לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-09-2007, 14:15
  naor_18 naor_18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.11.06
המלצה- מתכוון לקנות מצלמה אבל אני לא יודע איזו בדיוק. עזרה בבקשה

שלום,

אני די חדש בתחום.. אם תוכלו לעזור לי אשמח.

נכון לעכשיו יש בידי מצלמה של
OLYMPUS
מדגם:
C-765 Ultra Zoom
10X Optical Zoom
אני מאמין שיש כאן משהו שמכיר את המצלמה הזו, יש לה חסרונות,
כמו: סוללה שניגמרת די מהר במידה ומשתמשים בפלאש, יחסית די גדולה, כל צילום צריך לחכות עד שהמנורה הירוקה והברק ידלקו ואז היא מלצמת וזה מבאס, בזומים קצת אז התמונה יוצאת מטושטשת ועוד..
למרות שאני מרוצה מאוד מהאיכויות של התמונה שהיא נותנן וכו'..

אני מתגייס חודש הבא (בעזרת השם) לצבא, ולכן אני רוצה מצלמה לצרכים שלי ומעוניין לקבל ממכם את החוות דעת הטובה ביותר ואת המלצה הטובה ביותר.
אני מחפש מצלמה שתספיק לי מבחינת הסוללה ליותר זמן מזו (שלא יהיה סוללות אצבע כי זה ממש מעפן) זום יחסית טוב ונורמאלי,
קטנה וקומפקטית במיוחד שתיהיה דקה מאוד, ואני רוצה שבמידה ואני לוחץ על לחצן הצילום שתצלם מהר ולא יקח לה שעה להבהיר את התמונה וכו' וכו'..
שתוכל לצלם וידיאו כמו שצריך, בקיצור כמו שאומרים לצורכי צבא..
קלה קומפקטית זריזה בצילום כרטיס זיכרון גדול וכמובן סוללה עמידה למספיק זמן ושתמונות לא יצאו מטושטשות בהגזמה כמו המצלמה שיש לי בבית (אם אני לא טועה קוראים לזה מיצב תמונה). ומסך ברור שיהיה נוח.
פחות או יותר זהו.
אם תוכלו לתת לי המצלות ויתרונות וחסרונות בהמלצות.
תודה רבה לכל מי שעוזר
אודה לכם מאוד.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-09-2007, 09:23
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי naor_18 שמתחילה ב "המלצה- מתכוון לקנות מצלמה אבל אני לא יודע איזו בדיוק. עזרה בבקשה"

המצלמה שלך טובה.
אם יוצאות לך תמונות מטושטשות ומרוחות, כנראה שאתה לא משתמש במצלמה כמו שצריך.
גם אם תקנה מצלמה חדשה, כל עוד לא תלמד לעבוד איתה כמו שצריך, התמונות יצאו לך מרחובות ומטושטשות.
אם אתה רוצה עזרה עם הצילום, נשמח לעזור.
תעלה לכאן דוגמא לתמונה מטושטשת ואנחנו נעזור לך לנתח למה זה קרה ואיך להמנע מזה.

בנוגע למצלמה עצמה, יש פה מפרט טכני שלה וביקורת:
http://www.dpreview.com/news/0402/04021212oly765uz.asp
ממה שהתרשמתי היא נחמדה מאוד. אם אתה לא מתכוון לשדרג ל DSLR, אין לך מה להחליף אותה.
דווקא בקטע של הסוללות אני ממליץ לך לעבוד עם סוללות אצבע ולא ליתיום כי הן זמינות יותר.
קנה סט של 4 סוללות 2700 של GP ואתה מסודר להרבה מאוד תמונות.

ישן 16-09-2007, 19:32

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי naor_18 שמתחילה ב "המלצה- מתכוון לקנות מצלמה אבל אני לא יודע איזו בדיוק. עזרה בבקשה"

תודה רבה,
אני יותר חשבתי בכיוון של מיצב תמונה למרות שאני לא בדיוק יודע מה זה.. וחשבתי שזה יכול לעזור בקניה של המצלמה החדשה. את המצלמה החדשה אני מתכוון לקנות מהסיבה שהיא מאוד נוחה לאיחסון בכל כיס ובכל מקום שארצה.. לאומת המצלמה שיש לי כי ממה שיש לי אני ממש מרוצה מהאיכות וכל שאר היתרונות. בנוגע לטישטוש 99% מהתמונות שאני מצלם יוצאות בסדר גמור הבעיה היא בזום מאוד גבוהה. בקיצור השורה התחתונה היא שאני לא יקח את המצלמה הביתית הקבוע בבית לצבא מהרבה סיבות. קשה לאיחסון היא די גדולה עם התיק שלה סוללה תיגמר די מהר להורים ולמשפחה לא יהיה עם מה לצלם בקיצור מעוניין במצלמה אישית כזו..

חשבתי בכיוון הזה..
Olympus FE230

מה דעתכם?
ישן 16-09-2007, 19:48
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי naor_18 שמתחילה ב "תודה רבה, אני יותר חשבתי..."

במצלמה שיש לך היום, יש לך זום גדול מאוד, וכלל האצבע אומר שצריך לצלם במהירות סגר המתאימה לזום.
הרעידות מורגשות יותר בטווח טלה גדול (זום רחוק) ולכן אתה מקבל מריחות.
אולי במצלמות אחרות זה לא קורה כי טווח הזום שלהן קטן יותר (x3).

המצלמה FE230 חמודה, אבל זה בערך כל מה שאפשר להגיד עליה.
לא וואו.
משתמשת בכרטיסי xD (כצפוי מאולימפוס) שהם יקרים יותר מכרטיסי SD ולכן זה חסרון.
הסוללה שלהם (ליתיום) לא תאפשר לך לצלם כאשר היא נגמרת (להבדיל משימוש בסוללות AA שאפשר להשיג בכל מקום, ואפילו לקנות סט סוללות נטענות במחיר נמוך).
לדעתי, זו קניה לא טובה.
הייתי מעדיף לקנות כל מצלמה מסדרה A של קנון (a530 למשל) שנכנסת לך בתקציב.
הן משתמשות בכרטיסי SD וסוללות AA.
קנה סט נטענות של 2700 מילי-אמפר ואתה מסודר.

מפרט טכני על ה FE230:
http://www.dpreview.com/reviews/spe...s/oly_fe230.asp

ישן 18-09-2007, 15:44

הבעיה שלי עם ה a530 זה שהיא גדולה מידי
אני מחפש משהו ממש דק.. וזה כרגע לפי מיטב הבנתי הכי טוב שמצאתי, בגלל זה אני פונה להתיעצות איתכם. אני עדיין חושב שהמצלמה שרשמתי ועם החסרונות שאתה אמרתה זה לא משהו שממש ישפיע בצורה ממש דרסתית, סוללה מבקשים ממשהו שיטעין בצבא ומתקמבנים עם מטען הרי איך מטעינים פלאפונים? אני יהיה ג'ובניק בעזרת השם ככה שאני לא חושב שתיהיה לי בעיה.. ובנוגע לכרטיס זיכרון, זה עד כדי כך משמעותי? :\ בעקרון אני רוצה כרטיס 2Gb ..
מה זה אומר שהיא רק נחמדה ולא וואו? מאיזה בחינה אתה אומר את זה? מסיבות שרשמתה? או שעוד סיבות? ואני לא יודע למה נינעלתי על המצלמה הזאת בגלל זה אני רוצה להעזר בכם..
תודה.
ישן 18-09-2007, 16:30
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי naor_18 שמתחילה ב "נשמע קצת מעוצבן.. ת'אמת אני..."

ממש לא מעוצבן אבל אתה גם די לא מקשיב.
בשורה התחתונה, מדובר במצלמות בתקציב נמוך מאוד. בלאו-הכי רוב המצלמות האלה כמעט זהות לחלוטין וזה לא משנה מה תקנה.
האיכות תהיה אותו הדבר, הממשק יהיה דומה והציפיות שלך מהמצלמה כל כך נמוכות כך שבאמת כל מלצמה תתאים לך.

יש לי קצת נסיון עם המצלמות והתובנות שהשגתי במהלך השנים מהשימוש במצלמות גרם לי לכתוב את התגובה כפי שכתבתי אותה קודם.
אתה חושב שלדעתך סוללה זה לא כ-זה ביג דיל ותמיד אפשר להטעין... ואתה צודק.
אני פשוט חושב צעד אחד קדימה, למשל כשתסע לאיזה סד"ח או שבוע שטח מבלי אפשרות התטענה או אפילו מצלמה שתשמש אותך גם בטיולים באזרחי שלא במסגרת הצבא או מה שלא יהיה...
שום דבר במצלמות האלה הוא לא באמת ביג דיל וגם המצלמה שאתה בחרת תעשה לך את העבודה כמו שצריך.

אם אתה מרגיש שלם עם הקניה, לך על זה.
היא לא קניה גרועה.

ישן 18-09-2007, 16:52
צלמית המשתמש של petia
  משתמש זכר petia petia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל petia שלח הודעה דרך MSN אל petia Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ממש לא מעוצבן אבל אתה גם די..."

מה שהבחור הנבון מעליי אמר.
בטיולי בארה"ב, הייתי לי מצלמה A70 שהתקלקלה בוושינגטון (ביום כיפור......) אז בן דוד שלי הביא לי את שלו, איזה קנון קומפקטית עם סוללה יחודית. התוצאות שהיא הפיקה כמעט זהות לתוצאות של המצלמה שלי (ז"ל).
אני וחברה שלי נסענו לטיול בקנדה וביום האחרון הגענו למפלי הניאגרה, אני אמרתי לעצמי שאת זה אני לא מתכוון לפספס ואירגנתי מאיזה זוג (שפגשנו במהלך הטיול) מעין נתריק עמיד למים ויצאנו לשייט.
כולי נרגש ונרטב לאט לאט מהמפל הראשון ומנסה לצלם אותו והופ! פתאום הסוללה החליטה שהיא נגמרת...נחש מה...לא הגעתי אפילו למפל הענק ונותרה לי רק תמונה אחת מהחויה הזאת
עכשיו תאר לעצמך אם המצלמה (הזאת ששבקה) הייתה עדיין עובדת,היה לוקח לי פחות מדקה לשים 4 סוללות AA טעונות ולהמשיך לצלם.
תמונה לזכר הימים ההם:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

רכשת ציוד צילום ורוצה לשתף אותנו בחווית הקנייה? לחץ כאן!

ישן 18-09-2007, 19:54

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי petia שמתחילה ב "מה שהבחור הנבון מעליי..."

נכון, יש משהו מאוד גדול במה שאתם אומרים.. לא יודע ניראה כאילו זה ביזבוז כסף
אני חשבתי בכיוון של שתי סוללות ניטענות (לא ה- AA) ובמיקרה שבטעות וניגמרה הסוללה מחליפים וממשיכים
אבל אני עדיין מתלבת
ד"א אם אני יקנה מצלמה שעובדת באמת על סוללות AA המצלמה תיגדל במימדים שלה.. (תקנו אותי אם אני טועה)
וזה אחד מהדברים שאני לא רוצה אני ממש רוצה משהו קופקטי כזה שנכנס לכיס..
בגלל זה אני ממש בדילמה.
ול- Narxx אני ממש לא שולל את דעתך, ההפך לקחתי את זה לכיוונים הכי חיוביים, ד"א שבוע שטח אני לא בטוח שיש את זה בטירונות 02 אבל במידה וכן זה גם ככה חודש.. בקיצור זה כבר שאלה של נוחות
ועוד משהו קטן אני ממש מעריך את העזרה של כולם במיוחד Narxx שלא תבין לא נכון אני לא שולל את דעתך! ממש לא, אלא רציתי שתבין אותי ואת המטרה של מה שאני מחפש.
אולימפוס
X790
כרטיס 2G
ב- 1000 ש"ח
כדאי?
ואם יש הצעות למצלמות בסיגנון, כל הצעה תתקבל בברכה!
ישן 18-09-2007, 21:03
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי naor_18 שמתחילה ב "נכון, יש משהו מאוד גדול במה..."

שבוע שטח או סדאות יהיה לך (אולי) גם אחרי הטירונות.
גם אני עשיתי טירונות 02 ואני מצטער שלא לקחתי איתי מצלמת SLR כמו שצריך (מצד שני, זה היה בשנת 2000 כך שציוד צילום נוח וקומפקטי אז - לא היה).

גם היום, כשיש לי 2 סוללות (לא AA) נטענות (ליתיום) למצלמה שלי, יוצא שאני יוצא מהבית כשהן לא טעונות (קורה) ואז נדפק יום שלם בלי סוללות.
הבאסה במצלמה שלי, שאם אני רוצה לקנות לה סוללות באיזו תחנת דלק בדרך, אני צריך לשלם 100 שקל עבור שלוש סוללות CR3 שמספיקות לחצי מהכמות שמספיקה סוללה רגילה.
הייתרון של AA שאתה יכול לקנות בזול בכל חור וזה מספיק לך להרבה זמן (שוב, במצבי חירום בהם אין לך סוללה).
אם המצלמה היא *רק* לטירונות, אז תקנה מה שאתה רוצה. זה לא באמת משנה.
לעומת זאת, אם המצלמה תשרת אותך גם להמשך הצבא (שלוש שנים אם לא שינו את זה) וגם לתקופה שאחרי, כדאי להשקיע במשהו קצת יותר רציני בפעם אחת, מאשר לקנות בכל פעם מצלמה חדשה.

כשאתה קונה מצלמה, אתה צריך לחשוב אחרת מאיך שאתה חושב היום.
זה לא משנה לאן אתה לוקח אותה, כמו שזה משנה מה אתה מתכוון לצלם איתה, ובעיקר, כמה אור יש במקום הזה או בזמן הזה.
שום מצלמה לא מצלמת היטב בחושך.
מצד שני, כל מצלמה מצלמת טוב באור יום.
יש מצלמות שמתמודדות עם חושך בצורה טובה יותר מאחרות, ולכן צריך לחשוב בעיקר "מה אני הולך לצלם?" ולא "אני הולך לצלם בטירונות"...

אבל זה יותר מדי כאב ראש בשביל מצלמה ב 1000 שקל.
מילא היית מתלבט איזה ציוד לקנות ב 8,000 שקל, אז היה הרבה מה לדבר ולכתוב...
בסכומים האלה - באמת שכל המצלמות אותו הדבר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:27

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר