לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-04-2010, 12:36
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי bloodyb שמתחילה ב "ממש לא..."

כנראה שהתבלבלתי עם ארווין קוניג, אך אני זוכר איזו טענה שאמרה שואסילי אמנם היה צלף לא רע אך בוודאי שלא הרג כמות כזו גדולה של נאצים. הימים האלה היו ימים שהסובייטים היו צריכים גיבור בדחיפות, ועלילות ואסילי זאייצב התאימו לכך בצורה טובה מאוד - צליפות של צלפים אחרים בצבא האדום יוחסו אליו ובכך הוא צבר כמות גדולה מאוד של צליפות כאשר בפועל הוא ביצע רק חלק מהן.
בבלגן שהיה שם זו לא היתה בעיה לסלף את הנתונים, וכאמור זה התאים מעולה ותרם לתעמולה הפנימית הסובייטית, וגם לחיצונית.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-04-2010, 23:23
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
טוב... זיפזפתי הלאה כנראה לכוון איזו קומדיית הייסקול/קולג' ביס-2
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "היה גם חלק על ואסילי זאייצב..."

ולא ממש מצתער... התוכניות האלה (מרובות הדמיות המחשב וכל מיני "ג'אר-הדס" מנופחים מחשיבות עצמית שמנתחים התקלויות, או לכל היותר התכתשויות ברמת מחלקה מוקטנת, כאילו אלה קרבות שהכריעו את גורל העולם) היו משב רוח קליל, אולם מרענן עד ללפני כמה שנים. מאז הן נפכו לז'אנר בפני עצמו שמציף את ערוצי המדע ועבור מי שמעוניין להבין משהו מהדינמיקה של שדה קרב, כל שכן היסטוריה צבאית, הן תורמות בערך כמו צפיה אדוקה ב"בית חולים כללי" עבור מי שרוצה ממש להבין ברפואה. הן אמריקנוצנטריות ברמה שהייתה מעוררת הרמות גבה אפילו לפני 40 שנה (לא פעם באיזו ספירה לא מדעית של "10 הגדולים" יכולים להעמיד איזה קרב אוגדתי מבריק של הצבא הגרמני מקום אחד מתחת לאיזו פשיטת חוליה של מארינס על סוללת תותחים...), מלאות שברי ראיונות בסגנון ערוץ E עם כל מיני "gun shop commando troopers" ועוסקות הרבה מאוד בהיבטים ויזואליים בכפפות של שטחיות.

אני לא מחפש העברה של טקסט בוקס עבי כרס למדיום הטלוויזיוני, אבל אי אפשר להתעלם מן העובדה (שמרבים להתלונן עליה במדינות אחרות שבהן ערוץ ההיסטוריה הוא "ערוץ ההיסטוריה" בה' הידיעה) ש"דור שלם" של חובבי היסטוריה ילמד היסטוריה צבאית למעשה מתוך משחק מחשב...

ישן 05-04-2010, 23:52
צלמית המשתמש של MS_Rogue
  משתמש זכר MS_Rogue MS_Rogue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.03.10
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "טוב... זיפזפתי הלאה כנראה לכוון איזו קומדיית הייסקול/קולג' ביס-2"

בוא נסתכל על זה קצת אחרת. דור שלם של ילדים מקבל הזדמנות ללמוד היסטוריה בררך שאולי תכניס מעט ידע לראשו, אולי אפילו תביא אותו להתעניין באמת וללמוד בצורה יותר מסודרת.

בהתחשב בכך שמלבד בית הספר (שלא עושה דבר מלבד להשניא את לימוד ההיסטוריה על תלמידיו) אין שום דבר שמעודד אותם לנסות וללמוד, אני רואה בערוץ ההיסטוריה משהו קצת יותר חיובי

הוא שטחי, פופי, הוליוודי, אמריקני עד לזרא, כל סופרלטיב שתרצה.

כשילד בן 12 יושב עם אבא שלו ורואה בערוץ ההיסטוריה תכנית על קרב אל-עלמיין ואז מתחיל לשאול שאלות ולהתעניין, גם זה משהו.

בהיעדר אלטרנטיבה טובה יותר, למה לפסול?

בשעת מלחמה כל חור הוא שוחה

ישן 06-04-2010, 00:20
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
אני לא רואה שום מלחמה מסביב
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי MS_Rogue שמתחילה ב "בוא נסתכל על זה קצת אחרת. דור..."

לא חסרה תרבות היסטוריה פופולארית וקליטה ברמה הרבה יותר גבוה מאשר התוכניות עליהן אני מדבר. אמרתי כבר שעל רפואה לא למדים מ"בית חולים כללי" - אז זהו, שמ"אי אר" אולי כן יש משהו ללמוד. כאני "הייתי ילד" אז באמת היה מאוד קשה ללמוד לעומק כי ערוץ דובר עברית היה רק אחד, וספרים קליטים בעברית על נושאים כאלה היו רק בסיפריות. בשבילי שנים מקור עיקרי על מלחמת העולם השניה היה האלבום של "עמוד האש!" כך שלא ממש מרשים אותי התיאור של "אם הם לא ילמדו מהתכנית המטופשת של אר לי ארמי, אז הם בכלל יצאו בורים ועמי ארצות".

אה... שכחתי גם שיש אינטרנט.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:11

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר