לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2005, 16:46
  justdidit justdidit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.04
האמת על הסיירות בצה"ל.

אני נכנסתי לפורום הזה לפני כמה ימים וממש יכולתי לראות את עצמי בין השורות שלכם. "מה הכושר שצריך ליום סיירות?" "איך מגיעים לדובדבן?" "מה יש בגיבוש שייטת?" אלה שאלות ששאלתי חברים ואת המדריך הכושר קרבי כל התיכון והייתי הכי מורעל בעולם. ידעתי שאני אתקבל לסיירת מובחרת. הכושר הגופני שלי היה מצויין, הייתי מתאמן 5-4 פעמים בשבוע בים, רץ בין 30-40 קילומטר בשבוע ובטוח שאין יותר גבר ממני. את היום סיירות עברתי בלי בעייה וקיבלתי את הזימון המיוחל לגיבוש שגם אותו עברתי בראבק מטורף. יום גיוסי הגיע, ואני בשיא האדישות הייתי משוכנע שבגלל שעברתי את הגיבוש אין לי מה לדאוג והמקום שלי מובטח ביחידה. הגעתי לבקום וגיליתי מהר מאוד שטעות במחשב או טעות של איזה רב"ט שלחה אותי לגדוד חי"ר רגיל ופשוט, ואפילו למקום שאין בו אפשרות לצאת לגיבוש יחטיות כי פשוט אין שם יחטיות (חיר ייעודי...)
אני לא צריך לספר לכם על הדיכאון שנכנסתי אליו. לא הייתי אוכל, בשמירות הייתי בוכה, בשעות ת"ש היה לי קשה להתחבר לאנשים (שהיו או דפ"רים או ערסים או סתם מוזרים....)
דיברתי עם המשקית ת"ש דיברתי עם המפקד ואף אחד לא ממש עזר לי לצאת ולא ממש הבין את המצוקה שלי. לבסוף "הצלחתי" לצאת מהגדוד באמצע האימון המתקדם והמשכתי אימון מתקדם במקום אחר ומשם ישר עליתי ליחידה להמשך המסלול. הייתי בהתחלה מאושר. הרגשתי שהצדק נעשה ושאלוהים רק שם לי מבחן קטן בדרך אל הסיכה.
הזמן עבר והחברים מהגדוד המשיכו להתקשר ואני בהתחלה לא כל כך הבנתי למה הם מתקשרים כי סך הכל אני ניסיתי דיי לברוח מהם, אבל זה היה נחמד לשמוע מהם מידי פעם.
אבל לאט לאט התחיל שינוי. כאשר השיחות הדלדלו, וגם מספר האנשים ששמרו איתי על קשר, פתאום הרגשתי שהמחלקה חסרה לי. פתאום התגעגעתי אליהם. אז אני המשכתי להתקשר אליהם והם עדיין דיברו איתי ועם הזמן המחלקה נהייתה משפחה שנייה שלי.
כשהם יצאו לרגילה גדודית לקחתי גימלים מהיחידה שלי (דבר כמעט בלתי אפשרי במסלול....) וכל יום הלכתי לישון אצל חבר אחר במחלקה. פתאום אנשים שחשבתי שהם ערסים סתומים נראו לי כמו האנשים הכי כלים בעולם, הדפ"רים שפחדתי להחליף איתם מילה הפכו לחברים שאני שופך להם את הלב. בסוף הרגילה שלהם ישבנו בלילה האחרון בפאב במרכז. כולם הגיעו בלי יוצא מהכלל, 25 לוחמים, אנשים פשוטים שצוחקים ושרים בקולי קולות ועושים הכי שמח שאפשר.
הסתכלתי עליהם מהצד וכל כך הצטערתי על מה שעשיתי. פתאום הבנתי איזה טעות עשיתי שיצאתי מהמחלקה. הייתי צעיר, התלהבתי משטויות כמו נשק, מבצעים, ומבטי הערצה של אנשים כאני אומר "עוד שמונה שבועות אני מקבל את הסיכה". הייתי נחרד למשמע המושג "מחסום". להגיד "גדוד" בקול רם היה לי קשה. וכשמבוגרים אמרו לי "אין כמו צחוקים של גדוד" ו"בסיירות כולם זאבים אחד לשני" לא האמנתי להם וחשבתי לעצמי שהם פשוט לא מבינים את המצב. אז זהו, שאולי אני לא ממש הבנתי את המצב.

תקשיבו ותקשיבו לי טוב. אין כמו הגדודים! האנשים בגדודים יאהבו אתכם בלי תנאים. אין תחרותיות. כולם אחים. הקו זה דבר סבבה לגמרי ויש שם רק צחוקים ואין מה לפחד מהמלה שמירה או מחסום או 21 יום בבסיס.
אולי כשהייתי בטירונות בגדוד החבאתי את הארנק כדי שלא יגנבו לי כמה שקלים, אבל עכשיו אני אפילו לא יכול לספר ל"חבר" שלי ביחידה שהגימלים שהוצאתי הם זיוף כי אני יודע שהוא ילשין למפק"צ... אז תגידו לי אתם מה יותר גרוע.
תחשבו על זה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-02-2005, 18:57
  castando castando אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.05
לפלוני 1
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי פלוני_1 שמתחילה ב "בואנה נראה לכם שזה אמיתי ?!?!?!?"

ראשית , מניסיון -תפיסת העולם של בנאדם לגבי הצבא משתנה כשהוא מתגייס. מפסיקים להתעסק בתהילה ומתחילים לחשוב באמת מה אתה עושה ולמה אתה נימצא איפה שאתה נימצא. כשאתה עייף ,תשוש ורעב -תאמין לי שלא איכפת לך איזה סוג של ברזל(נשק) נימצא אצלך בידיים, או מה יגידו עליך כשתצא הביתה.... מתחילים להתעמק בדבר החשוב באמת והוא :מי נימצא לידך ומה הוא מוכן לעשות או להפך לא לעשות למענך!
שנית, למה שמישהו ינסה לשכנע אותך לא ללכת לסיירת אלא אם כן הוא באמת מדבר מניסיון ומנסה לעזור לך. מה הטעם שלו "לזיין לך את השכל" כמו שאתה אומר, אם כבר אז הוא כן היה מפאר את היחידה שלו ומנסה לשכנע אותך להצטרף אליה!!!
ישן 16-02-2005, 21:52
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
עדיין לא הגעתי לשלב הזה
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי civilwar שמתחילה ב "שוב אני אומר"

אבל ממה שהבנתי מאנשים שעברו את זה שאמינות זה ערך עליון אבל באיזשהו שלב במסלול אחרי שאכלת חרא חצי שנה לפעמים קצת יותרעם הצוות האורגני שלך אז אתה לומד לחיות ולסמוך על הצוות שלך.
ואז אתה רואה אותם באור אחר לגמרי כמו אחים שלך וכשמישהו עושה פאק הוא מדווח ולא צריך שילשינו עליו..וגם אין סיכוי שילשינו עליו כי יש ערבות הדדית.

וסיפרו לנו בזמנו בסדנאת דילמות בוינגייט סיפור על ניווט סוף מחזור שערכו לסיירת צנחנים וכמה מהחיילים פילחו תפוזים ממטע למרות שנאסר עליהם לאכול אוכל מהשטח.
בסופו של דבר כשהם חזרו המפקדים נתנו לאחד החיילים שהיה מהמובילים של המחזור אם לא המוביל ביותר דילמה להלשין על החברים שלו ולצאת לקצונה, או לא להלשין ולעוף מהצוות יחד עם אלה שאכלו תפוזים..(המפקדים טענו שהם יודעים מי אלה).
הוא לא הלשין ובסוף לא עשו להם כלום כי הם בדקו רק את הערבות ההדדית של הצוות אגב הלוחמים בצוות שנודע להם מאוחר יותר על הבלאגן הלכו ואמרו שהם אכלו תפוזים מיוזמתם..וקיבלו שבת או עונש אחר אבל סיימו מסלול...
ישן 16-02-2005, 23:27
  מוזלמן מוזלמן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
פלוני 1 אמר יפה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי justdidit שמתחילה ב "האמת על הסיירות בצה"ל."

שמעו,אני לא אוהב לבוא באמת עכשיו ולקטול אותך אבל הדברים שלך כבר יותר מידי מופרחים

שמע אל תעלב אתה נשמע כמו ילד לפני הצבא,שמרוב שאתה עובד עלינו כבר עושה רושם שאתה עובד על עצמך.יכול להיות מאוד שאני טועה אבל קשה לי להאמין כי,אם עברת גיבוש מטכל אז איזה מין דבר זה פתאום לבוא ואתה פתאום מגוייס לחיר יעודי אין כזה דבר,ואני מכיר את הצבא,עם כל החוסר סדר שם ויש הרבה,פשוט אין הגיון בדבריך ועוד שאתה מוסף שהיתה אמור להתגיס ביולי והוזז לך למרץ ולא אמרו לך כלום???אם היו מזיזים לך הסיבה היחידה היא שתתגיס לאן שעברת את הגיבוש ואתה טוען שלא התגיסת לשם,אז זה נשמע מופרך.מה גם שלא ביקשת שידחו לך אז לא דוחים סתם.

בקיצוור כל החברים שמסביבי שהתגיסו למטכל או לשאר היחידות המובחרות זה ח'ברה שרובם היו בשנות שירות ולמרות שהגיוס שלהם נדחה בשנה בחיים אבל בחיים לא קרה מקרה כזה.
מקרה כזה פשוט לא יכול לקרות למישהו שמתגיס ליחידה מובחרת כי אם עברת את הגיבוש ולא נפלת על שום דבר רפואי או פסיכולוג אתה שם,פשוט ככה
וגם אם דוחים לך תאריך גיוס אז ממש אין סיכוי שפתאום תבוא לבקום ויגידו לך שאתה במרץ זה פשוט כבר מופרח מידי,אתה מגזים.שמעו כל אחד יכול לבוא לפה ולרשום שהוא איזה לוחם גדול שמשרת בסיירת מטכ"ל ועבר כל גיבוש אפשרי.
קצת מחשבה מאחרי הדברים.
ושוב אני מצטער אם אני פוגע או קוטל אבל יש פה אנשים שרואים מה אתה כותב מתחסים לזה ברצינות יתר,לדבר שפשוט לא נראה אמיתי,ועוד איך כל הדברים האלה מכל האנשים שיש קוראים דווקא לך?
אני מצטער אבל זה פשוט לא נראה לי הגיוני,אני חושב שצריך להיות קצת ביקורת על דברים שנרשמים פה

ישן 16-02-2005, 23:49
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
תראה כאחד שחטף שוק מאיך שהצבא שלנו מתנהל אני יכול להגיד לך
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי מוזלמן שמתחילה ב "פלוני 1 אמר יפה"

שבקשר אליו אני לא יודע אבל אני לא אתפלא כבר מכלום..
הפקידות בבקו"ם לא יודעות את התפקיד שלהן אני חושב.. לקח לי 3חודשים לבקש מהם שיתנו לי לראות רופא שיסביר לי מה הפרוצדורה לניתחי לייזר כאילו אין פשוט מזה ואיך שהם סיבכו את זה..
עד שלא שלחתי מכתבי תלונה לכל הבקו"ם לא זז שם כלום ואז כשאמא התקשרה לצעוק עליהם פתאום הכל הסתדר..ונתנו לי לראות את ראש המדור הרפואי לא פחות ולא יותר והוא בהחלט ענה לי תשובות מספקות בניגוד לפקידים שחירטטו לי צ'יזבאטים...
ומה כולה ביקשתי שיביאו לי רופא שיסביר לי איך אני אוכל ללכת ליום סיירות אחרי ניתוח לייזר?
באמת שזה לא מסובך לארגן כזה דבר אבל הם התנגדו בכל תוקף ממסיבה שבאמת לא ברורה לי עד היום...

עזוב התנגדו כל אחד אמר חירטוט יותר גדול מהשני ואם לא הייתי יודע עם מי יש לי עסק הייתי עלול להאמין שמי שעשה ניתוח לייזר זכאי לגיבוש יום סיירות מייד או ש אם אני לא מביא קבלה של הניתוח עד מרץ 05 אסור לי לעשות ניתוח וכולנו יודעים שזה בולשיט...
ישן 16-02-2005, 23:38
  מוזלמן מוזלמן אינו מחובר  

ד"א לכל הקטע עם הגדודים והסיירת על ההווי שם...

זה נכון שבגדודים יש יותר צחוקים,נגיד בחטיבות חיר שלגדודים מותר לשיר ולרדת על היחטיו"ת נגיד בחדר אוכל אבל ל יחטיו"ת אסור לענות להם שם באמת המשמעת הרבה יותר גדולה וכו'

ויכול להיות שבטירונות וקצת אחרי יש תחרותיות וכו' אבל זה שטיות.תחשבו צוות של 12 איש יוצא למבצע אתם יודעים את הגיבוש שנוצר בין הח'ברה שחיים אחד בתחת של השנ יום יום שעה שעה
ומסכנים את החיים שלהם אחד בשביל השני זה ממש בולשיט כל מה שנאמר פה על הסיירת עוד דבר שמראה.על השטויות שנאמרו פה.דרך אגב אפשר לראות על כל ההווי ביחידות המובחרות,בסיפור שהופיע פה ממש לפני כמה ימים על הר הקללה שהוא על צוות בחה"ן גבעתי.שימו לב על ההווי שיש שם.
עוד מקום שתאכלו לראות על ההווי בסיירת זה בספר צוות איתמר,צוות של סיירת מטכל

תראו את הסיפורים שם על ההוי של הצוות ככה זה החיים גם בגדוים וגם בסיירת ובנוסף ככל שהצוות/מחלקה יותר קטנה ככה מן הסתם החברות והדאגה אחד לשני יותר גדולה.

ד"א אין כזה דבר תחרות לרצות שהשני יעוף מהמסול זה לא ככה,אולי בחצי שנה האשונה בזמן הטירונות ואימון מתקדם אבל באמת שאין תחרות,מספיק להגיד דברים חסרי ביסוס,ושוב אני מצטער על כל מה שאמרתי כאן אבל זה פשוט מעצבן ונמאס לקרוא שכל ילד או כל אחד שאפילו עוד לא התגייס לצבא בא ויורה כ"כ הרבה שטויות.מספיק ח'ברה תפסיקו אם זה

בחיים מן הסתם תמיד שואפים להכי גבוה ותישאפו פה כולם להכי גבוה שלכם,אם אתם יכולים להיות ביותר מגדודים תשאפו לזה.תאמינו לי שההווי והחיים שם הם ממש לא כמו שצויר פה.

(לטא שאני בא להגיד שהגדודים זה לא טוב או מהשו כזה)

ישן 16-02-2005, 23:54
  itaydvir itaydvir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.02
הערה לכל האשכול
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי מוזלמן שמתחילה ב "ד"א לכל הקטע עם הגדודים והסיירת על ההווי שם..."

הרבה דברים שנרשמו כאן שנויים במחלוקת כי בסוף הכל מסתיים בצוות ולא ביחידה.
אם חייל מהצוות ילשין על חבר או לא ודברים דומים כאלה תלויים באופי של הצוות, ברצון המפק"צ (וזה חלק מהשיקולים של מפק"צ אם להשאיר חייל, אם הוא מתאים לאופי הצוות או לא) וכד'.
יש יחידות שכמעט כל מהלך המסלול נמצאים בתחרותיות ביניהם וישנם צוותים מגובשים שאם ירצו להעיף מישהו מסויים כל הצוות ילך ויחתום ויתור אם לא יחזירו אותו.
אין פה שחור ולבן. אין פה שסיירות זה חרא (מבחינה חברתית) וגדודים זה טוב, אתה יכול ליפול לסיירת עם אנשים לא משהו שמתחרים כל הזמן אחד בשני או להפך גמור ותהפכו לחברים מצויינים כמו שדיברו על זה בהודעה הראשונה ולהפך כמובן.

ישן 16-02-2005, 23:40
  justdidit justdidit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.04

שמע זה אפילו דיי מחמיא לי שלא מאמינים לסיפור שלי כי זה מראה שהמעשה הוא באמת כמעט בלתי אפשרי.

אני לא מנסה פה להוכיח לאף אחד כלום. אם תחשוב על זה אז אין לי שום אינטרס לבוא לאינטרנט ולשקר לכם.
אני באמת נכנסתי לפה במקרה וראיתי את ההודעות שלכם וזה ממש הזכיר לי את עצמי לפני הצבא ואני פתאום רואה איזה אידיוט הייתי לפני הצבא ואיך שהדברים עכשיו, אחרי שאני עם נסיון , נראים לי אחרת.

אני באמת אומר לכם שהסיירות בצהל זה לא דבש זה ממש רחוק מזה. ואם אתם מחפשים חוויות אמתיות, צחוקים, וחברים אמתיים ובלי תנאים אז לכו לגדודים.

ואם אתה רוצה אתה יכול לבחון אותי בנושא צבא תראה שההבנה שלי היא של חייל ולא של ילד לפני צבא

נ.ב. ומי אמר שאני בסיירת מטכל?!
ישן 17-02-2005, 22:49
צלמית המשתמש של NikoNation
  NikoNation NikoNation אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
פיגוע את כל זה אתר אומר ,ואחרי זה אתה אומר שאתה באמצע מסלול?
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי justdidit שמתחילה ב "ושמע, אתה באמת מטעה פה אנשים..."

אני לא מבין את זה כאילו למה אתה נשאר שם ??

וכאילו אני לא מבין את זה ואני לא מבין את האנשים פה , סיירות זה המקום הכי טוב בצהל ! !! ! בטח שיהיה תחרות להגיע לשם ולהכנס לשם !! כי זה בכיר ! וזה טוב !

כל מקום טוב בחיים , טוב ואיכותי יש תחרות להגיע אליו , אז מה בגלל שיש תחרות תברח ? תסמוך עלי שאחרי זה אתה לא רק מוצא לך חברים איכותיים עם שכל על הכתפיים אלא גם הם יהיו חברים שלך לא פחות טובים מהאנשים בגדודים , אפשר להבין מהדברים שלך שכולם בשייטת ובסיירת מטכל וביחידות המוברחות דואגים לתחת שלהם אין להם חברים הם אגואיסטים מסריחים ומגעיל שם מבחינה חבריתית

חוצמזה להיות בחברה וזה וצחוקים זה סבבה , אבל מה אתה הולך למופע סנטד אפ ? רבק לא יודע מה איתך אבל בשבילי ( בתור בנאדם שאוהב צחוקים ) 3 שנים צחוקים לדעתי אחרי זה כמה שזה יהיה נחמד וכיף לאללה אני ירגיש פספוס ובזבוז

רק דבר אחד יש לי להגיד לך , לך לשאול מישהו שסיים והשתחרר משייטת 13 , סיירת מטכל , מגלן או כל יחידה אחת , שאל אותו אם הוא היה מוכן לוותר על זה בשביל ללכת לגדודים ,
בחייאת אתה יודע טוב מאוד מה תהיה התשובה אז תעשה לי טובה ... לדעתי אתה סתם מדוכדכ ומגזים פראים או שבאמת כמו שאמרו פה נפלת עפ אנשים חארות

אני אומר את זה בתור אחד שלא התגייס עדיין , אבל אני אומר את זה מההיגיון שלי אולי אני טועה אבל אני בספק רב , במיוחד בחלק האחרון

נערך לאחרונה ע"י NikoNation בתאריך 17-02-2005 בשעה 22:52. סיבה: ...
ישן 17-02-2005, 19:27
  מוזלמן מוזלמן אינו מחובר  

ועוד מהשו קטן...

בקשר לזה שאתה מרגיש שמישהו עף ממסלול הקלה,אז ככה,יש לי חבר במטכ"ל מנוב' 03 עוד חמישה חודשים הם מסימים מסלול הם 16 ח'ברה הצוות השני 12 עכשיו אין שם שום מגמה להעיף אחד זה לא כמו שאתה חושב שכל הזמן מעיפים ומעיפים פשוט מי שלא מתאים עף,וד"א דע לך שהרוב הם דווקא פורשים,איפשהו נכון שיש הקלה שמישהו עף שזה הוא ולא אתה אבל אתה לא מייחל לזה שמישהו יעוף!

ועוד מהשו סתכל בפרטי יש לך שם עוד הודעה שתבין מהשו.

ובזה אני סוגר מבחינתי את הויכוח המטופש הזה.

ישן 18-02-2005, 01:33
  apasniy_arab apasniy_arab אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.04
אני רק אוסיף קצת מ"דברי החוכמה" שלי

לפני שבכלל התחיל הוויכוח שלי ושל החברים שלי מה כדאי לי יותר קרבי או לא (מכיוון שאני בן יחיד, כדי להגיע לקרבי, המאמץ שלי אמור להיות כפול ומכופל, בשכנועים של אמא וכו')

הם אמרו לי כולם דבר אחד :

זה לא משנה אם זה קרבי או סיירת או להיות ג'ובניק-על, הכי חשוב האנשים.

אם אתה מגיע למקום שהאנשים בו חרא, אין גיבוש(ז"א לא מגובשים), אין אמינות בין החיילים, אין יושר, אין לך מה לעשות שם.

בין אם זה מישהו שנרדם בשמירה, ולא מודה, ובין אם זה בנסיונות להכשיל אחד את השני או להיפך לעודד ולעזור.

כי אדם שתמיד ירוץ ראשון לאנשהו בלי לחפש את החברים שלו ולעזור לאחרונים, כדי להגיע ראשון, יעשה אותו דבר גם ברגע האמת, כשהעזרה שלו תהיה זקוקה בצורה נואשת ודחופה.

ובמקרה של אמון וחברות בסיירות, זה לא הכי נכון;
יש לי חבר בסיירת מובחרת, והוא סיפר, שפעם אחת, עוד בטירונות, בלי שכולם אפילו יכירו אחד את השני, מישהו נתפס מדבר בפלאפון , בזמן שהוא ממש מממממשששששש לא אמור היה לדבר.

ומה שקרה, זה שהוא היה אמור לעוף מהסיירת מיד, אבל כל המחלקה לקחה על עצמה אחריות, וכולם התנדבו להשאר 2 שבתות, רק כדי שישאירו אותו שם.

אז לדעתי זה מספיק חברות ונתינה אחד לשני, גם בסיירת.

ושוב פעם, זה הכל תלוי באנשים.

אם זה ערסים ומוזרים בחי"ר יעודי, אז בגדוד אחר זה יהיה רק מתנחלים אשכנזים.

הצבא לא ממיין את החיילים לפי ערס/רוסי/מתנחל.

במיוחד שלא באופי של האנשים, בכל מקום יש אנשים שונים, ואם אתה מסתדר עם מישהו אז תגיד שהכל סבבה, ומישהו אחר לא מסתדר יגיד שחרא לו.
וזהו.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:44

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר