לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-10-2007, 22:00
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
שאלה עבודה אחרי צבא,מה הכי כדאי?

אהלן פורום יקר,

ידוע לי שרוב החבר'ה פה הם הרבה מעבר ל20+ ולמעשה הם איי שם באמצע בין 20 ל30 ומרוכזים בעיקר בתואר שלהם,אז בגלל זה אני מעוניין לשאול אותכם כי אתם בטוח יודעים.

במה הכי כדאי לעבוד אחרי צבא?

אני בן 21 עכשיו(בדצמבר 22)ו4חודשים אחרי היומהולדת אני משתחרר, אני משרת ביחידה קרבית ואני מוכשר ברובאי גבוהה עם מגוון קורסים שיצא לי לעשות במהלך הישרות(הפירוט לא רלוונטי)ואני דיי שובר עכשיו את הראש במה כדאי לי לעבוד לאחר הצבא,האופציות בלנתיים הם:

1.מלצרות/מלון באילת-אחות של חבר טוב שלי היא מנהלת ב"נסיכה" והיא יכולה לסדר לי בלי בעיות לעבוד שם כמציל,מלצר,קב"ט או סתם איזו עבודה.

ה + מדובר בעבודת שכונה,וזה באילת(דיי אומר הכול לא?)

ה - הכסף בסדר,אבל לא מה שאני שואף אליו(לא עובר את ה6000ש"ח גם אם אני אקרע את התחת)

2.קורס "אחיד"(משהו של המדינה)המחזור שלי קיבל עלונים עם מה שהקורס מציע,ומשיחה עם חבר'ה שכבר השתחררו מהיחידה הקורס הזה דיי שווה(אבטחת אישים/אבטחת שגרירויות/אבטחת מטוסים/מתקנים רגישים)זה בעצם קורס קריעה נורא איכותי,לחבר'ה יוצאי יחידות קרביות+ ומי שמסיים אותו יכול להתקבל לעבודה באחת הקטגוריות שציינתי למעלה, חבר נורא טוב שלי עבר את הקורס וכיום הוא מוצב בחו"ל והוא נורא מבסוט!

ה + מדובר בעבודה איכותית מאוד,עם המון כסף(ממה שהבנתי השכר המומצע הוא בסביבות ה10,000 אלף ש"ח לא כולל בונוסים)ועם חבר'ה איכותיים(אוליי אפילו חברים מהיחידה)ובלי קשר מדובר בעבודה מאתגרת מאוד ולא משעממת.

ה - קודם כל צריך להתקבל לקורס(יש מיונים) וגם אם מתקבלים מדובר בקורס נורא נורא קשה(מנטלית ופיזית)אני בטוח ב100% שאני אצליח לסיים אותו כי כבר עברתי דברים יותר קשים במסלול שלי,אבל אני לא בטוח אם אני רוצה את זה עכשיו,מה גם שאפילו לאחר שמסיימים את הקורס יש מבחן כשירות כל מספר חודשים משהו בסגנון של בר-אור משופר ממה שהבנתי(מוסיפים מתח ומקבילים,ומעלים ל3000 במקום ל2000,ויש גם בטן)ויש ציון מסויים שחייבים לעשות אחרת יש בעיות.
בנוסף קיים סיכוי גבוה שיציבו אותי בחו"ל ככה שצריך להתחשב גם בזה.

3.אבטחת ספינות פאר בחו"ל-מדובר באבטחה של ספינות פאר בחו"ל(לא ישראליות!)החברת אבטחה היא ישראלית,מדובר בסה"כ בעבודה נוחה וטובה מאוד,מה גם שאחד המגייסים של החברה שלהם מכיר אותי,ומאוד רוצה שאני יעבוד בחברה.

ה + עבודה טובה מאוד,לא קשה במיוחד,ונהנים מאוד(מטיילים בין ארצות)והשכר גבוהה במיוחד(מקבלים שכר במטבע זר,לרוב יורו והסכום נע ב 1700 ל3000יורו-תלוי בותק,לא כולל בונוסים ושעות נוספות)
אפשרות גבוהה יחסית לחיסכון

ה - התחייבות ל3שנים לפחות, קבלת תשלום במטבע זר, שייט ברחביי העולם בלי לדעת בדיוק מתי אני אגיע לארץ,וזהו בעיקר.

*)הכיוון שאני חושב עליו זה אבטחת ספינות פאר,כי זו עבודה ממש נוחה ורווחית,ואני מכיר מישהו שעבד בזה(בחברה שאני הולך אליה)והוא אמר לי שהוא נורא נהנה,ואם הוא לא היה מגיע לארץ לתואר1 הוא היה ממשיך עוד כמה שנים(עבד שם 4שנים)ושתבינו שאחרי 4 שנים שם הוא חזר לארץ,קנה רכב חדש,וממן לעצמו לבד את הלימודים לתואר באוניברסיטה(ואני לא מכליל את הבית שהוא משכיר וכ'ו)הקיצר הוא עשה יאבה כסף ב4 שנים האלה,ונהנה לאללה מהעבודה,וזה בדיוק מה שאני רוצה!

אז אם מישהו יכול להמליץ לי על עבודה אחרת,או להאיר את עיניי בנתונים או עובדות אחרת ממה שרשמתי באופציות שיש לי אני הודה לו,תודה :-)!

נ.ב

מקווה שלא חפרתי יותר מדיי(לא שמתי לב כמה כתבתי)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-10-2007, 22:27
צלמית המשתמש של משוטטת_פה
  משוטטת_פה משוטטת_פה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.03.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "עבודה אחרי צבא,מה הכי כדאי?"

אז ככה - דווקא לאבטחת ספינת פאר היא האופציה האחרונה שהייתי בוחרת כי מדובר בהתחייבות, ועוד ל-3 שנים. לך תדע מה יהיה איתך עוד שנה, או שהעבודה אחרי זמן מסויים לא תתאים לך, ותרצה ללכת ולהתפתח לכיוונים אחרים (לימודים וכד').
ההתלבטות היא בין אילת לבין קורס "אחיד" מצד אחד הקורס נשמע ממש מעניין, חברים שלך שם, כסף טוב, אין התחייבות. מצד שני מלון אם אני לא טועה זה עבודה מועדפת ככה שמקבלים בתום חצי שנת עבודה סכום כלשהו (נראה לי בסביבות 7000).
השאלה היא מה הכיוון שאתה מחפש, חו"ל? התחייבות לעבודה מסויימת? או לעבוד חצי שנה בעבודה "שכונה" כמו שאתה מגדיר אותה ואח"כ להחליט לאיזה כיוון להמשיך.
בכל מקרה, אני לא הייתי הולכת על האופציה השלישית - אבל זה אינדיוידואלי.
בהצלחה

ישן 10-10-2007, 22:49

אהממ...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי משוטטת_פה שמתחילה ב "אז ככה - דווקא לאבטחת ספינת..."

שכחתי לרשום שאני מחפש עבודה בשביל לצבור הון(יענתו חיסכון)השאיפה שלי זה להקים עסק פרטי,ובשביל זה אני צריך לפחות באיזור ה100K,ורק עבודה של לפחות 3-4שנים עם חיסכון תאפשר לי להגיע למצב הזה.

האא,ו...אין לי בעיות לשוט בים,לפני הגיוס שלי ההיתי קרוב מאוד לחתימה לכמה שנים באחת היחידות בחיל הים :-),לצערי בסוף זה לא התממש :- ((אבל כל רעה לטובה,אני מרוצה עד השמיים ביחידה בה אני משרת)

לביטיס:

קורס אחיד הוא איכותי מאוד,ואפשר לעשות לא מעט כסף,וכן אתה צודק אפשר גם להכיר לא מעט אחמי"ם בעבודה הזו(בעיקר בתחום אבטחת אישים ואבטחת שגרירויות)חבר טוב שלי הוא מאבטח באחת השגריריות והיום היחסים שלו עם השגריר הם כמו בין אב לבן(עושים ארוחות חג ביחד,מטיילים הכול)מיותר לציין שמלבד אבטחת השגרירות מלווים גם את השגריר,זה בעצם קצת דומה לאבטחת אישים,רק בחו"ל...

ישן 10-10-2007, 22:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "אהממ..."

לא מדובר רק באח"מים. מדובר בהכשרה שפותחת את הדלתות בפני מגוון אפשרויות תעסוקה, גם בדברים שלא דורשים את ההכשרה, אבל מגיעים אליהם דרכה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-10-2007, 22:28
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי IndigoBlue שמתחילה ב "עבודה אחרי צבא,מה הכי כדאי?"

מציע ללכת לקורס אחיד - זה יכול לפתוח הרבה מאוד אופציות (לך תדע היכן יציבו אותך ולאן זה יתגלגל).

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 11-10-2007, 08:17
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile

אני מציע לך להסתכל על עוד גורם - המשכיות.

למלון הולכים בשביל לעשות חיים כמה שנים ולקבל על זה כסף. לפי מה שכתבת באשכול הזה, לא נראה לי שזה מה שאתה מחפש.

קורס אחיד הוא בסיס לכיוון בעבודה בחיים. רבים מאלה שעושים אותו נשארים בתחום הבטחוני כל שאר הקריירה שלהם. כמו שביטיס כתב למעלה זה נותן לך עמדת זינוק טובה לתפקידים רבים בתחום הבטחוני.
גם פה לדעתי יש איזו התחייבות.

העבודה על הספינה, היא עבודה יותר קלילה, ואין לה עתיד. אם אתה בטוח בדרכך בחיים ואתה מסתכל על התקופה הקרובה כאפיזודה חולפת, הייתי ממליץ לך ללכת לשם.

אל תתבייש לחפור, זה העתיד שלך.
ואם לא תשרטט אותו עכשיו, אתה תיסחף בזרם כמו רוב האוכלוסיה. במקום לנווט את עצמך.

ישן 11-10-2007, 10:40

אמרת דברים יפים...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "אני מציע לך להסתכל על עוד..."

ונכונים!

וזוהי בדיוק צורת המחשבה שלי, חאס וחלילה, אני לא מזלזל ב"קורס אחיד"-אבל אני פשוט לא חושב שעבודה כזו מתאימה לי-כי כמו שאמרתי מדובר בעבודה רצינית מאוד,ויותר מזה בקורס רצחני עם מבחני כשירות לאורך כל שנות העובדה.

לכן,
אני חושב שאני אלך יותר לכיוון של האבטחת ספינות פאר,מה גם שדיברתי הבוקר עם ידיד שלי שהוא קב"ט באחת הספינות והוא אמר לי שבחוזה שחותמים עם החברה יש אפשרות ליציאה בחצי שנה הראשונה(לחבר'ה שזה לא "מתאים" להם)אבל הוא אמר לי שכמעט אף אחד לא חותם בגלל התנאים והכסף.

נ.ב

חשבתי גם לעבוד באלסקה אני מכיר מישהו שנסע לבד לשם אחרי הצבא,הגיע לאלסקה והגיע לאיזה איזור של נמלים שכחתי איך קוראים לו,והתקבל לעבודה בספינת דיג-הקיצר מדיבור איתו הוא אמר לי שזו העבודה הכי קשה בעולם,ושאחרי 3חודשים הוא נשבר אבל הוא חזר עם 20,000$ מעבודה של 3חודשים-שזה רק מסע דיג אחד.

שזה סכום שלא נתפס(כמעט 100,000אלףשקל,איפה עוד אפשר להרוויח ככה?)אבל למען האמת הבן אדם דיי חזר שבור,הוא גם סובל עד היום מכוויות קור שהוא קיבל בכף רגל ובגב,ככה שבסופו של דבר אני לא חושב שזה הכי משתלם בעולם...

כמובן שבארה"ב יש גם את האופציה של לעבוד כסבל או מכירה בקנינוים-שמעתי שגם מדובר בכסף טוב ובהמון בונוסים,אבל זה לא מושך אותי כל כך.

בכל אופן נראה לי שאני אשאר עם האופציה של אבטחת ספינות פאר,ואם זה לא יילך תמיד אני אוכל להגיש מועמדות ל"אחיד"-ואם גם זה לא יילך,אילת תחכה לי :-)

ישן 12-10-2007, 07:12
צלמית המשתמש של BinaryBlue
  משתמש זכר BinaryBlue BinaryBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.08.03
שלח הודעה דרך MSN אל BinaryBlue Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי אשת דשא שמתחילה ב "מחזקת!!!!! מכירה אנשים שעשו..."

לאשת דשא, ובובי!

גמני אני יוצא עכשיו לחו"ל לעבודה בקניונים, ובאופן חוקי לחלוטין!
כבר יש ויזת עבודה משגרירות ארה"ב - נקראת H2B.
ובניגוד אליכם, דווקא רוב הפידבקים שקיבלתי על העבודה הזו היו חיוביים ביותר, וממקור ראשון, לא מחברים של חברים, או הבת של השכן של הדודה. כך שאני יודע שהמסע הזה יכול להיות משתלם, וגם סביר שיהיה.
שמעתי אמנם על נפילות פה ושם, על אנשים שחזרו בלי כסף, והרושם שלי הוא שהכל תלוי בבנאדם.
זו לא עבודה קלה, ולוקח טיפ טיפה זמן להתרגל לחיים החדשים (והזמניים כמובן) בארה"ב - ומי שלא מצליח להתמודד שוקע בבאסה שלו ולא נותן מספיק אנרגיה לעבודה - אזי, לא מרוויח.

זה מסוג העבודות שכהמה שאתה נותן, כמה שאתה אופטימי ומחייך - תקבל יותר.

זהו, נראה לי שהצלחתי לשכנע את עצמי (:

ישן 12-10-2007, 09:52
צלמית המשתמש של BUBY
  משתמש זכר BUBY BUBY אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.03
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי BinaryBlue שמתחילה ב "לאשת דשא, ובובי! גמני אני..."

אסור לך לפקפק במה שאתה מאמין, אני יכול לספר לך על בת דודתי, יצאה באמצע הצבא בגלל בעיות אישיות, והחליטה לטוס, כולה מלאה ברוח במפרשים, ואנרגיה עצומה במצברים.

הלכה והתחילה לעבוד, היה מרגש משמח ומלא הרפתקאות.
עד כאן הכל יפה,
ואז מגיע התככים, אתה מגלה שיותר ויותר אנשים מחורבנים ונהיה לך רע מרגע לרגע, היא לא שרדה בעבודה בקניון מעל חודשיים וחצי, כל החרא התחיל אחרי חודש כשהשאננות התפוגגה לה לאיטה והיא הבינה שהיא לא נמצאת בארץ...

כשאני מספר את זה, זה על מנת להכין אותך,
יכול להיות שאתה הרבה יותר חזק ממנה ואתה תצליח להגיע לכל שאיפותיך, את כל אלה אני מאחל לך
המון המון בהצלחה!!!

ישן 14-10-2007, 00:00
צלמית המשתמש של עידו403
  משתמש זכר עידו403 עידו403 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.01.04
התייחסותי:

מבחינת נקודת המוצא שלי ושל אחי (תיכף תבין למה אני מכניס גם אותו לכאן), אנחנו כמוך- בוגרי יחידה קרבית, תעודת לוחם, וקורס מ"כים.
לקראת השחרור קיבלנו שנינו פניות ממשרד רוה"מ וויתרנו. אני יודע שאני לא מתאים לעבודה הזאת, אחי ניסה להתקבל אך לא היו תקנים לתפקיד שבו הוא היה מעוניין.
בסופו של דבר, שנינו הגענו לאותו מקום עבודה, בהפרש של שלוש שנים.
אני עבדתי שם במשך שנתיים במחלקת מו"פ של מוצר שעשוי להציל חיים רבים היום ובעתיד, ואחי מאבטח באותו מפעל (למען האמת, הוא נמצא עכשיו במשמרת לילה).

היתרון של העבודה שבה עבדתי היה הנסיון בתחום, ועבודה עם אנשים מומחים בתחומם ומקושרים במקומות הרלוונטיים, דבר שהיה יכול להועיל לי במידה והייתי הולך ללמוד הנדסת חומרים או הנדסת מכונות.
האמת היא שרציתי ללמוד את זה אבל לאחר שסיימתי את מכינת הטכניון החלטתי שזה לא בשבילי- שנאתי כל רגע במוסד האקדמי המזוויע הזה.
החיסרון בעבודה היה שהשכר לא היה משהו בכלל (קצת יותר ממינימום, אבל קיבלתי את המענק על המועדפת).

אחי התלבט בין עבודה דומה לשלי (אותו מקום, שכר נמוך יחסית, רכישת נסיון והיכרות עם אנשים שכדאי להכיר) ולבסוף בחר באבטחה באותו מקום- יותר כסף (תעריף פר שעה גבוה יותר), הרבה יותר שעות עבודה בחודש, דבר שמתבטא במשכורת הגבוהה פי 2 מזאת שאני הרווחתי שלוש שנים קודם, אבל הוא לא רוכש נסיון כלשהו (חוץ מלהסתובב עם אקדח, מכשיר קשר ו"עוזי" עליו).

לאחר שעזבתי את הטכניון, התחלתי ללמוד משפטים. חברים המליצו לי לנסות להתקבל למשמר בתי המשפט- יחידת האבטחה של בתי המשפט בארץ.
לאחר יום מיון ושני ראיונות, הגעתי לקורס של המשמר, עברתי אותו והיום אני עובד בהיכל המשפט בחיפה.
מדובר בעבודה מצויינת לסטודנטים, אנחנו עובדי מדינה (על כל המשתמע מכך), התנאים מצויינים, החבר'ה צעירים כולם, קיים המון עניין בעבודה, ומה שהכי חשוב מבחינתי- מפגש יום יומי עם עורכי הדין והשופטים, דבר שלי יכול לעזור רבות בעתיד כאשר אחפש התמחות.

לסיכום:
עבדתי בעבודת ייצור- כסף לא משהו, רכשתי הרבה נסיון בתחום, עבדתי עם אנשים מהתחום הרלוונטי ומהאקדמיה. מצויין למי שרוצה לעבוד בתחום כמהנדס.
אחי מאבטח- כסף מצויין לחייל משוחרר שעדיין לא התחיל ללמוד, המינוס הגדול הוא שאין לו כמעט חיים, והוא קורע את התחת (אבל שוב, הכסף טוב).
העבודה הנוכחית שלי- אני לא אהיה מיליונר משם, אבל זאת עבודה מושלמת לסטודנט, בעיקר למשפטים.

בכל אופן, תשכח מאבטחת אוניות וקרוזים, יש לי שני חברים ששברו חוזה וברחו משם.

אם בעתיד תרצה לנסות להתקבל למשמר, פנה אליי בפרטי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:26

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר