לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-09-2007, 15:46
  rafuf rafuf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.09.07
Nikon D80 כן או לא?

שלום לכולם. הנני חבר חדש בפורומים וזקוק לייעוץ בנושא די מדובר. מעבר לDSLR במקרה זה Nikon d80. הנני מצלם כ 4 שנים במצלמת Canon powershot G3 שהייתה די טובה בזמנים שהיו וגם קצת היום. אך לאחר 4 שנים של צילום תוך כדי הבנת עקרונות הצילום הדיגיטאלי וצילום אינטנסיבי הגעתי לצערי למגבלותיה של מצלמת ה-G3 וכדי לקבל חדות גבוהה יותר פוקוס מהיר בייחוד בתנאי Low light רעש נמוך בISO גבוהה אפשרויות צילום של מרחב ונוף - מה לעשות עוברים ל DSLR. לאחר קראתי המון מאמרים השוואות נתונים טכנים (הנני איש פיתוח חומרה) גיליתי שככול שמתעמקים יותר בייחוד שמבינם קשה מאוד לבחור במצלמה וגם עדשה. לפיכך החלטתי שכדי להחליט על מצלמת DSLR אחד הדברים שיעזרו הינו צפייה כמה שיותר תמונות דוגמא של הדגם המבוקש. לשם כך נעזרתי באתר (מדהים) www.pbase.com אתר זה מעניק את האפשרות לצפות בתמונות לפי דגם וסוג וגם עדשות.

התמונות מגיעות מכל העולם מצלמים שונים וכך אפשר לגבש דיעה גם על סמך העין שזה דבר חשוב מאוד בסופו של דבר. אחד דגמים המומלצים היום הינו Nikon D80 מצלמה זו מציעה חבילת ביצועים מדהימה לתקציב של 5000 ש"ח והנתונים על הנייר מרשימים(כרגע אני מדבר על הגוף) אבל!!! לאחר צפייה בתמונות המצלמה הזו בPbase התאכזבתי קשות. התמונות רכות מאוד ולא חדות, ביצועי המצלמה בתנאי Low light לא מזהירים והרבה תמונות מרוחות ומגורענות. עכשיו תגידו הלו? מה עם העדשה ויותר מכך מה עם הצלם ? אז זהו שצפיתי בתמונות ממגוון צלמים עם עדשות מוכרות וטובות ותמונות של D70s לדוגמא לוקחות בקלילות את ה-D80 זה די מתסכל כי על הנייר הD80 טובה יותר
אבל המציאות מראה אחרת - D70s חדשה אין בנמצא ואני מוצא את עצמו עובר לדוגמא לCanon d30 אבל עם תקציב הרבה יותר גבוהה מהמתוכנן.

שאלתי היא האם דגמים חדשים בסופו של דבר אינם בהכרח טובים יותר מדגמים ישנים ולפעמים משיקולי Cost reduction של ייצור מצלמה, אנו מקבלים מצלמה פחות טובה בתמונה אך מבחינת אלקטרוניקה ואפשרויות נראית טוב. אם אני שופט את הD80 קשה מדי למרות שמספר חנויות אישרו את הרגשתי שD80 איכזבה מספר קונים שהיתה להם D70s. תודה ואשמח לשמוע תגובות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-09-2007, 16:00
צלמית המשתמש של petia
  משתמש זכר petia petia אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל petia שלח הודעה דרך MSN אל petia Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי rafuf שמתחילה ב "Nikon D80 כן או לא?"

אם הבנתי נכון, אתה אומר שD70 יותר טובה מD80? אם כן, זה למעשה ממש לא נכון (לפחות ממה שאני ראיתי).
לאחר השוואה אישית, היתרון היחיד שמצאתי בD70S הוא שהגוף טיפה יותר גדול (עניין של טעם אישי ואחיזה) וסנכרון פלאש עד 1/500, בשאר הדברים הD80 מנצחת בגדול (ואני לא מדבר עם הניירות). אפילו חבר שלי הבחין בתוצאות בין D70S שלו לD80 שלי (על אותה עדשה) לטובת D80 מבחינת צבעים.
אגב כל מה שקשור לחדות,צבעים, רוויה, ניתן לשלוט על הגדרות אלה במצלמה ולא כל אחד עובד עם אותם הגדרות.
זוהי רק דעתי האישית, בדיוק כמו דעתם של אנשים אחרים שקראת.

רכשת ציוד צילום ורוצה לשתף אותנו בחווית הקנייה? לחץ כאן!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:15

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר