לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-08-2007, 12:32
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "הדבר המעניין על טנקי BT הוא,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
הדבר המעניין על טנקי BT הוא, לפי דעתי, שהמפתח שלהם היה מתכנן טקים ידוע מאוד, האמריקאי וואלטר קריסטי, שלא הצליח למצוא לו תומכים בארה"ב, ונאלץ לבסוף לפתח טנקים בשביל רוסים. ואם מה שאני יודע נכון, אז גם הטנק המפורסם ביותר אולי של מלחמת העולם השנייה, ה-T-34, צמח מה-BT (ואם ללכת רחוק עוד יותר, אז אפשר להמשיך את השושלת היחסים הזאת עד T-90). האירוניה היא, שאמריקאים נלחמו עם ה"שרמאנים" המצחיקים שלהם.

בגדול הסיפור נכון, אבל הפרטים...הפרטים...
כריסטי אמנם נכשל בנסיונותיו למכור טנקים לצבא ארה"ב, אבל חלק מהעניין נבע מחוסר נכונותו לשמוע על הכנסת שינויים בתכנון לפי בקשת הצבא. כריסטי האמין שיש צורך בטנקים קלים ומהירים בלבד, חמושים בנשק קל (בדגמים המקוריים שלו היו מקלעים או תותחים קטני קוטר).

סדרת הטנקים BT שפותחה בבריה"מ די מימשה את העקרונות התכנוניים של כריסטי - שריון דק, מהירות גבוהה (ויכולת נסיעה על כבישים ללא זחלים) וחימוש זניח. אפילו פותחה תורת לחימה ("הקרב העמוק") להפעלת הטנקים להשגת "מהלומה מערכתית" ע"י שטיפת עורף האויב בטנקים שכאלה.
בסופו של דבר, הטנקים נתגלו כלא מתאימים לתנאי מלה"ע 2, בה היוו טרף קל לפנצרים המוקדמים.

לגבי ה-T34, על אף השפעות מסוימות הרי שהוא סטה מאוד מעקרונותיו של ו.ג'. כריסטי (אאל"ט, אפילו המזקו"מ שלו אינו "כריסטי" טהור) ואפילו ניתן לומר שהוא מסוג הפיתוחים שהממציא התנגד להם בשעתו...

לגבי השרמנים ה"מצחיקים"... גם בקוריאה, גם בקדש וגם בששת הימים נפגשו שרמנים ב-T34 ותוצאות המפגשים לא מחזקות, בלשון המעטה, את הבוז שרוכשים לשרמנים לעומת הכבוד האגדי לו זוכה הטנק הרוסי. צריך להבין שחלק מהעניין נובע מההפתעה שנגרמה לגרמנים כשנתקלו לראשונה ב-T34 ומכך שעד שפגשו בשרמן כבר עבר מערך השריון שלהם חידושים ושיפורים שאפשרו לו להתמודד בכבוד גם עם טנק ה-T34 דגם 1941 (76מ"מ).

http://www.baking.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-08-2007, 14:51
  shlomz shlomz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "באמת שין לי שום רצון להתחיל..."

באמת תודה לך אין עוררין על איכותו של הטנק הרוסי, אלא שבכל מפגש בינו לבין השרמן ששמעתי עליו, הוא סיים בצד המפסיד.

עריכה: שלא יתפרש לא נכון - בהחלט ייתכן שה-T34 עדיף בפרמטרים מסוימים ע"פ השרמן. אלא שאני חושב שהרקורד המבצעי של שני הכלים מצביע על כך שהפער האיכותי בינהם, אם קיים, איננו משמעותי כמו זה שרוב המקורות מציעים. (בד"כ ה-T34 מתואר כ"טנק הטוב בעולם", בעוד השרמן מוצג כ"תוצאה של תכנון ע"י ועדה, שהתחשבה יותר בכושר העמסה של ספינות מאשר בביצועים בשדה הקרב").

נערך לאחרונה ע"י shlomz בתאריך 31-08-2007 בשעה 15:01.
ישן 01-09-2007, 19:46
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "בקרבות ש-T34 נלחם מול שרמן -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
בקרבות ש-T34 נלחם מול שרמן - השרמן ניצח ברוב המקרים (הטנק, לא רק "הצד שהפעיל אותו").

למה שאמרת יש משמעות כזאת: ייתכן המצב שבו הטנק יכול לנצח כשהצד הלוחם באמצעותו יפסיד או להפך. כך לפחות אני הבנתי.

ציטוט:

אולי זה נובע מעליונות טקטית, אולי זה נובע מעליונות בהכשרת צוותים ואולי זה נובע מכך שהפער האיכותי בין הכלים לא כ"כ גדול כמו שבד"כ טוענים. השוואות "על הנייר" זה טוב ויפה, אבל הן רק נועדו להוות איזשהו בסיס לניבוי ביצועים בשדה הקרב. אם הביצועים בשדה הקרב, באופן עקבי, סותרים את הניבוי - כנראה שהבעיה היא לא בשדה הקרב...

עוד הפעם - אין קשר בין הדברים. אני דיברתי על טנקים. אתה מדבר על ניצחון בקרב. הקשר בין השניים זניח לחלוטין. אם אתה רוצה להשוות בין טנקים - תשווה בין טנקים על פי הקריטריונים הרלוואנטיים והעובדות הקיימות (כפי שאמרת "על הנייר"), לא על פי כל הבלגן שקורה מסביב, כי את הקריטריונים שמסביב אי אפשר להשוות. האם ייתכן שטנק פחות טוב עם צוות טוב ינצח את הטנק היותר טוב עם צוות לא טוב? ואם כן, אז האם טנק גרוע עדיף על טנק טוב, לפי התיאוריה שלך?

אם תוכל להוכיח שצוותים אמריקאים וישראלים היו שווים במיומנות שלהם לצוותים הצפון-קוריאנים והערבים, שמספר הכלים בקרבות היה שווה, שמצב טקטי היה שווה ועוד הרבה פרמטרים כאלה ואחרים היו שווים, אז אפשר יהיה לנסות לבנות סטטיסטיקה כדי להשוות טנקים. רק אז.
ישן 02-09-2007, 09:00
  shlomz shlomz אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=shlomz]בקרבות ש-T34..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
אני דיברתי על טנקים. אתה מדבר על ניצחון בקרב. הקשר בין השניים זניח לחלוטין.

טוב, אנחנו גולשים הרחק הרחק...
אבל אם הקשר כ"כ זניח, למה מנסים לפתח טנקים "טובים" יותר משל היריב? ההשוואה הסופית נערכת בשדה הקרב (שבו, נכון מצדך לציין, משפיעים גורמים רבים נוספים על התוצאה). הרעיון בבעלות על טנק "עדיף" הוא שהוא מקטין את חשיבותם של גורמים שאינם קבועים מראש - כמו טקטיקה, מיקום, הכשרה וכיוב'. לדוגמה, מערכת בק"ש מתקדמת מקטינה את הפער שבין צוות לא מיומן למיומן. שריון טוב מקטין את ה"קנס" שתשלם על כך שנתפסת בעמדת נחיתות וכן הלאה.

ציטוט:
האם ייתכן שטנק פחות טוב עם צוות טוב ינצח את הטנק היותר טוב עם צוות לא טוב? ואם כן, אז האם טנק גרוע עדיף על טנק טוב, לפי התיאוריה שלך?

בוודאי שזה אפשרי - בדוק את מלחמות ישראל אם אתה רוצה דוגמאות. וטנק גרוע אף פעם לא עדיף על טנק טוב - למרות שעדיף צוות מצוין בטנק נחות, על פני צוות גרוע בטנק טוב. גם כאן, יש גבול למה שעדיפות של צוות יכולה להשיג (אחרת, צה"ל היה מצויד עדיין בשרמנים) וברור שעליונות של צוות תביא דיווידנדים גדולים יותר, ככל שלטנק שלהם יש יכולות טובות יותר.

כל מה שאני מנסה לטעון בדיון הזה, לגבי ההשוואה בין השרמן ל-T34, הוא שלדעתי הטנקים האלה הרבה יותר קרובים באיכותם ממה שנהוג לחשוב. לא אמרתי שהשרמן יותר טוב בהרבה - ואין ספק ש"על הנייר" הוא נחות בכמה פרמטרים. לצורך העניין, נגיד שאם המצב היה הפוך, וצה"ל היה מפעיל T34 נגד שרמנים מצריים, אני עדיין חושב שהניצחון היה לצדנו.

נערך לאחרונה ע"י shlomz בתאריך 02-09-2007 בשעה 09:02.
ישן 02-09-2007, 19:03
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=Centurion] אני דיברתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
טוב, אנחנו גולשים הרחק הרחק...
אבל אם הקשר כ"כ זניח, למה מנסים לפתח טנקים "טובים" יותר משל היריב? ההשוואה הסופית נערכת בשדה הקרב (שבו, נכון מצדך לציין, משפיעים גורמים רבים נוספים על התוצאה). הרעיון בבעלות על טנק "עדיף" הוא שהוא מקטין את חשיבותם של גורמים שאינם קבועים מראש - כמו טקטיקה, מיקום, הכשרה וכיוב'. לדוגמה, מערכת בק"ש מתקדמת מקטינה את הפער שבין צוות לא מיומן למיומן. שריון טוב מקטין את ה"קנס" שתשלם על כך שנתפסת בעמדת נחיתות וכן הלאה.

הקשר הוא זניח כי מדובר סה"כ בטנקים מאותה תקופה ובאותה רמת משקל. לכן למיומנות של צוותים וגורמים אחרים על שדה קרב יהיה משקל מכריע. ואני לא מסכים שטנק מתקדם יותר נועד לחפות על צוות לא מיומן וכד'. במלחמה האחרונה ראינו שמרכבות 2 של מילוימניקים המנוסים יותר נפגעו פחות ממרכבות 4 של סדיר. האם זה אומר שמרכבה 2 עדיפה על מרכבה 4 (לפי הטענה הראשונה שלך), או אולי שטנק מתקדם יותר מתיר שימוש בצוותים מיומנים פחות (לפי הטענה האחרונה שלך)?

ציטוט:
בוודאי שזה אפשרי - בדוק את מלחמות ישראל אם אתה רוצה דוגמאות.

אני לא צריך לבדוק, זה בדיוק מה שאני אומר - קיימים אין ספור גורמים בשדה קרב, לכן לא ניתן להעריך טנקים על סמך הפסד או ניצחון. ולא רק טנקים בפרט, אלא כל מערכת נשק בכלל.

ציטוט:

כל מה שאני מנסה לטעון בדיון הזה, לגבי ההשוואה בין השרמן ל-T34, הוא שלדעתי הטנקים האלה הרבה יותר קרובים באיכותם ממה שנהוג לחשוב. לא אמרתי שהשרמן יותר טוב בהרבה - ואין ספק ש"על הנייר" הוא נחות בכמה פרמטרים. לצורך העניין, נגיד שאם המצב היה הפוך, וצה"ל היה מפעיל T34 נגד שרמנים מצריים, אני עדיין חושב שהניצחון היה לצדנו.

רק תסביר לי בבקשה, האם הטענה הזאת שלך מתבססת על משהו אחר חוץ מתוצאות של קרבות שריון?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:13

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר