לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2007, 08:28
  shyagam shyagam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.07.04
שלח הודעה דרך ICQ אל shyagam
לסרב או לא לסרב, זו השאלה...

שלום לכולם,

לפני השאלה, קצת על עצמי...
למדתי בתיכון במגמת טכ"מ, והמשכתי י"ג-י"ד בהנדסת תוכנה (סיימתי בהצלחה רבה יש לציין).
קיבלתי תעודת הצטיינות במחשבים בתיכון.
מעבר לזה, תמיד הייתי בראש הכיתה מבחינת ידע ויכולות בתיכנות, וכולם (אפילו המורים והמרצים) תמיד הביעו הערכה על כך.

במשך הלימודים הייתי במיונים שונים לכל מיני תפקידים בתיכנות בצבא, אבל לא קיבלו אותי.
באמת שאני לא מתכוון להשוויץ ביכולות שלי, ובטח שלא להשמיץ חברים, זה פשוט מתוך תסכול ועצבים, אבל אנשים שהיכולות שלי עולות על שלהם פי כמה וכמה, והם בעצמם מודעים לזה, ואומרים לי את זה בפנים, מתקבלים למקומות כמתכנתים, ואני לא.
אחד המיונים היה למודיעין, ואמרו לי בטלפון שעברתי ושאני אקבל זימון לתחקיר בטחוני.
לא קיבלתי זימון ולא נעליים... ביום הגיוס, בבקו"מ, הקצין מיון אמר שאין למודיעין הקצאות.

סיימתי טירונות לפני כמה ימים, ונשלחתי לצריפין לצורך שיבוץ לקורס.
שיבצו אותי לקורס טמ"מ, ואני לא מרוצה מזה.
טמ"מ למי שלא מכיר זה קורס שמתעסק ברשתות וכיוצא בזה.
אמנם קשור למחשבים, אבל אני רוצה לעסוק בתיכנות, שכן זה מה שעשיתי בתיכון, בי"ג-י"ד, בבית בזמני הפנוי, וזה מה שאני רואה שבעתיד יהיה המקצוע שלי.

ניסיתי לדבר עם קצין מיון, הסברתי לו שיש לי פוטנציאל, ושאני רוצה לעבוד במקצוע, והראתי לו מסמכים שלדעתי דיי משכנעים.
כל מה שקיבלתי ממנו זה "אי אפשר" ועוד "אי אפשר" על כל דבר שאמרתי.
בדיבורים לא ילך שום דבר כניראה.
חשבתי לסרב להתחיל את הקורס, להסביר את עצמי שוב ושוב, ואם זה יגיע לכך, אפילו להכנס למעצר.
משם אולי יחליטו להעביר אותי.
העניין הוא שלפי פרוטוקל, שיבוץ לקורס תיכנות חייב להעשות לפני גיוס, עוד בשלב בו אתה מלש"ב.
מכרים שמשרתים/שרתו בצבא אמרו שלא כדאי לי לעשות בעיות, ושאני לא אשיג בזה כלום חוץ מרישום בתיק שלי שישבתי בכלא, ואולי זה יגרום לכך שאני לא אקבל מה שאני רוצה, ואפילו אפסיד את קורס טמ"מ.

אם אני מחליט ללכת עם הזרם ולהכנס לקורס טמ"מ, אני אעסוק במשך 3 שנים (ואולי גם קבע בגלל י"ג-י"ד) בתחום שאני לא אגע בו אחרי הצבא.
מה גם, שבשלוש שנים האלה אני אשכח הרבה ממה שאני יודע, ולא יהיה לי זמן לצבור ידע חדש בתחום התיכנות.
כל היתרון שיש לי עכשיו על אנשים מסביבי יתבזבז.

דעתכם (ולו הקטנה ביותר) חשובה לי.

בתודה מראש,
שי.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:02

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר