לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-09-2007, 22:23
צלמית המשתמש של persephone
  משתמשת נקבה persephone persephone אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.11.04
Facebook profile
שינוי שם...

קראתי איזה אשכול ב"קהילת אמצע החיים" (עזבו שהוא ננעל) בנוגע לשינוי שם, ועלתה לי שוב בעיה שמטרידה אותי המון זמן.
קצת רקע לסיפור...
אבא שלי הוא אדם מאוד מסורתי (כמה שאני שונאת המילה הזאת), מאמין בקב"ה ובדת היהודית.
השם שלי תמיד הטריד אותו, דניאל- שם של בן- אומרים שהוא לא טוב לבת.
המשך התקציר:
את השם שלי קיבלתי בנסיבות מאוד מיוחדות- בלידתי כמעט מתתי, וההחלטה על השם נבעה כתוצאה מהמקרה.
דניאל- דן אותי האל. שפט אותי לחיים. זו הייתה המשמעות לשם כשנתנו לי אותו. הוריי היו שלמים עם ההחלטה, וכמובן גם אני.
אני מאוד מחוברת לשם, מאוד אוהבת אותו ולא רואה את עצמי בשם אחר.
בחודשים האחרונים אבא וסבתא שלי ממש לוחצים עליי לשנות אותו, גובל בטירוף כבר.
הם ממש מתרגזים כשאני אומרת שאני לא רוצה, וזורקים הערות שטות כמו "זה מביא לחוסר מזל".
אני לא רואה את עצמי כחסרת מזל או כשאחת שחסר לה משהו בחיים בעקבות שם שניתן לי.
אפילו מנסה להשתמש באמונה של אבי כאיזשהו תירוץ= "אם הוא היה רוצה שיהיה לי שם אחר הוא היה גורם לכך שיהיה לי". פתטי, אני יודעת, אבל במלחמה כל האמצעים כשרים.
משום מה זה לא מספק אותם.
אין יום שעובר בלי תגובות מצידם בנושא...
השאלה היא, מה דעתכם? האם לשנות את השם על מנת לרצות את המשפחה אך בדרך לאבד איזשהו חלק מהזהות שלי?
או לא לשנות את השם ולסבול מעויינות מסויימת מצד המשפחה?...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-09-2007, 22:39
צלמית המשתמש של peach the bitch
  משתמשת נקבה peach the bitch peach the bitch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.05
השאלה עד כמה מפריע לך ההצקה המשפחתית..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי persephone שמתחילה ב "שינוי שם..."

לק"י

אני משערת שמאוד.אז אני הייתי אומרת פשוט להוסיף שם, לא לשנות.זו סוג של פשרה, אבל גם אז אני חושבת שזה משהו שצריך לבוא ממך, לא מלחצים-לא משנה עד כמה הם גדולים.
שנה שעברה עברתי ניתוח כלשהו, והגיע רב קבליסט לעשות שיעור אצלנו, בגלל אותו הניתוח.והוא הציע להוסיף לי שם בגלל איזה שהיא בעיה שנוצרה באותו הניתוח.הוא ידע את הבעיה שלי מבלי שאף אחד רמז לו על כך, והרגשתי שזה נכון לי והוספתי שם.כרגע רשומים לי שתי שמות בת.ז ואפילו בדרכון שהוצאתי לאחרונה אני, מעצמי הקפדתי שיהיה כתוב גם השם הנוסף.
אני דתייה, אבל אני ממש לא חושבת שרבנים צריכים להתערב לי בבחירת השמות לילדי נגיד.מה שכן באותו רגע הרגשתי שזה מה שנכון לי ועשיתי את זה.(אגב, לא באמת קוראים לי בשם השני..אמורים פעמיים ביום, משתדלים אבל גם לא ממש זוכרים..זה יותר עניין של סגולה..)

בכל מקרה כל החפירה הזו נועדה להגיד שאם את רוצה, אבל רק אם את רוצה אז תעשי את זה.אם אין בך את הצורך וזה יעשה מכפייה, אז אל תעשי את זה.זה להחליף שם.זה משמעותי.בהצלחה חמודה, וגמר חתימה טובה..

ישן 20-09-2007, 22:59
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06

אני יש לי "סמפטיה" לא מעטה לאנשים עם עניין של מזלות וכו'.
האמת היא שכאן זה לא רק עניין של מזל זה משהו קצת שונה...אבל מכיוון שהגזירה כבר נגזרה..ושמך נקרא דניאל אז כך זה ישאר.

נתחיל במה תגידי להורים שלך.(וזה משהו שאני אומר להרבה אנשים).
אם יש אמונה, אז יסודה של כל אמונה זה אלוקים.
ואם יש אלוקים, אז הכל בידו.
כלומר, העיקר להיות איתו "בסדר"(לא נגדיר זאת עכשיו), ואלוקים כבר ידאג לשאר.
בקיצור נמרץ יותר: אלוקים הוא יסודה של כל אמונה(ולא משנה איזה אלוהים, ולא משנה איזה אמונה) ושרק הוא יחליט מה יקרה בעולם ושום מזל או קשקוש אחר ! ולכן אם נעשה מה שצריך לעשות, אלוקים יעשה מה שנראה בעיניו נכון לעשות ומזלות לא הם שישנו את זה, אלא מעשים.
אני מקווה שאת דברי למרות שנכתבו בקצרה גדולה, הבנת.

את יכולה גם כן להגיד לו..
שמה שווה המזל הטוב, אם אין אושר. כלומר שתסבלי מכך שישנו את השם.

ועוד משהו..
את יכולה לשחק לו על המצפון..
לשאול אותו האם הוא שוכח את הטובה שעשה להם אלוהים, ושבגללו הם קראו לך דניאל. כי שינוי השם מראה כאילו זלזול בתודה שהם נתנו לקל.

בנוסף אומר לך משהו.
לדעתי שווה לך להתעקש. כי היום זה השם שלך, ומחר זה יהיה חתונה, ומחרתיים זה יהיה ויכוח על ילד.
אז אם לא תתעקשי על זה כבר עכשיו זה עלול להשפיע עכשיו.
אבל הי, לא להתחצף..זה מסוג הדברים שאפשר ומותר להתעקש עליהם..בסופו של דבר זה החיים שלך.

גמר חתימה טובה..
ישן 20-09-2007, 23:16
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
הפתרון יותר פשוט בד"כ, תגשי לרב השכונתי, ותספרי לו את ההתלבטות.

מההיכרות שלי בנושא הרב באמת יגיד שאין שום בעיה, תגידי לו כמה את מחוברת לשם, תתארי לו את הנסיבות. כשאיש מאמין מהסוג הזה(אני מקווה שאני לא עושה עוול בשפיטה, נראה לי שאני מבין על מה מדובר) נפגש עם רב, והוא מסביר לו, הם בד"כ מקבלים את זה יפה ויורדים מהנושא. תנסי לגשת לרב ה_לא_ קבליסט(לא שזה קשה כי רובם כאלה). אישית מהרבנים שאני מכיר זה היה נפתר דיי מהר..

עוד דבר, זה לא תמיד קשור רק באמונה היהודית. זה יותא מוטיבים מזרחיים. אצלנו המשפחה יחסית מאוד אדוקה ונושא כזה בחיים לא יעלה על סדר היום(משפחה מאיזור הונגריה-צ'כיה). התגובה שלי גם לעין הרע תהיה בד"כ כמו של חילוני מצוי שמסתכל על הנושא.

בהצלחה! ותעדכני מה נסגר, כי שמות זה באמת עסק מעניין..

נערך לאחרונה ע"י Aharron בתאריך 20-09-2007 בשעה 23:18.
ישן 21-09-2007, 08:29
צלמית המשתמש של חרוב
  משתמש זכר חרוב חרוב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.03
סירוב. חד וחלק.

אני יכול לדבר רק מה אני הייתי עושה. אני, הייתי מסרב, מכל הסיבות שבעולם:

1. למה לי לשנות משהו שאני מאושר ממנו - למען אחרים?

2. צריכים למתוח קו במקום מסויים. פשרות קטנות בחיים (כמו, נגיד, צבע שיער...) - קיבלתי. אבל, זאת לא פשרה קטנה. זה השם שלך. חלק מהותי ובלתי נפרד ממך. מאופייך.
היום - זה שינוי השם הפרטי.
ומחר?
בחירת המקצוע שלך בלימודים במקומך?
בחירת מקום העבודה שלך במקומך?
בחירת בן הזוג שלך במקומך?

איפה עובר הגבול?

איפה מחליטים מתי מתפשרים ומתי אפשר להכנע ללחץ המשפחה? האם ויתור עכשיו הוא מעיין הצהרת כוונות מצידך כלפיי המשפחה לעתיד - או שמא עמידה על שלך היא ההצהרת כוונות שלך?

קו הגבול, של כל אדם, הוא אישי. כל אדם מחליט לבדו, איפה עובר קו הגבול שלו. מאיזו נקודה - הוא לא זז, ויהי מה. זאת החלטה שאת צריכה להחליט לבד. ואז - לדבר עם המשפחה ובכל מקרה שידעו על הדילמה הזאת.

3. אני אוהב מאוד את השם הזה.

ישן 21-09-2007, 09:15
  dudi.vaknin dudi.vaknin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.05.07

איזו חוצפה! זה ממש מעצבן! מה פתאום אבא שלך מבקש ממך להחליף את השם הפרטי שלך??? כי לדעתו זה מביא מזל רע?!

א. זהו השם הפרטי שלך (שם פרטי. לאבא שלך אין מניות בשם שלך ולא לאף אחד אחר). אם את לא רוצה להחליף אותו - בשום אופן אל תשקלי אפילו להחליף.

ב. השם "דניאל" הוא שם לבנים ולבנות. כפי שאמרת, "דניאל" - דן אותי האל. האם יש כאן רמיזה לזכר או לנקבה? לא!

ג. גם אם היה קוראים לך "בן", שזה שם של בנים (אבל אם אני אשתגע וארצה לקרוא לבת שלי בשם הזה, אף אחד לא יעצור אותי. טוב, אולי משרד הפנים, בעצם ), אין לאף אחד שום זכות לבקש ממך להחליף אותו בטענה שזה שם של בנים. לפני הכל זה השם הפרטי שלך ואם טוב לך איתו את תישארי איתו - למורת רוחם של כל העולם ואשתו.

ד. תשאירי בבקשה את הכתובת שלך כאן כדי שאם אני אשמע ששינית את השם שלך בעקבות הלחצים של אביך, אני אגיע אלייך ואתן לך כאפה או שתיים.

בנוגע לאבא שלך ולכל מי שמנסה או ינסה לשכנע אותך להחליף את שמך, קחי אותם לשיחה ותבהירי להם באופן חד וחלק שאת לא תשני את השם שלך ואפילו לא באות אחת כדי לרצות מישהו, ותבקשי מהם שיפסיקו להעלות את הנושא.

בהצלחה, מותק. אל תעשי שטויות.
ישן 21-09-2007, 13:24
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.07

לקרוב משפחה שלי היה ויכוח דומה עם אמא שלו. "דן" קוראים לו. ואמא שלו ניסתה כל הזמן לגרום לו לשנות את השם כי היא חושבת שזה שם כבד מדי. בעיקר בגלל שקוראים לו על שם סבתא שלו "דינה" ... שזה על אותו עיקרון. אחר כך אמא שלו ניסתה לגרום לו להוסיף שם אמצעי. הוא לא הוסיף והוא שלם עם ההחלטה הזאת.
אני חושבת שאת יכולה להוסיף שם אם את רוצה. אבל רק אם זה בא ממך. אם את לא רוצה לשנות שום דבר אל תשני. אם את אוהבת את השם שלך ואת מרגישה "קשורה" אליו (אני לא יודעת איזה מילה תתאים בדיוק..) אז תישארי עם שמך הנוכחי. החלטה לשנות את השם שלך צריכה לבוא ממך ורק ממך. את לא צריכה לשנות כלום רק כי המשפחה לוחצת.
שיהיה לך צום קל (במידה ואת צמה) וגמר חתימה טובה.
ישן 21-09-2007, 14:07
  בירי בום בירי בום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.03

מקסימה אחת
חוצמזה שבאופן אישי אני מוצאת אותך מקסימה אמיתית
אני חושבת שיש משהו מאוד יפה בצורך שלך להתחשב ברגשות המשפחה.אבל כאן זה המקום למתוח את הגבול.
בסוף בסוף את זו שחיה עם השם שלך. ברבות השנים, הוא הפך לחלק בלתי נפרד מההגדרה העצמית שלך, ממי שאת.
אם בסופו של יום השיקול הוא לרצות או את עצמך או אותם, הרי שאת תמיד נמצאת במקום טוב יותר על כפות המאזניים. את הרבה יותר חשובה מכולם. תמיד. ואין צורך להתנצל על זה.
לעיתים אנחנו מוכנים לפשרות. וכשזה נעשה מבחירה זה ממש בסדר. אני חלילה לא אומרת שאת צריכה להפוך את עורך ולהפך לאגואיסטית. אבל צריכה להיזהר מהקיצוניות השנייה- מההפיכה שלך לקורבן. קורבן על מנת שהם, המשפוחה במקרה הזה, יהיו שמחים. היה ותבחרי להיות קורבן - הרי שמנת חלקך תמיד תכלול כעס ונטירה על שהם גרמו לך לעשות. לא בריא. לא כדאי לא שווה את זה.
וחזרה לעניין השם
אני מאמינה שאת אוהבת את שמך. ובצדק. שם מקסים. המון אישיות יש בו. לא הייתי ממהרת להחליף אותו ע"מ לרצות אחרים. מחיר כבד מידי. מה שכן, לא הייתי שוללת על הסף הוספת שם שני בתעודת הזהות.

שולחת את אהבתי הכנה. בירי
ישן 21-09-2007, 14:47
  נופר בלילה נופר בלילה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.07

ציטוט:
במקור נכתב על ידי persephone
קראתי איזה אשכול ב"קהילת אמצע החיים" (עזבו שהוא ננעל) בנוגע לשינוי שם, ועלתה לי שוב בעיה שמטרידה אותי המון זמן.
קצת רקע לסיפור...
אבא שלי הוא אדם מאוד מסורתי (כמה שאני שונאת המילה הזאת), מאמין בקב"ה ובדת היהודית.
השם שלי תמיד הטריד אותו, דניאל- שם של בן- אומרים שהוא לא טוב לבת.
המשך התקציר:
את השם שלי קיבלתי בנסיבות מאוד מיוחדות- בלידתי כמעט מתתי, וההחלטה על השם נבעה כתוצאה מהמקרה.
דניאל- דן אותי האל. שפט אותי לחיים. זו הייתה המשמעות לשם כשנתנו לי אותו. הוריי היו שלמים עם ההחלטה, וכמובן גם אני.
אני מאוד מחוברת לשם, מאוד אוהבת אותו ולא רואה את עצמי בשם אחר.
בחודשים האחרונים אבא וסבתא שלי ממש לוחצים עליי לשנות אותו, גובל בטירוף כבר.
הם ממש מתרגזים כשאני אומרת שאני לא רוצה, וזורקים הערות שטות כמו "זה מביא לחוסר מזל".
אני לא רואה את עצמי כחסרת מזל או כשאחת שחסר לה משהו בחיים בעקבות שם שניתן לי.
אפילו מנסה להשתמש באמונה של אבי כאיזשהו תירוץ= "אם הוא היה רוצה שיהיה לי שם אחר הוא היה גורם לכך שיהיה לי". פתטי, אני יודעת, אבל במלחמה כל האמצעים כשרים.
משום מה זה לא מספק אותם.
אין יום שעובר בלי תגובות מצידם בנושא...
השאלה היא, מה דעתכם? האם לשנות את השם על מנת לרצות את המשפחה אך בדרך לאבד איזשהו חלק מהזהות שלי?
או לא לשנות את השם ולסבול מעויינות מסויימת מצד המשפחה?...

אל תשני ! קודם כל שם מדהים אני אוהבת את השם הזה וחוץ מזה זה סתם שטויות ששמות מביאים מזל רע זה סך הכל שם תחשבי על זה ככה ואם את אוהבת אותו אז תישארי איתו ותאמרים לסבתא שלך ואבא שלך שזה השם שאת רוצה וזה הכל .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:36

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר