לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-10-2007, 01:11
  strong11 strong11 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.11.04
תגובה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "כשישה ק"מ דרומית מזרחית לראש..."

נקרא ימ"ח נחשונים, על שם הקיבוץ הסמוך, והוקם על ידי חיל ההנדסה האמריקני במסגרת תכנית "קשת צבעים" לפינוי בסיסי צה"ל משטחי איו"ש והקמתם מחדש בתחומי הקו הירוק. מגודלו ומספר המבנים הנראים בו ניתן להבין שהוא מה שנקרא ימ"ח על-עוצבתי. הימ"ח הספציפי הזה נושק לקו הירוק/גדר ההפרדה, זה עלול להוות בעיה משמעותית בעתיד מאחר וניתן לטווח אותו בקלות מכפרים סמוכים כמו רנתיס. עדיין, מדובר בשיפור משמעותי לעומת הימ"חים שנמצאו בבסיסים ירדנים עתיקים בלב איו"ש (תארו לעצמכם חס וחלילה גיוס חירום ושיירות של פרייבטים עם מילואמניקים לא חמושים עוברים בפאתי רמאללה או שכם בדרך לימ"ח שכוח אל...). פעילות "קשת צבעים" החלה עוד ב 1994 (בעקבות חתימת הסכמי אוסלו / "עזה ויריחו תחילה") תחת דני תירזה (כן כן אותו דני המפורסם שמאוחר יותר עבר לנהל את פרויקט גדר ההפרדה) ונמשכת עד עצם היום הזה ובמסגרתה פונו ו/או הועתקו משטחי איו"ש בסיסי ההדרכה, ימ"חים, בסיסי קבע (למשל מפקדות החטמ"רים), מוצבים ומתקני בט"ש וכו' כולל אלו ששכנו בתוך הערים הפלסטינאיות או בסמוך להן או באזורים מאוימים/נשלטים. מעטים מודעים להיקף הפעילות העצום של חיל ההנדסה האמריקני בתחומי מדינת ישראל במהלך התקופה הנ"ל, שאמנם לא משתווה לזו שבעירק (שם זה בסדר גודל של ויאטנם) אבל גדול בהיקפו מזה של פינוי סיני (ואם נוסיף על כך גם את פינוי ופירוק הבסיסים והמתקנים בעזה, ברצועת הבטחון ואת סגירת הבסיסים הרבים במסגרת הקיצוץ בתקציב הבטחון של שנת 2003 אז על אחת כמה וכמה).

נערך לאחרונה ע"י strong11 בתאריך 03-10-2007 בשעה 01:19.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2007, 23:20
  yanivib3 yanivib3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
מצלמים את הבסיס הזה כבר שנים ולא רק מהחלל...
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי noam111 שמתחילה ב "אבל עדיין.. בסיס השייטת.. אני..."

היו אין ספור מקרים של יאכטות שנכנסו לשטח הצבאי הימי הסגור שמול הבסיס ופרט לתלונה למשטרה אני לא יודע אם נעשתה בדיקה בנושא.
עוד מקרה שאני זוכר הוא מטוס קל שטס מידי שבת מעל הבסיס - וזה לא היה מטוס צבאי.

בנוגע ללווינים - אני חושב שלפחות בעבר היה דיי קל לדעת את זמני המעבר שלהם מעל ישראל
(לוויני הקוסמוס הסובייטיים) וכל אותם צעצועים מעניינים נשארו מתחת לסככות אמל"ח בזמני החליפה של הלווינים.

היתה גם שמועה עיקשת שאחת מהווילות שבעתלית (על רכס חורבות קרטא) מעסיקה משרת
מרוקאי שכל היום מתצפת על הבסיס.

עזבו שטויות - מי שרוצה לתצפת יכול פשוט לשכור דירה בכרמל וכל חיל הים פרוס לפניו.

אגב - קוריוז - הידעתם שאנשי הקומנדו הימי המצרי צילמו את נמל חיפה בשנות ה-70, ובמהלך שיחות השלום עם מצרים, הגיש סעאדת תמונה של הנמל שצולמה מגובה המים בידי הצפרדעים המצריות, לויצמן ?
ישן 02-10-2007, 21:36
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
שלושה נחשונים?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי downloader שמתחילה ב "משהו מעניין בgoogle earth"

חבל שאין בGE אפשרות להסתכל בתמונות ישנות יותר של אותה הנקודה. נדמה לי שבדיוק מהחניון הזה נעלמו כמה ערבות שהיו בתמונה ישנה יותר.
בעיון מדוקדק של הסביבה הקרובה אפשר לאתר עוד נחשון אחד בתהליכי ייצור.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 03-10-2007, 12:14
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "שלושה נחשונים?"

אופס!
טעות שלי, הערבות לא נעלמו (עדיין). אפשר לראות אותן בפינה השמאלית התחתונה של התמונה. ברמת הרזולוציה הזו אני מתקשה לספור כמה מטוסים יש שם בדיוק.

מה שכן חמישה מהם יעלמו בקרוב:
ציטוט:
מכרז מס' 050/07/10
למכירת 5 מטוסי ערבה וח"ח ערבה

סיור לקוחות יערך ביום חמישי 11 באוקטובר 2007, התכנסות בשער בח"א 27 בשעה 13:00.
כניסה מרוכזת בלבד לבסיס בשעה 13:30. הסיור יסתיים בשעה 16:30.
יש להירשם לסיור לא יאוחר מתאריך 8 באוקטובר שעה 12:00 בצהריים
לרישום וקבלת פרטים יש לפנות בטלפון 03-6977947 או בפקס. 03-6976864 עבור אביבית. בפניה יש לציין שם מלא, מס' ת.ז. או דרכון מלא, מס' טלפון ומס' רכב.
ניתן לקבל את טפסי המכרז במשרדי היחידה הארצית למכירות, הקריה, ת"א.

מועד אחרון להגשת הצעות, ביום ג' 30 באוקטובר 2007, עד השעה 10:00 לפנה"צ, במשרדי היחידה הארצית למכירות, רח' הארבעה 22 הקריה ת"א.

לקבלת מידע נוסף בדואר אלקטרוני יש לפנות ל-yaron_y@mod.gov.il

ישן 03-10-2007, 12:56
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
נקודה שמעניינת אותי:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי downloader שמתחילה ב "משהו מעניין בgoogle earth"

לוויינים אזרחיים לא מצלמים סתם כך, נכון?
מישהו מזמין את התמונה, ואם מישהו אחר מעוניין בתמונה של אותו איזור, הוא מקבל (כנראה?) את התמונה שכבר צולמה בעבר מתוך בנק התמונות שלהם.
מדינות בלי לווייני צילום/ריגול, מזמינות מחברות אזרחיות, לפחות מדי פעם תמונות של אתרים שמעניינים אותם.

לפי זה, יכול להיות שתמונות של מקומות מסויימים צולמו בזמן מסויים, ולא סתם כך.
כלומר - אם תופסים מטוסי קרב בעמדות חניה בבסיס מסויים, מי שהזמין את התמונה ידע מראש שיהיו שם מטוסים ורצה לראות אותם..

מומחים? טל?

ישן 03-10-2007, 14:30
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Linebacker שמתחילה ב "לא מבין מה כל כך המהומה"

לרוסיה יש אינטרס לרקוד בכמה חתונות במקביל, ככל הניתן. זה אומר שיש דברים שמותר לעשות (למכור נשק הגנתי גם אם הוא נחשב לשובר שוויון..) ודברים שאפשר לעשות ולעצום עיניים מההשלכות (כורים גרעיניים..), ודברים שלא עושים (מכירת אמצעים שאחר כך ייגרמו להאשמה חד משמעית שלהם כמחרחרי מלחמה..).
אני מניח שתצ"ל עדכני באיכות גבוהה נופל לתוך הקטגוריה של "אל תעשה". אני גם לא אתפלא אם ישראל סגרה עם חברות אזרחיות שמפעילות לוויני צילום (ארוס?) על דיל שנותן לה את כל הזכויות על צילום באיכות מסויימת של שטחים בישראל.

ישן 03-10-2007, 16:17
  Silver Shadow Silver Shadow אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.07

חח אני לא מאמין שגוגל לא עוברת צנזורה ע"י האמריקאים לפחות, למשל נכון שיש מלא צילומים של אזורים רגישים אבל הם לא מגלים שום דבר סודי, ראה ערך AREA 51 יש שמה בסיס סודי של ארה"ב עכשיו כל מה שמצולם מהאויר הורשה להצטלם וכל הדברים שהם לא רוצים שתראו אותם לא תראו גם אם תקנו לווין משלכם...

מה גם שאחי סיפר לי פעם שקיימות הסוואות על גבי בניינים ומבנים סודים שלא מאפשרות ללווינים לצלם בברור,ובתצלום לא רואים את הבניין אלא סתם איזשהו משו,מישו שמע על זה פעם?

ישן 07-10-2007, 00:27
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי GARFILD שמתחילה ב "..."

קיבלתי אישור מכמה גורמים בידיעות שהאשכול הזה היה הטריגר לשלושת העמודים הללו.
שימו לב גם לידיעה של אגוזי בעמ' 3 למטה והשוו לאשכולות האחרונים בפורום. יש סיכוי לא רע שתצליחו למצוא שם משפטים שלמים שנכתבו כאן (המוזר הוא שלא צריך דווקא אותנו כדי למצוא משהו שמתפרסם בעיתונות זרה ובסוכניות).

ישן 05-10-2007, 17:56
  primo primo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.06
מה קרה ב- Google Earth

Google earth עדכנו את תצלומי הלוין. בגירסה הקודמת , איזורים "אסטרטגיים" בישראל הוחשכו,כולל
הבסיס שנידון כאן וכולל נתב"ג .
בגירסה הנוכחית החלק המוחשך צומצם וניתן לראות בין היתר גם את בסיס חיל הים הנ"ל , נתב"ג
ועוד.
אלא שלפחות חלק מהאיזורים שתמונותיהם מופיעות בידיעות היום, מוחשכים. או שמישהו נקט פעולה מהירה או שידיעות הציג תמונה ממקורות אחרים.
השורה התחתונה שצריך להסתגל לעידן חדש שבו ניתן להסתיר רק מה שמקורה או מתחת למים.
יתרה מזו, פרט לצילומים יש באינטרנט מידע שחושף מה שמדינת ישראל מנסה כל כך להסתיר/לערפל,
ברמת פירוט שגרמה לי להירהורים נוגים מהיכן קיבלו עורכי האתר את המידע.
ישן 06-10-2007, 22:14
  -I_E- -I_E- אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.05

בצפון סוריה סמוך לחלב ישנו בסיס של סקאדים.
אם סורקים את השטחים החקלאיים שמצפון וממזרח לבסיס אפשר למצוא דבר מעניין:

לאורך השטחים החקלאיים נפרצו דרכי כורכר רחבות ברוחב של כ-6 מ'.
הדרכים כלל לא קשורות למבנה של החלקות וניתן לראות שאין להן שום שימוש חקלאי.
ניתן לראות שהדרכים תוכננו היטב והן מכסות שטח ענק של 15X15 ק"מ (יותר מ- 200 קמ"ר)
אם מתקרבים לבסיס ניתן גם לראות שמהבונקרים של הבסיס ישנה דרך רחבה שמובילה אל שער אחורי בבסיס שמתחבר לדרכים האלו.
ניתן לשער שתפקידן של הדרכים הללו הוא לשמש את המשגרים הניידים, כך שבזמן מלחמה המשגרים יוצאים מן הבסיס ומתמקמים לאורך השבילים. יכול להיות שכל משגר מקבל שביל ושהוא אמור כל פרק זמן קצר להחליף מיקום בנסיעה על השבילים. צריך לזכור שהשבילים עוברים בשטחים חקלאיים שמסוגלים גם להחביא את המשגרים הללו (בפרדסים ומטעים)
יכול להיות גם שחלק מהמבנים שממוקמים בצידי השבילים כמו חממות ומחסנים נועדו למטרה דומה, או לאיחסון טילים נוספים ודלק.
האם מישהו יכול לאשש או להפריך את ההשערה?
ישן 23-10-2007, 23:03
  moonjib moonjib אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.01.07
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי קורנסון שמתחילה ב "יש גם עדכוני רזולוציה"

לא רק זה, זוכרים את הכתם הירוק הענק שהיה ליד ירושלים, שכלל בתוכו את "כנף 2" ואת בסיס תל-נוף ועוד חלקים נרחבים(למרות שלגבי זה אני לא הכי בטח)?
עכשיו הוא כבר לא ירוק, ואפשר לראות את כל מתאר הבסיס של כנף 2.

כמה שהייתי סקרן על הבסיס הזה, אני לא חושב שהוא אמור להיות בכזה פירוט.
אמנם הרזולוציה עצמה באיזור שלו ושל תל-נוף לא איכותית כמו זאת שבאיזור תל-אביב וכולי, אבל היא עדיין מספיקה כדי לראות איפה נמצא הבסיס, ואיפה נמצאים המתקנים שלו (אפשר לראות בבירור את התמונת הסיילואים, שתמונות לוויין שלהם (משנות פורסמו ב-global security

אני מאוד מקווה שישראל תתערב, ותחסום את האזור או משהו דומה.

למרות שמצד שני, ב-global security התמונות הרבה יותר טובות, ויש בהן מידע על הבסיס, ופרשנויות מה, איך, וכמה.

עריכה: שכחתי שצריך לשרשר את ההודעה הראשית (בתת-דיון).
אני עוד צריך ללמוד.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:11

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר