לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-09-2007, 22:36
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "לצורך הענין"

אמיר נחומי הוא אחד מאגדות טייסי הקרב של חיל האוויר.
התחיל את דרכו בקורס טיס, נפל לאחר זמן מה (אני חושב חצי שנה) ועבר לסיירת שריון (פלס"ר 7).
באמצע/סוף מלחמת התשה (לא זוכר במדוייק) נקרא ביחד עם עוד כמה חבר'ה שעפו מקורס טיס כדי למלא את שורות החיל.
הפיל ארבעה מטוסים ביום אחד בקרב מעל שדה אופיר (ראה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7...99%D7%A8_ 2-28), והוסיף עוד כמה הפלות אחר כך.

בתפקידו האחרון, אם אני לא טועה, היה מפקד בסיס רמת דוד, השתתף גם בתקיפת הכור בעיראק, ונודע בסיפורים שלאחר מכן כ-"הצייר"..

בכל מקרה, אתה יכול לנסות. אני לא אתפלא בכלל אם תתקל בקשיים, ואם ידרשו ממך לקבל משכורת של חייל חובה..

בהצלחה.

(נ.ב. ראיתי בחיל כמה מקרים מעניינים שהגיעו לקורס טיס, מהם כמה שהשלימו אותו, אז למה לא?)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-09-2007, 01:02
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
טועה
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אמיר נחומי הוא אחד מאגדות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
אמיר נחומי הוא אחד מאגדות טייסי הקרב של חיל האוויר.
התחיל את דרכו בקורס טיס, נפל לאחר זמן מה (אני חושב חצי שנה) ועבר לסיירת שריון (פלס"ר 7).
באמצע/סוף מלחמת התשה (לא זוכר במדוייק) נקרא ביחד עם עוד כמה חבר'ה שעפו מקורס טיס כדי למלא את שורות החיל.
הפיל ארבעה מטוסים ביום אחד בקרב מעל שדה אופיר (ראה: http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A7...99%D7%A8_ 2-28), והוסיף עוד כמה הפלות אחר כך.

בתפקידו האחרון, אם אני לא טועה, היה מפקד בסיס רמת דוד,אתה טועה. היה רל"א . תא"ל . סגן מפקד החיל. השתתף גם בתקיפת הכור בעיראק, ונודע בסיפורים שלאחר מכן כ-"הצייר"..

בכל מקרה, אתה יכול לנסות. אני לא אתפלא בכלל אם תתקל בקשיים, ואם ידרשו ממך לקבל משכורת של חייל חובה..

בהצלחה.

(נ.ב. ראיתי בחיל כמה מקרים מעניינים שהגיעו לקורס טיס, מהם כמה שהשלימו אותו, אז למה לא?)
ישן 02-09-2007, 19:11
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ציבי שמתחילה ב "יש אחד כזה שהיה בשעתו בקיבוץ נצר סירני"

יש גם בחור דתי שסיים מסלול בסיירת מטכ"ל והוא היום טייס קרב במיל'. שמו הפרטי הוא מתן והוא מכונה מטכ"ל (יש עוד קצינים מפורסמים במשפחה ומאד מפתה לכתוב את שם המשפחה ומקום המגורים...).
יש עליו אגדה שכהזחילו אותם באחד השלבים הראשונים של קורס הטייס צעקה עליו המדריכה "מתן, תצמיד את התחת לריצפה, האוייב רואה אותך" והוא סינן בתגובה: "אם זה היה טוב בטריפולי זה טוב גם בחצרים".
מעניין שכשחיפשתי את שמו בגוגל התוצאה הראשונה הייתה של מאמר שציין שהוא טייס הקרב הדתי הראשון דבר שממש אינו נכון.

אגב, אבישון, לדעתי PERE כבר חשף בפורום את המסלול שעבר ואולי אפילו את שמו המלא.

ישן 03-09-2007, 01:00
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יש גם בחור דתי שסיים מסלול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
יש גם בחור דתי שסיים מסלול בסיירת מטכ"ל והוא היום טייס קרב במיל'. שמו הפרטי הוא מתן והוא מכונה מטכ"ל (יש עוד קצינים מפורסמים במשפחה ומאד מפתה לכתוב את שם המשפחה ומקום המגורים...).
יש עליו אגדה שכהזחילו אותם באחד השלבים הראשונים של קורס הטייס צעקה עליו המדריכה "מתן, תצמיד את התחת לריצפה, האוייב רואה אותך" והוא סינן בתגובה: "אם זה היה טוב בטריפולי זה טוב גם בחצרים".
מעניין שכשחיפשתי את שמו בגוגל התוצאה הראשונה הייתה של מאמר שציין שהוא טייס הקרב הדתי הראשון דבר שממש אינו נכון.

אגב, אבישון, לדעתי PERE כבר חשף בפורום את המסלול שעבר ואולי אפילו את שמו המלא.

כמה תיקונים,
כאמור הוא לא טייס הקרב הדתי הראשון.
הוא לא במילואים, הוא בקבע למיטב ידיעתי.
סיפור האגדה הוא מעניין במיוחד כי הוא סופר עוד בתקופתי בביס"ט (הרבה לפני מתן הנ"ל..) והוא סופר בדיוק באותה הצורה על ח' שהיה לפני כן לוחם בשלדג לפני שהפך לטייס קרב מצטיין...
אמיל.

ישן 03-09-2007, 02:01
  דניאל מ דניאל מ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.02.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ctua שמתחילה ב "האם אפשר להתנדב לקורס טיס במילואים?"

אם כבר נכנסים לכל הקטע של טייסים בגיל מאוחר.. איך זה הגיוני שיחידות כמו מטכ"ל, שייטת או שלדג, שהשקיעו קרוב לשנתיים בהכשרה של בן-אדם, מוכנות לוותר עליו ולתת לו ללכת להיות טייס? הרי השירות הסדיר הוא רק חלק קטן - אחריו באות הרבה מאוד שנים של שירות מילואים שבן הבן-אדם ממשיך לתרום ולהתפתח ביחידה.

ועוד משהו. מה מניע לוחם, או אפילו קצין, ללכת לקורס, שבחלק גדול ממנו (בעיקר בשנה הראשונה), מתייחסים אליך כמו אל ג'וק?
הייתה את הכתבה הזאת על הזה מדובדבן לפני שנה או שנתיים, שחודש לפני השחרור שלו הנדב לקורס. הבן אדם היה במרחק של חודש מלהיות אזרח, לטוס לחו"ל וכו, ופתאום הוא הופך להיות פרח טייס שמקבל יחס מזלזל (הכל הצגה כמובן), ורואה את הבעיות ביציאות של קרוב לפעם בחודש?
ישן 03-09-2007, 02:34
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי דניאל מ שמתחילה ב "אם כבר נכנסים לכל הקטע של..."

מבחינת הצבא - תמיד צריך טייסים טובים, ותמיד יש סיכוי של בערך 1:5 שהבחור באמת יחזור בסוף לסיירת מטכ"ל.. ואם הוא יתגלה כטייס טוב, הוא יתרום לצבא עוד כמה שנים טובות בקבע כטייס - מה לעשות שבאמת צריכים אותם.

הבחור מדובדבן, א', עבר מבדקי טיס לפני השירות, ומסיבה כלשהי הלך לדובדבן.
הוא תמיד רצה, ממה שהבנתי ממנו, ובסוף החליט גם ללכת על זה.. טייס מוכשר ואדם מעניין ונחמד במיוחד. וזאת היתה דעתו על הקורס שלו..:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
(באמת תהיתי מתי אשתמש בתמונה הזאת ולמה אני שומר אותה. הצד השני של החולצה הרבה יותר משעשע)

בקורס לפניו היה אדם שהספיק להיות מפק"צ במגלן, ועם תום השירות הסדיר עבר לקורס טיס, וגם הוא סיים אותו בהצלחה (הוא אישית העדיף שלא להתקדם למטוסים חדשים אחרי הקא"מ/קאמ"מ נץ, ולהשאר במערך ה-"מיושן", כי "נשבר לי מקורסים").

אגב, אנשים כאלה לא עוברים את הטירונות - יש להם 05 כבר - ככה שנחסך מהם לאכול יחס של מ"כיות צעירות..

ישן 03-09-2007, 10:43
  analmongus analmongus אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.10.06
מכיר מקרים שחורגים מהרגיל...
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לפי מה שהבנתי - מי שיש לו 05..."

קורס מעליי היה בחור (סרן) בעל ניסיון "עשיר" בשטח - הצטרף לסוף שלב הבסיסי - כאשר כל מה שנדרש ממנו היה לבצע את המילוט ולהשלים תכנים עיוניים.
כשהצטרף לקורס היה כבר בעל משפחה. סיים כטייס מסק"ר. שתיים מחבריי - שנפלו בסוף הבסיסי - השתמשו "בשירותיו ובקשריו" על מנת להצטרף לצוות בתחילת מסלול ביחידה ממנה הגיע....

הוא ובן זוגו היו היחידים שלא נתפסו באותה סדרת מילוט....

לקורס שלי הצטרף מפק"צ מ"עורב" צנחנים לאמצע הבסיסי - וזאת לאחר שהועף בקורס מוקדם יותר - ההתנייה לחזרתו לקורס הייתה יציאתו לקצינים/ניסיון פיקודי.סיים כנווט קרב.

נערך לאחרונה ע"י analmongus בתאריך 03-09-2007 בשעה 10:48.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:53

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר