לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-04-2008, 09:29
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
מאמר בנושא הנזק שסוריה יכולה לגרום לישראל

מצורף מאמר מ YNET בנושא הנזק שסוריה יכולה לגרום לישראל.
לכולנו ברור שסוריה והחיזבאללה עברו לאסטרטגיה של טיווח מאסיבי של העורף הישאלי, בעיקר של ריכוזי אוכלוסיה, טקטיקת טרור קלאסית.
מצד שני אין ספק שיש לישראל את היכולת לגרום לסוריה לנזק קשה ביותר וגם לתשתיות החיזבאללה, ההבדל העיקרי נעוץ במנטליות.
לסוריה אין בעיה לטווח ריכוזי אוכלוסיה, גם באופן עקיף ע"י שימוש בחיזבאללה ועל החיזבאללה עצמו אין מה לדבר. ישראל לא תטווח ריכוזי אוכלוסיה בסוריה ואפילו לא בלבנון לירי ארטילרי מאסיבי, פה נעוץ ההבדל העיקרי - לא ביכולות אם כי ברצון.

ישראל חייבת להתאפק

לסוריה יש יתרון גדול על ישראל במאזן הנזק המעשי. לכן, לא רק שלישראל אין אינטרס לתקוף אותה, עליה להישמר מפני כל טעות אפשרית
שמואל גורדון

שרי הממשלה חוזרים ומצהירים יומם וליל שאין לישראל שום אינטרס לתקוף את סוריה, אולם אם סוריה תפעל נגדנו רע ומר יהיה גורלה. אחד השרים אף הזהיר את אסד כי הוא עלול "להפסיד הכל" אם יחליט לתקוף. מדבריהם נובע ביטחון עצמי רב. אין לישראל מה לחשוש, יש לנו כושר הרתעה ויכולת הכרעה כה עדיפים, עד כי מוטב לסוריה להיזהר פן תשלם מחיר גבוה מאוד ואולי אף "תפסיד את כל שיש לה".

האמנם זוהי תמונת המצב המעודכנת? נכון, ישראל חזקה מסוריה ויכולה לפגוע בה קשות במקרה של התנגשות צבאית דומה לזו שהתרחשה במלחמת יום כיפור. אולם לא זה המאזן שעלינו לחשב ולהתחשב בו. קיים מאזן משמעותי יותר שקובע את האינטרס הישראלי.

להמשך הכתבה

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-04-2008, 10:13
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Rשף שמתחילה ב "המאמר פשטני מדי, בתגובה..."

לסורים יש יתרון אחד ענק על ישראל והוא שהם יכולים להרשות לעצמם לשחק מלוכלך ולהתקיף ריכוזי אוכלוסין ישראלים ללא הבחנה בסגנון הרולטה הרוסית של החמאס היורה קסאמים והחיזבאללה בימי מלחמת לבנון השנייה.

מכיוון שסוריה היא מדינה ששייכת למועדון ה"עולם שונא אותנו בכל מקרה אז מותר לנו לעשות מה שבא לנו" אף אחד לא ממש ירים גבה כשהם יפרקו לאזרחים פה את הצורה.

שיהיה ברור שאני לא רוצה שישראל תכנס לשום מלחמה כל עוד אולמרט בשלטון. אם למדנו משהו מהיחס שלו לתושבי הצפון שהותקפו בימי לבנון השנייה ובכל שאר הזמן לתושבי הדרום המופגזים זה שהאיש רואה באזרחים שנמצאים בצפון ובדרום המדינה סוג של "באפר" שנועד לחטוף על מנת שתושבי המרכז (כמוני) יוכלו לחיות חיים שקטים ולשבת בבתי קפה בנחת

זה עושה לי בחילה

ישן 08-04-2008, 22:23
צלמית המשתמש של z00nd
  z00nd z00nd אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.04.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי צ'נדלר בינג שמתחילה ב "לסורים יש יתרון אחד ענק על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צ'נדלר בינג
לסורים יש יתרון אחד ענק על ישראל והוא שהם יכולים להרשות לעצמם לשחק מלוכלך ולהתקיף ריכוזי אוכלוסין ישראלים ללא הבחנה בסגנון הרולטה הרוסית של החמאס היורה קסאמים והחיזבאללה בימי מלחמת לבנון השנייה.

מכיוון שסוריה היא מדינה ששייכת למועדון ה"עולם שונא אותנו בכל מקרה אז מותר לנו לעשות מה שבא לנו" אף אחד לא ממש ירים גבה כשהם יפרקו לאזרחים פה את הצורה.

שיהיה ברור שאני לא רוצה שישראל תכנס לשום מלחמה כל עוד אולמרט בשלטון. אם למדנו משהו מהיחס שלו לתושבי הצפון שהותקפו בימי לבנון השנייה ובכל שאר הזמן לתושבי הדרום המופגזים זה שהאיש רואה באזרחים שנמצאים בצפון ובדרום המדינה סוג של "באפר" שנועד לחטוף על מנת שתושבי המרכז (כמוני) יוכלו לחיות חיים שקטים ולשבת בבתי קפה בנחת

זה עושה לי בחילה

אני חושב שלהפך !!
השלטון של אסד שגם ככה תלוש מהחברה שלו ומ"העם"
לא יכול להרשות לעצמו לספוג נזקים כבדים מידי
בואו לא נשלה את עצמינו שאסד הוא מנהיג כל יכול
יש לו חרב על הצוואר
הוא נמצא בכזה מיעוט חברתי כלכלי פוליטי דתי
שזה נס איך הוא הצליח לקבל את הכסא מאביו
בלי שיערפו לו את הראש

אם אסד יספוג נזקים כבדים
זה יגרום בסופו של דבר להחלפת משטרו
לא משנה איזה נזק הוא יגרום לישראל
בכל זאת האזרחים הסורים ירגישו את נחת זרועו של צה''ל
למרות האזרחים שנפגעים בעורף שלנו ...
העובדה שאנחנו נפגעים לא תנחם את האבדות שלהם

ולכן חילופי משטר בסוריה עכשיו
למשטר יותר קיצוני זאת בעיה !
אלה אם כן אנחנו רוצים לפתור איתם את הבעיה אחת ולתמיד !

לכן אנו צריכים לשקול את צעדינו
ולחשוב כמו תמיד על ה100 השנים הקרובות !
איזה מעייף זה ?!

ישן 08-04-2008, 10:30
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
עוד כתבה בנושא מהיום
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "מאמר בנושא הנזק שסוריה יכולה לגרום לישראל"

מתברר שזה הפך להיות נושא חם בעיתונות היום.

"מאות טילים על המרכז - במכת הפתיחה של המלחמה"

מאת: עידן יוסף |

השר בן-אליעזר אמר כי מתקפה מצד טהרן תוביל לחורבן האומה האירנית
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/img/midBull.jpg]
התריע מפני נפילת טילים במקומות אסטרטגיים
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nfc.co.il/img/midBull.jpg]
"במלחמה העתידית יהיה בטוח יותר בנהריה מאשר בירושלים ובתל אביב"

שר התשתיות הלאומיות, בנימין (פואד) בן-אליעזר, אמר כי "התרגיל שישראל מדמה בימים אלו הוא איננו מצג שווא או תרחיש בדיוני". השר אמר למנהלי משרדו: "לדעתי, המציאות העתידית עלולה להיות פי כמה קשה יותר מזו שאנו מכירים. אנו עומדים בפני מציאות שבה העורף הופך לחזית. במלחמה העתידית, יהיה הרבה יותר בטוח לחיות בנהריה ובשלומי מאשר בירושלים ובתל אביב, מכיוון שאני צופה שבמכת הפתיחה יפלו על ישראל מאות טילים. לא יהיה מקום במדינה שאינו בטווח הטילים והרקטות של סוריה וחיזבאללה".

בן-אליעזר ביקר בצהריים (יום ב', 7.4.08) בחמ"ל משרד התשתיות הלאומיות במסגרת התרגיל הלאומי "נקודת מפנה 2". בחמ"ל יושבים נציגים ממנהל הדלק של המשרד, מנהל החשמל, מנהל הביוב ורשות הגז. השר שיבח את עבודת הגורמים במשרד עד כה במהלך התרגיל. "עלינו כמשרד להיערך לאפשרות של נפילת טילים במקומות האסטרטגיים של ישראל, עליהם אחראי משרד התשתיות הלאומיות. עליכם להפעיל את הראש ולהיערך לתרחישים הגרועים ביותר. עם זאת, התרגיל לא בא כדי לאיים על אי אלו מהמדינות הסובבות אותנו. מטרתו אחת - להיות ערוכים לכל".

באשר לאירן, אמר השר כי "האירנים לא ירוצו כל כך מהר לתקוף את ישראל, כי הם מבינים את המשמעויות שיש לזה. תקיפה אירנית תוביל לתגובה קשה של ישראל, שתגרום לחורבן האומה האירנית. הם בהחלט מודעים לכוח שלנו. עם זאת, האירנים מתגרים בנו באמצעות בנות בריתן סוריה וחיזבאללה, ומספקים להן נשק רב, ועם זה עלינו להתמודד".

קישור

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 08-04-2008, 18:44
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "מה שמעניין הוא, שבהערכת המצב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עומר מסינג
מה שמעניין הוא, שבהערכת המצב שנעשתה לאחר יומו הראשון של התרגיל, מכל הרקטות והטילים שנפלו בארץ (סוריה כן?) יש 100 הרוגים,

אם כל הרמה פונתה והסורים לא תקפו את צפת וטבריה, זה אפשרי.
לטק"ק קונבנציונלי נזק פיזי (להבדיל מפסיכולוגי) מועט, ורק"ק ארוך טווח באמת (פאג'ר 7/זיזאל) לא באים בכמויות גדולות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עומר מסינג
ומהטיל הכימי שנפל בבסיס צהל (עורפי?) אין כלל נפגעים.
לי זה מוזר

ולי זה מוזר מאוד.
מה הסיכוי שהם "ירו" על חיפה, הפילו את הטיל בים ו"תרגילית" הוסיפו רוח מזרחית שתקח את הכל לים הפתוח...
כי זו הדרך היחידה להשיג את התוצאה הזו.

ישן 08-04-2008, 21:42
  nomade nomade אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=עומר מסינג] מה שמעניין..."

אני באופן אישי חושב שתקיפת תשתיות סוריות , במקרה של ירי טילים מאסיבי לעורף ,
תהיה מכה מוחצת על סוריה . חצי מדינה חיה בחושך זה לא נעים , בטח שלא במצב של אסד , שמבחינה ציבורית לא משהו אם אני צודק .

הם פשוט לא ירצו להמשיך להילחם . אז כן , יעופו פה אלף טילים לאוויר עד שזה יקרה , אבל זה יקרה .

נ.ב -
כתגובה לטענות הקשות שהושמעו כלפיו בנוגע להתבטאות על "חורבן האומה האיראנית" , הודיע בנימין בן-אליעזר ש"נמאס" לו מ"הצהרותיו של אחמדינג'אד" .

נשאלת השאלה - מה זה "נמאס" ? ספגת וספגת , ועכשיו החלטת להתפוצץ עליו ? מה השגת בזה , איך זה שירת את האינטרסים של ישראל ? הראת לו מי החזק ? אני מצפה למידה מסויימת של בגרות מהמנהיגים שלנו , שלא יפלו לכל מיני פרובוקציות מילוליות כאלה ואחרות . איזה חוסר אחריות .

נערך לאחרונה ע"י nomade בתאריך 08-04-2008 בשעה 21:47.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:16

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר