לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-10-2007, 19:02
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי קוביבי שמתחילה ב "בזמן המיפוי אתה יכול לתת שם משתמש וסיסמה... כך שאתה לא מחוייב לתת login לפני המיפוי"

קובי, נו באמת, אתה חושב שאני לא יודע על הפרמטרים של net use?

תמיד תזכור שאת מה שאני כותב על חלונות אני לא כותב בגלל שאני לא מכיר אותה, אלא דווקא בגלל כמה שאני כן!

בכל אופן, כנראה לא הבנת אותי עדיין. האם ניתן למפות כונן רשת לפני Login? לצורך העניין, שהכונן יהיה ממופה לפני שמשתמש נכנס למערכת? או יותר מדוייק - מבלי שהמשתמש נכנס למערכת בכלל! אם כן, ציין איך. (ולפני שאתה עונה - חשוב על כך: אתה יודע שסט הכוננים הממופים שונה בין יוזר ליוזר, נכון?)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-10-2007, 06:32

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי met_mizman שמתחילה ב "זיהוי כונן רשת כדיסק מקומי, אפשרי?"

אפשרי אבל בדרך קצת עקומה - וגם רק מחשב אחד יוכל לגשת אליו בלעדית בזמן נתון, כך שאני בכלל לא יודע אם זה עונה לך על הצרכים...

הפתרון: iSCSI.

תצטרך שרת ISCSI שיכיל את ה"כונן" (שזה בעצם יהיה קובץ...) ותוכנת iSCSI Initiator על המחשב שיתחבר אל השרת הזה מרחוק על גבי IP...

ואם אתה צריך שכמה מחשבים ייגשו בו זמנית למידע שעל אותו כונן - אתה בכלל בטוח שזה אפשרי להריץ כמה instance-ים שלה? בייחוד בדגש על מסד הנתונים, שסביר להניח שכשהתוכנה משתמשת בו היא פותחת את הקבצים ל write או לכל הפחות ל exclusive read מה שינעל אותם מפני instance-ים אחרים של התוכנה?

ישן 02-10-2007, 21:27

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי met_mizman שמתחילה ב "בנתיים זה נראה לי הרעיון..."

אל תצפה שמה שאתה הולך לקרוא עכשיו יהיה פשוט... המדובר הוא בטכנולוגיה שמשמשת בדרך כלל גישה של שרתים למידע על מערכי אחסון מרכזיים בארגונים...

בכל אופן...

אודות iSCSI אפשר לקרוא ב http://en.wikipedia.org/wiki/ISCSI

תוכנת Initiator (לקוח של iSCSI) למערכות מיקרוסופט: http://www.microsoft.com/downloads/...&displaylang=en (כמדומני שבויסטה הם הוסיפו תמיכה מובנית והצטרפו בכך לשאר מערכות ההפעלה ביקום שעשו זאת מזמן...)

מוצרי Target (שרת של iSCSI) למערכות מיקרוסופט: http://www.microsoft.com/windowsser...e/iscsifaq.mspx (נראה שצריך גירסת שרת של זה; בצד הזה לא התעסקתי אף פעם, משום שאני עבדתי מול iSCSI שרץ במערכות אחסון SAN/NAS...). אם מצד מיקרוסופט זה לא אפשרי / כלכלי, בוודאי אפשר להרים איזה BSD/לינוקס שיתן לך את אותו הדבר בחינם [למרות ששוב, לא עסקתי/התעניינתי בזה מעולם, אני רק מנחש כאן]

ישן 06-10-2007, 23:34

בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי met_mizman שמתחילה ב "הדיסק מפורמט ב NTFS, ויש אליו..."

אוקיי - השערה: ייתכן שהוא מנסה לטעון את ה Initiator מול ה Target לפני שה Target עולה... ואז, כמובן, נכשל... את זה אני משער שאפשר לפתור על ידי קביעת סדר העליה של השירותים באמצעות dependencies...

אפשרות שנייה - וזה אמור להיות מובן ממה שאמרתי קודם, אבל אולי פספסת את זה: אם המחשב המרוחק פעיל כעת מול ה Target, אז אמורה להיות חסומה האפשרות להתחבר לאותו Target ממחשב אחר... (במקרה הזה, המחשב שמריץ את ה Target עצמו וגם את ה Initiator)

במקרה הגרוע ביותר - תצטרך מחשב שלישי או להריץ את ה Target בתוך VM שירוץ בתוך אחד המחשבים (מה לעשות...)

ישן 07-10-2007, 08:15
  met_mizman met_mizman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.07
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי שימי שמתחילה ב "אוקיי - השערה: ייתכן שהוא..."

לגבי האפשרות הראשונה, חשבתי על הבעיה, ולכן ניסיתי באופן דלקמן - ביטלתי את הטעינה האוטומטית (ב 2 המחשבים), טענתי את ה target, ואחר כך באופן ידני העלתי את ה initiator, ועדיין הבעיה בעינה עומדת.

האפשרות השניה, היא הדבר הראשון שבדקתי (לא פספסתי את מה שכתבת למעלה), ולכן בדקתי ב 2 אופנים. האחד - מבלי שהמחשב המרוחק טוען את הכונן, וגם באופן שהוא אינו מחובר בכלל לרשת, וכמו כן יש בתוכנה שאני משתמש בה כעת (starwind) אפשרות להשתמש בהדמיה של קובץ img ככונן, ובאופציה הזו 2 המחשבים מתחברים וכותבים/קוראים ל"כונן" במקביל ללא שום בעיה.
ליתר בטחון, אחבר היום מחשב שלישי לרשת לבדוק זאת.

האופציה השלישית ("הגרועה"), אני מנסה לאתר איזה מחשב ישן שיוכל לשמש לי לצורך זה (ולעוד לדברים), ולגבי האפשרות להריץ ב VM, אני מצוי במצור כבד... הפעלת מערכת שלמה בצורה כזו - תגזול משאבי מערכת רבים מדאי, האופציה הריאלית היא הרצת גירסה רזה של לינוקס דרך qemu, (תופס פחות משאבי מערכת מכל התוכנות האחרות שניסיתי), אלא שכאן אני מן הסתם עלול להסתבך נוראות עם ההגדרות usb, (זהו דיסק שמתחבר ב usb), ובהגדרות הרשת. [על הדרך, לינוקס קורא בכלל מערכת קבצים ntfs?].
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:09

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר