לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-09-2007, 23:56
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
YNET: עשרות נהרגו בתאונת נשק כימי בסוריה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי HEINZ שמתחילה ב "פיצוץ במפעל כימי בסוריה חושף שת"פ סורי-איראני"

ציטוט:
עשרות קציני צבא סורים ואיראנים נהרגו לפני כחודשיים בתאונה, בשעה שעסקו בהרכבת ראש קרב כימי על טיל ארוך טווח. כך דיווח אתמול (ב') השבועון הבריטי "ג'יינס", שחשף פרטים חדשים על הפיצוץ במתקן הנשק.

על פי הדיווח, הפיצוץ ארע בשעת בוקר מוקדמת ב-26 ביולי, במפעל שבעיר חלב. המגזין מדווח כי התאונה התרחשה כאשר נעשה ניסיון להרכיב ראש קרב כימי עם גז חרדל על טיל סקאד C. אש שניצתה במנוע של הטיל הביאה לפיצוץ בסמוך למקום שבו אוחסנו החומרים הכימיים. הפיצוץ פיזר חומרי לוחמה כימיים מסוג גז חרדל, VX וסרין, הנחשבים רעילים ביותר ואסורים לשימוש על פי אמנות בין לאומיות.

השבועון "ג'יינס" מדווח כי 15 אנשי צבא סורים נהרגו ועימם עשרות מהנדסים איראנים ששהו במתקן. בנוסף להם נפצעו עוד עשרות בני אדם. דבר התקרית פורסם בשעתו בידי סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה, אך נמסר מידע רק אודות הנפגעים הסורים ולא הוזכרו הנציגים האיראנים במקום. בנוסף, נטען בדיווח הסורי כי הפיצוץ נגרם בשל "גל חום" שפקד את המדינה וכי הממשל הסורי שלל אפשרות של חבלה במקום. יצוין עם זאת, כי הפיצוץ התרחש בשעה 4:30 בבוקר, שידועה כשעה צוננת באופן יחסי.

על פי הדיווח בשבועון הבריטי, המפעל שבו התרחשה התאונה הוקם כחלק משיתוף הפעולה שנחתם בין סוריה לאיראן בשנת 2005. הפעילות המשותפת כוללת אספקה ועזרה טכנולוגית מצד סוריה לאיראן. מקור דיפלומטי מערבי מסר בעבר כי בתמורה, מעניקה טהרן אמצעים שמאפשרים לסוריה יכולות הפקה עצמאית של נשק כימי. איראן מספקת סיוע בתכנון, הקמת מתקנים וביצוע ניסויי-שטח במספר אתרים בנשק כימי מסוגים שונים. על פי אותו מקור - מדובר בפרויקט חסר תקדים בעלות של מיליוני דולרים.

מקור והמשך כתבה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2007, 17:04
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
זמן חיים.
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "כמה זמן אפשר להחזיק ראש חץ כימי על הטיל?"

תראה, ישנם מחקרים גרמניים ממלחמת העולם השניה שניתן למצוא ברשת לגבי הנתונים האלו.
הם לא מדברים על VX כמובן, אבל הם מדברים על גזי עצבים נדיפים, ומפה ניתן לבצא דדוקציה.
הגרמנים במהלך המלחמה עברו מייצור טאבון שהיה לו משך חיים קצר מאוד של מספר שבועות עקב הרכיב הציאנידי שלו שהביא לקורוזיה של מיכלי האכסון (ומפעלי הייצור) לסארין שעקב החלפת הרכיב הציאנידי בו לפלואור (כמו ברוב משפחת ה G) היה הרבה פחות קורזיבי, אך עדיין נטה להתפרק בצורה טבעית תוך 3-6 חודשים.

בהנחה שאמצעי האחסון והייצור כיום מספיק מתוחכמים ע"מ שקורוזיה בפני עצמה לא תהווה בעיה, נשאר לנו רק זמן הפרוק הטבעי של החומר, שהוא כחצי שנה.
מאחר ו VX הוא דיאסטר של מתיל-פוספט-דיכלוריד (חל"כ עצבים נדיף בפני עצמו) שמוגב עם תרכובת גופריתית (קצת קשה למצוא אילו תרכובות גופרתי בדיוק ברשת) הייתי מניח שזמן החיים שלו דומה לזה של GB.
מצד שני, ע"פ פרסומים ברשת VX מאוכסן כמעט תמיד בצורתו הבינארית, ולכן ניתן להחזיק אותו מופרד במשך עשרות שנים במחסני תחמושת ורק בהנתן פקודה להגיב את שני החומרים, מה שמגדיל את משך החיים בסדרי גודל.

ישן 19-09-2007, 17:26
צלמית המשתמש של salak
  salak salak אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.06
תיאור הידיעה שהופיעה בג'יינז
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "מקור באנגלית..."

ג'יינז בד"כ מקור מהימן, אין לי מושג אם סיכום הידיעה נאמן למקור

Jane's: Dozens of Iranians and Syrians died from poison gas missile blast

Additional proof of cooperation between Iran and Syria in the development and deployment of weapons of mass destruction was revealed Monday in a Jane's Magazine report that dozens of Iranian engineers and 15 Syrian officers were killed in a July 23 accident in Syria.

According to the report, the joint Syrian-Iranian team was attempting to mount a chemical warhead on a scud missile when the explosion occurred, spreading lethal chemical agents, including sarin nerve gas and VX gas.

The factory was created for the purpose of adapting ballistic missiles to carry chemical payloads, Jane's claimed.

Although reports of the accident were circulated at the time, no details were released by the Syrian government, nor was the Iranian connection revealed.

SANA - Syrian news agency -- at the time cited an official information source which stated that "an explosion ripped through an explosives depot in Aleppo, northern Syria, due to the high temperature that ... set off the high explosives materials. 15 soldiers were martyred and 50 were wounded. Most of the wounded were treated from their minor wounds caused by the shattered glass and left the hospital." The source The source added that " the explosion was not the result of sabotage."

Prime Minister Ehud Olmert had only praise Monday for Syrian President Bashar Assad Monday. "I have a lot of respect for the Syrian leader and for Syrian policy. They have internal problems, but we have no reason to rule out dialogue with Syria."

Syria is not a signatory of either the Chemical Weapons Convention (CWC), - an international agreement banning the production, stockpiling or use of chemical weapons, or the Comprehensive Nuclear Test Ban Treaty (CTBT). Syria began developing chemical weapons in 1973, just before the Yom Kippur War. Global Security.org cites the country as having one of the most advanced chemical weapons programs in the Middle East.

נערך לאחרונה ע"י salak בתאריך 19-09-2007 בשעה 17:33.
ישן 19-09-2007, 20:12
  איזמל איזמל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.07
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "תיאור הידיעה שהופיעה בג'יינז"

אני בראלי תגובות....
שוב בפורום הזה נהנים לקטול את דבקה
להל"ן מס סקופים : מחסומים בציר קוניטרה - פורסם בדבקה שבועיים לפני ערוץ 2
פגיעה במתקן החל"כ
אפילו היום בחדשות הזכירו כותרת דבקה אודות המודיעין האמריקני מזהיר מפני תקיפת חיזבאללה על אדמת ארה"ב

אין לי כוח להמשיך
נכון האתר בומבסטי ומוגזם אבל אני מכיר כמה שכותבים שם והם מאוד מאוד מאוד רציניים

ב.
הסורים לא מחביאים את מתקני ייצור החל"כ שלהם תשאלו למה ?
מי שמבין יודע שעל מנת לייצר חל"כ מסוג וי איקס למשל שהוא מיושן אבל יעיל
חייבים אבל חייבים בשל תהליכי היצור הייחודיים שוב אני חוזר חייבים מבנה מסויים בעל ארובה טיפוסית ומיוחדת אותה לא ניתן להסוות מה גם שהחומרים הנפלטים ממנה מאותרים בקלות ע"י לווינים אז כך שיודעים בדיוק היכן הם מייצרים

אני לא איש מקצוע בנושא אבל בפעם האחרונה שהתעדכנתי היו לסורים כ 11 מתקנים כאלה !!!!!
אז שלא ירמו אתכםםםםםםםם

אם יעלה צורך או עניין אני גם אשלח את ציוני המקום שלהם בכל רחבי סוריה

המתקן בא-זור היה שונה לגמרי במהותו !!!! וכאן אני מפסיק
מי שמכיר אותי שמע את זה ממני לפני כחודש וחצי ....
אז תנו לי להתענג מהרגע של אמרתי לכםםםםם.....
ישן 19-09-2007, 21:14
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
הסיפור לא כל כך פשוט כפי שאתה מתאר
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "אני בראלי תגובות.... שוב..."

בלי להתייחס ישירות למתקן הסורי הרי שזיהוי מתקן ייעודי המשמש לייצור חל"כ אינו עניין כה פשוט כפי שאתה מתאר ואין פרופיל ייחודי למתקן המייצר VX, למשל. גם הטענה על כך שניתן לאתר בקלות תוצרי פליטה של ייצור על-ידי לווינים אינה בעלת אחיזה במציאות. ראשית, דגימת אוויר לצורך איתור חומרים לא נעשית מלווינים אלא מכלי-טיס רגילים. שנית, מבלי להיכנס להסברים מסובכים, הרי שיש קושי לאתר רכיבים הייחודיים לייצור חל"כ רק מדגימת אוויר. לרוב יש צורך באיסוף דגימת קרקע, וגם אז לא מדובר תמיד בהוכחה חותכת (ראה תקדים אל-שיפא).
איני מומחה לזיהוי מודיעיני של חל"כ, אך אני מרשה לעצמי לצטט מדו"ח אמריקאי שעוסק, בין השאר, בסממנים המעידים על קיום תוכנית חל"כ. להלן הקטע מהמבוא של הפרק העוסק בסממנים חיצוניים:

Since so much of CW agent production involves dual-use technologies, it is necessary to distinguish clearly between illicit and legitimate production. Unfortunately, there are few, if any, specific, unambiguous external signatures of CW production..

הטבלה המצורפת עוסקת בדרכים והאמצעים בהם ניתן "להערים" על אמצעי גילוי שונים לאורך תהליך הייצור והחימוש:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וביחס לארובה "הייחודית" שהזכרת. האם יש דימיון מוחלט בין המבנה במפעל VX אמריקאי (למעלה) למבנה באל-שיפא (למטה)? התשובה היא לא, ובכל זאת המודיעין האמריקאי הגיע למסקנה שבאל-שיפא מייצרים VX. המידע העיקרי, אגב, לא היה דגימת אוויר או צילומי ארובה אלא דוגמית קרקע שהעלתה חשד להימצאות EMPTA.

נערך לאחרונה ע"י nsdq160 בתאריך 19-09-2007 בשעה 21:35.
ישן 20-09-2007, 20:14
  משתמש זכר kufxh kufxh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.05
"ארובה" ומראה כללי
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ducklock שמתחילה ב "שמעו פתחתם פה בור נפש אבל..."

לא כל צינור אנכי או קונסטרוקציה הכוללת צינור במפעל כימי הוא "ארובה".
צינור לפליטת גאז הוא "ארובה". הוא יכול להיות תמים כמו ארובה של דודי קיטור, הוא יכול להיות גם ארובה של משרפה לשריפת פסולות. צינורות אנכיים וזקופים יכולים להיות צינור פליטה של מיכלי אחסון או מיכלים בהם מבצעים תגובות כימיות (בסוף התגובה יש לפעמים במיכל הייצור לחץ ועודפים של תהליך הייצור). במפעל מודרני הגאז הנפלט מתהליך הייצור עובר למערכות פירוק, ניטרול וסתירה ולאחר בדיקה ואיפיון הגאז ובדיקת סיכונו דרך צינור הוא נפלט לאוויר.
מה שנראה כמגדל ובתוכו צינורות הוא בדרך כלל "עמודות" (קולונות) בהם משתמשים לזיקוק והפרדה של חומרים כימיים.
מהצילומים ניתן לדעת שזה מפעל כימי, לפעמים ניתן לאפיין את סוג תהליכי הייצור ובכלליות רבה. לא ניתן במבט כללי לדעת מה מייצרים במפעל.
ישן 20-09-2007, 21:56
  איזמל איזמל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.07
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "וזה בדיוק מה שאני טענתי בתגוה לטענה על תצורה ייחודית ומובהקת למתקן ייצור VX"

תרשו לי מלומדיי

ראשית לטענת חוסר יכולת גילוי לוויני -
אהבתי את תשובתך המנומקת והרצינית אך היא לוקה ישנם לווינים אשר עליהם מורכבות מצלמות אשר יכולות להבחין בגאזים
סתם דוגמא: על טלסקופ ההאבל ניתן לנתח תמונות תרמיות ולדעת מה הרכב הגאזים בכוכב מרוחק (ספקטרום האור וכו)
כמובן שלא בפשטות כזו
כך גם בחלק מלוויני הריגול האמריקנים -לגבי הישראלים אין לי שמץ מושג.

עכשיו ארובות :
למפעל ייצור וי איקס יש מאפיינים ייחודיים ואני מדבר על מפעלים מתקן ייצור ישן (שנות ה80-90)
וזה מה שיש בעיקר לסורים (מה שפורסם) להם יש גם יש ארובות ייחודיות בדומה למה שנתת בתמונה אם כי בהחלט לא זהה

שוב אני לא איש מקצוע בתחום זה
רק מתעניין מידע כפייתי
אשמח אם תשפוך אור ותעמיד אותי על טעותי
ישן 20-09-2007, 22:21
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
גילוי אופטי של חל"ך
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי איזמל שמתחילה ב "תרשו לי מלומדיי ראשית לטענת..."

אם תקרא את תשובתי היטב תראה שלא טענתי שאין יכולת לאתר חל"ך מהאוויר אלא חלקתי על טענתך שמדובר בדבר פשוט ("מאותרים בקלות" לדברייך). אכן יש שיטות לאיתור אופטי של חל"ך, חלקן אכן ניתנות לביצוע על-ידי לווינים. בפועל, המידע הגלוי מצביע על כך שברוב המקרים בהם אותרה פעילות החשודה כייצור חל"ך דגימות נאספו על הקרקע. כפי שאתה יכול לראות מהניתוח הטכני המצורף של שיטות זיהוי אופטיות הרי שהן מתקשות לאתר חל"ך וכי יש אמצעים פשוטים יחסית להטעות אותן.

ביחס ל"ארובות". כאמור איני מומחה לפרופיל מודיעיני של אתרי ייצור חל"ך. אך ממקורות גלויים שקראתי בנושא ומשיחות שקיימתי עם מומחים בנושא לצורך עבודתי אני למד שיש קושי רב להבחין חזותית בין מתקן שמייצר VX לבין מתקן "לגיטימי". רוב הסימנים המפלילים הנם נסיבתיים. להלן רשימה של סימנים מחשידים הניתנים לזיהוי על-ידי אמצעי איסוף חזותי אוויריים/חלליים:

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:19

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר