לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > תוכנה ומשחקי מחשב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-09-2007, 08:03
  Galmud Galmud אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.08.07
שאלה בהמשך לשאלתי..
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Galmud שמתחילה ב "באמת אחלה תוכנה :)"

MagicIso באמת תוכנה נחמדה, אולם היא לא בדיוק עונה על הדרישות שלי.

נניח שיש ברשותי 5 קבצי image שונים, שכל אחד בפני עצמו הוא bootable. ברצוני ליצור DVD אחד שיהיה bootable, ובעת הרצתו יופיע menu שיאפשר לי לבחור איזה image מתוך ה-5 להריץ.

magicISO מאפשרת לעשות זאת רק כל עוד קבצי ה-image הם קטנים מאוד, אחרת יש "לדלות" מהם את ה-bootable data לחוד, ואת קבצי התוכן הכבדים יש לצרף בנפרד, מה שהופך את המלאכה למפרכת
(זה מה שמשתמע מהמדריך שלהם, אם כי לא נאמר במפורש..)

יש תוכנה נוספת נחמה- easyboot, אולם זו בגירסת ה-shareware מוגבלת מאוד, ואינה מאפשרת עבודה יעילה.. הגירסה המלאה עולה כ-30$ ועדיין אינני בטוח שהיא תענה על הדרישות..

אשמח מאוד לשמוע לעצתכם,
תודה מראש !
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-09-2007, 10:06
  Galmud Galmud אינו מחובר  

לא ממש הבנתי את השאלה..אבל אנסה לפרט יותר
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי eyal-r שמתחילה ב "האם אתה רוצה שזה יעלה בעליית המחשב"

יש ברשותי כ-7 דיסקים שהם כולם bootable בפני עצמם, אשר משמשים למטרות שונות. נניח שאחד מהם עם מערכת הפעלה, השני זהו "דיסק הצלה" של תוכנת הגיבוי שלי, השלישי זה Knoppix live cd, הרביעי זהו דיסק עם כלים לאיתור תקלות בחומרה + תוכנות גיבוי.. וכו'..

מהרשימה קל להבחין שרוב הכלים נועדו לשעת תקלה במחשב(לרוב). לכן אני מעוניין לאחד את הדיסקים החשובים ל-DVD אחד מטעמי נוחות. כבר יצרתי במחשב קבצי image של כל הדיסקים החשובים.

השאלה עכשיו, איך אני יכול להעתיק את כולם ל-DVD וליצור bootable menu, באמצעותו אוכל לבחור מאיזה image לאתחל המחשב כל פעם שאני מריץ את ה-bootable DVD

- השימוש ב-DVD נועד רק לשעת תקלה, לא ליום יום. על המחשב יש לי רק מערכת הפעלה אחת וטוב לי איתה ה-DVD נועד רק להחליף את ערמת ה-CD בהם אני נאלץ להיעזר בעת תקלה...

מקווה שהייתי יותר ברור הפעם

תודה מראש !
ישן 08-09-2007, 19:49
  Galmud Galmud אינו מחובר  

אתה כנראה לא ממש הבנת אותי..
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי זיו שמתחילה ב "אתה לא יכול לעשות את זה...."

כל מה שאני מעוניין לעשות זה, להפעיל את המחשב מ-DVD, אלא במקום שיהיה בו bootable DVD עם התקנה של מערכת הפעלה למשל, או תוכנת ה-memtest, או כל תוכנה אחרת(אשר אינה קשורה ל-HD), אני רוצה שתהיה לי האפשרות לבחור לאיזה image לפנות, ללא שום קשר לשאר ה-image-ים או ל-HD.

הדבר אפשרי בהחלט כי:
1. הצלחתי לעשות זאת עם קבצי image קטנים מאוד בעזרת magicISO
2. תוכנה בשם easyboot נועדה בדיוק למטרה זו, אם כי מעט מוגבלת באשפרויות..

יש מספר מדריכים ברשת, אולם משום מה כולם משוכנעים שאם אני מעוניין ליצור multibootable DVD, אז בהכרח עם מספר התקנות של מערכות הפעלה דווקא(העבודה לא מתבצעת עם ה-image שלהן, אלא עם העתקת התוכן בצורה ידנית מהדיסקים השונים ל-dvd משותף..)

ומבחינה הגיונית, מה הבעיה שהמחשב יבצע boot מה DVD באמצעות תוכנה חיצונית ל-image-ים השונים, ובהתאם לבחירה שלי ימשיך לרוץ מחדש עם אחד ה-image-ים(ראה דוגמא מס' 1).

תודה מראש !

נערך לאחרונה ע"י Galmud בתאריך 08-09-2007 בשעה 19:51.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:28

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר