לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-03-2007, 17:51
  נשר 101 נשר 101 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.07
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "נשר, אני לא מבין מה הטענה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
נשר, אני לא מבין מה הטענה שלך.

היו צריכים להתאמן לפני המלחמה ? כן, וגם התאמנו.
צריך להתאמן אחרי הפקת הלקחים של המלחמה ? כן, והנה מתאמנים.

ואגב, הקטע של צפירת האזעקה בשעה 14:00 הכניס בעוד מישהו תחושה מאד לא נוחה, או שרק אצלי ?

תגיד,אתה מפיקוד העורף?כמה התאמנו לפני המלחמה?ואני לא מדבר על מדריכי ביה"ס לחילוץ והצלה,אלא על גדודי המילואים שאמורים להיות הגוף העיקרי במקרים כאילו.אם כל גדוד עשה יותר משלושה ארבעה ימים בשנה אז היה להם אימון מפרך שלא לדבר על הציוד העומד לרשותם, בכל מקרה אני שמח שכך פתחו את השנה ומקוה שיתאמנו יותר השנה כדי שכשתשמע אזעקה תרגיש טוב ובטוח שפיקוד העורף מגיע לעזרתך.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-03-2007, 17:43
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי נשר 101 שמתחילה ב "תרגיל פיקוד העורף"

אחזור לנושא נדוש מעט,בשנה החולפת לפני ואחרי המלחמה עדיין לא ניתן לכלבני ההצלה במילואים לחזור ולשרת במילואים בעיקר בגלל (לדברי פיקוד העורף)בעיות תקציב.הנושא הפך לפארסה.נכון למלחמת לבנון היינו עם ארבעה כלבי הצלה כשירים בלבד.נכון שכלבי ההצלה אינם הדבר החשוב ביותר בפיקוד העורף אך כיוון שטרם הומצא מכשיר טוב יותר מהם מן הראוי שיהיה מספרם רב יותר.למזלינו לא נפלו טילים גדולים יותר במלחמה שיכלו בקלות להוריד מבנים גדולים עם הרבה נעדרים ומה אז?ובעצם למי איכפת?לא נראה לי שתרגיל הראוה שמתבצע כרגע יביא לשינוי ביכולותיהם או לשיפור השתפי"ם.
ישן 21-03-2007, 00:37
  cismo cismo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
כמה הבהרות

נשר 101 , אני לא יודע אם אתה קשור לפיקוד העורף אבל אין דבר כזה להגיד " אני לא מדבר על מדריכי בית הספר לחילוץ והצלה ... " מתוך הסיבה הפשוטה שבה"ד 16 הוא הבית ספר ומתקן האימונים לכל היחידות , על 24 הגדודים , גדודי החילוץ וגדודי האב"כ והרפואה והאנו"ח ופלוגות הצמ"ה בנוסף לכל המקצועות שבית הספר מכשיר ומסמיך לפיקוד העורף מרמת הסמב"ץ , אז רק שתדע שבית הספר עובד 24 שעות ביממה על מנת לתפוס כוננות ולהכשיר ולהסמיך את כל הסדירים והמילואים לכל התפקידים ותסמוך עליי אני קצת יודע על מה מדובר 24/7 עוברות בבה"ד ובשלוחותיו בו זמנית אינספור הכשרות + קורסים + רענונים כמובן בהתאמה על מנת לשמר את הכשירות המקצועית של כל הפיקוד . וכן , אימונים היו לפני אימונים היו ויהיו אחרי ואם תציץ פנימה אתה תראה מכונה מאוד משומנת של אימונים אינטנסיביים של תרגילים חוצי לילה לגדודים ולסדירים בו זמנית במשותף ולא במשותף על מנת לדמות אירוע אמת . עצם זה שאתה מעלה את השאלה " האם חזרו לבצע תרגילים באופן שוטף ... " כבר מעיד על חוסר הידע שלך בנושא שכן יש עשרות תרגילים כל שבוע והכשרות כל שבוע שכמובן לא מפורסמים ובגלל זה אינך מכיר ואו יודע או שאני טועה ואתה מכיר בעצם את השגרה הזו .
תרגילים בסדר גודל כזה כמו היום ומחר קשה יותר להעמיד אם כי לפי דעתי דרוש מבחינת התסריט של התרגיל המשולב הזה קשה להעמיד דבר כזה כל יום . היו כנראה טעויות במלחמה אבל כולם מפספסים פה פרט מאוד חשוב . באותה העת לא הוכרזה מלחמה , ולהורות על הפעלה של מל"ח ופס"ח תלויה בהכרזה כזו . דבר שני אל תשכחו דבר נוסף , פיקוד העורף הוקם בעקבות מלחמת המפרץ , הלא היא המלחמה הראשונה שהעורף הפך לחזית . מלחמת לבנון ה - 2 היא המלחמה הראשונה יותר נכון ההתנסות הראושנה של הפיקוד אז מה כשלמדת ליסוע על אופניים לא נפלת בפעם הראשונה ? לומדים מטעויות זה מה שיש לי להגיד , וזה נכון כי מי שלא עושה לא טועה
בנוגע לעניין הכלבים ששלמה העלה , לפי דעתי את צודק אבל בעיית התקציב היא בעיה שלא קשורה לפיקוד העורף היא קשורה לכל הצבא , למעשה למשרד הביטחון ואפילו סוד קטן היא בעיה שנוגעת לכל משרד ממשלתי .
ישן 21-03-2007, 12:55
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
24 גדודים???
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי cismo שמתחילה ב "כמה הבהרות"

נשמע לי הרבה מאוד כ"א...
תגידו- במקום כל הפיקוד עורף הזה, עם המחקר והגדודים והאלופים והקשקושים- לא עדיף להשקיע את הכסף בבניית ממ"דים ומקלוט ליותר אזרחים?

כאילו- חוץ מטיהור אב"כ (תפקיד של מכבי האש, לדעתי), וניהול זירות ארוע (תפקיד המשטרה)- אני באמת לא מצליח להבין, בפרט לאור המלחמה האחרונה, למה מדינת ישראל שופכת כל כך הרבה כסף על הפיקוד הזה. מעבר לכך- ברור שכל דבר שהצבא עושה ולא זרוע מקצועית ייעודית (דוגמת מד"א ושירותי הרפואה)- נעשה בצורה בזבזנית, מסורבלת ולא מקצועית.

אולי צריך יחידת חילוץ ייעודית, בסדר, אבל מעבר לכך- חוץ מלדחוף ידיים בכיסים, לדבר בפלאפונים ולהצטלם ליד ההריסות לא ברור לי מה פיקוד העורף עשה במלחמה האחרונה.
ישן 21-03-2007, 21:44

ל-CISMO - דע לך שאני מאד מעריך את פועלו של בית הספר לחילוץ והצלה בניצוחו של שלום האגדי,אין לי ספק שיחידות הסדירים מאומנות כראוי.אני מדבר בעיקר על גדודי המילואים,ספר לי כמה אימונים עושה גדוד מילואים בשנה,ואיזה אימונים,ואיך נראים האימונים הללו,ובאיזה מצב הציוד שלהם.תאמין לי שגם אני יודע ואולי יותר מזה מה קורה בתוך פיקוד העורף וזה לא כל כך ורוד כמו שאתה מתאר את זה כשמדובר באנשי מילואים,קח לדוגמא את היחצ"א,הייתה פעם יחידה נהדרת,בעלי מקצוע מהטובים בארץ,ולאן הם נעלמו?כבר בשנה הראשונה בה התמנה אודי בן אורי למפקד היחצ"א ונחום פרנקל לסגנו עזבו רוב בעלי המקצוע הטובים את היחידה ומדוע??משום שעשו אימון אחד בן שלושה עד חמישה ימים בשנה וכיון שלא עשו מספיק ימי מילואים ואודי בן אורי לא רצה שיקצצו בימי המילואים שלו שלח אותם לאבטשים בשטחים.כולם טענו שלא בשביל זה הגיעו ליחידה ופרשו,בוא נדבר על גדוד חילוץ חיפאי שרוב אנשיו פרשו והקימו יחידת חילוץ אזרחית התנדבותית שמתאמנת ללא הרף.כיון שחשו שאינם מנוצלים מספיק ובצורה נכונה במסגרת המילואים.ראה אתר,

http://www.idf.org.il/Hebrew/

ועכשיו בוא נדבר על תקציבים,אם אין תקציבים לא מקימים יחידות שלא יוכלו להיות אפקטיביות בשעת הצורך,לא שולחים יחידות לאימונים משותפים בחו"ל,לא מבזבזים כספים על שטויות,בכל יציאה של צוותי פיקוד העורף לעזרה בחו"ל מתייצבים עשרות בעלי דרגות גבוהות ללא תפקידים מוגדרים שמכורח דרגתם בלבד תופסים טרמפ על מטוסים סתם כדי לראות מה קרה.ובקיצור פיקוד העורף אינו טלית שכולה תכלת.ודבר אחרון - לגבי הכלבים,שלמה כותב על כך לפחות כבר שלוש שנים,אין תקציב,פיקוד העורף לא נותן וכו',ואכן שמתי לב כי בשנים האחרונות נעלמו כל אנשי המילואים מעוקץ והוחלפו בקומץ סדירים שהם נהדרים אך מעטים מאד.עם כל הכבוד למחלצים (ויש הרבה כבוד) ללא איתור מוקדם של הנעדרים המחלצים עלולים לפגוע בהם ואף להרוג אותם תוך כדי עבודה עיוורת על אתר הרס.תסכים איתי שטרם הומצא מכשיר איתור טוב יותר מהכלבים (ראה כל יחידות החילוץ בעולם)ותנסה להסביר לי מדוע לא נמצא תקציב לטובת הנושא שהוא חלק חשוב ביותר ובלתי נפרד מיכולת החילוץ.אז...שלא יעבדו עליכם,לפיקוד העורף יש הרבה מה לעשות וככל שימהרו לשפר ולתקן כך יהיו טובים יותר במלחמה הבאה.
ישן 22-03-2007, 22:16
  Smike Smike אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.07.05
כמי ששייך לפקע"ר

והיה במהלך התרגיל בתוך החמ"ל של אחת הנפות של פקע"ר, רציתי להעיר כמה דברים:

1. ראשית, התרגיל הזה תוכנן עוד לפני המלחמה, במסגרת הטר"ש. השוני העיקרי בו לעומת תרגילים אחרים היה שהוא התבצע בעת ובעונה אחת בנפות רבות, להבדיל מתרגילים רגילים שבהם כל נפה מתרגלת עצמאית. בתכל'ס זה לא כל כך משנה, כי מרגע שמכריזים על ארוע אז הנפה מטפלת בזה כמעט לבדה עם כוחות המשטרה וכיבוי ששייכים לאותה נפה, וזה בכלל לא משנה אם יש עוד 20 נפות מגויסות או לא.

2. לגבי העברת סמכויות פקע"ר לגופים אזרחיים: למרות מה שנטען כאן, פקע"ר עצמו הוא ראש וראשון למדברים בעד ביטול פקע"ר והעברת סמכויותיו למ"י, כב"א ומד"א. הטענה של אלוף הפיקוד היא שהמשטרה יודעת לטפל באוכלוסיה יותר טוב מפקע"ר, בשל היכרותה היום-יומית את החברה ואת התשתיות של העיר.

3. אני לא מקבל את הביקורת הגורפת על תפקוד פקע"ר במלחמה. צריך להבין שפקע"ר אחראי - על פי חוק - על ארבעה דברים בלבד:
א. חילוץ ממבנים הרוסים
ב. טיפול בארוע כימי
ג. זיהוי שיגורי טק"ק ומתן התראה ואיתור לגבי הנפילה.
ד. קביעת תקנים למקלוט (קביעת תקנים בלבד!)

לגבי א - במהלך המלחמה הייתה בערך פעם אחת של צורך בחילוץ, וזה טופל מעולה.

לגבי ב - לא היה (תודה לאל)

לגבי ג - באופן עקרוני פקע"ר לא אמור לתת סירנות לרק"ק בשל הקושי לזהות, ואף על פי כן, בתחקיר שנערך אחרי המלחמה, יצא שלמעשה כל השיגורים זוהו.

לגבי ד - לפקע"ר אי שום סמכות/יכולת/אחריות לטיפול כולל בכל המקלוט של מדינת ישראל. המקלטים הציבוריים נמצאים לחלוטין תחת אחריותן של הרשויות המקומיות; הן מקבלות עבור זה תקציב ממשרד הפנים של כ- 70 מיליון ש"ח בשנה. אם יחליטו שזה צריך להיות תחת פקע"ר - אהלן וסהלן, נטפל גם בזה.

כל הדברים האחרים - חלוקת מזון, טיפול באוכלוסיה וכו' - באחריות הגופים האזרחיים: מל"ח, פס"ח, כב"א, מד"א ומ"י, ולפקע"ר אין שום חלק בזה.

אז נכון, תמיד יש מקום לשיפור, והתרגיל האחרון יוכיח (מי שהשתתף בוודאי יודע על מה אני מדבר), אבל אין מקום לאמירות מסוג "פקע"ר נכשל במלחמה" כמו שמדי פעם שומעים.
ישן 22-03-2007, 23:37
  Smike Smike אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי צנחן1 שמתחילה ב "[QUOTE=Smike] 3. אני לא מקבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי צנחן1
נו .... אז בשביל זה 24 גדודים של ראשי תיבות שאני לא מכיר ?

יש לי שאלה אליך.
קבל מינוי זמני: מונית למפקד פיקוד העורף.

באחריותך לתת מענה לתרחיש מסוג רעידת אדמה, שבמהלכו 3,000 בניינים קורסים ב-15 ערים ברחבי הארץ, מדימונה ועד קרית שמונה. באחריותך לפרוס אנשים וכלים ברחבי הארץ, כדי שאם זה יקרה, הם יוכלו לתת מענה סביר לחילוץ לכודים בו זמנית באותן 15 ערים.

מחר יש לך פגישה עם הרמטכ"ל, שבה אתה אמור לבקש ממנו להקצות לך כוח אדם. כמה אנשים תבקש עבור התרחיש הזה, כדי שבוועדת החקירה שתקום, לא יאשימו אותך שלא ביקשת מספיק אנשים?

אגב, קח בחשבון שגדוד בפקע"ר זה לא אותה כמות אנשים כמו בחי"ר.
ישן 22-03-2007, 23:49
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
רגע
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Smike שמתחילה ב "[QUOTE=צנחן1]נו .... אז בשביל..."

אז אתה אומר שרובם של 24 הגדודים הנ"ל הם אנשי חילוץ מיומנים או צוותי חל"כ?
(אני מניח שלצורך זיהוי של שיגורים, מתן התראות וקביעת תקנים (בלבד) אין צורך בכמות רבה של חיילים)

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Smike
א. חילוץ ממבנים הרוסים
ב. טיפול בארוע כימי
ג. זיהוי שיגורי טק"ק ומתן התראה ואיתור לגבי הנפילה.
ד. קביעת תקנים למקלוט (קביעת תקנים בלבד!)

אגב, גם אם גדוד בפקע"ר קטן יותר מבחינת כ"א הוא עדיין כולל מג"ד וסמג"ד ומזכירות ונהגים וכלי רכב ומנהלות של גדוד...
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 23-03-2007, 07:22
  shlomz shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "רגע"

ציטוט:
אגב, גם אם גדוד בפקע"ר קטן יותר מבחינת כ"א הוא עדיין כולל מג"ד וסמג"ד ומזכירות ונהגים וכלי רכב ומנהלות של גדוד...

וכשכל אלה אנשי מילואים - איפה בדיוק הבזבוז? במיוחד כשגדודי המילואים של פקע"ר, איך נגדיר זאת בעדינות, לא מתאמנים ממש בקביעות (איך עשר שנים בין אימונים גדודיים נשמע לך?).
אפילו הוצאות האחזקה של היחידות נמוכות יחסית - לדוגמה בשל שימוש רב ברכבי יר"מ או רכבים שכורים.

הרבה מהטענות נגד פקע"ר (כולל של אנשי מיל. בתוך הפיקוד, אגב) נובעות מחוסר הכרות והבנה של תפקידיו. עצוב שדוקא האלוף הנוכחי, שהניע תהליכים בדיוק לכיוון שכולם מצביעים עליו כנכון (ובמיוחד שילוב עם גורמי החירום הקיימים והמנעות מיומרה להחליפם) הוא זה שחוטף חזק כ"כ... לדעתי אף אלוף מהקודמים לו לא היה מביא תוצאות טובות יותר ואולי אפילו להפך.

http://www.baking.co.il

ישן 23-03-2007, 17:37
  שלמה רוזן שלמה רוזן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE] אגב, גם אם גדוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
וכשכל אלה אנשי מילואים - איפה בדיוק הבזבוז? במיוחד כשגדודי המילואים של פקע"ר, איך נגדיר זאת בעדינות, לא מתאמנים ממש בקביעות (איך עשר שנים בין אימונים גדודיים נשמע לך?).
אפילו הוצאות האחזקה של היחידות נמוכות יחסית - לדוגמה בשל שימוש רב ברכבי יר"מ או רכבים שכורים.

הרבה מהטענות נגד פקע"ר (כולל של אנשי מיל. בתוך הפיקוד, אגב) נובעות מחוסר הכרות והבנה של תפקידיו. עצוב שדוקא האלוף הנוכחי, שהניע תהליכים בדיוק לכיוון שכולם מצביעים עליו כנכון (ובמיוחד שילוב עם גורמי החירום הקיימים והמנעות מיומרה להחליפם) הוא זה שחוטף חזק כ"כ... לדעתי אף אלוף מהקודמים לו לא היה מביא תוצאות טובות יותר ואולי אפילו להפך.

אני חייב להצדיק אותך,אכן אין בזבוז,בעצם אין כמעט הוצאות כספיות,לא ממש מתאמנים,לא מחדשים ציוד חילוץ,לא מגדילים כח אדם (במילואים)והכי חשוב,יש לנו ארבעה כלבי הצלה ל - 24 גדודים,חיסכון אדיר.(כל אחד בוכה מאיפה שכואב לו)ואם כבר מדברים על האלוף הנוכחי,אז מהכרות אישית,לחוד דיבורים ולחוד מעשים.
ישן 23-03-2007, 16:56
  Smike Smike אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי המממ שמתחילה ב "רגע"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי המממ
אז אתה אומר שרובם של 24 הגדודים הנ"ל הם אנשי חילוץ מיומנים או צוותי חל"כ?

למיטב ידיעתי - לא רובם אלא כולם. האנשים שיושבים בחמ"לים של הנפות והמחוזות לא נקראים גדודים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי המממ
(אני מניח שלצורך זיהוי של שיגורים, מתן התראות וקביעת תקנים (בלבד) אין צורך בכמות רבה של חיילים)

נכון מאוד, אלו אנשים בודדים שאפשר היה לתת כאן רשימה שמית שלהם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי המממ

לא ידוע לי על מזכירות או מנהלות של גדודים. הרי הגדוד לא יושב בשום מקום, זה מילואים (כמו שנאמר כאן לפניי). נהגים וכלי רכב - אתה מדבר כאן על כלים ייעודיים: משאיות, מנופים, מיכליות טיהור וכדומה, וכמובן שבשביל זה צריך נהגים, אבל הם חלק מכוח האדם שמשתתף גם בחילוץ ובטיהור.
ישן 23-03-2007, 21:41
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
כפי שאמרת, "כמי ששיך לפיקוד העורף"...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Smike שמתחילה ב "אני לא מסכים"

צ'מע חביבי, הבאת יופי של תירוצים, במסגרת האופנה (שיטה?) הצה"לית של ימינו- "אנחנו 100%, החברה\מדינה\עם\ציבור\מערכת המשפט\דרג מדיני לא בסדר".

קראתי את כל ההודעות שלך, וחוץ מתירוצים בסגנון "זה לא בתחום אחריותנו" לא מצאתי שם הרבה.
אם כן, לפי דבריך יש 4 הצדקות לקיומו של הפיקוד:
1. חילוץ ממבנים הרוסים 2. טיפול בנפילה כימית 3. קביעת תקני מקלוט 4. הזהרת הציבור מפני שיגורי רקק.
4 אמרת שלא התבצע כי קשה\בלתי אפשרי לבצע, 1 התבצע פעם אחת, 2 לא היה רלוונטי ו-3 אתם עושים בשגרה אז זה לא רלוונטי למצב חרום.

אז מה בדיוק עשיתם כל המלחמה? הצטלמתם לטלוויזיה? מלמלתם הודעות סתומות שאין לכם מושג מה קורה, ושעל האזרחים להשמר לנפשם?
בשביל מה אתם קיימים בכלל, אם אינכם מסוגלים לעמוד במשימות המוצהרות שלכם?

היית סוגר לכם את הפיקוד, מעביר את הסמכות לגורמים אזרחיים, ועם רוב התקציב משפר את המיגון הקיים לאזרחים שאין להם. זה בטוח יעבוד.
ישן 24-03-2007, 06:58

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי Smike שמתחילה ב "אני לא מסכים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Smike
אני לא מסכים. אם כל אחד יעשה את תפקידו לא תהיה קריסה.

מה שקרה במלחמה זה שהרשויות האזרחיות קרסו, בעיקר משרד הרווחה וחלק הרשויות המקומיות.

השאלה היא האם לא צפוי שבשעת מלחמה הרשויות האזרחיות יקרסו, ולכן מוטב מראש להיערך למצב כזה, בין היתר על ידי הרחבת המשימות של פיקוד העורף (התשובה לדעתי כן).

תגיד,על מה אתה מדבר??? בקרית שמונה אנשים גיבורים (עובדי הרשות העירונית)שלא ראו משכורות קרוב לשנה סיכנו את חייהם בריצות ממקלט למקלט לספק את צרכי התושבים,בגליל כבאים שלא ראו משכורות מספר חודשים יצאו בגבורה לכבות שריפות בין הקטיושות הנופלות,ועוד הרבה דוגמאות ואיפה היה בדיוק פיקוד העורף???ישבו בצד וחיכו שיהרסו מבנים גדולים כדי שתהיה להם הצדקה ??? תפסיק להגן עליהם ובוא ונראה לאן יגיע וינוגרד.
ישן 23-03-2007, 17:20

באחריותך לתת מענה לתרחיש מסוג רעידת אדמה, שבמהלכו 3,000 בניינים קורסים ב-15 ערים ברחבי הארץ, מדימונה ועד קרית שמונה. באחריותך לפרוס אנשים וכלים ברחבי הארץ, כדי שאם זה יקרה, הם יוכלו לתת מענה סביר לחילוץ לכודים בו זמנית באותן 15 ערים - נכתב על ידי SMIKE

SMIKE תקשיב ותפנים,בתרחיש מהסוג שאתה מדבר עליו ושהרבה ממדעני המדינה טוענים שיגיע,יתרחשו הדברים הבאים: תוך רבע שעה תקרוס מערכת הטלפוניה בארץ,תוך שעה ייווצר הפקק הגדול ביותר אי פעם בכבישי המדינה,אנשי המילואים שלא נפגעו מרעידת האדמה או מהאפטר שוקים יהיו עסוקים בנסיון לעזור לבני משפחתם,שכניהם או חבריהם שנפגעו,איש מהם לא יוכל ולא ירצה לצאת באופן מיידי ליחידת המילואים שלו.היחידות הסדירות שעיסוקן חילוץ והצלה אשר לא נפגעו מהרעש לא תוכלנה לצאת לעזרה מפאת הרס כבישים ,מפולות מבנים על כבישים והפקקים שיווצרו בעקבות כך.ובקיצור קאוס כללי שימשך בין 24 ל 48 שעות ראשונות.יהיה לנו מזל רב אם צבאות ערב לא יתקפו אותנו באותו זמן כדי להנחית עלינו את המהלומה הסופית.בנוסף,אני לגמרי לא בטוח שעם הכוחות שיש לנו היום וכפי שנמנו בתחילת האשכול נוכל לתת מענה ל3000 מבנים שקרסו.ולכן הדרך היחידה אולי כדי שנצליח לעשות משהו הינה ליצור אינטגרציה בין הכוחות השונים הפועלים בשטח מל"ח פס"ח כבאות והצלה צבא ומשטרה באופן מקומי.כלומר אנשים יגויסו ויפעלו בערי מגוריהם ביחד עם שאר הכוחות המקומיים.וכך יוכלו לתת מענה מקומי מיידי ללא צורך בהסעות טלפונים וכו'.חייבים לשנות את השיטה ולא...כפי שכבר נכתב כאן,שוב יוקמו ועדות חקירה שאנו נממן ושוב יגיעו למסקנות שלא תיושמנה ולא נותר אלא לצחוק או לבכות,אני כבר לא ממש יודע.
ישן 24-03-2007, 12:47
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
מובן כי 24 גדודים ואפילו 240 גדודים לא יצליחו להעניק סיוע לנפגעיי
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי נשר 101 שמתחילה ב "באחריותך לתת מענה לתרחיש מסוג..."

3000 בניינים.

אך הם בהחלט יוכלו לתת את המיטב שביכולת המדינה להעניק לנפגעים במסגרת מגבלות התקציב.
לא ניתן להכשיר 50000 חיילים ולהביאם לרמתו של כבאי ותיק+איש יחצ"א מנוסה+פראמדיק מדופלם.
אך בעת מבולקה ומהומה אני מניח כי ישמשו 24 הגדודים הללו כח הררכי מאורגן אשר יפעיל אזרחים נוספים בכדי לשפר את סכויי ההשרדות של כמה שיותר תושבים.

באשר לתרגול.. עצוב לומר זאת אך גם בקרב פיקוד העורף צפויה להיות עקומת למידה תוך הקרבות. ביום השני יהיה הכח מיומן יותר מביום הראשון וביום השלישי יותר מבשני. וכן, צריכים כח מסיבי לטיהור נפגעי אב"כ וכח היררכי בכדי לדאוג לאספקת מזון, מים, תרופות ותחזוקת איזורים נפגעים.

* שאלה לאנשי פיקוד העורף בעקבות התמונות שהוצגו: האם האיזור המצולם היווה בתרגיל איזור פגוע או נקודת טיהור מרוחקת ממנו? באם מדובר באיזור הפגוע - מדוע נכנסו לתוכו כלי רכב ומדוע לא צולם/בוצע כלי רכב ביציאה ממנו? האם תורגלה חסימת נתיבי תנועה? מדוע חלק מן הצוותים נראים ממוגנים וחלקם לא - באותו האיזור?
ישן 24-03-2007, 17:06
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "מובן כי 24 גדודים ואפילו 240 גדודים לא יצליחו להעניק סיוע לנפגעיי"

כן כן, ביניינים.
חלק מההכנה לקטסטקופה צריכה להיות לא רק בכוחות החירום, כי אם גם בשיפוץ מבנים ובניינים הזקוקים לכך.
בגלל זה הדגשתי את עניין ה 3000. בפקולטה להנדסה אזרחית בטכניון אומרים שיהיו הרבה יותר, אבל לך תתווכח איתם.
התקן לבניה עבור רעידות אדמה נכתב ב 1994. לפניו היה רק קומן סנס של המתכנן. (שום דבר חוקי ומחייב)
בקשר למה שכתבת על הרכבים הנכנסים ועקומות הלמידה, היה תרגיל גדול ב 99 (לא כזה גדול, אבל הכי גדול שהיה עד אז), לפי איך שזה נראה אני מבטיח לך שלא למדו שום דבר.

ישן 24-03-2007, 17:17
צלמית המשתמש של רועי AZ
  רועי AZ רועי AZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.05
מה, רעידת האדמה תדלג על ארצות ערב?
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי נשר 101 שמתחילה ב "באחריותך לתת מענה לתרחיש מסוג..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נשר 101
כך.ובקיצור קאוס כללי שימשך בין 24 ל 48 שעות ראשונות.יהיה לנו מזל רב אם צבאות ערב לא יתקפו אותנו באותו זמן כדי להנחית עלינו את המהלומה הסופית..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:00

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר