לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-09-2007, 22:39
  שלומי_ל שלומי_ל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.06
על הדוגמטיות של ה"מוסד" בקביעת דרישות הסף למועמדים לשרות בו

1. להלן ציטוט מתוך המלצות ה"וועדה לחקירת מערך המודיעין בעקבות המלחמה בעיראק" (מקור: ויקיפדיה)

הכשרת כוח אדם2. להלן משרות פנויות בתחום חקר מודיעין מתוך מדור דרושים באתר המוסד למודיעין ולתפקידים מיוחדים:

קמ"ן מחשבים
  • בוגר מדעי המחשב בתחום התוכנה, עדיפות למהנדסים.
  • בוגר קורס קמ"נים צבאי.
  • יתרון לבעלי נסיון בתחום של עבוד נתונים
קמ"ן שטח
  • בוגרי קורס פענוח וקורס קמ"נים.
  • נסיון בתום הפענוח וייצור עזרים.
  • יוזמה, דייקנות ויסודיות.
  • נכונות לעבודה מאומצת בשעות לא שגרתיות.
  • נכונות ליציאות קצרות לחו"ל.
  • עדיפות לבוגרי תואר ראשון.
  • עדיפות לדוברי שפה זרה ברמה גבוהה.
<LI>קמ"נים סטודנטים
  • שרות צבאי בתפקידי מודיעין ומחקר, עדיפות לבוגרי קורס קמ"נים.
  • עבודה במשמרות בהיקף של כ-100 שעות חודשיות לתקופה של שנתיים לפחות (למתאימים - פוטנציאל להשתלב בתפקידי ליבה במערכת לאחר סיום התואר).
  • רמה אישית גבוהה.
  • יכולת עבודה בתנאי לחץ.
  • יכולת עבודה בצוות.
  • מגורים ולימודים באזור המרכז.
המשרה מתאימה גם למועמדים הנמצאים בשלבי הרשמה למוסדות להשכלה גבוהה ו/או מכינות והכנה לפסיכומטרי.

קמ"ן תקשורת
  • שרות צבאי בתפקיד מודיעיני.
  • רקע בתחום התקשורת.
  • נכונות ליציאות קצרות לחו"ל.
  • עדיפות לקורס / מסלול חמ"ן תלפיות או חמ"ן שחקים. (סוף ציטוט)
רבותי, שימו לב לאי יישומן המוחלט של ההמלצות: כדרישת סף של המוסד דרוש שרות של המועמד במודיעין. שוו בנפשכם- החלטה של ילד מבריק בגיל 17 ושלושת רבעי ללכת דווקא לגולני ולא למודיעין או אי איתור של גאון הדור בניתוח מודיעין בשל שביזות יום א' של המראיינת הפסיכוטכנית בת ה 18 ושלש חמישיות (וסליחה על הציניות וההגזמות)- חורץ את גורלו של האיש שלא להתקבל לעבודה במוסד בתחום חקר מודיעין!
זה צריך להדיר שינה מעינינו, ולא רק בגלל עצם פספוס תרומתם של אנשים יצירתיים ו(הכי חשוב) בעלי שכל ישר שלא שרתו במודיעין (האם לא ניתן לגשר בקלות על חוסרי הידע שלהם?), אלא בגלל שזה קרוב לודאי סימפטום המעיד על דוגמטיות וקיבעון שמשמעותו רחבה בהרבה.

דעתכם?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-09-2007, 23:37
  borison borison אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שלומי_ל שמתחילה ב "על הדוגמטיות של ה"מוסד" בקביעת דרישות הסף למועמדים לשרות בו"

מה אתה כבר יכול לשנות אחי?

אני גם לא עוצם עין על זה שאני אמור להתגייס בעוד חצי שנה ואני חפרתי למודיעין ולחיל התקשוב מליון פעם.. פקסים,טלפונים,בקשה למיונים,פרוטקציה וניסיתי להתקבל ולא לוקחים כי יש לי פרופיל קרבי ואין לי נתונים מתאימים.. ואני מישהו שיש לו גם CCNA(ניהול רשתות תקשורת) שזאת תעודת הסמכה בינלאומית..ושלחתי להם קורות חיים והם שמים מצטער על המילה אבל אחד גדול על זה.. לא מעניין אותם.. אני גם לא יודע מה לעשות!
אני פשוט במאבק מטורף איתם אתה לא יודע כמה.. אולי מישהו פה יכול לעזור לי?בלי להשוויץ או משהו כזה.. יש אנשים שפשוט מקבלים זימונים למודיעין או לחיל התקשוב ולא מגיע להם.. אני נלחם פה על זימון מסכן שאני לא קיבלתי אפילו זימון אחד.. ואני לא זילזלתי במבחנים הפסיכוטכניים השקעתי.. ואנשים פה מקבלים זימונים בשפע
ישן 05-09-2007, 09:53
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שלומי_ל שמתחילה ב "תוספת- לאחרונה דובר על האתגר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שלומי_ל
לקחת כמה עילויים תלמודיים שראו רק דפי גמרא בחייהם והם גם לא בוגרי קורס קמני"ם ולזרוק אותם לאמ"ן ולמוסד כדי לקבל קצת "איפכא מסתברא" מהמקור.
אם באמ"ן ובמוסד קוראים דפי גמרא אולי תהיה בזה תועלת מסויימת.
אבל אם אתה מתכוון ללתת לאנשים שראו רק דפי גמרא בחייהם לקרוא ידיעות מודיעיניות ולצפות שהם יבינו משהו מהחיים שלהם, שכח מזה.
אני מאוד אתפלא אם הם יהיו מסוגלים לקרוא עיתון חילוני ולהבין ממנו משהו. הבועה שהם חיים בה היא ההיפך הגמור מ"השכלה אקדמאית רחבה הן בנושאים משיקים לתחומי העניין המודיעיני, כגון גיאוגרפיה, לימודי מזרח תיכון, יחסים בינלאומיים, והן בנושאים מרחיבי אופקים כגון מתמטיקה והסתברות, פילוסופיה ופילוסופיה של המדע, היסטוריה והיסטוריה צבאית".
ישן 05-09-2007, 07:15
צלמית המשתמש של skydiver
  משתמש זכר skydiver skydiver אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.07
צודק
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שלומי_ל שמתחילה ב "על הדוגמטיות של ה"מוסד" בקביעת דרישות הסף למועמדים לשרות בו"

אין ספק שאתה צודק, יחד איתי בטירונות היה חייל מבריק וגאון- הוא היה מקום 22 בעולם! ברובוטיקה אבל החליט להתגיס לקרבי מתוך שליחות למרות המון זימונים שהוא קיבל מכל רחבי המודיעין והמחשבים
הוא קרא עוד במקצועות את החוברות של הקק"ש על כל חישובי זויות הירי והיה מסביר למדריכות בביסל"ש דברים שבהם הן לא דייקו...

אין ספק שאדם כזה יכול להתאים למגוון תפקידים בשירותי הבטחון של ישראל, אם ירצה בכך, השאלה אם באמת יקבלו אותו על סמך דרישות מגבילות שכאלה...

בארה"ב למשל שירותי הבטחון עוקבים אחרי הסטודנטים באוניברסיטאות וברגע שיש מישהו בולט בתחומו הם מציעים לו עבודה...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 05-09-2007, 08:16
  haboob haboob אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.07
מה אתם קופצים?

ממה שאני קורא - אני ממש לא רואה את מה שאתם רואים.

בשום מקום לא כתוב ששירות מוקדם במודיעין הוא "דרישת סף" לשירות במוסד - אלא מצוין שזו דרישת סף לשירות בארבעה תפקידים פנויים בתחום חקר המודיעין (קמ"ן מחשבים, קמ"ן שטח, קמ"ן תקשורת ומשרת-סטודנט כקמ"ן).
ואם אתה רוצה להתברג בתחום חקר המודיעין בלי שיש לך רקע בזה - אולי תנסה להתקבל למוסד בכל זאת? אולי תוכל להתקדם בתוך הארגון ולהגיע למקומות שמעניינים אותך בדרך אחרת?

דוגמאות כאלה יש למכביר בכל תחומי העיסוק ואפשר לפתוח אשכול כזה על כל דבר (הנה דוגמה - למה אל-על מעדיפה לקלוט לשורותיה טייסים מחיל האויר על-פני בוגרי קורס על צסנה בעלי 50 שעות טיסה?).

משום-מה זה נשמע לי הגיוני שאם אתה רוצה להיות קמ"ן, המוסד יעדיף לקחת לתפקיד כזה מישהו שכבר עבר הכשרת קמ"נים כזו או אחרת (ואגב, גם השב"כ, אם תבדוק באתר הרשמי).

דוגמטיות...? לא נראה לי.
ישן 05-09-2007, 11:47
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
אין לך מושג כמה אתה צודק..מהסיבות האחרות דווקא..

המשרד הזה מגייס בני משפחה אפילו אם הם יהיו דבילים מושלמים.
אין להם כל קנה מידה או יושר מקצועי לגייס אנשים איכותיים ולכן ראית בעבר [היום פחות..ושוב לא מהסיבות הנכונות..אלא מצמצום פעילות] פשלות מהסוג הגרוע ביותר.[קפריסין, בריסל ועוד].
עד שלא יעשה ניקוי בית אמיתי ויוצבו בתפקידים החשובים אנשים שבאמת אכפת להם - אל תצפה לכלום. אגב, גם הדרישות שמהן אתה כל כך נפעם לא עושות כלום אם מדובר בבן של י. שגויס מייד וגם לאחר ש'נטל' כסף ממגרות של אחרים המשיך לעבוד.
גם כאלה שהעבירו כרטיסי נוכחות לנשים שלהם בשעה 7 וחצי בבוקר.[פעם..היו זמנים].
הם לא יותר טובים מכל מפעל משפחתי ממוצע ודי בכך.
אגב מי שאמר כאן למה לא תלך למגזר הפרטי תרוויח יותר - הוא צודק, רק שמי שבאמת אכפת לו מהמדינה ורוצה לתרום, אם הוא לא בן של י. או כ. או ז. אין לו מה לחפש שם.
למה מה?, מישהו באמת חושב שציפי ליבני נולדה בראש העין לזכריה מהמכולת?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:11

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר