לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2007, 18:11
  Pan1c Pan1c אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.06
חבר נפצע בנפילת קסאם בזיקים - איך תובעים?

אוקיי אז ככה הסיפור:
חבר שלי היה בנפילת הקסאם בזיקים השבוע. הנפילה קרתה 10 מטר ממנו וכתוצאה מכך נשבר לו האף (האוהל שלו נפגע הכי קשה).
מבחינה פיסית היה לו כ"כ מזל שהוא צריך לחיות על לוטו. כמה מיטות מאחוריו נכרתה למישהו הרגל והוא ראה את זה, חברים שלו קיבלו רסיסים בכל חלקי גופם ויש לו חברים שפצועים קשה.
מבחינה נפשית הוא נפגע הכי הרבה. הוא היה צריך לראות מראות שאפילו לאויב שלי לא מאחל לראות.

כרגע הוא ביקש ממני לשאול כאן בפורום מה הפרוצדורה של התביעה (מכיוון שהוא לא במצב של להתעסק בזה כרגע):
איך מתבצעת התביעה?
צריך עורך דין? מה הנזק לכיס? תוך כמה זמן מקבלים פיצויים? מה הם הפיצויים? כלכליים או הטבות למיניהן?
אשמח מאוד לדעת עוד פרטים,
תודה מראש ורפואה שלמה לפצועים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-09-2007, 18:37
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי שדבו שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]תביעה על מה..."

אם המטרה היא להרוויח קופה, אזאני משער שהוא יתאכזב - על אף שבור לא תעשה קופה. מה שהוא כן יכול, וצריך, לדרוש זה טיפול רפואי נאות וסיוע נפשי צמוד

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-09-2007, 18:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Pan1c שמתחילה ב "מה זה על מה? על זה שהיה מחדל..."

איזה מחדל בדיוק? הוא חייל והם מקבלים בבסיס הזה מיגון יותר טוב ממה שכמה מאות אלפי אזרחים באיזור לא מקבלים. אם להם אין יסוד לתביעת נזיקין - קל וחומר לחייל בצבא.

עריכה: מנסיון בתביעות מוצדקות קודמות, אני בספק רב מאוד אם בג"צ יעז לאשר תביעה שכזו.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-09-2007, 18:42
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי gza שמתחילה ב "איזה מיגון יש לבסיס הנ"ל בדיוק?"

בטונדות (מיגוניות) שלמרבה האירוניה, רק לפלוגה הזו היה חסר. אני משער שכל אזרח בשדירות יהיה מוכן לקבל בביתו אחת כזו.

לטעמי האישי העדפה של מיגונם של חיילים על פני אזרחים הוא לא מוסרי לחלוטין.

ישן 13-09-2007, 18:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי gza שמתחילה ב "כן וגם לשכן אותם באוהלים"

לצורך העניין, אין הבדל בין אוהלים לבין בית רגיל. בשני המקרים אין מיגון. עם זאת, תחזור ותקרא מה שכתבתי - לטירונים יש לפחות את האפשרות להגיע למרחב מוגן בזמן סביר - ולאזרחים אין את האפשרות הזו. נשמע לך הגיוני?

ישן 13-09-2007, 18:54
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי gza שמתחילה ב "בהתחשב בעובדה שהדבר היחיד שהם..."

אתה קצת סותר את עצמך... תחליט אם אתה מסכים או לא.

ישן 13-09-2007, 19:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי gza שמתחילה ב "לא סותר"

יכל? אתה בטוח שיכל? או שאולי הנזק היה מתעצם ובמקום 2 פצועים קשה היו לך כמה וכמה הרוגים. אני משער שאתה לא מודע לעצמת האפקט של כמות חומר נפץ שמתפוצצת בתוך חדר לעומת שטח פתוח.

אני אישית חושב שמזלם שהם היו בתוך אוהלים...

ישן 13-09-2007, 19:08
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי gza שמתחילה ב "בטוח אני לא"

תשים לב שמהסטטיסטיקות, רוב רובם המוחלט של הקאסמים שנפלו בתוך בתים, לא עשו זאת בשעות הלילה בחדרים מאוכלסים.

ועדיין - לא ברור לי האם אתה טוען שלחיילים מגיע מיגון יותר טוב מזה שהאזרחים מקבלים.

ישן 13-09-2007, 19:12
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי gza שמתחילה ב "זה יגרר לפוליטיקה.."

מתחמק? לא ברור לי למה זה אמור להגרר לפוליטיקה. או שכן או שלא. אין שום קשר למה שהממשלה החליטה או לא החליטה לעשות.

ישן 13-09-2007, 19:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי gza שמתחילה ב "איזה מתחמק מה אני ילדה"

אני אומר דבר מאוד ברור -
1. כל עוד האזרחים לא מקבלים מיגון, אין שום סיבה לתת יחס מיוחד לחיילים - ואי לכך אין כאן מחדל יותר גדול מהטיפול באוכלוסיה האזרחית.
2. אני אומר שלמזלם של החיילים הם לא גרו בחדרים כי סביר שפגיעה ישירה בחדר היתה מביאה להרוגים ולא לפצועים.
ואני מסכם בכך - מדובר בחיילים, על כל מה שקשור בכך. חייו של חייל אינם יקרים יותר משל אזרח. למעשה, חייו יקרים פחות. בגלל זה מסכנים חיילים היכן שלא יסכנו אזרחים.

ישן 13-09-2007, 19:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי UAL שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]בטונדות..."

סליחה? התושבים בחרו לגור באיזור מוכה קסאם? איזה מין קשקוש זה? לך לשדרות בבקשה ותציע לאנשים להתחלף בביתם איתך. נחש מה יהיו התשובות.

אותו כנ"ל לגבי זיקים. הבסיס הזה לא נבנה אחרי שהסכנה היתה ברורה. אם זה מספיק טוב לאזרחים - זה מספיק טוב לחיילים, מה גם שהחיילים, כפי שכתבתי, זוכים למיגון כלשהו.

אתם איבדתם כל פרופורציה. מדובר בחיילים. מדובר במצב בו איזור שלם נתון להתקפות טרור. כמו שלא פינו בסיסים בירושלים או תל אביב בזמן שהיו עליהן התקפות מחבלים מתאבדים פרועות (בהן נהרגו הרבה יותר אזרחים וחיילים), קל וחומר מצב בו מדובר בהתקפות ארטילריות.

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 13-09-2007 בשעה 19:17.
ישן 13-09-2007, 19:41
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Pan1c שמתחילה ב "חבר נפצע בנפילת קסאם בזיקים - איך תובעים?"

הדבר ביחיד שהצבא יהיה מחוייב לחבר שלך.. זה טיפול בפציעה.
וגם אם זה כולל ניתוח פלסטי. ואת כל הפרצדורה של החלמה והשגחה.

אם חבר שלך יאבד את חוש הריח כתוצאה מכך, אולי יש פה עילה לתביעה. וגם אותה בית המשפט יכול לשלול.

תראה יש אנשים שזכו בתביעה על הלם קרב ממלחמות עברו. יש אנשים שהיו בתהליכים משפטיים של עשרות שנים כדי שהצבא יכיר בהם הלומי קרב.

קצת כואב לי הגישה שיש אנשים שמגיעים לצבא. ומחכים להפצע כדי לעשות "קופה" על חשוב המדינה. שורה תחתונה הכסף מגיע מההורים שלך,חברים שלך שכנים שלך, אנשים שאיתם אתה לומד ועוד....

יש לי בפלוגה שני אנשים ששברו את האף, ומלבד שבוע וחצי והקלות לא קיבלו כולם.

ועם כל הכבוד אנחנו מדברים פה על שבר. אני פגשתי אנשים שאיבדו את הראיה, שמיעה. גפיים וחבר שלך מדבר על אף. וכאשר חברים שלי אומרים תודה על כל יום תודה על כך שהם חיים ועושים ואותו דבר המשפחה.
יש דברים שאין להם מחיר

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

נערך לאחרונה ע"י Black Mammmba בתאריך 13-09-2007 בשעה 19:44.
ישן 13-09-2007, 19:56
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי idanmag שמתחילה ב "הצעה שלי שחבר שלך ילך לבית..."

בסיס לא נמצא בתוך ישוב אזרחי.

כבר לפני הנפילה הבסיס קיבל כמות של מיגוניות (כפי שכתבתי - רק הפלוגה הנ"ל לא קיבלה למרבה האירוניה). מבנה הוא מחסה חלקי מאוד (רק במידה והקאסם נופל מחוצה לו). כמו כן, מבנים לוקח זמן לבנות.

ישן 13-09-2007, 20:27
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "אין בעיה להעיר את כולם.. זה..."

ש.פ תמיד יש.
אבל תסתכל על התמונה הבאה.

יום אחרון בטירונות. 02.
חיילים עייפים.שמחים שהחלק "הכי קשה" שלהם בשירות נגמר כבר. מתים רק להגיע מחר הביתה.

גם אם תעיר עכשיו במכה אחת. הם יהיו בשוק. מכיוון שאין הם אינם רגילים לכך (אפשר לאמן אך זה לא מספיק).
בנוסף בעקבות השכמה הפתאומית. מתחיל כאוס של "שחר אדום". אנשים נסים על נפשם למצוא מקום מיסתור.

וכמובן תנסה לנחש מהו זמן התגובה של תומך לחימה אשר הוער בין הרגע. אני יכול להתחייב לך על כ (25% (ואפילו יותר )שאנשים אפילו לא יקמו בגלל זה.

ואני לא מדבר על ה"חומר האנושי" של מי שעושה טירונות בזיקים (זה כבר נושא אחר). אלה רק מה שהיה יכול לקרות.

בוא רק נסכם את העיניין שהיה יכול להיות יותר גרוע. ובנס (כרגיל) אין הרוגים מפגיעה כזאת.

שנה טובה.

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 13-09-2007, 22:04
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי Black Mammmba שמתחילה ב "ש.פ תמיד יש. אבל תסתכל על..."

מקרה שהיה כך היה:

אני בעל הכשרה של טירונות 02.
בשירות עד לפני כ3 שבועות לא הייתי בשום כיתת כוננות וכו' שדורשת להיות מוקפץ מתוך שינה.
אבל -
לפני כ3 שבועות הייתי באבט"ש ושם היינו 'כיתת כוננות' והוקפצנו כמה לילות ברציפות ככיתת כוננות -
משמע לעלות על מדים, אפוד, קסדה ולהתייצב ל'פעילות'.
ועשינו את זה בזריזות מפתיעה.

אם דורשים מחייל לבצע משהו, הוא יבצע אותו. וההכשרה פחות משנה. עובדתית. את הטירונות שלי עשיתי לפני שנה וחצי, ואפוד לא היה עלי מאז... ולא הייתי צריך לשים מדים בזריזות.. ולא הוקפצתי בלילות..
אבל כשצריך צריך!

להיות מוקפץ לכיתת כוננות זה קצת פחות קריטי מאם רקטה עומדת לרסק לחייל ת'אף. אז סביר שהחיילים בזיקים יוקפצו כשצריך.. אם תהיה הנחיה.

זאת דעתי. -> שנה טובה ביותר מאוד פלוס! בריאות למחלימים.

נערך לאחרונה ע"י sheep בתאריך 13-09-2007 בשעה 22:08.
ישן 13-09-2007, 20:12
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Pan1c שמתחילה ב "חבר נפצע בנפילת קסאם בזיקים - איך תובעים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Pan1c
אוקיי אז ככה הסיפור:
חבר שלי היה בנפילת הקסאם בזיקים השבוע. הנפילה קרתה 10 מטר ממנו וכתוצאה מכך נשבר לו האף (האוהל שלו נפגע הכי קשה).
מבחינה פיסית היה לו כ"כ מזל שהוא צריך לחיות על לוטו. כמה מיטות מאחוריו נכרתה למישהו הרגל והוא ראה את זה, חברים שלו קיבלו רסיסים בכל חלקי גופם ויש לו חברים שפצועים קשה.
מבחינה נפשית הוא נפגע הכי הרבה. הוא היה צריך לראות מראות שאפילו לאויב שלי לא מאחל לראות.

כרגע הוא ביקש ממני לשאול כאן בפורום מה הפרוצדורה של התביעה (מכיוון שהוא לא במצב של להתעסק בזה כרגע):
איך מתבצעת התביעה?
צריך עורך דין? מה הנזק לכיס? תוך כמה זמן מקבלים פיצויים? מה הם הפיצויים? כלכליים או הטבות למיניהן?
אשמח מאוד לדעת עוד פרטים,
תודה מראש ורפואה שלמה לפצועים.

בלי קשר לאם התביעה מוצדקת או לא, קצת נסחפת עם המידייות והקלות. "תוך כמה זמן מקבלים פיצויים"? היית יכול פשוט לשלוח מכתב למשהב"ט ולכתוב בו "נא להעביר הפיצויים לחשבון מספר 193242".
אחי הגדול סובל מנכות פיזית מסויימת עד היום בגלל השירות שלו. הוא לא ראה אגורה. רק שתדע. החבר שלך בינתיים לא סובל מאף נכות. אני מקווה שגם לא יסבול.

ובנימה קלילה יותר:
בספר ATLS (ספר של קורס טראומה לרופאים, בקיצור) ישנו תרחיש מסויים לאירוע רב נפגעים. על הרופא להחליט איזה נפגע זקוק לטיפול/פינוי קודם. באחד מתיאורי הנפגעים רשום משהו כמו "screaming that somebody gives him pain medication or he'll call his lawyer".

ישן 13-09-2007, 21:02
  Dmith Dmith אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.11.06

לא היה לי שמן לקרוא את כל התגובות ועל כך אני מתנצל.
לי במקרה בבסיס הזה היו 3 אנשים באותו היום שאני מכיר.
1 חבר שלי שרק "התגייס" לעשות את הטירונות שלו (עתודאי) ולמזלו לא נפגע.
1 שהיה אמור לסיים למחרת ונפגע -בינוני.. היום בבית מרגיש טוב
1 שאיבד את רגלו באירוע.

להגיד לך שמישהו מדבר על כך שצריך לתבוע את בצבא - לא.
מה שכן, לא בסדר, לדעתי ולא רק זה שמעבירים שם טירונות למרות שיודעים שאיו שום מיגון (וזה המצב).
כמה שעות אחרי האירוע הם "מיגנו" את האזור.. "קישתו" יהיה יותר נכון להגיד. חבר טוב שלי היה שם מ'כ תקופה ארוכה, איך ששמע על זה - טס לשם בבוקר למחרת. דעתו כדעתם של כל הסגל - בושה לצה''ל על מה שקרה. זה לא המקרה הראשון, זה לא מקרה שלא הייתה לו התרעה. אין מיגון לחייליים. אין מספיק זמן תגובה. בצה''ל יודעים את כל זה ולמרות הכל החבר'ה FRESH INLISTED
נפגעים כמו ברווזים. להזכירכם הם גם לא לוחמים ואין שום סיבה "לאמן" אותם במקומות חמים. מודעין, חיל האויר וחיל הים כבר מזמן בעבירו את החבר'ה שלהם למקומות בטוחים יותר. הגיע הזמו שגם הצבא הירוק יתחיל לדעוג וחיילים שלו.

ישן 13-09-2007, 21:24
  EaglesInTheSky EaglesInTheSky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.07

אני מתנצל על השפה מראש, מצידי שהיא תצונזר ואני אורחק מהפורום, אך אני חייב להגיד מס' דברים, גם אם הם עוברים את גבול השפה שצריכה להיכתב על גבי הפורום:
אני מתבייש שאפסים בדומה לך ולחבר האמיץ שלך משרתים בצבא הגנה לישראל. לא מספיק שבחרתם לשרת בתור "ג'ובניקים", ועל כך הסיכון שאתה חווים נמוך בהרבה מאחי שנמצא כל יום ויום בשדה הקרב, אך תפקידים אלו חשובים גם כן. אני מתבייש שעל פציעה כזו הוא בכלל יידרוש חופשה כלשהיא מהשירות, שלא נדבר על השאלה המגוחכת על הגשת תביעה.
אני מתבייש בכך שאני אתגייס לשירות קרבי על מנת להגן על עלובים, בדומה לך ולחברך, ומתבייש שהרוב המוחלט במשפחה שלי בחרו ושירתו במסגרת קרבית גבוהה, על מנת להגן עליכם.
אם יש טיפת שכל בפרקליטות צה"ל, כל אפס בדומה לחבר שלך-ייתבע תביעת נגד ויממן מיגוניות לשדרות. עלוב.
ישן 13-09-2007, 22:55
  דובדבנצ'יק דובדבנצ'יק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.11.06
אני הייתי שם כשזה קרה
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי EaglesInTheSky שמתחילה ב "אתה סתם לא קורא הודעות..."

ואני רוצה לסכם לכם הכל ועל כל השטויות שחלקכם מדברים.
קודם כל אני לא סובל את האנשים שאומרים שהם לא סובלים ג'ובניקים.
תגידו כשאתם אומרים את זה אתם בכלל חושבים מה אתם אומרים? יש אנשים שהיו מתו לשרת בקרבי
אבל המצב הבריאותי לא מאפשר להם. או שיש בנים יחידים,משפחה שכולה וכו'...
זה שאתם קרביים זה לא אומר שאתם קולים ויכולים לשלוט על ג'ובניקים ולרדת עליהם.
אותו דבר לגבי תומכי לחימה. מי מתקן מטוסים ובודק אותם בישביל שהטייסים יחזרו בשלום ויבצעו את המשימה שלהם? ומה לגבי חיל החימוש? ג'ובניקים עלללק.
גו'בניקים גם עושים עבודה מאוד קשה שעוזרת ללוחמים.

עכשיו אני רוצה לדבר איתכם על האירוע שקרה בלילה ב11/9 הישראלי.
קודם כל, בבט"ר זיקים איןן אין מיגון מלא. המיגון שיש הוא חלקי ואפילו לא.
להגיד שיש בטונדות זה לא נקרא מקום ממוגן. ואל תתחילו להיתווכח כי אני הייתי שם.
ברגע שיש הזעקת "צבע אדום" יש 20 שניות אפילו לא עד לנפילתו. תנסו לחשוב לבד,
איך ניתן לשמוע הזעקת צבע אדום ב1:30 לפנות בוקר כשכולם ישנים עמוק, ונמצאים בחלום העשירי שלהם? וכשיש רק 20 שניות להגיע למקום ממוגן שזה קיר בטון כי אין זמן להגיע לכיתה או לשרותים.
בילתי אפשרי...כולם ישנו וכשהקסאם נפל פשוט כולנו נכנסו לשוק טוטאלי...מרוב הפיצוץ המיטות שלנו זזו וזה היה 50 מטר ממני.
אירוע כזה קרה גם בעבר לפני שנתיים. צריך לחשוב בהיגיון קצת...והצבא שלנו עלק "צבא" לא מעניין אותו כלום. הבסיס נמצא ק"מ מעזה וכל הזמן יש הזעקות. למה לא בנו אז מבנים במקום אוהלים?
למה רק עכשיו מתחילים לבנות אוהלים אחרי שקיבלנו כ70 פצועים? למההה?!?!
ותאמינו לי,אם היו מבנים אף אחד לא היה נפגע. משום שהקסאם פגע באוהל ריק וכל הרסיסים עפו לאוהלים שהיו ליד. אם היו מבנים הרסיסים האלו לא היו חודרים.

עוד דבר, התרגולים בבט"ר הם לא מספיקים טובים...לא הייתה לנו הקפצה אחת בלילה. לפי דעתי זה שאנחנו לא קרביים אבל נמצאים ליד מקום מסוכן כן צריך לעשות הקפצות.
ישן 14-09-2007, 07:11
  The Arcane The Arcane אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.07
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "תפסיק לבלבל את המוח"

החלטה מדינית?! למגן בסיס? אתה רציני?

אתם צריכים להכניס פה עניינים לפרופורציה. בט"ר זיקים קיים הרבה מלפני שבכלל אמרו בתקשורת קסאם בפעם הראשונה. אני לא יודע כמה פעמים הבסיס הופצץ. אבל אני כן יודע שחוץ מהבסיס הזה יש באזור עוד קיבוצים, יישובים, אשקלון ולמשך תקופה מסויימת עיר אוהלים של מפוני גוש קטיף. איך ממגנים בסיס טירונים שיש בו רק אוהלים? שמים יבילים? לא יעזור, היבילים האלה כמו נייר. יוצקים מבני מגורים מבטון? למי יש כסף - אין אף דבר כזה בשום בסיס בארץ, ואם מצאו כסף למבני מגורים מבטון לבסיס אז למה לא ליישובים? הדבר היחיד שנותר לעשות זה לפזר בטונדות ולקוות שהן יצליחו לתחום נפילות אפשריות ולמזער נזקים. זה מה שנקרא מיגון סביר - כנגד איום לא מדוייק ויחסית לא קטלני. בכל זאת, הרי לא מדובר פה במוצב בגבול הצפון שצריך להיות עשוי מבטון מזוין בעובי מטר עם רשתות נ"ט מסביב... למה הפלוגה הזאת לא קיבלה מיגון עדיין, כמו שאמר ביטיס? ככה, יד הגורל. עדיין לא הגיע מספיק מיגון ומישהו היה צריך לעשות אן-דן-דינו כדי להחליט איזו פלוגה תישאר חשופה עוד קצת. אני בטוח שהוא מרגיש ממש חרא עם עצמו עכשיו, אבל באותה מידה זאת יכלה להיות פלוגה אחרת שחטפה, שאצלה כן מוצבות בטונדות ואז הוא היה ממש גאה בעצמו.

אז באמת, תתאפסו כולם ותפסיקו לזרוק דברים לאויר. הפתרון הקיים הוא הסביר ביותר ואין מה לעשות בקשר לזה חוץ מלטפל בבעיית הקסאמים עצמה, וזה כבר סיפור לפורום אחר. כל מי שמרגיש מופקר, ככה זה, 3 שנים אתה בצה"ל, אפילו אם אתה הג'ובניק הגדול ביותר עברת טירונות 02 כדי שאם יקרה משהו לפחות יוכלו לשים אותך לשמור איפשהו. אני הייתי ג'ובניק אבל שירתתי שנתיים וחצי במוצב בפילדלפי, שחוץ מבטונדות מסביב וחדר אוכל מבטון לא היה לו טיפת מיגון, ואחרי ההתנתקות בבסיס קילומטר מהרצועה שהמיגון היחיד (הייתי מנחש אפילו שיש לו עד היום) זה חדר ישיבות מגודר בבטונדות.
ישן 14-09-2007, 07:36
  Big_White Big_White אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.04
שלח הודעה דרך ICQ אל Big_White
בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי דובדבנצ'יק שמתחילה ב "אני הייתי שם כשזה קרה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי דובדבנצ'יק
ואני רוצה לסכם לכם הכל ועל כל השטויות שחלקכם מדברים.
קודם כל אני לא סובל את האנשים שאומרים שהם לא סובלים ג'ובניקים.
תגידו כשאתם אומרים את זה אתם בכלל חושבים מה אתם אומרים? יש אנשים שהיו מתו לשרת בקרבי
אבל המצב הבריאותי לא מאפשר להם. או שיש בנים יחידים,משפחה שכולה וכו'...
זה שאתם קרביים זה לא אומר שאתם קולים ויכולים לשלוט על ג'ובניקים ולרדת עליהם.
אותו דבר לגבי תומכי לחימה. מי מתקן מטוסים ובודק אותם בישביל שהטייסים יחזרו בשלום ויבצעו את המשימה שלהם? ומה לגבי חיל החימוש? ג'ובניקים עלללק.
גו'בניקים גם עושים עבודה מאוד קשה שעוזרת ללוחמים.

עכשיו אני רוצה לדבר איתכם על האירוע שקרה בלילה ב11/9 הישראלי.
קודם כל, בבט"ר זיקים איןן אין מיגון מלא. המיגון שיש הוא חלקי ואפילו לא.
להגיד שיש בטונדות זה לא נקרא מקום ממוגן. ואל תתחילו להיתווכח כי אני הייתי שם.
ברגע שיש הזעקת "צבע אדום" יש 20 שניות אפילו לא עד לנפילתו. תנסו לחשוב לבד,
איך ניתן לשמוע הזעקת צבע אדום ב1:30 לפנות בוקר כשכולם ישנים עמוק, ונמצאים בחלום העשירי שלהם? וכשיש רק 20 שניות להגיע למקום ממוגן שזה קיר בטון כי אין זמן להגיע לכיתה או לשרותים.
בילתי אפשרי...כולם ישנו וכשהקסאם נפל פשוט כולנו נכנסו לשוק טוטאלי...מרוב הפיצוץ המיטות שלנו זזו וזה היה 50 מטר ממני.
אירוע כזה קרה גם בעבר לפני שנתיים. צריך לחשוב בהיגיון קצת...והצבא שלנו עלק "צבא" לא מעניין אותו כלום. הבסיס נמצא ק"מ מעזה וכל הזמן יש הזעקות. למה לא בנו אז מבנים במקום אוהלים?
למה רק עכשיו מתחילים לבנות אוהלים אחרי שקיבלנו כ70 פצועים? למההה?!?!
ותאמינו לי,אם היו מבנים אף אחד לא היה נפגע. משום שהקסאם פגע באוהל ריק וכל הרסיסים עפו לאוהלים שהיו ליד. אם היו מבנים הרסיסים האלו לא היו חודרים.

עוד דבר, התרגולים בבט"ר הם לא מספיקים טובים...לא הייתה לנו הקפצה אחת בלילה. לפי דעתי זה שאנחנו לא קרביים אבל נמצאים ליד מקום מסוכן כן צריך לעשות הקפצות.

20 שניות?
יש לך פחות מ 10 שניות.
תכלס לגבי ההקפצות בלילה אמרו לנו פעמיים שיהיו לנו הקפצת תרגול בלילה אבל לא הייתה.
לגבי התרגולים אתה צודק.

ישן 14-09-2007, 10:36
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי EaglesInTheSky שמתחילה ב "אני מתנצל על השפה מראש, מצידי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EaglesInTheSky
אני מתנצל על השפה מראש, מצידי שהיא תצונזר ואני אורחק מהפורום, אך אני חייב להגיד מס' דברים, גם אם הם עוברים את גבול השפה שצריכה להיכתב על גבי הפורום:
אני מתבייש שאפסים בדומה לך ולחבר האמיץ שלך משרתים בצבא הגנה לישראל. לא מספיק שבחרתם לשרת בתור "ג'ובניקים", ועל כך הסיכון שאתה חווים נמוך בהרבה מאחי שנמצא כל יום ויום בשדה הקרב, אך תפקידים אלו חשובים גם כן. אני מתבייש שעל פציעה כזו הוא בכלל יידרוש חופשה כלשהיא מהשירות, שלא נדבר על השאלה המגוחכת על הגשת תביעה.
אני מתבייש בכך שאני אתגייס לשירות קרבי על מנת להגן על עלובים, בדומה לך ולחברך, ומתבייש שהרוב המוחלט במשפחה שלי בחרו ושירתו במסגרת קרבית גבוהה, על מנת להגן עליכם.
אם יש טיפת שכל בפרקליטות צה"ל, כל אפס בדומה לחבר שלך-ייתבע תביעת נגד ויממן מיגוניות לשדרות. עלוב.

בכמה מילים- קודם תתגייס לקרבי, אחר-כך תרגיש שועה עולם שאמתחתו המוסרית מספיקה לו לדברי תוכחה כאלה.

ישן 14-09-2007, 10:57
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי EaglesInTheSky שמתחילה ב "כנראה שהרמת ההתבטאות שלך עולה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי EaglesInTheSky
אני מתבייש שאפסים בדומה לך ולחבר האמיץ שלך משרתים בצבא הגנה לישראל. "מתבייש..." "אפסים..." מילים קשות.
לא מספיק שבחרתם לשרת בתור "ג'ובניקים",פרופיל רפואי, השתייכות משפחה שכולה, בן יחיד, נתונים אישיים ועוד מייעדים אנשים לתפקיד ג'ובניקי גם אם לא בחרו בכך. ועל כך הסיכון שאתה חווים נמוך בהרבה מאחי שנמצא כל יום ויום בשדה הקרב, אך תפקידים אלו חשובים גם כן. אני מתבייש שעל פציעה כזו הוא בכלל יידרוש חופשה כלשהיא מהשירות, שלא נדבר על השאלה המגוחכת על הגשת תביעה.
אני מתבייש בכך שאני אתגייס לשירות קרבי על מנת להגן על עלובים, בדומה לך ולחברך, והנה התוכחה מגיעה לשיאה ומתבייש שהרוב המוחלט במשפחה שלי בחרו ושירתו במסגרת קרבית גבוהה, על מנת להגן עליכם.

אם לא הבנת- הביקורת שלך היא לא על זה שג'ובניקים לא תרומים, נכון. אבל אתה שואב את הכוח המוסרי לביקורת שלך על שני החיילים האלה מהשירות הקרבי העתידי שלך.

אתה עוד יכול למצוא את עצמך נשבר ויוצא מקרבי. אל תשכח את זה

נערך לאחרונה ע"י Cfox בתאריך 14-09-2007 בשעה 11:07.
ישן 13-09-2007, 22:39
  gothic_ gothic_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.12.04
סתם נקודה למחשבה.

אם אפשר לשים קרמי על לוחם לפני מעצר הוא יקבל קרמי. אם אי אפשר (אין ליחידה תקציב, אין מספיק קרמים זמינים וכו'...) והמעצר דחוף(ייתן מידע על פצצה מתקתקת)- החייל ייצא לפעילות בלי הקרמי.
(קרמי זאת דוגמא שיכולה להכליל רכב ממוגן- מה לעשות לפעמים אין, לצאת בלילה שהירח מאיר חזק ועוד כל מיני סיכונים שאפשר למנוע).
השאלה היא כזאת, האם נחוץ להשאיר אותם בבסיס הזה, בפלוגה הזאת שאינה ממוגנת? האם אין אלטרנטיבות?
האם זה נחוץ כמו לוחם שיוצא לפעילות?

ועוד נקודה למחשבה.
אנחנו משקיעים עשרות מיליונים על מיגונים שונים לקסאם.
מה יהיה שהטווח שלו יגדל(אפשרות סבירה)?
מה יהיה שהחדירות שלו תגדל?
לא הגיע הזמן לקחת את הנושא הזה ברצינות ולסיים את זה או לנסות לפחות?
ישן 14-09-2007, 10:04
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
עילה
בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי alex188 שמתחילה ב "מבלי להתכוון ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי alex188
מבלי להתכוון ביטיס סיפק לך עילה לתביעה. מאחר ולא היו לפלוגה הזו מקום מבטחים חברך נפצה, אם קצת עבודה אפשר לייפות את העניין ואפילו אם כמה מחברי הפלוגה יצטרפו אפשר בהחלט לדפוק את צהל כמו שהוא דופק אותנו.

בהצלחה !

שום עילה , שום תביעה ושום בהצלחה.

נמאס מהגישה המטונפת הזו של רק לסחוט ולקחת ולנצל .

הבחורים שנפצעו ( מקווה בכל ליבי להחלמה מהירה) הם חיילים בצבא של מדינה שנמצאת בסוג של מלחמה.

העובדה שטירוני יחידות עורפיות (וההורים שלהם) זועקים ומאיימים בתביעה , בזמן שהוריהם של לוחמים שנפגעו במהלך לחימה (לבנון, שטחים ,לא משנה) כלל לא מעלים את הרעיון הנבזי הזה במחשבותיהם , המחשבה הזו מגעילה,מתסכלת ומאכזבת מאד.

תתבישו לכם!
ישן 14-09-2007, 10:47
  alex188 alex188 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.05
באו לא נתחיל את הויכוח הזה כי זה מטומטם
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Cfox שמתחילה ב "[QUOTE=alex188]לסחוט, לקחת..."

באו רגע נעשה סדר פעם אחת ולתמיד

תרומה:
ציטוט:
נתינת רכוש או כסף באופן וולנטרי ללא קבלת תמורה

האם אני מתנדב לצבא? לא ! משמע שאני לא תורם. אם אני מחויב לעשות משהו כנגד רצוני קשה לי לקרוא לזה "תרומה" ואם אפשר לדפוק גם המדינה למה לא? כאילו שלמדינה כל כך אכפת ממני.
אני לא יודע איפה אתה גר אבל אני זוכה לביקורי הקאסמים באופן שוטף, אם כל הכבוד לאנשי הצפון שפעם ב15 שנה (להוציא את קריית שמונה) נפלו עליהם טילים במשך חודש קיבלו פיצוים מפה ועד להודעה חדשה, ואנחנו שכל יום מקבלים כמה כאלה, זוכים לביקור של כמה חברי כנסת.

אתם סותים מעיקר הנושא: החיילים נפגעו כתוצאה ממחדל של צהל שלא היו אזורים מוגנים, לא בגלל טעות אנוש במלחמה אלא ,כאמור , בגלל , מחדל צבאי.
כשאני עושה טעות אני משלם עליה אין שום סיבה שצהל לא ישלם.

נערך לאחרונה ע"י alex188 בתאריך 14-09-2007 בשעה 10:50.
ישן 14-09-2007, 11:04
  Cfox Cfox אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי alex188 שמתחילה ב "באו לא נתחיל את הויכוח הזה כי זה מטומטם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי alex188
באו רגע נעשה סדר פעם אחת ולתמיד

תרומה:

האם אני מתנדב לצבא? לא ! משמע שאני לא תורם. אם אני מחויב לעשות משהו כנגד רצוני קשה לי לקרוא לזה "תרומה" ואם אפשר לדפוק גם המדינה למה לא? כאילו שלמדינה כל כך אכפת ממני.
אני לא יודע איפה אתה גר אבל אני זוכה לביקורי הקאסמים באופן שוטף, אם כל הכבוד לאנשי הצפון שפעם ב15 שנה (להוציא את קריית שמונה) נפלו עליהם טילים במשך חודש קיבלו פיצוים מפה ועד להודעה חדשה, ואנחנו שכל יום מקבלים כמה כאלה, זוכים לביקור של כמה חברי כנסת.

ואיך זה קשור ללתבוע את צה"ל? המדינה הפקירה אותך- תבע את המדינה.

אתם סותים מעיקר הנושא: החיילים נפגעו כתוצאה ממחדל של צהל שלא היו אזורים מוגנים, לא בגלל טעות אנוש במלחמה אלא ,כאמור , בגלל , מחדל צבאי.
כשאני עושה טעות אני משלם עליה אין שום סיבה שצהל לא ישלם.
אתה דיברת על ניצול, סחיטה... איפה הדברים האלה באירוע הקסאם? צה"ל ימשיך לנצל את אונן וזמנם של צעירי המדינה בשביל להגן על המולדת. לא תמיד בצורה חכמה וטובה, אבל לא יתכן שכל חייל יתבע את צה"ל על סחיטה וניצול. אם אתה מדבר ספציפית על המקרה הזה- אני עוד לא השתכנעתי שהיה מחדל

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:56

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר