לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-09-2007, 19:26
צלמית המשתמש של Lens
  Lens Lens אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.05
יש לי בעיה עם עצמי ואני צריך עזרה

שלום כמו שחלקכם אולי מכירים אותי או לא
אז ככה אני יניב אני בן 20
אני יוצא עכשיו עם מישהי כבר 4 וחצי חודשים, אני נכנסתי לבעיה שאני לא יודע אייך לצאת ממנה
ואני מאוד רוצה שתעזרו לי
הבעיה היא כזו.. כשהתחלנו לצאת והכל היה סבבה לא הייתי קנאי לא הייתי רב על כל שטות קטנה והכל, במשך הזמן
התחלתי מאוד להקשר לחברה שלי ואני כל כך אוהב אותה שרק אלוהים יודע כמה. אני כל כך דואג לה אני כל כך פוחד עליה אני כל כך רוצה להיות איתה כל דקה ושנייה מחיי..
ואני מאוד קנאי, אני מתקשר אליה כל 15 דק' כל חצי שעה גג.. אני חייב לשמוע את הקול שלה
לדעת עם הכל בסדר, גם אם אין מה להגיד לפעמים לשמוע את הקול שלה סתם עושה לי טוב.
אני כל שנייה רב איתה על קטנות, עושה פוזות כאלה של ילד קטן כי אני רוצה שתתייחס אלי
היא אוהבת אותי מאוד ואני אוהב אותה מאוד אבל אני חושב שכל הקטע הזה בסופו של דבר גורם לי להיות אובססיבי אליה ואני רוצה סך הכל לשמור כל קטע האהבה שלנו ביחד ועל הקשר שלנו ביחד
אני מאוד רוצה אותה יותר מכל דבר בעולם..
אני מפחד לאבד אותה..
אייך אני יכול להוריד ממני את כל הקטע של הקנאות? להתאפק? אייך אני יכול לשבת עם עצמי
ולא לחכות כדי לשמוע את הקול שלה ואז אני מרים אליה צלצול?
בקיצור אייך אני יכול לא להיות דבק בסופו של דבר?
לתת לאהבה שלנו לזרום ולשמור על יחסים בריאים כמו שאומרים?
תודה,
יניב

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-09-2007, 20:31
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lens שמתחילה ב "יש לי בעיה עם עצמי ואני צריך עזרה"

תשמע, אני לא מכירה את היחסים בינכם.
הדבר היחיד שאני יכולה להציע לך הוא הרגלת המחשבה. שיטה שאני מרבה להשתמש בה כדי להתגבר על אכזבות, פחדים וקשיים.

אני עושה דיאלוג עם עצמי על מה שמטריד אותי. כמעט בכל המקרים, אם לא בכולם, הצלחתי להתגבר על הבעיה. לכן ההצעה שלי היא ש'תדבר' לעצמך.

זה קצת מסובך להסביר לך איך זה הולך, אם אני אשים לשנייה את עצמי בסיטואציה שלך, זהו פחות או יותר שיחה שאני בד"כ מבצעת עם עצמי:

קודם כל אני נזכרת ברגעים אינטימיים שהיו לנו ביחד, מתחילת הקשר ועד היום. בוחנת את מערכת היחסים ביני לבינה >אני זה אתה, לצורך העניין<, איך היא מתנהגת אלי והאם משהו השתנה- כפי שאמרנו, מתחילת הקשר ועד עכשיו. אחרי זה אני בודקת עם עצמי, האם יש סיבה כלשהי הנראת לעין שאני צריכה לחשוש ממנה? האם באמת משהו השתנה בשפת הגוף שלה כשהיא איתי?

*תהיה אובייקטיבי כמה שאפשר, נסה להוציא את הרגשות שלך מהעניין ותבדוק כמה שיותר ממבט חיצוני.. אם אתה מבין אותי.

אחר כך, אחרי שבחנתי את המצב שאני נמצאת בו >נלך על החיובי, שאני מאמינה שהוא המציאות לגביך, ואין שום סיבה כלשהי שהיא בוגדת בך<, אני מתרגלת עם עצמי את המחשבות הבאות, כל פעם שאני מרגישה קנאה אני מזכירה לעצמי את העובדות שהגעתי אליהן ממקודם. אני מרסנת את הצורך לשלוח את היד לפלא' ולדבר איתה בפעם המי יודע מה להיום.

אתה פשוט צריך לסמוך עליה, שהיא לא הולכת עם אחר. לסמוך על הזוגיות שלכם, שהיא יציבה. תזכור שהיא אוהבת אותך ובחרה בך. לא באחר.

מרתיע אותי לייעץ ליחסים בינכם ולכן אני מציעה רק תהליך. מצטערת אם הכנסתי את עצמי יותר מדי לעניין ויש יותר מדי הטיות בגוף ראשון. אתה כמובן יכול גם לדחות את השיטה הזאת, בחירה שלך, מקווה שהייתי לעזר. בהצלחה לך

נערך לאחרונה ע"י פאקטשלי בתאריך 14-09-2007 בשעה 20:34.
ישן 14-09-2007, 20:58
  rgrg rgrg אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lens שמתחילה ב "יש לי בעיה עם עצמי ואני צריך עזרה"

יניב, היי.

הרשה לי לצטט את המשפט החשוב ביותר מבין הדברים שאמרת - שהוא גם המפתח לפתרון.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Lens
אני מפחד לאבד אותה..

הפחד הוא לרוב הסיבה לאובססיה. הפחדים בחיינו מהווים גורמים מניעים, אך יחד עם זאת הם יכולים להיות הגורם ש"חונק" אותנו ועוצר אותנו ללא סיבה של ממש.

חרדות גורמות לנו לעתים להגיע לסיטואציות ולמצבים שאין לנו כלל רצון להיות בהם.
אובססיביות היא תוצר ישיר של חרדה. האובססיביות היא סממן לרוב לדחף ש"יצא מפרופורציה" בשל חרדה.

במקורם, אמורים הפחדים להגן עלינו, לשמור עלינו - אלא שלעתים הם חורגים ממטרתם האמיתית ועלינו "ללכוד" אותם - לעצור אותם מלהתפשט ללא סיבה של ממש.

נסה לחשוב - האם יש בכלל מקום לחרדה הזו?
לפי דבריך ניכר כי שניכם אוהבים זה את זו לחלוטין. עצם התודעה הזו אמורה להפיג בכוחה את החשש מלאבד זה את זו.

הרשה לי אף לומר לך כי אתה כבר באמצע הדרך ב"גירוש" החרדה הזו מחייך עצם העובדה כי אתה מסוגל לקום ולומר "אצלי הבעיה... האובססיה" - היא כבר חלק מהפתרון.

להבין מהיכן זה נובע, לדעת ולהכיר בשם המקור לכך. וכפי שאתה יכול לראות - אתה עצמך מעיד על כך ומבין את הגורם לכך - הפחד מלאבד - פחד שאין לו יסוד כלל וכלל במציאות.

אין ספק אגב, כי אותן מריבות הן תוצר ישיר של חיכוכים. האובססיה היא מבין הגורמים המובילים לחיכוכים כאלה ואחרים - אין לה מקום במערכת יחסים.

מרגע שתבין, כי אין מקום לחרדה הזו... אין מקום לחשש שבו היחסים ביניכם יסתיימו משום סיבה שהיא - תראה במידה מסויימת איך האובססיה מתפוגגת כלא היתה.

בכל מערכת יחסים נחוץ "מרחב מחייה" לשני הצדדים - אמון.

מרגע שתצליח להעלים את פחדיך... אמור האמון לתפוס את מקומם - השקט הנפשי והבטחון העצמי בעצמך ובבת הזוג שלך. כרגע, הפחדים המיותרים, הם שתופסים מקום זה במערכת היחסים.

זכור - כבר עשית מחצית מהדרך בכך שהודית בכך.
נותר לך רק לגרום לכל אותם פחדים וחששות להעלם כלא היו.

ישן 14-09-2007, 22:08
צלמית המשתמש של Dj-Nir
  Dj-Nir Dj-Nir אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.03
שלח הודעה דרך ICQ אל Dj-Nir שלח הודעה דרך MSN אל Dj-Nir
גבר, אני מבין לליבך.

תבין יניב, הפחד שלך הוא טבעי ואפילו בריא שפחד כזה יהיה קיים, אך במידות יותר קטנות.
דבר אחד אתה עושה מצוין, וזה לאבחן את ההתנהגות שלך לאחר מעשה.
כמו שבאת פה וכתבת שאתה מתנהג כמו ילד קטן ומנסה להשיג יחס מסוים, סימן שאתה מודע לגמריי לבעיה- ולכן היא יותר קלה לפתרון.
בתור התחלה, נסה לשלוט בהתנהגות שלך, תחשוב לפני שאתה מדבר, תבין שלא שווה להתענות בריבים קטנים שאתה יכול להימנע מהם ובכך להינות יותר מהאהבה (שדוגרי נשמעת שבאמת יש לך רגש יפה בלב).
דבר שני, נסה להציב לך אתגרים כדי למתוח את הזמן. נסה להגיד לעצמך שאתה מעסיק את עצמך שעתיים ובכך לאט לאט להגדיל את החוסן שלך מול החוסר דיבור איתה. כך אני נפטרתי מבעיה דומה- השיטה פשוט מחזקת את החולשה, מעלה את החוסן, ופתאום עוברות שעתיים ובכלל לא הציק לך כל כך (אני יודע שזה נראה רחוק אבל זה יבוא עם הזמן). ולמה בעצם צריך לעשות את זה? משום שתכיפות כל כך רבה בשיחות חונקת את הקשר, וגורמת לו להישחק ולדעוך מוקדם מהשחיקה שהטבע מתכנן לו (ומה לעשות, קיימת שחיקה בסוף).
דבר אחרון שאני אגיד לך- הפחד שנוטה לאובססיביות שלך מונע ממחשבה אחת "לא לאבד אותה, רק שלא תברח", ואני אבהיר לך משהו ידידי: כל עוד תיתן למחשבה הזאת לשלוט בך- היחס שלך יהיה לא בריא, ובסופו של דבר אתה תבריח אותה עד כדי לאבד אותה, לעומת זאת אם תצליח לשלוט בעצמך ולהיפטר מהמחשבה הזאת לא יהיה לך צורך בפחד הזה, כי גם אם במקרה חס וחלילה בסוף היא תעזוב (ונקווה שלא), זה לא יהיה בגללך או בגלל ההתנהגות שלך.
מקוה שהחכמת, אני יודע שאני החכמתי
ניר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.thebluething.com/games/images/stewie-griffin.jpg]

ישן 16-09-2007, 15:22
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06

לפי דעתי עדיף לעשות תחילה הפרדה בין מה שקורה אצלך בפנים - מחשבות, רגשות וכו', לבין התוצאות של זה על פני השטח - קרי: מתקשר כל 15 דקות, רב על כל שטות, פוזות של ילד קטן וכו'.

לגבי המחשבות ורגשות הקינאה - זה דבר שרק מחשבותיך ואמונך בה יכולים לשנות. אם תיתן בה יותר אמון - פחות תקנא. אבל זה דבר מאוד קשה.
מה שיותר "קל" לעשות זה דווקא שינוי התנהגות והגישה לזה לפי דעתי היא בדיוק כמו אימונים שמותחים כל פעם את הגבול שלך. בדיוק כפי שאם אתה רוצה להתחיל להתעמל ולא התעמלת מעולם, אז אומרים לך שקודם תעשה חמש דקות, ביום הבא 10 דקות וכו', אז גם כאן: כמו שניר אמר - תנסה למתוח את החבל כל פעם קצת יותר. במקום להתקשר אליה כל 15 דקות, עשה מתיחת חבל קטנה: תתקשר כל 17 דקות. ניראה שאין הבדל, אבל הרי אנו באימונים, וכל הזמן מעלים את הרף, אז אחרי שבוע או שבועיים של 17 דקות תחליט שהפעם מנסים עם 25 דקות הפרש. וככה זה יגדל לשעתיים.
לגבי לריב על כל שטות: כאן יש לי עצה שאני מציעה לא רק לכל האנשים אלא גם לעצמי, כי דווקא אבא שלי רב איתי על כל שטות וזה משגע אותי: פשוט לשתוק. אם יש משהו שמפריע לך אל תגיד כלום. פשוט תבלע את הצפרדע. תתאפק. תירתח בפנים אבל אל תראה כלפי חוץ. 99% שמה שמפריע לך ניתן לתיקון אם רק חושבים קצת ורואים שלא קרה כלום. אם אתה אומר מה מפריע לך ורב על כל שטות, אז התדמית שלך בעיניה נפגמת.
לגבי פוזות של ילד קטן - כמו שניר אמר, ממש תנסה לשלוט בעצמך. אחרת זה בדיוק מה שהיא תיראה בך. זה מאוד מאוד קשה השליטה העצמית הזו.

בכל השינויים שכן תצליח לעשות - לא להתקשר ולחנוק אותה יותר מידי, להקטין את כמות הריבים, את כמות הפוזות, אז אתה בעצם מפנה מקום שלתוכו היא יכולה ליצוק ולהביע את אהבתה אליך. עם כל הדברים שאתה עושה אתה פשוט לא נותן לה להביע את עצמה ואת אהבתך אליה. אתה חייב לתת לה הזדמנות לעשות את זה. מכיוון שאין לה מרחב מתאים היא לא עושה את זה ולכן אתה מקנא. אם היו לך הוכחות לאהבתה בכלל לא היית מקנא. אז כשאתה עושה את השינויים הללו, תחשוב על זה כנתינת הזדמנות לה להביע את אהבתה אליך.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

ישן 17-09-2007, 05:45
  DemoniC DemoniC אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.06
בראסמי? רוצה את העצה הכי טובה?

תדמיין אותה מזדיינת עם אנשים אחרים... תחווה את הכאב הזה סתם. שהמחשבה הזו תיהיה לך בראש. תתן לה לזרום. ותראה מה אתה מרגיש. ככה אם תעשה במשך שבוע. לא רק שתחסן את עצמך ותתחזק. אתה גם תבין שזה לא כזה ביג דיל... ומצד שני אולי תנסה לפתח את הבטחון העצמי שלך?
נראה לך שאתה תחשוב שהיא תבגוד בך אם אתה מרגיש עם עצמך שאתה הבן זוג הכי שווה בעולם?
ברגע שאתה מצליח לנטרל את הפחד שלך מבגידה אתה גם מצליח לנטרל לאישה את הקלף הכי חזק שלה. ומנסיון זה יתן לך הרבה מאוד נקודות זכות אצלה ויעביר את המושכות לידיים שלך. מה שלא נראה לי שהולך כרגע. אני עם חברה שלי שנה וחודשיים ובשלב מסויים גם התחלתי להיות מאוד מאוד קנאי. אבל היום אני מבין דבר אחד מאוד פשוט: היא אוהבת אותי היא לא תבגוד, אם היא תבגוד היא לא אוהבת ולא אהבה. ואני לא רוצה להיות עם אישה שלא אוהבת אותי. בכל מקרה אם היא תבגוד אני אדע רואים להן בעיניים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:28

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר