לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-10-2007, 01:40
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
סרט על ה"שהידים" חזבאללה

הופנתי לסרטון הזה מאתר לבנוני.
זה סרט על לוחמי חזבאללה שנפלו בקרב(או כמו שהמטק שלי היה קורה להם: "מטרה תותח חדל"). הוא מבוסס על סרטים שצולמו על ידי הלוחמים במהלך האימונים וההכשרה. בלי לשים לב חזבאללה חורג מהמדיניות הרשמית שלו ומאפשר לנו לראות כיצד נראים לוחמיו שלא כדמויות רעולות בסרטי התדמית שכולנו מכירים (או כחלקי גופות)
כמה נקודות
1)שימו לב לפער בציוד שבתמונות לאומת זה שהם לובשים בסרטונים של אל מנר. לאלו שהתלוננו על ציוד- בחזבאללה אפודים משלג נחשבים דיגום.
2)לא ברור אם מדובר בשהידים מהמלחמה האחרונה או מהתקופה שלפניה או מלפני הנסיגה. רק על פי ניחוש מושכל שלי מדובר בלפני הנסיגה
3) לעומת זאת אין ספק שהם שייכים לכוח המיוחד או לפחות סדירים.
4)שפו על המוזיקה סטייל מרקו

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.=
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."
מתוך "הלנה על הגג" מאת יורם יובל.

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 15-10-2007 בשעה 01:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-10-2007, 23:00
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
זו לא "פוזה אוהבת אויב". זו השקפת עולם הומאניסטית
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי HotChillis שמתחילה ב "אחשלו"

יכול להיות שיותר מפוכח לראות את האדם שהוא האויב שלך במקום לעשות לו דמוניזציה?
במלחה"ע הראשונה, היו מקרים של שביתת לחימה הדדית של הלוחמים בחזית, שהבינו שהאויב שלהם אינו האנשים בחפירות ממול, אלא אולי דווקא אלה ששולחים אותם לקרב.
האם למדינת ישראל היה איזה שהוא הישג משמעותי בלחימה של מעל 20 שנה בחיזבאללה ודומיו? (חוץ מהריגת אנשי אויב, זה לא הישג בעיני). האם שפרנו באיזו שהיא מידה את מצב האזרחים הישראלים ובטחונם בשהיה בדרום לבנון או אולי במלחמה המטופשת והמיותרת של 2006?
יכול להיות שמישהו מרוויח, ומרוויח טוב מכל העימות הזה, פוליטית וכלכלית? יכול להיות שיש פה אנשים שמפריע להם לחשוב שאולי גם אנחנו קצת מזרח תיכוניסטים מזוקנים כאלה, מצ'וקמקים כאלה, שמאמינים בכל מיני קשקושים שלא מובילים אותנו לשום מקום טוב?
ישן 16-10-2007, 06:59
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "זו לא "פוזה אוהבת אויב". זו השקפת עולם הומאניסטית"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי freedom_fighter
יכול להיות שיש פה אנשים שמפריע להם לחשוב שאולי גם אנחנו קצת מזרח תיכוניסטים מזוקנים כאלה, מצ'וקמקים כאלה, שמאמינים בכל מיני קשקושים שלא מובילים אותנו לשום מקום טוב?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
נראה שג'ורג'י (אלון אבוטבול כשחקן במהלך השירות הצבאי שלו) היה משתלב יופי, עם התיסרוקת, הזיפים, הסרט בשיער והמירמור ובעיקר בלוקיישן: דרום לבנון.

צ'ילי, זה פחות נעים אולי לגלות שגם לאוייב שלך יש פנים, שהיו יכולים להיות הפנים של השכן שלך, ילדים ואמונות, שיש לו רגשות כמו כעס, תיסכול וגם אהבה. זה לא סותר את זה שכשהוא בא להילחם בי אני אהרוג אותו.
למרות שעד כמה שאני מכיר את freedom_fighter כבר שנים תפיסת העולם ההומניסטית שלו לא הפריע לו להרוג את האוייב הזה, גם אם הוא יכול להבין שבצד השני של הכוונת זה אדם ולא מטרת דמות (אולי יהיו כאלו שיגידו שfreedom_fighter ואני אנחנו טנקיסטים שהורגים את האוייב מטווחים רחוקים כשהוא נראה רק כמו נקודות שחורות על מסך. אבל freedom_fighter כבר חיסל אדם/אוייב בקרב מגע כשלא הייתה לו אפשרות להפעיל את הנשק. גם כשירינו פגזים במלחמה והרגנו מחבלים אלו היו פגזי זרחן. לא מאד הומני).

ישן 16-10-2007, 14:15
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
ובכול זאת
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "[QUOTE=freedom_fighter]יכול..."

אסור לציירם כשווים לנו. . הם אולי מחייכים וצוחקים בסרט. אולי גם להם קשה בעליה וקל בירידה. אבל אסור לשכוך שבניגוד אלינו לו היה להם את הכוח הצבאי הם היו שורפים את ביתך ושוחטים את משפחתך. בעיני האנשים המחייכם הללו רצח זה מצווה דתית לגיטימית.
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."
מתוך "הלנה על הגג" מאת יורם יובל.

ישן 16-10-2007, 14:31
  JAVEHN JAVEHN אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.12.03
אולי , ואולי ...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי hge שמתחילה ב "ובכול זאת"

כמו שציין אחד מהאישים בזמן שלטון אפרטהיד :"כדי שאף אחד לא ידע מה עושים , פשוט תן לכל אחד תפקיד כמה שיותר קטן" . במערכת שמורכבת מאלף פריטים , סיכוי שפריט בודד אחד ידע מה הוא עושה ולאיזה צורך קטן מפריט בודד במערכת שמורכבת ממאה פריטים . ככה יצא שלהרבה לבנים בדרום אפריקה היה שוק גמור כאשר נודע להם בתקופות המשפטים מה עשו זרועות החוק שלהם כדי לדכא את השחורים .
כמה שכל חייל יהיה ראש קטן , ככה יהיה לו קל לעשות דבר שבגדול הוא ממש לא טוב.
כמה חיילים התגייסו לשירות קרבי רק כדי להוכיח את עצמם , ולראות קצת אקשן , ולא מעבר לזה ? כמה מהם היו בשטחים , עשו את הדבר הקטן שעשו , בלי להבין שמה שהם עשו לפעמים גובל בהרג פשוט ? רק בגלל שמעבר ל"לראות אקשן" לא היה כל כך מעניין אותם השאר , הם הניחו שהדבר נכון וחושב ע"י בכירים מהם .
כמה חיילים הבינו שהם הולכים למעצר , לפעמים רק בגלל שהמשת"פ השכן של אותו בנאדם לא אהב אותו כל כך , ובדרך למשימה אותם החיילים החמירו את המצב וגרמו להרג מיותר ? אף אחד .
כמה מאותם חיזבאלונים באמת יודעים את המטרה הגדולה לשמה הם פועלים , מעבר למה שאמרו להם ? וכמה שונה המצב ביניהם לבינינו ?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:03

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר