לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2007, 21:20
  מ.ק. מ.ק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.06.06
ישראל תרכוש 700 טילי אוויר-אוויר מארה"ב

מרגיז, מעצבן, מרתיח – אין לי מילים אחרות.

אם הידיעה המצורפת נכונה, ישראל עומדת לרכוש 500 טילי AIM-9M ו-200 טילי AIM-120C.

http://www.defencetalk.com/news/pub...es160013105.php

http://www.defense-aerospace.com/cg...&modele=release

http://www.defenseindustrydaily.com...les-fuel-03682/

זה כל כך מרתיח. הרי אין להם שום יתרון מבצעי על הטילים הישראלים המקבילים. ברור שהשיקול היחידי הוא שיקול כספי, בגלל הערבויות האמריקאיות. הבעיה היא שקניית הטילים האלו באמצאות הערבויות, רק עולה לנו יותר, מכמה סיבות:

1) יצור של 700 טילים דורש לא מעט כוח אדם. הפועלים במפעלי היצור של הטילים הם אנשים מוכשרים, הם ימצאו עבודה במקום, אבל הם יתפסו עבודה של משהו אחר. בסוף המעגל יישארו כמה אנשים מחוסרי עבודה, ואנחנו נשלם להם דמי אבטלה במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב אחוזי הפשע יגדלו, וזה יעלה לנו עוד יותר.

2) רפאל היא עדיין בבעלות משרד הביטחון. כסף שהיה עובר אליה תמורת הטילים היה למעשה נשאר בתוך משרד הביטחון, ולא עובר לידיים אמריקאיות.

3) צהל, למרות שזה לא תפקידו, הוא המשווק מס' 1 של מוצרי התעשיות הביטחוניות הישראליות.לקוחות פוטנציאלים זרים יראו את העסקה וישאלו את עצמם: "אם חיל האוויר הישראלי לא קונה את הטילים האלו, למה שאני אקנה? אולי הם לא טובים כמו שאומרים שהם?" וכך הפסד של 700 טילים עלול להפוך להפסד של 7000 טילים. כך שאת שני הסעיפים הקודמים את יכולים להכפיל ב-10.

4) חברות ביטחוניות שרואות שצהל לא מצטייד במוצריהם, עלולות לסגור קווי פיתוח ויצור, וההפסד הטכנולוגי של מדינת ישראל יהיה עצום, ובלתי ניתן להערכה. שיקום של מאגר ידע כזה ייקח שנים, ויעלה פי כמה ממה שחשבו שחסכו.

חוץ מזה, יש המון דברים שלא מיוצרים בארץ, וניתן לקנות בכספי הערבויות: מטוסים, דלק, ספינות, ג'יפים ועוד. לא ברורה לי העסקה הזאת, כמו שלא ברורים לי הדיבורים על רכישת טנקי אברהמס, טילי תאאד, ועוד.

או רכישת קיטים לפצצות מונחות ואפילו רכישת רובים (למרות שדעתי על תעשיית הנק"ל בארץ הועלתה לא אחת בפורום הזה).

האם יש רמי דותן חדש בחיל האוויר?

האם יש שמעון שבס חדש במשרד הביטחון?

והרי תהייה:

באופן כללי, מכס זה סוג של מס שנועד להגן על התוצרת המקומית מפני התחרות העולמית. ביפן לדוגמה, יש מוצרים שהמכס עליהם הוא יותר מ-300 אחוז, ובאמת זהו השוק שהכי קשה להיכנס אליו. לכן גם היצרנים שם מוגנים מתחרות מבחוץ.

בישראל לעומת זאת, אני משלם מכס גבוה על מכונית שאני קונה, על די,וי,די, על ציוד צלילה ועוד, למרות שאין יצרנים מקומיים של המוצרים האלו, ולכאורה אין על מי להגן.

לעומת זאת טילים כן מייצרים בארץ!

מה שגורם לי להעלות את השאלה (ואת ההצעה) למה אין מכס בארץ על ציוד ביטחוני?

מכס כזה יגן על התעשיות הביטחוניות, ויקטין את היתרון לכאורה של היצרנים הזרים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-09-2007, 21:47
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "ישראל תרכוש 700 טילי אוויר-אוויר מארה"ב"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי מ.ק.
בסוף המעגל יישארו כמה אנשים מחוסרי עבודה, ואנחנו נשלם להם דמי אבטלה במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב אחוזי הפשע יגדלו, וזה יעלה לנו עוד יותר.

.

כתבת כל כך הרבה דברים המראים על חוסר הבנה מוחלט של הנושא, שתקצר היריעה מלפרט ולתקן, בכל מקרה רוב החומר נלעס ונטחן כבר בפורום זה. די לציין שקניית טילים אלה מארה"ב לא עולה לנו אפילו שקל (ויותר נוח לשגר טילים אלה באימונים מאשר טילים ישראליים יקרים יותר, אינך סבור כך?). הסיוע הנ"ל של ארה"ב הוא כמו תלושים, עמם אפשר לקנות מוצרים מתוך רשימה.

רק תהיה לי לגבי הציטוט שלך דלעיל: האם לדעתך מפוטרים אפשריים מרפא"ל יהפכו לעבריינים? האם ימכרו את הידע שלהם לארגוני פשיעה ויעסקו במילכוד מכוניות לדוגמא?
ישן 15-09-2007, 21:51
  bertold bertold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מ.ק. שמתחילה ב "ישראל תרכוש 700 טילי אוויר-אוויר מארה"ב"

אחוזי הפשע יגדלו ? כאילו שמהנדס מרפאל יפוטר יילך לשוק העבודה ויתפוס מקום של מהנדס אחר וזה ילך לגנוב ?

כסף שהיה עובר אליה תמורת הטילים היה למעשה נשאר בתוך משרד הביטחון, ולא עובר לידיים אמריקאיות.
בטוח שכסף יעבור לידיים אמריקניות ?

מה שגורם לי להעלות את השאלה (ואת ההצעה) למה אין מכס בארץ על ציוד ביטחוני?
זה קשור לשאלתך הקודמת - ציוד בטחוני לרוב לא קונים אלא מקבלים במתנה (ולכן גם הכסף לא עובר דרך ישראל). הביטוי "ישראל תרכוש מארה"ב..." אומר למעשה "ישראל תקבל X מתנות מכספי סיוע"

חברות ביטחוניות שרואות שצהל לא מצטייד במוצריהם, עלולות לסגור קווי פיתוח ויצור, וההפסד הטכנולוגי של מדינת ישראל יהיה עצום, ובלתי ניתן להערכה. שיקום של מאגר ידע כזה ייקח שנים, ויעלה פי כמה ממה שחשבו שחסכו.

חברות בטחוניות יודעות טוב מאד עם מי יש להם עסק ומתכננות ליצוא לחו"ל כ - 70 % בממוצע. וזה כמובן לא המצב שנוצר בגלל העסקת טילים הנוכחית.

וניתן לקנות בכספי הערבויות
כספי ערבויות עד כמה שאני מבין שייכים לסיוע כלכלי ולא לצבאי.

לעומת זאת טילים כן מייצרים בארץ!
100% ? אין בהם טכנולוגיות אמריקניות ? או שמא טכנולוגיות שפותחו בכסף אמריקני ?

ישן 15-09-2007, 23:36
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01

אומנם אני לא מסכים לתוכן ההודעה שלך, אם להתייחס לידיעה עצמה, יש מספר אפשרויות:

1. חשש מטילי שיוט / מזל"טים של האויב. טילי שיוט רבים, ידרשו טילים רבים. אלו האמריקאים זולים יותר ויעילים מספיק למטרה הזו.

2. יכול להיות, שרפאל יכולה להשביח את הטילים האמריקאים, או לפחות את חלקם. מספיק שהתוכנה תהיה מעודכנת יותר, אולי שיפורים אחרים כלשהם... לא גדולים אבל משמעותיים מאוד.

3. עיסקה סיבובית כלשהי... אולי אפילו בהסכמה אמריקאית. סתם דוגמא: מכירת טילים אמריקאים לטיוואן. האמריקאים לא רוצים לעצבן את הסינים עכשיו, ובעצמם. לכן הם רוצים שישראל תעצבן את הסינים בשבילם והאמריקאים יכול לגלגל עיניים בצדקנות. אבל יותר הגיוני זה הודו או אתיופיה. ארה"ב תלויה ברצון הטוב של סודן ופאקיסטאן, אבל מאוד רוצה לחזק את המשטרים הידידותיים של הודו ואתיופיה. ישראל היא אחת המתווכות. האירופאים לא רוצים להתלכלך, ולישראל אין מה להפסיד (בסודן ופקיסטאן).

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 15-09-2007 בשעה 23:40.
ישן 16-09-2007, 15:10
  הפ.ב. הפ.ב. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.04
היי מ.ק.

על היחסים בין הפיתון-3 /AIM-9L ועל יחסי הדרבי/אמראם כבר נשפכו הרבה מאוד מילים אבל לא זו התמונה
הפעם.

1) לפי דעתי לחיל האויר יש צורך אמיתי בטילי סיידווינדר חדשים.

2) אם באמת רוצים אז אפשר לקנות גם טילי פיתון בכספי סיוע- לוקהיד מרטין היא יצרן מורשה של הטיל. כך
שאם אין מספיק שקלים אפשר גם לקנות ציוד רפאל בכספי סיוע, אבל זה לא בוצע.

3) לגבי רעיון המכס על טילים. בארץ אין כבר כמעט "מכסי מגן" אפילו לא בחקלאות. תפקיד המכס הוא
להכניס כסף למדינה- זהו פשוט מס. מבגלל שהמדינה קונה את הטילים היא גם זו שתצטרך לשלם את
המכס וגם זו שתקבל את המכס וכל מה שייצרת זה משרה לעוד שני פקידי אוצר שוטי תה.

נ.ב.

מ.ק. כבר הרבה זמן לא הגעת למשחקיה. איך מתקדם אם מר "חומרים בוגדניים"?

יאיר
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:54

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר