכשרים, הם יצליחו לחזור לעצמם אחרי השירות...
לא ככה?

ישן 24-08-2007, 13:59
  NimDod NimDod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
הנסיון שלי עם "ספורטאים מצטיינים" היה שלילי.

בטירונות 02 שהעברתי, היו לי במחלקה שני ספורטאים מצטיינים מתחום הכדורגל.
את אחד מהם פגשתי רק בשבוע האחרון של הטירונות (טירונות של חודש וחצי, בתקופה מקבילה לשל טירוני השריון). העבירו אותו את כל ההכשרות בצורה "חפיפה". יום מרוכז של ירי, מסלול פרט וכו'. היכולת והידע שלו היו פחותות משל חניך בגדנ"ע.
הבחור השני שדווקא כן טרח להגיע לטירונות היה אחד הטיפוסים הנאלחים ביותר שיצא לי לפגוש. מעבר לפטורים השונים שהוא הוציא (ספורטאי מצטיין עם פתור מריצה...), אני עוד זוכר את השבת שהוא הצליח להוציא את עצמו הביתה (מישהו דאג להכין לו הזמנה מזוייפת לחתונה של אחותו. אני מאמין שזה היה המאמן שלו שכל הזמן התקשר וביקש שנשחרר אותו למשחק חשוב). הכי גרוע, שהוא היה מפוצץ את החניך שמירות במכות אם הוא זה היה משתבץ, אפילו בטעות לשמירה (הוא היה משבץ אותו תמיד לשמירה בשעה הנוחה, אחרי ההשקמה, אבל בגלל שחצי מהמחלקה היתה מורכבת מטיפוסים בעיתייים, חלק התחמקו מלשמור והוא היה מוצא את עצמו מתעורר לפני כן). לנו, המפקדים לא היתה דרך להוכיח את זה. החיילים האחרים פחדו ממנו ואף אחד לא אמר מילה.
כמה חודשים אחרי הטירונות הזאת, ראיתי אותו בדף האחורי של "במחנה", במדור שמוקדש ל"ספורטאים מצטיינים", ובו הוא דיבר על הטירונות הקשה שהוא עבר ועד כמה הוא תמיד שאף להצטיין ולהוביל וכו'...
מאז, בכל פעם שיש משחק בין קבוצה ישראלית ליריבה מחו"ל, אני מקווה שישראל תפסיד. בחיי.

אם המדינה מעוניינת לאפשר לספורטים להמשיך להתאמן על חשבון השירות הצבאי שלהם, אז שתשחרר אותם מהשירות לחלוטין, ושמאוחר יותר יחזירו את הזמן בימי מילואים, כמו שעושים אמנים רבים (למשל אביב גפן, אייל גולן ועוד הרבה אחרים). אני לא מבין למה המשאבים הדלילים של צה"ל, בינהם מענקי שיחרור, פטורים ממס, הקלות במשכנתא ועוד הטבות אחרות צריכות להגיע לאנשים שתרומתם למערכת הצבאית היא אפסית.
ישן 24-08-2007, 14:02

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "הנסיון שלי עם "ספורטאים מצטיינים" היה שלילי."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NimDod
בטירונות 02 שהעברתי, היו לי במחלקה שני ספורטאים מצטיינים מתחום הכדורגל.
את אחד מהם פגשתי רק בשבוע האחרון של הטירונות (טירונות של חודש וחצי, בתקופה מקבילה לשל טירוני השריון). העבירו אותו את כל ההכשרות בצורה "חפיפה". יום מרוכז של ירי, מסלול פרט וכו'. היכולת והידע שלו היו פחותות משל חניך בגדנ"ע.
הבחור השני שדווקא כן טרח להגיע לטירונות היה אחד הטיפוסים הנאלחים ביותר שיצא לי לפגוש. מעבר לפטורים השונים שהוא הוציא (ספורטאי מצטיין עם פתור מריצה...), אני עוד זוכר את השבת שהוא הצליח להוציא את עצמו הביתה (מישהו דאג להכין לו הזמנה מזוייפת לחתונה של אחותו. אני מאמין שזה היה המאמן שלו שכל הזמן התקשר וביקש שנשחרר אותו למשחק חשוב). הכי גרוע, שהוא היה מפוצץ את החניך שמירות במכות אם הוא זה היה משתבץ, אפילו בטעות לשמירה (הוא היה משבץ אותו תמיד לשמירה בשעה הנוחה, אחרי ההשקמה, אבל בגלל שחצי מהמחלקה היתה מורכבת מטיפוסים בעיתייים, חלק התחמקו מלשמור והוא היה מוצא את עצמו מתעורר לפני כן). לנו, המפקדים לא היתה דרך להוכיח את זה. החיילים האחרים פחדו ממנו ואף אחד לא אמר מילה.
כמה חודשים אחרי הטירונות הזאת, ראיתי אותו בדף האחורי של "במחנה", במדור שמוקדש ל"ספורטאים מצטיינים", ובו הוא דיבר על הטירונות הקשה שהוא עבר ועד כמה הוא תמיד שאף להצטיין ולהוביל וכו'...
מאז, בכל פעם שיש משחק בין קבוצה ישראלית ליריבה מחו"ל, אני מקווה שישראל תפסיד. בחיי.

אם המדינה מעוניינת לאפשר לספורטים להמשיך להתאמן על חשבון השירות הצבאי שלהם, אז שתשחרר אותם מהשירות לחלוטין, ושמאוחר יותר יחזירו את הזמן בימי מילואים, כמו שעושים אמנים רבים (למשל אביב גפן, אייל גולן ועוד הרבה אחרים). אני לא מבין למה המשאבים הדלילים של צה"ל, בינהם מענקי שיחרור, פטורים ממס, הקלות במשכנתא ועוד הטבות אחרות צריכות להגיע לאנשים שתרומתם למערכת הצבאית היא אפסית.

או שפשוט לבטל את חוק "הספורטאים המצטיינים" ולחייב אותם לעשות שירות מקסימלי

ישן 24-08-2007, 18:03

הפיתרון הכי טוב לדעתי הוא לפתוח מסלולים מיוחדים בצבא לספורטאים ואמנים {באומנות יש להכליל רק את מקצועות האומנות שבכדי לשמור על רמה גבוהה יש להתאמן בו כל יום}, שבהם הספורטאי/האמן יתרום מהידע שלו לצה"ל {ואני בטוח שבעזרת עין יצירתית יהיה אפשר למצוא לכל אמן את הייעוד שלו בצבא}, ומצד שני, הקריירה שלו לא תיהרס........כרגע המצב באמת פאתטי, אמנים משתמטים על ימין ועל שמאל מצ"הל, וספורטאים רק מבזבזים את זמנה וכספה של המערכת הצבאית.......לכן נשארו 2 פתרונות אפשריים: הפיתרון הנ"ל, או הפיתרון של: שחרור כל האמנים והספורטאים משירות בצבא...
אני חושב שכולם כבר מבינים איזה פיתרון יותר הגיוני ומועיל לחברה ולמערכת הצבאית...........

ישן 25-08-2007, 01:54

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "[font=Verdana]אני מסכים עם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Black Mammmba
אני מסכים עם העובדה שמוזיקאי מצטיין, אשר נמצא בהתפתחות בענף שלו זכאי להקלה בשירות.

אבל דבר אחד משגע אותי. !! מי מחליט מי זה ספורטאי מצטיין ומי לא? או מי זה מוזיקאי מצטיין ?

יש מספיק תפקידים "איכותיים" בשביל אותם "ספורטאים" מצטיינים. גם אם הם רוצים לשמור על כושר . שישרתו בווינגייט.

אשמח לדעת על פי איזה נתונים מחליטים מי זה מי . ?

וויקיפדיה:

"ספורטאי מצטיין הוא תקן שמוענק על ידי ועדות צבא הגנה לישראל לספורטאים פעילים שהגיעו למעמד שמהווה ייצוג מכובד בענף הספורט הישראלי או הבינלאומי. התקן מאפשר להם שירות מוקל על-מנת שיוכלו לפתח את עצמם באותו ענף הספורט וכך גם לקדם את הענף בישראל ולייצג את המדינה בעולם. המעמד "ספורטאי מצטיין" ניתן לספורטאים המתחרים בענפי ספורט אולימפיים בלבד."

ישן 25-08-2007, 14:05
  דניאל מ דניאל מ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.07
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "[QUOTE]..."

בכדורגל כל הקטע של הספורטאים המצטיינים זה ממש ביזיון. אתה יכול להיות שחקן שיושב על הספסל, מתאמן 4 פעמים בשבוע, ובכל זאת להוציא ספורטאי פעיל בקומבינה.

בספורט נגיד כמו טריאתלון, שזה ספורט שמחייב המון המון המון שעות של השקעה (3 ענפי ספורט שכל אחד מהם דורש אימונים רבים), אתה צריך להיות אלוף הארץ לנוער על מנת להוציא ספורטאי מצטיין, וב-3 הראשונים על מנת להיות ספורטאי פעיל. ולא תגיד יש יותר מדי טריאתלטים שיכולים להגיד לרמה הגבוה בעולם, אולי 5-6 בארץ, אז למה לא לתת לכולם ספורטאי מצטיין?

עיסוק בספורט סיבולת ברמה גבוה מצריך לרוב הרבה מאותם מאפייני אופי של אנשים ביחידות המיוחדות\מובחרות בצבא, ככה שאתה הרבה פעמים תמצא בכל היחידות האלה המון אנשים שהיו בנבחרת טריאתלון, שחיה, כדורמים וכו. אני חושב שהצבא יודע את זה ולא רוצה לאבד את הפוטנציאל הגדול של לוחמים איכותיים שקיים בכל ענפי הספורט האלה.

מהצד השני, לפי דעתי צריך לעשות הפרדה בין מוזיקאים לבין אמנים. כל ילד שני שהיה במגמת מוזיקה ומנגן ב'להקה' היה מצדו מוציא פטור מהצבא וממשיך לנגן. צריך להבין שזה סתם תחביב לרוב האנשים האלה, והם לא ימשיכו עם זה כל החיים. מה שגם הם לא יצאו וייצגו את הארץ בכל מיני תחרויות בחו"ל. זה ההבדל המהותי. ספורטאי עילית מייצגים את הארץ בתחרויות בחו"ל, ורוב המוזיקאים מנגנים להנאתם ולמטרות רווח. אם מישהו מנגן בפילהרמונית בישראל, אז באמת צריך לתת לו הקלות כי זאת תזמורת של המדינה.

גם יש בעיה עם לתת הקלות למוזיקאים. איך תחליט מי מוזיקאי מספיק טוב שמגיע לו הקלות, ומי לא?
בספורט יש קריטריונים ברורים. את הצריך להגיע למקום כזה וכזה, לעשות תוצאה כזאת וכזאת, או להיות בנבחרת הזאת והזאת ואז את יכול להיות ספורטאי פעיל או מצטיין.
בצבא יש את הלהקה הצבאית שאליה יכולים להגיע מי שרוצה להמשיך עם המוזיקה בצבא, למרות שאת תנאי הקבלה לשם צריך לשנות לפי דעתי (זה בזיון שמביאים אנשים כמו עידן רייכל לקבוע מי יהיה בלהקה הצבאית).

ישן 25-08-2007, 14:39
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
לא ברור לי....
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "[QUOTE=Black..."

איך ההגדרה הזו:

...."ספורטאי מצטיין הוא תקן שמוענק על ידי ועדות צבא הגנה לישראל לספורטאים פעילים שהגיעו למעמד שמהווה ייצוג מכובד בענף הספורט הישראלי או הבינלאומי. התקן מאפשר להם שירות מוקל על-מנת שיוכלו לפתח את עצמם באותו ענף הספורט וכך גם לקדם את הענף בישראל ולייצג את המדינה בעולם. המעמד "ספורטאי מצטיין" ניתן לספורטאים המתחרים בענפי ספורט אולימפיים בלבד."

יכולה להתאים למרבית העוסקים בענף הכדורגל בארץ??......

מספר הכדורגלנים המצטיינים שהנפיק ה"כדורגל הישראלי" לדורותיו כה זעום ביחס לכספים (ולזמן השידור) שמושקעים בו שלדעתי אפשר היה להקים בצה"ל עוד חטיבה שלמה שהיתה מבוססת רק על העוסקים בענף הזה.

אבל זה כבר אולי ויכוח בפני עצמו...
ישן 25-08-2007, 15:42
  אורי.צ. אורי.צ. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.07.06
לא מסכים עם הטענה שאמן יפסיד אם ישרת
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "לא ברור לי...."

בעבר, לפני תוכניות כמו כוכב נולד ואף רחוק יותר היה בצה"ל דבר שנקרא

ל ה ק ה צ ב א י ת !!!

להזכירכם, הלהקות הללו היו השיא שבשיא התרבות המוזיקלית בישראל!
עד היום אני מאזין לדיסקים של להקת הנחל, פיקוד דרום, להקת חה"י וכדומה...

בסוף מרבית האמנים התפתחו מתוך הלהקות האלה,
לבוא ביציאה כאילו שירות צבאי פוגע באמנים הוא טענה שגויה שכן בעבר להקות צבאיות
היו בית חרושת לאמנים מצליחים,וכלי לפיתוחם!

אז למה בכל זאת אמנים לא מתגייסים ללהקות צבאיות?
למה שאמן טוב שרק מתחיל את הקריירה שלו ירוויח 300 שקל בחודש בצה"ל, בלהקה צבאית,
יבזבז את כישרונו גם בשירה וגם ביצירה וכל זאת בכדי שהלהקה הצבאית תרוויח ולא הוא?!

רבותי, בסוף הכל מסתכם בכסף!
בעידן שכל אחד חושב על עצמו, שחושב על הרווח האישי שלו
זמן זה כסף- שלוש שנים זה בזבוז ונתינה לחברה, שלא לדבר על המדינה
זה מילים יפות ללא כיסוי..

הצהרות של יפי נפש כאילו הצבא פוגע בקידומם של אמנים הם שקריות ומושחתות מטבעם,
ולכן אשאל שוב מה ההבדל בין איש עסקים מצליח לבין אמן??
ישן 25-08-2007, 15:59

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי אורי.צ. שמתחילה ב "לא מסכים עם הטענה שאמן יפסיד אם ישרת"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אורי.צ.
בעבר, לפני תוכניות כמו כוכב נולד ואף רחוק יותר היה בצה"ל דבר שנקרא

ל ה ק ה צ ב א י ת !!!

להזכירכם, הלהקות הללו היו השיא שבשיא התרבות המוזיקלית בישראל!
עד היום אני מאזין לדיסקים של להקת הנחל, פיקוד דרום, להקת חה"י וכדומה...

בסוף מרבית האמנים התפתחו מתוך הלהקות האלה,
לבוא ביציאה כאילו שירות צבאי פוגע באמנים הוא טענה שגויה שכן בעבר להקות צבאיות
היו בית חרושת לאמנים מצליחים,וכלי לפיתוחם!

אז למה בכל זאת אמנים לא מתגייסים ללהקות צבאיות?
למה שאמן טוב שרק מתחיל את הקריירה שלו ירוויח 300 שקל בחודש בצה"ל, בלהקה צבאית,
יבזבז את כישרונו גם בשירה וגם ביצירה וכל זאת בכדי שהלהקה הצבאית תרוויח ולא הוא?!

רבותי, בסוף הכל מסתכם בכסף!
בעידן שכל אחד חושב על עצמו, שחושב על הרווח האישי שלו
זמן זה כסף- שלוש שנים זה בזבוז ונתינה לחברה, שלא לדבר על המדינה
זה מילים יפות ללא כיסוי..

הצהרות של יפי נפש כאילו הצבא פוגע בקידומם של אמנים הם שקריות ומושחתות מטבעם,
ולכן אשאל שוב מה ההבדל בין איש עסקים מצליח לבין אמן??

צודק, קרא את הודעה 26

ישן 26-08-2007, 14:49
צלמית המשתמש של צנחן1
  צנחן1 צנחן1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.05
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "באופן כללי ומבלי להכנס לפרטי פרטים...."

חברים על מה מדובר בכלל, כמה עשרות בודדות של אנשים ?

כמה ספורטאים מצטיינים יש בכל מחזור גיוס ? כמה מוזיקאים מצטיינים ?

לפני מס' ימים היה ראיון אצל רזי ברקאי עם מוסיקאי מצטיין שזכה בתחרות בינלאומית. הוא משרת בצה"ל בתפקיד 8-0-5 ומתאמן מדי יום 4 שעות בנגינה.

לא חסרים בצבא תפקידים שיאפשרו לספורטאינו ומוזיקאינו להתאמן וגם לשרת. וכמובן שהדוג' של צוותי הווי / להקת צה"ל וכד' עדיין שרירה וקיימת.

כפי שכבר אמרנו, וחבל להוסיף סתם שמן למדורה, מי שרוצה לשרת משרת ומי שלא רוצה מוצא תירוץ. עד שהמדינה לא תבין שהאחריות היא עליה, שלא די בנאומים מתלהמים אלא יש צורך בחקיקת חוקים מתאימים והקמת מסגרות שירות לאומי למי שאינו יכול לשרת בצבא .... עד אז אפשר להמשיך להתווכח ולטחון מים, ואגב טחינת המים תהיה אפקטיבית הרבה יותר מהויכוח.

ישן 27-08-2007, 00:24

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "באופן כללי ומבלי להכנס לפרטי פרטים...."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לבני
על פניו נראה לי שרעיון שכזה יכל להוות מעין פשרה בין אי שירות בצה"ל לבין שירות מלא על כל מה שכרוך בכך.
השאלה האם הצבא בכלל יהיה מעוניין להכנס להרפתקאה שכזו שהרי הדבר ידרוש תקנים/תקציבים/משאבים וכו'... ( כל מה שכרגע לא ממש ניתן להשיג).

אז מה אתה רוצה שנעשה?

לגייס את כולם,להרוס לאלפי אומנים וספורטאים את העתיד, ולגרום לזעקה ציבורית?

או שלשחרר את כל האמנים והספורטאים משירות בצה"ל, ובכך לגרום לתסיסה בקרב ציבור המשרתים, וכן,במידה מסויימת, להחליש את הכוח הצבאי? {הרי כל חייל בצה"ל תורם, או אמור לתרום, למערכת}....

ההצעה שאני נתתי היא ממש לא פשרה............בהצעה הזאת האמנים והספורטאים ייקרעו את התחת וייסגרו שבתות כמו גדולים, אבל בניגוד לסדירים אחרים, יינתנו להם מספר שעות ביום לעבוד ולהתאמן על תחום העשייה שלהם....איך ליישם זאת? לא מלש"ב כמוני אמור להביא את הגאולה......

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
חברים על מה מדובר בכלל, כמה עשרות בודדות של אנשים ?

כמה ספורטאים מצטיינים יש בכל מחזור גיוס ? כמה מוזיקאים מצטיינים ?

לפני מס' ימים היה ראיון אצל רזי ברקאי עם מוסיקאי מצטיין שזכה בתחרות בינלאומית. הוא משרת בצה"ל בתפקיד 8-0-5 ומתאמן מדי יום 4 שעות בנגינה.

לא חסרים בצבא תפקידים שיאפשרו לספורטאינו ומוזיקאינו להתאמן וגם לשרת. וכמובן שהדוג' של צוותי הווי / להקת צה"ל וכד' עדיין שרירה וקיימת.

כפי שכבר אמרנו, וחבל להוסיף סתם שמן למדורה, מי שרוצה לשרת משרת ומי שלא רוצה מוצא תירוץ. עד שהמדינה לא תבין שהאחריות היא עליה, שלא די בנאומים מתלהמים אלא יש צורך בחקיקת חוקים מתאימים והקמת מסגרות שירות לאומי למי שאינו יכול לשרת בצבא .... עד אז אפשר להמשיך להתווכח ולטחון מים, ואגב טחינת המים תהיה אפקטיבית הרבה יותר מהויכוח.

מסכים איתך, הוויכוח הזה באמת לא אפקטיבי, אבל אם אנחנו לא נדבר על זה, אז מי כן ידבר?
יש מקרים יוצאי דופן שבו ספורטאי או אמן מצליח לשלב בין שירות רגיל לבין תחום העשייה שלו...איך אילו מקרים בודדים התלויים במיוחד באופי השירות שלו ובמיוחד באופי שלו עצמו. רוב הספורטאים או האמנים יילכו לאיבוד אחרי 3 שנים של שירות רגיל, לכן הפיתרון הוא כמו שאמרתי, רה-ארגון של המערכת הצבאית בכל הנוגע לספורטאים ואמנים....לאחר כל הדיון הזה הבנתי שלרוב אמן הוא כמו ספורטאי- חייב להתאמן כל יום על תחום עשייתו. ונכון, הצבא בא לקראתם בדמות הלהקות הצבאיות, "ספורטאי מצטיין", וכו', אך יש צורך בדברים יותר אפקטיביים שיוציאו את המיטב מכל ספורטאי ואמן. ואז, אולי רק אז, הנוער של מדינת ישראל לא יגדל על אמנים וספורטאים שאו שלא שירתו בצה"ל, או שאיך נאמר, "שירתו".......

נערך לאחרונה ע"י steaua rosie בתאריך 27-08-2007 בשעה 00:33.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:41

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר