לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2007, 07:03
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "אני נקרע כשאני רואה את תמונות הילדים בשדרות"

אתן לך עוד מס' נקודות התייחסות שתכנס לפרופורציות.
1.תושבי קרית שמונה. חיו שנים רבות ועדיין בצל איום הקטיושות מלבנון.
2.תושבי הגליל העליון שחיו שנים לא מעטות תחת אותם האיומים פיגועי מחבלים וחדירות.
3.תושבי עמק בית שאן בתקופת הפתח לנד בעבר הירדן סוף שנות ה60 .
4.תושבי עמק הירדן שחיו שנים רבות בצל האיום הסורי והפגזות ממושכות שנים על שנים מרמת הגולן.
5.תושבי לב מדינת ישראל שחיו 3-4 שנים תחת איום המחבלים המתאבדים של הפלשתינים.
אני זוכר את כולם .הצד השווה שכולם סבלו ולא נהנו במיוחד מהסבל שלהם.
השונה? אולי התקשורת שמפמפמת לאזרחי ישראל על מסכנות תושבי שדרות ועוטף עזה.
אני אומר שהם סובלים ובאמת זה לא טוב ולא נכון וממשלת ישראל צריכה לטפל באיומים הללו עד היסוד .
ומצד שני לא צריך גם להגזים. האיום הוא איום יחסית קל (כמובן שכל נפגע הוא 100% נפגע בעצמו) אבל באמת שלא צריך להגזים.
אישית נראה לי שמזמן הענין היה יכול להפתר אבל ממשלת ישראל דווקא מעונינת בספין הזה כהטרדה מתמשכת .זה מסיט את דעת הקהל מהענינים החשובים של השחיתות השלטונית .
היות שאולמרט הוא יורשו החוקי של שרון שהיה מלך הספינים -גם כאן הוא מגייס את סבלם של תושבי שדרות למיסוך המסכים ולבלבול דעת הקהל ממעשיו הנלוזים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-09-2007, 09:13
צלמית המשתמש של Big Joe
  Big Joe Big Joe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
אז תן לי לנסח אחרת
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "אני רוצה להקפיד לא להכנס לשדה הפוליטי"

העובדה שהילדים כל כך מבוהלים, היא בחלקה לפחות אשמתם הישירנ של ההורים שמתנהגים בהיסטריה. הגורל היהודי והישראלי העמיד דורות רבים תחת סכנות - רובן גדולות יותר מאשר הקסאמים - ובדרך כלל החוסן הנפשי שגילינו כעם היה גדול יותר. ההורים בשדרות אינם בוחלים משימוש בילדים לצורך דרישות מן הממשלה. זה עצוב מאוד. ההורים חייבים להיות צוק של בטחון ונחמה לילדים.

ואם לא ברור למה אני מתכוון אז אזכיר לך את "החיים היפים" של בניני, ומה עושה שם האב למען בנו. זה כמובן סרט, קומדיה אירונית מרה, אבל הקונספט הוא נכון: ההורם צריכים לשאת על גבם את רוב המשא.

ישן 04-09-2007, 11:26
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
הדרך היחידה של הורה למלא את האחריות שהטלת עליו-
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי פשוט שמתחילה ב "מי את בדיוק ה"מדינה" שאתה מדבר עליה???"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי פשוט
בנתיים יש אחריות לא רק לראשי השלטון אלא כמו שאמר ג'ו גם לפרטים שצריכים לשלוט בגורל עצמם ולדואג לילדיהם.

זה רק בדרך אחת אפקטיבית-
לארוז את המטלטלין ולעזוב את העיר.
כל דרך אחרת היא רולטה רוסית שבה לאט לאט התוף מתמלא בכדורים נוספים- וסיכויי ההשרדות הולכים ופוחתים.

ועוד משהו- בחייאת. תקשיבו טוב למה שאתם אומרים-
הילדים נכנסו להיסטריה כאשר נפל קסאם מטרים ספורים מהם רק בגלל התנהגות ההורים?
הילדים נכנסו להסטריה כי הם ראו את המוות במרחק מטרים ספורים.
וחוץ מזה, אנחנו מצויינים בלתת עצות להורים ("לא להיות היסטריים") כאשר אנו ניצבים מחוץ לטווח הרקטות...

ישן 04-09-2007, 13:06
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "הדרך היחידה של הורה למלא את האחריות שהטלת עליו-"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי juda
זה רק בדרך אחת אפקטיבית-
לארוז את המטלטלין ולעזוב את העיר.
כל דרך אחרת היא רולטה רוסית שבה לאט לאט התוף מתמלא בכדורים נוספים- וסיכויי ההשרדות הולכים ופוחתים
ציטוט:
גם לעזוב את המקום היא דרך לגיטימית .איני שולל אותה רק כאשר זאת הדרך האחרונה.

ועוד משהו- בחייאת. תקשיבו טוב למה שאתם אומרים-
הילדים נכנסו להיסטריה כאשר נפל קסאם מטרים ספורים מהם רק בגלל התנהגות ההורים?
הילדים נכנסו להסטריה כי הם ראו את המוות במרחק מטרים ספורים

יש מספר דרכים להתמודד עפ החרדות. הפאניקה שמשדרים המבוגרים (לא רק ההורים) במקום אינה מיטיבה עם הילדים. זאת הסיבה שהבאתי לך מקרים מהעבר , גם שם היתה סכנת חיים -ולא התנהגו כך. אני חושב שהחודרנות המכוערת של התקשורת מוסיפה לבלגן.

.
ציטוט:
וחוץ מזה, אנחנו מצויינים בלתת עצות להורים ("לא להיות היסטריים") כאשר אנו ניצבים מחוץ לטווח הרקטות...

שמע, אני היתי בטווח הטילים במלחמת המפרץ ולא עזבתי יחד עם בני משפחתי .היו הרבה שעזבו -אני יודע -אבל אנחנו נשארנו. כך שאיני רק נותן עצות מבחוץ.

ישן 04-09-2007, 19:58
  Sam Weller Sam Weller אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.01.05
אז אני ארחיב
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי דוק05 שמתחילה ב "לא כל כך הבנתי את התגובה שלך..."

בהקשר של הדיון שלנו כאן, אכן הסרט מביא סיפור על אב שיוצר לבנו מציאות אלטרנטיבית על מנת לאפשר לו להתמודד עם אימי השואה. הסרט ללא ספק עשוי בכשרון רב מכל בחינה שהיא. מה שאותי, וגם את קובי ניב, מעצבן בסרט זה שבניני עושה את אותו הדבר לקהל הצופים שלו. התמונה שהוא יוצר בכל הנוגע לאנטישמיות, לרדיפת יהודים, והשואה עצמה היא מרוככת באופן מוגזם ושלא לצורך. זה מגמד את הארוע ההסטורי למימדים כאלה שמדובר במשהו שהוא אנלוגי להכחשת שואה. אני לא מוצא בזה זדון, במובן זה שאינני חושב שבניני חושב שהשואה לא התרחשה ושמשמעותה זניחה ועל פי תפישה זו הוא עיצב את הסרט, אבל אני חושב שהוא התרשל מאד בכל האמור למסרים בתחומים שהם מעבר ליחסי האב והבן. קובי ניב שיפוטי הרבה יותר ממני כלפי בניני ואני ממליץ מאד על הספר שלו, משום שגם מי שלא יסכים לבסוף עם הניתוח, יוכל להשכיל רבות מהניתוח הדקדקני.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:24

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר