לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה *+*+* ברוכים הבאים לפורום אומנויות לחימה *+*+* חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > ספורט > אמנויות לחימה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-09-2007, 19:13
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי omry n שמתחילה ב "ninpo אתה מביא חומר מעניין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי omry n
ninpo
קצת ניגוד אינטרסים, הרי תצא נשכר אם "תעלה שאלות" (למרות שאתה עושה הרבה יותר) לגבי אמינותה של שיטה זו או אחרת לעומת שלך, לא חושב? כל אחד יעדיף להגיד כמה השיטה שלו טובה ואמינה מעל השאר, אני טועה?

אהמ... נשכר? איך בדיוק? אני בהחלט מחפש שכר בזמן האחרון? איפה?

השיטה שלי לא יותר טובה או אמינה. בסך הכל אמרתי שאני יודע בודאות שמה שאני עושה בא מיפן (כי הייתי שם וראיתי יפנים שמלמדים את זה שם... נניח שבעיני זה מספיק טוב). אתה באמת סבור שאני עד כדי כך מאמין ביפנים שלדעתי כולם צדיקים ואומרי אמת? אז זהו שהם לא.. הם בני אדם בדיוק כמונו.

לגבי יותר טובה, טובה למי? לי? אולי... לאיתן לוי... כנראה שלא. זה מצב רגיל ונורמלי.

ומוזר שאתה מעלה את זה דוקא פה, כי לפי מה שאני שואל פה, יש קשר בין הנינג'וטסו היפני לבין קוגה ריו שמלמדים בארץ. אז אולי זה לא בדיוק קוגה ריו טהור 100% כמו שהיה ביפן העתיקה, אבל תאמין לי שגם בתי הספר האחרים הם לא כאלה... אף אחד לא מתאמן למשל רק בטוגקורה ריו, אך ורק בשיטה אחת... גם אף אחד לא טוען כך אני חושב...

אז אם מישהו מקוגה ריו היה בא ואומר הנינג'וטסו שלנו בא ממורה זה וזה שלמד כאן וכאן זה היה מפזר הרבה מהמסתוריות. זה כשלעצמו היה פותח את הנושא לדיונים חדשים לטוב ולרע.. זה הטבע האנושי כנראה.
חזרה לפורום
ישן 13-09-2007, 23:10
  NORE NORE אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.12.06
"..."
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "[QUOTE=omry n]ninpo קצת ניגוד..."

תגובה שענה המורה שלי לתהיות דומות לשלך:

"אני הוא ראש שיטת קוגה ריו ישראל, ממשיך דרכו הרשמי של שיהן דיויד יופה
ונציגו האזורי של אוסנסיי רונלד דנקן ראש קוגה ריו נינג'יטסו בארה"ב.
מעבר לשושלת הזאת גם לי הפריע חוסר הידע לגבי המקורות היפניים של השיטה.
היה לי יותר נוח לדעת זאת ולענות על השאלה מול תלמידיי וכל אדם המעוניין בכך,
אך לא מכבודי לשאול את מורי ישירות לגבי מקורותיו,
מכיוון שכך ביררתי מול תלמידיו הבכירים ביותר ותשובתם היתה שהוא נחשף לידע בזמן שרותו הצבאי בשנות השישים, ואת הידע הביא ופיתח בארה"ב במשך 40 השנים האחרונות, אותי זה מספק".

"אמני לחימה מדהימים וגדולים בנו שיטת לחימה במשך 50 השנים האחרונות
וזאת הדרך בה אני ותלמידי הולכים,
כן, תלמידי לומדים הישרדות והסוואה שחלקם הגיע מבית מדרשו של תום בראון ג'וניור וחלקה ממקורות אחרים, מודיעין - שהוא סיגנון לוחמה ייחודי המלמד הבנת אופיו של האדם ויכולת צפיית מהלכיו דרך התבוננות, חמקנות - סיגנון הלחימה ואופי הלחימה המתבסס על גורם ההפתעה, כלי נשק מסורתיים,
כלי נשק חמים וקרים ופילוסופיות חיים למינייהם.
זוהי דרכי ודרך הקוגה ריו נינג'יטסו בישראל
וזוהי ההיסטוריה הישראלית הקטנה של קוגה ריו נינג'יטסו".
חזרה לפורום
ישן 14-09-2007, 17:01
  Koga-Israel Koga-Israel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.07
היסטוריה זה דבר חשוב
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ninpo שמתחילה ב "יש קשר?"

שלום
דון דרגר היה אחד ממוריו של פרופסור רונלד דנקן וכן הוא זה שחשף אותו לקוגה ריו נינג'יטסו מכאן פנה רונלד דנקן למורים משותפים לו ולדון דרגר

!! אחד מהישראלים היותר מפורסמים בארץ באומנויות לחימה - מר גדי סקורניק אבי שיטת גדי קנפוג'יטסו היה גם הוא תלמידו של דון דרגר ממנו נחשף גם הוא לג'ודו וג'וג'יטסו

הקשר היפני של רונלד דנקן לקוגה נינג'יטסו היה בתקופה בה החל הג'ודו להפיץ את שמו בעולם ונבחרות מכל העולם התחרו מול הלוחמים היפנים באליפויות הג'ודו הראשונות ביפן, מכאן נחשפו הלוחמים שיצרו את הקשרים הנכונים לעולם אומנויות הלחימה היפני, כל אחד וקשריו.
היום אותם לוחמים וממשיכי דרכם חושפים את התעלומות שהסתירו במזרח מזה מאות ואלפי שנים למערב ולעולם כולו

בברכה

שידושי איתן לוי סנסיי
קוגה ריו נינג'יטסו ישראל
חזרה לפורום
ישן 14-09-2007, 21:57
  Koga-Israel Koga-Israel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.08.07
אוסנסיי רונלד דאנקן
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי omry n שמתחילה ב "רונלד דאנקן הוא ראש השיטה..."

אתה יוצא מנקודת הנחה מוטעית, אירגון יפני שבראשו עומד סוקא יפני שתלמידיו מאמנים בכל העולם
ככה בנויים רוב אומנויות הלחימה שיצאו מיפן
אך לא כך לגבי קוגה נינג'יטסו,
אותם מערביים נחשפו למקורות הנינג'יטסו לא רוצים ואסור להם לפרסם את מקורותיים וזאת מפאת הסיגנון "נינג'יטסו".
איפה שהוא זה פוספס אצל השיטות שמפרסמות את שמם תחת המקורות היפניים וזה מה שבאמת מוזר.
אנחנו המערביים חיים בעולם דמוקרטי וקפיטליסטי בלי מחוייבויות אישיות כמו שנוצרו ביפן הפיאודלית לכאן לנו קל ללמד את הדרך כל עוד אנחנו לא עוסקים בה באמת, אך ביפן אדם שעסק ועוסק בנינג'יטסו לא עושה זאת לשם הכיף או לשם לימוד מיסתורי החיים, זהו תחום שהוא מיקצוע עם הצורך האמיתי באי חשיפה.
החומר הנילמד הוא חומר טוטלי ולא חומר להגנה עצמית

בשנת 1997 איך שהתחיל האינטרנט באתי למורי שיהן דיויד יופה וביקשתי מימנו תמונות לאתר שבניתי
מורי עסק בתחום למיחייתו (בעיקר תחום המודיעין והאבטחה) מיד לקח אותי מורי והסביר לי את חשיבות אי פרסום שמו ותמונותיו באתר. זאת היתה הפעם הראשונה לאחר ארבע שנים של אימונים בקוגה ריו נינג'יטסו שהתחבר לי הצורך בסודיות ובאי חשיפת מקורות. מאותו הרגע גם הבנתי איך בנויה המערכת העולמית בהנהגת אוסנסיי
לאחר שנים עזב שיהן דיויד יופה את ישראל והורשתי להשתמש בתמונותיו באתר
אני מכבד את סודיות מקורותיו של מורי מכיוון שזוהי דרך הנינג'יטסו כמו שאני מכיר.

את מלא ההבנה לגבי מקורותיה של הדרך בה אני צועד לקח לי שנים להבין כולל גם דרך התנסויות
אישיות (עבודה תחת מורי בתחומי עבודתו, יחידת מודיעין צבאית לה אני שייך, עבודה משותפת עם משרדי חקירות ועוד)
דע לך שהנינג'יטסו כמו שנילמד בקוגה מאוד קרוב למה שהמושג נינג'יטסו בה להגיד באמת
את תלמידיי הבכירים אני מלמד תחום זה אך עד חגורה שחורה לומדים תלמידיי את יסודות אומנויות הלחימה בכלל כמו גם את השימוש בכלי נשק ובסביבה כנשק וזאת בעיקר להגנה עצמית ולרכישת ידע אמיתי לחיים טובים יותר בעולם המערבי בו אנו חיים

מקווה שתשובתי מספקת

בברכה

שידושי איתן לוי סנסיי
קוגה ריו נינג'יטסו ישראל
חזרה לפורום
ישן 15-09-2007, 11:44
צלמית המשתמש של ninpo
  ninpo ninpo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04
תודה איתן
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Koga-Israel שמתחילה ב "אוסנסיי רונלד דאנקן"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Koga-Israel
אותם מערביים נחשפו למקורות הנינג'יטסו לא רוצים ואסור להם לפרסם את מקורותיים וזאת מפאת הסיגנון "נינג'יטסו".
איפה שהוא זה פוספס אצל השיטות שמפרסמות את שמם תחת המקורות היפניים וזה מה שבאמת מוזר.
אנחנו המערביים חיים בעולם דמוקרטי וקפיטליסטי בלי מחוייבויות אישיות כמו שנוצרו ביפן הפיאודלית לכאן לנו קל ללמד את הדרך כל עוד אנחנו לא עוסקים בה באמת, אך ביפן אדם שעסק ועוסק בנינג'יטסו לא עושה זאת לשם הכיף או לשם לימוד מיסתורי החיים, זהו תחום שהוא מיקצוע עם הצורך האמיתי באי חשיפה.

קודם כל תודה על התשובה!

לגבי מה שאמרת על שיטות אחרות, אני חושב שזה נובע מהעבודה שכיום ביפן לא באמת מאמינים בנינג'ה, אף אחד לא ממש חושב שהוא נינג'ה (למעט אולי בודדים שרוצים להאמין בזה וזה עדיין לא הופך אותם לנינג'ה של פעם). אנשים מאמצים התנהגויות או מאפיינים של נינג'ה ואולי פועלים לשימור המסורת אך הם לא רואים את עצמם כהתגלמות של הנינג'ה בהווה. ולכן גם אפשרית החשיפה.

דבר נוסף, אני לא חושב שיש פה קשר ישיר לשיטה אחת של נינג'וטסו. ממה שאני מכיר מיפן זוהי שיטה שמערבבת מספר סגנונות ובתוכה גם נינג'וטסו כחלק מסוים מכלל החומר הנלמד.

אז לכן זה לא כל כך מוזר שמפרסמים... להיפך, זה עוזר להפצת השיטה לשמירת המסורת. וכן, גם ביפן של פעם השתמשו בשם נינג'וטסו כמקדם מכירות.
חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:43

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר