לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-05-2007, 02:52
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
ספק רב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי GilBates שמתחילה ב "UUV - אחיו התת-ימי של המל"ט"

אני בספק רב אם לUUV תהיה השפעה כ"כ חזקה כמו UAV. הבעיה המרכזית לשימושים צבאיים עם הקונספט של מערכת אוטונומית למחצה או אוטונומית מלאה היא קישור למפעיל. רוב הכטב"ים, סירות נשלטות או רובוטים הם (וזאת הגדרה אישית שלי) מערכות אוטונומיות למחצה. הגורם האנושי אמנם נדחק החוצה בכל אותם אלמנטי שו"ב בסיסיים שאינם קשורים בסריקת מרחב, זיהוי מטרות אפשריות,קבה"ח, נעילה והשמדה (היה וזאת מטרת הכלי) אבל עדיין במערכות צבאיות ישנה חשיבות של שילוב בין היעילות של מערכות תפעול האמל"ח העצמאיות ובין יכולת קבה"ח אנושית. בסביבה ימית שליטה על ה-UUV שלא ע"י חיבור פיזי בעייתית הן בטווחי השידור והן ברוחב הפס האפשרי. מה גם שצוללות מטבען הינן כלי להפעלה בחתימה נמוכה ופרצי שידור, קצרים ככל שיהיו, יסגירו את המצאות הכלי במרחב.
מתווה אפשרי יעיל לכלים כאלו שאני חשבתי עליו קצת הינו תחליף למוקשים תת ימיים. היה איזה סיפור מד"ב קצרצר שקראתי כילד שעסק בנושא הזה. בכלליות הוא דיבר על UUV דמוי טורפדו עם יכולות שהייה עצמאיות לטווחים של שבועות שיכול לחדור עצמאית לנמלים, לעגון בקרקעית ולהמתין עד שהוא מזהה, פאסיבית, את החתימה האקוסטית או מגנטית של אחד הכלים שנמצאים ברשימת המטרות שלו. בסיפור הכותב מדבר על טיבוע אבל אני יכול לדמיין גם עיקוב אחר צוללת או ספינה.

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-05-2007, 10:08
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Golden Paths שמתחילה ב "ספק רב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Golden Paths
מתווה אפשרי יעיל לכלים כאלו שאני חשבתי עליו קצת הינו תחליף למוקשים תת ימיים. היה איזה סיפור מד"ב קצרצר שקראתי כילד שעסק בנושא הזה. בכלליות הוא דיבר על UUV דמוי טורפדו עם יכולות שהייה עצמאיות לטווחים של שבועות שיכול לחדור עצמאית לנמלים, לעגון בקרקעית ולהמתין עד שהוא מזהה, פאסיבית, את החתימה האקוסטית או מגנטית של אחד הכלים שנמצאים ברשימת המטרות שלו. בסיפור הכותב מדבר על טיבוע אבל אני יכול לדמיין גם עיקוב אחר צוללת או ספינה.
נראה לי שאתה מדבר על "The Wabbler" מאת מוריי ליינסטר.
תורגם לעברית תחת השם "הנדנד" באוסף סיפורים בשם "חדירת זמן" בעריכת ארתור סי. קלארק.
אוסף של סיפורים מדהימים שכולם הקדימו את זמנם בכמה עשורים.
הסיפור על הUUV הוא משנת 1942 (!) והוא מתואר שם כבעל בינה מלאכותית - יכולת להתגבר על מכשולים תוך קבלת החלטות, יכולת זע"ט ובחירה מודעת של מטרה איכותית מתוך מבחר מטרות בנמל.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:06

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר