לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-02-2005, 16:07
צלמית המשתמש של Dopey_Wizard
  Dopey_Wizard Dopey_Wizard אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.02.04
אני לא יודע הרבה כי נסיון אין..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי castando שמתחילה ב "ההווי בשריון לעומת חי"ר?"

אבל אני ינסה לענות בתור מלש"ב שיודע בינתיים רק מסיפורים וקריאה..

אז, קודם כול צריך להיסתכל שבכול מקום יש לו את הפלוסים ותמינוסים שלו.. ובכול מקום יש יוטתר דגש על זה ועל זה לעומות מקומות אחרים בהם הדגש הוא על דברים אחרים .. וכו'..

אז מה ההבדל בעצם?
באמת יפה ההשוואה של שריון לחיר..
המפקדים, ממה שאני יודע, בשריון המשמעת היא קשה ומוקפדת מאוד.. (שמעתי שיש למשל איסור על שיפצור דיסקית (אבל גם שמעתי שיש לזה סיבה), הדיסטנס גדול בשריון והמפקדים צועקים המון וכו')
אבל יודע שבחיר.. כמו בחיר..המשמעת גם קשה, אבל פשוט זה בטח בא בצוןרה שונה.. בחיר ישימו דגש על דברים אחרים.. יותר פיזיים.. ובשריון יותר יחפרו לך במוח.. (זאת דעתי, ממה שאני יודע)

בין החברים, ממה שאני יודע, בשריון יש אנשים בסה"כ שהם די.. לא מפגרים.. ושמעתי שמהר מתחברים וכול אחד מוצא תחברים השלו לכול החיים.. יעני כן, חברים .. חברים.. אתם יודעים, של הצבא..
אבל לדעתי בחיר החברים הרבה יותר חברים, זאת ביגלל מה שעוברים בשריון ומה שעוברים בחי"ר, הרי סה"כ הכול פסיכולוגי.. ותחשוב שאם אתה תילחם יותר, כמה שיותר.. וכמה שיותר תחלוק את חייך עם האנשים איתם אתה משרת, יעני אתה יודע על מה אני מדבר, בחיר.. אז באמת נהיה חברות כזאת ממש חזקה על סמך החוויות + ההבנה + הביחד + הקירבה אחד לשני וכול הזמן שכולם מעבירים ביחד...
בשריון זה בטח פחות.. בטח .. אבל גם.. קורעים תתחת.. אז יש תכיף הזה..
בקיצור, יש הדלים בכול מקום, ולכול מקום תדברים היחודיים שלו.. אני חושב שחיר יש יותר.. (כמו הפרופיל שנדרש ליותר) יותר קריעת תחת, יותר חברים טובים, יותר היתבגרות.. וכו'..
אבל בשריון יש את שלו, בטח ביגלל היחס הקשה של המפקדים, אתה מוצא את הכיף בין החברה.. ביגלל שבטנק אתה עובד בצוות אחולמניוקי צוות.. ככה אתה יותר מתקשרא עם אנשים....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-02-2005, 16:47
  רוצה אבל לא יכול רוצה אבל לא יכול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.02.05
שאלה מצטרף אל השאלה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי castando שמתחילה ב "ההווי בשריון לעומת חי"ר?"

גם אני מתגייס לשריון במרץ והייתי רוצה בבקשה תשובה ממישהו שמשרת כרגע בשריון או שירת,ובכ"ז תודה לבחור מעלי על הפרטים

עוד כמה שאלות לי אל אלו שמבינים:

*לפי מה שהבנתי מי שמתגייס לשריון מגיע לביסל"ש ושם עושה טירונות,(03?) באיזה שלב אנו נמויין לגדודים?(7,188..) והאם יש לי זכות בחירה?
*לגבי הפלס"ר שריון, קראתי חומר שמצאתי פה וגם במקומות אחרים והבנתי לגבי הטירונות אבל רצתי לדעת גם קצת לגבי המסלול, אחרי שעוברים גיבוש מגיעים לב"ח גולני ומתאמנים איתם? ומעבר לזה, איך הפעילו של פלסר שריון מתקשרת לשריון?
*האם על מנת לעבור גיבוש פלס"ר שריון עלי להתאמן מראש?או שבעצם אפילו אם אני בא בלי יותר מדי כושר יש לי סיכוי?
*האם היציאות כל כך גרועות כמו שמספרים? (שריון- שבת ראשונה יוצאיםוהשאר נשארים),או שזה בערך כמו כל ח"יר רגיל?
*האם שריונר מקבל תעודת לוחם?
*יש אפשרות שלוחמים בשריון יקבלו m16 או רק גליל? (סליחה מראש על השאלה הפעורה, אני סתם מנסה לראות אם זה יהיה כמו שדמינתי לעצמי
*שאלה אחרונה, במידה ואני מתגייס לגדוד מסוים, האם יש אפשרות לעבור למקום אחר אם אני לא מסתדר כל כך במקום אליו הגעתי?
ישן 17-02-2005, 18:20
צלמית המשתמש של DeePee
  DeePee DeePee אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.03
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי רוצה אבל לא יכול שמתחילה ב "מצטרף אל השאלה"

אז קודם כל, אני מט"ק בחטיבה 188.

לשאלות שלך,
*שאתה עוד בבקו"ם נותנים לך טופס שבו אתה מסמן את העדפותיך לחטיבות,(הטופס משפי במידה מעטה), מחולקים לחטיבות והגדודים כבר בסוף היום הראשון שאתה מגיע לביסל"ש.
*במצב כיום הפעילות של הפלס"ר לא מתקשרת לשריון, הם יחידת חי"ר לכל דבר. התכנון המקורי של הפלס"ר הוא לנסוע ראשונים במלחמה ולפתוח נתיב בטוח לטנקים לנסוע בו.
*היציאות במהלך המסלול הוא כמו בכמעט כל היחידות הקרביות, שבת יוצאים שבת לא,
אחר כך זה כבר תלוי בקו שתופסים, יכול להיות לך יציאות של 14-7 ויכול להיות יציאות של 14-3
*כן, שריונר מקבל תעודת לוחם.
*השריון התחיל לעבור לאם 16 מקוצר בקיץ האחרון, זאת אומרת שאת הטירונות שלך תעשה עם מקוצר.
*הסיכוי לעבור הוא ממש ממש קטן, לא נותנים לעבור, זה בגבול הבלתי אפשרי.. אני עברתי חטיבה , אבל בשביל הייתי צריך לשבת במעצר שבוע ושיחות עם כל העולם בערך...

ובכלליות, יש אצל רוב המלשבים תפיסה מוטעית לגבי השריון...
השריון הוא הכוח היבשתי החשוב והחזק במלחמה. במקום בו יעצרו הזחלים שם יקבע הגבול.
בעזה השריון בפעילות מסביב לשעון, ואין מבצע שאין בו טנקים, כל כניסה לכפר מלווה בטנקים.
רוב הפעמים שאתם שומעים ברדיו "כוח צה"ל חיסל חוליית מחבלים שניסתה לחצות את הגדר" ולא אומרים איזה יחידה, רוב הסיכוייים שטנק הרג אותם. כל צעיר בשריון משתתף בפעילות מבצעית בעוד הצעירים בחי"ר עסוקים בניקיון שרותים וחצר המוצב.

ולגבי ההוואי, יש הוואי מצויין בשריון, ויש אחלה אנשים.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:55

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר