לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-09-2007, 23:56
צלמית המשתמש של RACS
  RACS RACS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל RACS
לא יודע..
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "אז כאילו המטאל"

זה אנשים בלי השכלה.. מי שרוצה יכול לראות את הסרט "בית ספר לרוק" שזה ממש בסיס נחמד למתחילים (בקטע של איך הכל התפתח).
מטאליקה הם מאוד מפורסמים ויש בהם את המילה "מטאל" אז זה מה שאנשים רווצים להאמין, כי הם לא מכירים אחרת.

לגבי מטאליקה:
"

Metallica got its name
when San Francisco-area metal promoter Ron Quintana asked Lars (מתופף) to help pick out a name for his new magazine promoting U.S. and British metal bands. Quintana came up with a list that included the name "Metallica," while Lars suggested "Metal Mania" and "Hesse"; Lars decided to use "Metallica" for the band's name.
"
לקוח מויקיפדיה.
במילים אחרות: מטאליקה קיבלה את השם שלה לאחר ש"מפרסם-מטאל" רצה שם למגזין שלו והוא ישב עם המתפוף של מטאליקה כדי להחליט, ואחד השמות זה היה "מטאליקה" והמתופף החליט שככה הוא יקרא ללהקה החדשה שהוא הקים עם החברים שלו.

לגבי בלק סבת' ואוזי:

During this time (1960) psychedelic rock was enormously popular. To distinguish themselves from the norm, Iommi (בלק סבת' גיטריסט) and his partners decided to play a heavy blues inspired style of music laced with gloomy lyrics. One day during rehearsals, the band noticed people queuing up outside a cinema where a horror film was being shown, and bassist Geezer Butler observed how curious it is that people like to be frightened. The film these fellows were waiting to see was the Mario Bava directed 'Black Sabbath'.

לקוח גם מויקיפדיה.

במילים אחרות - בשנות ה60 רוק פסיכודלי היה ממש מפורסם, וכדי להיות מיוחדים הגיטריסט של בלק סבת' החליטו לקבל את ההשראה שלהם מבלוס-כבד והחליטו לשלב בליריקה שלהם לירקיה אפלה. יום אחד בזמן חזרות הלהקה שמה לב לאנשים שחיכו מחוץ לקולנוע כדי לראות את הסרט "black sabbath " והם התפלאו מכמה שאנשים נהנים להיות מפוחדים. אז הם החליטו לקחת את השם לעצמם.

יש שמה עוד הסברים על איך שהיה ביניהם דיון על כמה שזה מרתק שאנשים בכוונה הולכים לראות לסרט מפחיד. ואז הלהקה בכוונה שמו ליריקה אפלה.

נערך לאחרונה ע"י RACS בתאריך 01-10-2007 בשעה 00:18.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-10-2007, 18:37
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי קורצר שמתחילה ב "להקות מוגדמות כמו בלאק סאבת',..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קורצר
כשמטאליקה לראשונה הופיעו הם זכו באמת לשם "להקת מטאל" והוגדו כמחדשי המטאל בזכות צורת הנגינה המהירה\כבדה\רועשת שלהם שנתנה לשם "מטאל" את משמעותו האמיתית
ללהקות ישנות כמו סאבת' הפסיקו לכנות "להקות מטאל" אלא להקות רוק
המושג מטאל קיבל משמעות חדשה הודות מטאליקה
מטאל הוא סגנון נגינה מהיר,רועש וכבד ורוק הוא האח הקטן השקט..

זהו בעיקר..

אני לא מסכים, מטאליקה אולי הגדירו את התרש מטאל ואני בטוח שהם מאוד השפיעו אבל אני חושב שנניח אירון מיידן השפיעו על כל המטאל-כלומר: מטאליקה השפיעו ואולי יצרו את התרש מטאל אבל את כל המטאל עצמו עיצבו להקות יותר ותיקות אני חושב.
למישהו יש דעה?

ישן 02-10-2007, 19:23
צלמית המשתמש של RACS
  RACS RACS אינו מחובר  

ענו לך כבר..
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "[QUOTE=קורצר] כשמטאליקה..."

האחראים בעיקר (כרונולוגית בתקופות])זה הנדריקס (עם הרבה השפעות של בלוז), איירון מיידן, גאנס,אוזי,קיס,ג'ודס פריסט, מגהדת'. להפצת המטאל בקרב "צעירים" או בקרב ה"דור החדש" (הבנים של אלא ששמעו את הלהקות שציינתי) הם סלייר,מטאליקה,פנטרה, אקספלויטד,אנתרקס,אליס קופר,

יש לי תחשובה ששכחתי להקה (אז אל תתפסו אותו על המילה המדוקית)
אבל בעיקר זה הלהקות שהשפיעו על ג'אנר "מטאל" בתקופת ההתחלה, ואחרי זה , early 80's וכו'.

(המידע שהבאתי מתבסס על חומר קריאה של מידע על הלהקות, אפשר למצוא את זה בכל מקום, לכתוב בגוגל לדוגמה " Judas Priest info " ולקבל מידע ככה)

למה קוראים למטאל מטאל?
מצאתי משהו מעניין
"
A widespread but disputed hypothesis about the origin of the genre was brought forth by "Chas" Chandler, who was a manager of the Jimi Hendrix Experience in 1969, in an interview on the PBS TV programme "Rock and Roll" in 1995. He states that "...it [heavy metal] was a term originated in a New York Times article reviewing a Jimi Hendrix performance", and claims the author described the Jimi Hendrix Experience "...like listening to heavy metal falling from the sky". The precise source of this claim, however, has not been found and its accuracy is disputed
"
אני יקצר, אין לי כח לתרגם את הכל.
בקיצור מה שאומרים שיש שמועה נרחבת שהייתה הופעה של הנדריקס ב69 כאשר כתבה תיארה את ההופעה בתור "זה היה כמו לשמוע ברזל כבד (=Heavy metal ) נופל מהשמיים" .

לעומת זאת המשמעות האמיתית מאחורי המושג לא ידוע.

הפסקה לקוחה מפה

נערך לאחרונה ע"י RACS בתאריך 02-10-2007 בשעה 19:27.
ישן 02-10-2007, 19:56
צלמית המשתמש של RACS
  RACS RACS אינו מחובר  

תראה
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "תגובה לשתי התגובות שענית לי:"

לפי דעתי כל הצעירים (גילים פחות מ18) ששומעים את הלהקות הותיקות יש להם בעיה שכלית קשה מאוד.
מה שאני מנסה להגיד זה שהמון ילדים שומעים את הלהקות הותיקות כי זה "מגניב" וזה "אִין" אבל תשאל אותם משהו קטן על הלהקה,והם לא ידעו. לעומת זאת.. תשאל אותם על טוקיו הוטל והם ידקלמו לך מה הסולן אוכל לארוחת בוקר ובאיזה שעה בדיוק כל יום הוא הולך להשתין.
או שאתה תשאל אותם מה השירים של איזהשהו להקה ותיקה והם יגידיו לך "נה נההה נה ננה נה נה נה נננההה נהנהנה " ולעומת זאת שאל אותם לגבי לינקין פארק והם יגידו לך "in the end it doesn't really matter ".
[אין לי כוונה להעליב אף אחד, פשוט זה התרשמות שאני קיבלתי מאנשים שהכרתי]
אז כן יש ה-מ-ו-ן צעירים ששומעים את הלהקות. למה הם שומעים אותם כי הורים שלהם שמעו את זה וזה מה שהם קיבלו אבל רובם מעדיפים לשמוע לינקין פארק או משהו יותר עכשווי. ועל תשכח יש (לרוב) על הדיסקים הישנים תמונות של צלבים, וצלבים זה יפה ומגניב אז "אני חייבת לקנות את הדיסק הזה, אפילו שאני לא אוהבת את השירים אני יכריח את עצמי לאהוב את השירים".

אתה שמעת בכלל את השירים ששמתי פה? אחרי שתשמע אותם תגיב
תשמע סיפמוניה של בטהובן או מוצרט וישר אחרי תשמע את אחד מהשירים ואז תנסה למצוא לי דברים שונים ודומים (חוצמהקטע של המילים) .
אם זה קשה לך אז אני יעשה את זה.

נערך לאחרונה ע"י RACS בתאריך 02-10-2007 בשעה 19:59.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:55

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר