לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-02-2005, 17:25
צלמית המשתמש של metro2
  metro2 metro2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.03
שלח הודעה דרך MSN אל metro2 Facebook profile
כישוף היה נפוץ במאה ה17...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 2bad4live שמתחילה ב "אני שמעתי שיש כזה דבר כישוף\מגיה"

עד שאחד בשם רניילד סקוט כתב ספר בשם "the discovery of witchcraft" ומאז כולם ידעו שמה שקראו לו אז מכשפים היום הם קוסמים.. קוסם לא מתיימר להיות מכשף, חלק מהם כמו אורי גלר וג'ון אדווארדס שמדבר למתים, מנצלים את האמונה שלכם בנושא ואת הטריקים שלמדו כדי להרוויח כסף מפתיחות הראש שלכם...
עדיין, כישוף לא קיים.. אם מישהו מראה לך משהו "על טבעי" כויכול, יש הסבר הגיוני מאחורי זה..
אז למה כישוף שונה מקסמים?
הקוסם לא רוצה שתחשוב שהוא על טבעי.. הוא מבדר אותך, גורם לך להתפלא.. מכשף "עובד עליך" וגורם לך לחשוב שהוא משהו שהוא לא...

מאגיה זה לחשים שהמציאו שהם מקושרים לתנ"ך או לספרי דת אחרים, זה לא דבר טוב להאמין בו וזה גם מנוגד לדת היהודית.. שגם הדת היהודית - מפוקפקת כמו שאר הדתות..

מקווה שלמדת משהו על מכשפים, אם יש לך עוד שאלות דבר איתי באייסי ואשמח לדבר איתך בנושא
178690459

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2005, 08:38
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
וזה שמעת מסיפורים נכון?
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי jointelmen שמתחילה ב "על רבין עשו פולסא דינורא...."

משום מה אני לא רואה שום אדם שבאמת ראה ממקור ראשון כישוף... (חוץ מכל מני "קללות" שבגללם נשים לא מוצאות בעל )

בכל מקרה, אם המכשפות היו כלכך חזקות איך זה שאנשים פשוטים היו יכולים לצוד אותן בקלות בעזרת אש סה"כ? הן לא היו יכולות להתחבא? להוריד פתאום גשם? או משהו?

מצד שלישי, למה אין חיות שיודעות להשתמש בכשפים? למה חייב רק "גזע" של בני-אדם להיות יכול להשתמש בקסמים ובמאגיה? ובכלל מאיפה התחיל כל הקטע של הכישוף הזה? (במיוחד אם אתה מאמין ב-ה' שאז הוא לא רצה את כל הכישופים האלה, ויש איפשהוא בתנך שצריך להרוג מכשפה, למה הוא יצר אותן מלכתחילה?)

ושאלה לבסוף: מה בעצם כישופים אמורים להיות מסוגלים לעשות? (חוץ מלבנות גולם, שמשום מה פועל ללא אנרגייה חיצונית והוא יכול לזוז ולהפעיל דברים, אם זה היה אמיתי אז למה צריך דלק? אפשר ליצור מקור אנרגייה שלא נגמר מתזוזות של גולם )

יש אנשים שמאמינים בזה, כמו כמה פה, אני חושב שזה סתם בשביל להאמין שיש איזה משהו מסתורי ומוזר ולא מוסבר בייקום, מי שחושב ככה, כדאי לו ללמוד פיזיקה, שם מסבירים ומראים מלא תופעות מופלאות ומוזרות מאוד, שונות לגמרי ממה שאנחנו חווים ביום יום, ומה שעוד יותר טוב בזה זה שעדיין לא הכל מוסבר!
ככה שלא איבדתם את המסתורין שחיפשתם

ישן 22-02-2005, 08:57
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
וואו, באמת שאין לך מושג על מה אתה מדבר...
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "וזה שמעת מסיפורים נכון?"

אתה עונה על השטויות שלו, בשטויות משלך, והקטע העצוב הוא - שאתה לא מבין שמה
שאתה כותב הוא שטויוץ במיץ גזר. קודם כל, אף אחד לא אמר שמכשפים/ות הם כל-
יכולים, ואם חצי עולם רודף אותם אז הם "יכולים להוריד גשם"...(חוץ מזה, מכשפות נמסות
במים ). אולי מכשפים/ות שוכחים את הקסם אחרי שהם משתמשים בו, ואז צריכים
ללמוד אותו מחדש אחרי כל הטלה(לפי שיטת D&D, והרי לכל אגדה יש בסיס עובדתי...)?

לגבי הקשקוש הבא שלך: למה רק בני אדם יכולים לעסוק בכישוף ולא צרצרים או פרות?
תשובה: מאותה סיבה שרק בני אדם יכולים ללמוד מתמטיקה דיסקרטית ולבנות תחנות
כח אטומיות... (ובעצם בני האדם הם היחידים שמסוגלים להשתמש בכלים ברמה גבוהה,
המקסימום שבע"ח מתקרבים אלוו הוא שיפנזות/קופי-מקק, לא זוכר איזה מהם, אשר
משתמשים במקלות כדי לתקוע אותם במחילות טרמיטים, להוציא כמה - ולאכול אותם,
ואני בטוח שאפילו אתה תראה שזה שונה משימוש בכלים כמו שבאני אדם מבצעים זאת)

לסיכום: הפיסיקה זה לא all of that, ואם לדעתך הפיסיקה מסבירה את כל התופעות
הלא מובנות שאנו חווים בחיי היומיום, זה אומר שני דברים: לימודי הפיסיקיה נתקעו
בשעורי מדע של כתה ד', ואתה מאמין עיוור במשהו שאתה לא מבין בדיוק כמו הבחור
מלמעלה...
ישן 22-02-2005, 11:26

אתה קורא בכלל את מה שאני כותב?
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "וואו, באמת שאין לך מושג על מה אתה מדבר..."

ציטוט:
יש אנשים שמאמינים בזה, כמו כמה פה, אני חושב שזה סתם בשביל להאמין שיש איזה משהו מסתורי ומוזר ולא מוסבר בייקום, מי שחושב ככה, כדאי לו ללמוד פיזיקה, שם מסבירים ומראים מלא תופעות מופלאות ומוזרות מאוד, שונות לגמרי ממה שאנחנו חווים ביום יום, ומה שעוד יותר טוב בזה זה שעדיין לא הכל מוסבר!
ככה שלא איבדתם את המסתורין שחיפשתם

תשמע, בקשר לטעויות שלי בעל-טבעי זה מובן לא? כל אחד אומר משהו אחר... כל חוקר על טבעי "יודע" משהו אחר על העל טבעי שמשום מה לפעמים סותר אחרים... פלא שיצאתי מבולבל?

וקסמים לפי מה שאני הבנתי אמורים להיות כוח טבעי כזה שלא צריך ללמוד אותו (מכשפים לא קוסמים אם אתה מדבר על D&D) אז צריך להיות גם חיות עם ה raw force הזה לא? אולי הם לא יכולים להשתמש בו בחוכמה אבל הם צריכים להיות יכולים לעשות דברים בטעות לא?

ואני לא מאמין עיוור בכלום, אם משהו יצליח לשכנע אותי בטענות שניראות לי הגיוניות או אני יראה משהו על טבעי שאני לא מוצא לו הסבר במו עיני אני ישתכנע.

עריכה: אהה ואת התופעות שאנחנו חווים בד"כ ביום יום הסבירו בצורה כמעט מושלמת... תמצא לי דברים שהם לא מוסברים ע"י המדע (חוץ מהמוח ודברים חיים אחרים, שהביולוגיה מסבירה יחסית טוב אבל יש בה מלא חורים, מה לעשות זה מסובך וצריך להתחיל איפהשהוא)

נערך לאחרונה ע"י Rutasashi בתאריך 22-02-2005 בשעה 11:32.
ישן 22-02-2005, 14:22
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
אני משתדל, אבל באמת שזה לא קל...
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "אתה קורא בכלל את מה שאני כותב?"

אלה שיכולים להשתמש בכח בלי ללמוד, אם כבר הזכרת D&D אלה הקוסמים(sorcerers) ולא המכשפים(wizards).

Sorcerers are arcane spellcasters who manipulate magic energy with imagination and talent rather than studious discipline. They have no books, no mentors, no theories—just raw power that they direct at will. Sorcerers know fewer spells than wizards do and acquire them more slowly, but they can cast individual spells more often and have no need to prepare their incantations ahead of time. Also unlike wizards, sorcerers cannot specialize in a school of magic. Since sorcerers gain their powers without undergoing the years of rigorous study that wizards go through, they have more time to learn fighting skills and are proficient with simple weapons. Charisma is very important for sorcerers; the higher their value in this ability, the higher the spell level they can cast.

Wizards are arcane spellcasters who depend on intensive study to create their magic. To wizards, magic is not a talent but a difficult, rewarding art. When they are prepared for battle, wizards can use their spells to devastating effect. When caught by surprise, they are vulnerable. The wizard's strength is her spells; everything else is secondary. She learns new spells as she experiments and grows in experience, and she can also learn them from other wizards. In addition, over time a wizard learns to manipulate her spells so they go farther, work better, or are improved in some other way. A wizard can call a familiar: a small, magical, animal companion that serves her. With a high Intelligence, wizards are capable of casting very high levels of spells.
ישן 22-02-2005, 09:03
  WeBit WeBit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
לכל אלו שמדברים על פיזיקה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי 2bad4live שמתחילה ב "אני שמעתי שיש כזה דבר כישוף\מגיה"

פיזיקה=זבל.
ככל שמגלים יותר בפיזיקה - בעצם הולכים להפך.
אתה מגלה כמה חורים אתה בכלל לא יודע...
עם הפיזיקה הייתה כ"כ מושלמת, היו מבינים למה כשמטיסים חללית לקצת אחרי מאדים - היא מתרסקת!
(כן, עד היום לא גילו, מדברים על כוח משיכה חדש או חוק פיזיקה שעוד לא התגלה וכו' וכו')
בכל אופן - מאגיה\כשפים - זה תחום העל טבעי.
והיום כל מדען עם שכל בראש(ואני מדבר על המדענים הגדולים), מודה שיש על-טבעי.
בקשר למי ששאל למה ה' ברא מלכתחילה מכשפות - זאת שאלה אמונית, למה ה' ברא רע???
למה ה' עשה את בלעם, שהיה גדול כמשה?!?!ועוד הוא היה גוי!!!
הכל בידי שמים, הכל למטרה מסויימת!
בכל אופן - בשום מקום בתורה\משנה תורה להרמב"ם ובכל ספר מצוות לא תמצא להרוג מכשפות!
הציווי הוא "לא יהיה בך", שים לב להבדל.
בכל אופן - בכל מה שנוגע לעל-טבעי, המדע עם המכנסיים למטה...
אף אחד לא יכול להסביר איך בן-אדם יכול להעלם מחדר ולהיות בחדר השני כשבין שניהם יש סורגים חזקים..
כביכול - שבירת חוקי הפיזיקה.
אף אחד לא יכול להסביר יצירת יש מאין(אני מדבר על מכלום, לא מרוח או משהו), או הפיכת אין ליש.(ומסופר כבר על המהר"ל שישב בין 21 מדענים חשובים מאוד בתקופתו ויצר גולם יש מאין!)
בקיצור, מאגיה=על טבעי.
שלכם,
WeBit.
ישן 22-02-2005, 11:15

קצת על פיזיקה ואמונה
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי WeBit שמתחילה ב "לכל אלו שמדברים על פיזיקה..."

לפי מה שאני זוכר משיעורי התנ"ך היה איזה מלך שעשה את הטוב בעיני ה' כשהוא הלך והרג כמעט את כל המכשפות והמעלות באוב שהיו בארץ ואז נענש כשהלך אל אחת מהן כדי לדעת את העתיד שה' לא נתן לו, זה ניראה לי נותן קצת לגיטימציה להרוג מכשפות. (חוץ מזה שגם יש דברים מאוד קשים נגד הומואים שם אבל זה לאשכול אחר)

אם פיזיקה=זבל תגיד לי דבר אחד, בזכות מה אתה משתמש במחשבים? בזכות מה אתה משתמש בחשמל? בזכות מה אתה משתמש במשקפיים? בזכות מה אתה יכול לטוס במטוסים? בזכות מה אתה יכול לנצל כוח אטומי? בזכות מה אתה יכול לנהוג במכונית?
כל אלה ועוד 90% מהדברים שממלאים לך את היום הפיזיקה נתנה לך במתנה, מה נתן לך הכוח המאגי? פחד? ידיעה שיש דברים נשגבים מבינתינו? אפילו את זה הפיזיקה יכולה לתת! מכאן (לפי ההגיון שלי, שכניראה אתה אומר שהוא זבל) מאגיות=זבל! פיזיקה=קידמה!

מי אמר שאמרתי שהפיזיקה מושלמת? חוקים פיזיקליים מופרכים כל פעם מחדש, וכל פעם נבנים אחרים כדי לתקן את הישנים, הפיזיקה היא מדע משתנה, לא תורה מסיני (תרתי משמע) הרעיון הוא שאנחנו חוקרים את העולם ומחפשים את החוקים שאנחנו מאמינים (מאמינים שקיימים חוקים לא מאמינים שהחוקים שאנחנו מכירים הם החוקים האמיתיים) שמרכיבים אותו, זה לא חוקים קבועים.

בקשר ליצירת יש מאין הפיזיקה המתקדמת מוצאת דרכים מאוד יצירתיות לבצע, יש את תורת הקוואנטים שמספרת איך נוצר כל הזמן מלא חומר (שניקרא גם הפרעות קוואנטיות או חלקיקים ווירטואליים) ואיך החומר הזמני הזה יכול להפוך לחומר קבוע.

בקשר לאיש שעובר דרך דלת ברזל, נגיד שזה נכון, נגיד שקרה דבר כזה באמת (מה שאני לא ממש מאמין, אני חושב שהוא מצא דרך אחרת לעבור אם בכלל היה כזה מקרה) אז יכול להיות שזו באמת תופעה שהפיזיקה לא יכולה להסביר, ואז אפשר לתקן את זה ע"י חזרה על הניסוי, בדיקה ובקרה של התהליכים שקורים שם ובדיקה אם אפשר להסביר את זה ע"י תיקון קל של חוקי פיזיקה קיימים, אם לא אז צריך לבנות מערכת חוקים חדשה שתקיים את זה (דבר שקרה לא פעם אחת).

רוב הסיפורים שאתם קוראים ממקורות עתיקים הם סיפורי אגדה, שלפעמים יש להם מוסר השכל, בדיוק כמו הספרים והסרטים שיש לנו עכשיו. בעוד 5000 שנה עוד מישהו עלול לחשוב שסופרמן היה אמיתי....
(אני לא מדבר על ספר התנ"ך, אלא על סיפורים עתיקים אחרים, נא לא לסקול אותי בקשר לזה)

עריכה:
אהה וד"א, היו חלליות שעברו את מאדים ולא התרסקו, בקשר למה שאתה אומר אני לא שמעתי על דבר כזה בחיים שלי.

נערך לאחרונה ע"י Rutasashi בתאריך 22-02-2005 בשעה 11:17.
ישן 22-02-2005, 11:53
  WeBit WeBit אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "קצת על פיזיקה ואמונה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Rutasashi
לפי מה שאני זוכר משיעורי התנ"ך היה איזה מלך שעשה את הטוב בעיני ה' כשהוא הלך והרג כמעט את כל המכשפות והמעלות באוב שהיו בארץ ואז נענש כשהלך אל אחת מהן כדי לדעת את העתיד שה' לא נתן לו, זה ניראה לי נותן קצת לגיטימציה להרוג מכשפות. (חוץ מזה שגם יש דברים מאוד קשים נגד הומואים שם אבל זה לאשכול אחר)
אם פיזיקה=זבל תגיד לי דבר אחד, בזכות מה אתה משתמש במחשבים? בזכות מה אתה משתמש בחשמל? בזכות מה אתה משתמש במשקפיים? בזכות מה אתה יכול לטוס במטוסים? בזכות מה אתה יכול לנצל כוח אטומי? בזכות מה אתה יכול לנהוג במכונית?
כל אלה ועוד 90% מהדברים שממלאים לך את היום הפיזיקה נתנה לך במתנה, מה נתן לך הכוח המאגי? פחד? ידיעה שיש דברים נשגבים מבינתינו? אפילו את זה הפיזיקה יכולה לתת! מכאן (לפי ההגיון שלי, שכניראה אתה אומר שהוא זבל) מאגיות=זבל! פיזיקה=קידמה!

מי אמר שאמרתי שהפיזיקה מושלמת? חוקים פיזיקליים מופרכים כל פעם מחדש, וכל פעם נבנים אחרים כדי לתקן את הישנים, הפיזיקה היא מדע משתנה, לא תורה מסיני (תרתי משמע) הרעיון הוא שאנחנו חוקרים את העולם ומחפשים את החוקים שאנחנו מאמינים (מאמינים שקיימים חוקים לא מאמינים שהחוקים שאנחנו מכירים הם החוקים האמיתיים) שמרכיבים אותו, זה לא חוקים קבועים.

בקשר ליצירת יש מאין הפיזיקה המתקדמת מוצאת דרכים מאוד יצירתיות לבצע, יש את תורת הקוואנטים שמספרת איך נוצר כל הזמן מלא חומר (שניקרא גם הפרעות קוואנטיות או חלקיקים ווירטואליים) ואיך החומר הזמני הזה יכול להפוך לחומר קבוע.

בקשר לאיש שעובר דרך דלת ברזל, נגיד שזה נכון, נגיד שקרה דבר כזה באמת (מה שאני לא ממש מאמין, אני חושב שהוא מצא דרך אחרת לעבור אם בכלל היה כזה מקרה) אז יכול להיות שזו באמת תופעה שהפיזיקה לא יכולה להסביר, ואז אפשר לתקן את זה ע"י חזרה על הניסוי, בדיקה ובקרה של התהליכים שקורים שם ובדיקה אם אפשר להסביר את זה ע"י תיקון קל של חוקי פיזיקה קיימים, אם לא אז צריך לבנות מערכת חוקים חדשה שתקיים את זה (דבר שקרה לא פעם אחת).

רוב הסיפורים שאתם קוראים ממקורות עתיקים הם סיפורי אגדה, שלפעמים יש להם מוסר השכל, בדיוק כמו הספרים והסרטים שיש לנו עכשיו. בעוד 5000 שנה עוד מישהו עלול לחשוב שסופרמן היה אמיתי....
(אני לא מדבר על ספר התנ"ך, אלא על סיפורים עתיקים אחרים, נא לא לסקול אותי בקשר לזה)

עריכה:
אהה וד"א, היו חלליות שעברו את מאדים ולא התרסקו, בקשר למה שאתה אומר אני לא שמעתי על דבר כזה בחיים שלי.

"לפי מה שאני זוכר משיעורי התנ"ך היה איזה מלך שעשה את הטוב בעיני ה' כשהוא הלך והרג כמעט את כל המכשפות והמעלות באוב שהיו בארץ ואז נענש כשהלך אל אחת מהן כדי לדעת את העתיד שה' לא נתן לו, זה ניראה לי נותן קצת לגיטימציה להרוג מכשפות. (חוץ מזה שגם יש דברים מאוד קשים נגד הומואים שם אבל זה לאשכול אחר)"
שאול עשה את זה.
אבל למיטב זכרוני, לא על זה היה כתוב שהוא עשה הטוב בעיני ה'...
בכל-אופן, גם אם הוא עשה את זה, זה היה אסור לו.
צריך להסתכל במפרשים ובדברי הימים, ולראות אולי הם הקימו מין-קנוניה נגדו, ואז הרג אותן כדין "מורד במלכות.
בקשר לשאלות של "מי נתן לך", זה לא מי, זה אנשים...
ומי העניק את החיים לאנשים?
אלוקים(ה' ביהדות.).
עכשיו - בקשר לשאר השאלות:
"מי אמר שאמרתי שהפיזיקה מושלמת? חוקים פיזיקליים מופרכים כל פעם מחדש, וכל פעם נבנים אחרים כדי לתקן את הישנים, הפיזיקה היא מדע משתנה, לא תורה מסיני (תרתי משמע) הרעיון הוא שאנחנו חוקרים את העולם ומחפשים את החוקים שאנחנו מאמינים (מאמינים שקיימים חוקים לא מאמינים שהחוקים שאנחנו מכירים הם החוקים האמיתיים) שמרכיבים אותו, זה לא חוקים קבועים."
יפה.זה בדיוק מה שבאתי להבאיר...
הפיזיקה לא מושלמת, יש בה מלא טעויות, וכשאתה מגלה משהוא חדש, אתה מגלה כמה מידע חסר לך עוד.
"בקשר ליצירת יש מאין הפיזיקה המתקדמת מוצאת דרכים מאוד יצירתיות לבצע, יש את תורת הקוואנטים שמספרת איך נוצר כל הזמן מלא חומר (שניקרא גם הפרעות קוואנטיות או חלקיקים ווירטואליים) ואיך החומר הזמני הזה יכול להפוך לחומר קבוע."
זה לא מאין...
זה מיש גם יש...
אני מדבר איתך בלי על המרה ללא אנרגיה, וללא שום דבר.
"בקשר לאיש שעובר דרך דלת ברזל, נגיד שזה נכון, נגיד שקרה דבר כזה באמת (מה שאני לא ממש מאמין, אני חושב שהוא מצא דרך אחרת לעבור אם בכלל היה כזה מקרה) אז יכול להיות שזו באמת תופעה שהפיזיקה לא יכולה להסביר, ואז אפשר לתקן את זה ע"י חזרה על הניסוי, בדיקה ובקרה של התהליכים שקורים שם ובדיקה אם אפשר להסביר את זה ע"י תיקון קל של חוקי פיזיקה קיימים, אם לא אז צריך לבנות מערכת חוקים חדשה שתקיים את זה (דבר שקרה לא פעם אחת)."
שוב פעם, הפיזיקה לא מושלמת, ואם צריך לתקן אותה כל פעם, זה מראה עד כמה היא גרועה.
המילים היחידות שאני לא מסכים איתך:
"ע"י תיקון קל של חוקי פיזיקה קיימים"
אתה ממש מצחיק, יש המון חוקי פיזיקה שמתבססים לך, בעצם, על חוק שימור החומר...
אז בו נאמר שיצטרכו למחוק כמה חוקים טובים, ולבנות חדשים במקומם.
אגב, כל חודש לערך מתבצע הניסוי הזה שוב...
הוא כבר התבצע 14 פעם...(השנה, וחודשיים משנה שעברה)
עוד אין הסבר, אפילו לא קלוש.
"רוב הסיפורים שאתם קוראים ממקורות עתיקים הם סיפורי אגדה, שלפעמים יש להם מוסר השכל, בדיוק כמו הספרים והסרטים שיש לנו עכשיו. בעוד 5000 שנה עוד מישהו עלול לחשוב שסופרמן היה אמיתי....
(אני לא מדבר על ספר התנ"ך, אלא על סיפורים עתיקים אחרים, נא לא לסקול אותי בקשר לזה)"
מסכים איתך, לא כל המקורות העתיקים אמינים...
אבל כבר ידוע שהתנ"ך, רובו ככולו, נמצא אמיתי.
וגם רובה של ה"מיתולגיה היוונית" נמצאה נכונה.(עוד לא בדקו את כל המקרים, כי זה די קשה ומצריך הרבה מאוד תקציב)
"אהה וד"א, היו חלליות שעברו את מאדים ולא התרסקו, בקשר למה שאתה אומר אני לא שמעתי על דבר כזה בחיים שלי."
בדוק באתר נאס"א...
אגב, שוב חללית לא ניסתה לעבור את מאדים, זה קרה רק לשתיים בטעות(לא הצליחו להיקלט למאדים, אז הם המשיכו).
ישן 22-02-2005, 12:52

קודם כל ניראה שהצלחתי לשכנע אותך שמדע זה לא זבל :)
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי WeBit שמתחילה ב "[QUOTE=Rutasashi]לפי מה שאני..."

ציטוט:
אתה ממש מצחיק, יש המון חוקי פיזיקה שמתבססים לך, בעצם, על חוק שימור החומר...
אז בו נאמר שיצטרכו למחוק כמה חוקים טובים, ולבנות חדשים במקומם.
אגב, כל חודש לערך מתבצע הניסוי הזה שוב...
הוא כבר התבצע 14 פעם...(השנה, וחודשיים משנה שעברה)

אני רוצה שתסביר לי במפורט מה זה בדיוק, ניראה לי שאין לי מספיק פרטים...

חלקיקים ווירטואליים הם לא יש מיש, הם יש מאין, אין צורך להשקיע שום אנרגייה כדי "לייצר" אותם והם ממלאים מרחבים שבהם לא היה חומר קודם. חוק שימור החומר/אנרגייה הוא קירוב, מכניקה קוואנטית לא מתבססת עליו בתוך נכונות מוחלטת אלא מאפשרת יצירת חלקיקים יש מאין, ומשתמשת בחוקי שימור כדי לגלגל צורה של חלקיק מסויים לצורה אחרת.

בד"כ מנסים לתקן חוקי פיזיקה קיימים ולא להרוס אותם לחלוטין ולהמציא חדשים (כי זו פשוט עבודה גדולה מדי) אם נפגע משהו יסודי אז אין ברירה וחייבים "למחוק" את התיאוריה הזאת (אולי להשתמש בה בתור קירוב במקרים מסויימים) ולהתחיל לפתח אחת חדשה.

בקשר לחלליות, וויג'ר עברה מסע לגילוי מערכת השמש, היא הביאה תמונות של צדק (וגם נשלח לשם עוד "גשש" לחקור את צדק מקרוב יותר, הוא די נהרס באטמוספרה של צדק אבל עדיין זה "אחרי מאדים") ושל שאר הכוכבים במערכת השמש עד שעזבה לחלל החיצון (ששם כניראה תישאר... אין שם הרבה... והמרחק למערכת השמש הקרובה הוא עצום) וכן חלליות נהרסו בנסיונות נחיתה על מאדים בצורה לא מוסברת והיו עוד מקרים, אנחנו לא ממש יודעים מה הלך שם בגלל שאנחנו די רחוקים, בערך כמו שלא ידענו מה קרה לצוללת דקר...

הרעיון של הפיזיקה הוא שאם אתה מגלה משהו חדש הפיזיקאים נירגשים (!) הם יכולים לבדוק את התיאוריות שלהם בסביבה חדשה או להיווכח בטעויות יסודיות, הם שמחים על הזדמנות כזאת משום שכל גילוי חדש מקרב אותם יותר ל"ידע האמיתי" שהם מחפשים.

בקשר לתנ"ך והמיתולוגיה, שניהם לא יכולים להיות "נכונים" ביחד בגלל הסיבה הפשוטה שה' קובע שאין אלים מלבדו, והמיתולוגיה מתארת סיפורי בריאה שונים וכוללת בתוכה אלים רבים.
האפשרות שיש לנו לבדוק אם דבר אמיתי או לא הוא לבדוק אם הדבר באמת נכתב מזמן ואם הוא מתאר מלחמות/קרבות/כיבושים שהיו. ואת אלה הם מתארים, אבל הם נותנים לכל קרב פירושים אמוניים ורוחניים שאי אפשר באמת לבדוק, אז אי אפשר לדעת בוודאות. למשל כשבנ"י עושים את הרע בעיני ה' אז הוא שולח אוייב ש"ילמד אותם לקח", זה פירוש של התנ"ך ואת זה אנחנו לא יכולים לבדוק, אנחנו יכולים למצוא ממקורות אחרים שאותו מלך שבא להתקיף את ישראל רצה לכבוש עוד שטחים אבל אנחנו לא יכולים לדעת שה' הוא זה שגרם לו להתקיף את ישראל, אי אפשר להוכיח את זה ובגלל זה הדבר היחיד שנותר לעשות זה להאמין למה שאתה רוצה.

ישן 22-02-2005, 15:49
  WeBit WeBit אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "קודם כל ניראה שהצלחתי לשכנע אותך שמדע זה לא זבל :)"

ציטוט:
אני רוצה שתסביר לי במפורט מה זה בדיוק, ניראה לי שאין לי מספיק פרטים...

חלקיקים ווירטואליים הם לא יש מיש, הם יש מאין, אין צורך להשקיע שום אנרגייה כדי "לייצר" אותם והם ממלאים מרחבים שבהם לא היה חומר קודם. חוק שימור החומר/אנרגייה הוא קירוב, מכניקה קוואנטית לא מתבססת עליו בתוך נכונות מוחלטת אלא מאפשרת יצירת חלקיקים יש מאין, ומשתמשת בחוקי שימור כדי לגלגל צורה של חלקיק מסויים לצורה אחרת.

בד"כ מנסים לתקן חוקי פיזיקה קיימים ולא להרוס אותם לחלוטין ולהמציא חדשים (כי זו פשוט עבודה גדולה מדי) אם נפגע משהו יסודי אז אין ברירה וחייבים "למחוק" את התיאוריה הזאת (אולי להשתמש בה בתור קירוב במקרים מסויימים) ולהתחיל לפתח אחת חדשה.

בקשר לחלליות, וויג'ר עברה מסע לגילוי מערכת השמש, היא הביאה תמונות של צדק (וגם נשלח לשם עוד "גשש" לחקור את צדק מקרוב יותר, הוא די נהרס באטמוספרה של צדק אבל עדיין זה "אחרי מאדים") ושל שאר הכוכבים במערכת השמש עד שעזבה לחלל החיצון (ששם כניראה תישאר... אין שם הרבה... והמרחק למערכת השמש הקרובה הוא עצום) וכן חלליות נהרסו בנסיונות נחיתה על מאדים בצורה לא מוסברת והיו עוד מקרים, אנחנו לא ממש יודעים מה הלך שם בגלל שאנחנו די רחוקים, בערך כמו שלא ידענו מה קרה לצוללת דקר...

הרעיון של הפיזיקה הוא שאם אתה מגלה משהו חדש הפיזיקאים נירגשים (!) הם יכולים לבדוק את התיאוריות שלהם בסביבה חדשה או להיווכח בטעויות יסודיות, הם שמחים על הזדמנות כזאת משום שכל גילוי חדש מקרב אותם יותר ל"ידע האמיתי" שהם מחפשים.

בקשר לתנ"ך והמיתולוגיה, שניהם לא יכולים להיות "נכונים" ביחד בגלל הסיבה הפשוטה שה' קובע שאין אלים מלבדו, והמיתולוגיה מתארת סיפורי בריאה שונים וכוללת בתוכה אלים רבים.
האפשרות שיש לנו לבדוק אם דבר אמיתי או לא הוא לבדוק אם הדבר באמת נכתב מזמן ואם הוא מתאר מלחמות/קרבות/כיבושים שהיו. ואת אלה הם מתארים, אבל הם נותנים לכל קרב פירושים אמוניים ורוחניים שאי אפשר באמת לבדוק, אז אי אפשר לדעת בוודאות. למשל כשבנ"י עושים את הרע בעיני ה' אז הוא שולח אוייב ש"ילמד אותם לקח", זה פירוש של התנ"ך ואת זה אנחנו לא יכולים לבדוק, אנחנו יכולים למצוא ממקורות אחרים שאותו מלך שבא להתקיף את ישראל רצה לכבוש עוד שטחים אבל אנחנו לא יכולים לדעת שה' הוא זה שגרם לו להתקיף את ישראל, אי אפשר להוכיח את זה ובגלל זה הדבר היחיד שנותר לעשות זה להאמין למה שאתה רוצה.

התבלבלת קצת במה שניסתי להסביר.
חילקתי את התשובה שלי לשתיים:
א.בקשר לזה שעבר מחדר לחדר - ועל זה דיברתי בקשר לחוק שימור החומר(שימחק, ולמעשה הוא כבר צריך היה להמחק אחרי שראו את זה)
ב.בקשר ל"יש מאין", שזה למעשה מין "תחכום" למאין, מסכים איתי?
בקשר לתנ"ך והמיתולגיה היוונית, אני לא דיברתי על נטו-טקסט...
אני דיברתי מבחינת המלחמות - כלומר, מבחינה היסטורית "יבשה".
בכל אופן - רק פעם אחת נמצא ממש ממצא שמראה שה' עשה משהו.
הממצא הוא יציאת עמלק לכיוון ישראל כשהיו במדבר.
מצאו אבן חתומה בחותם המלך בתקופה ההיא שכתב(אני אנסה לתרגם מאנגלית):
"יצאתי לכיוון העברים(עברים=ישראל, מין הסתם) האלה, שיצאו מהארץ החמה(פעם, קראו למצרים ארץ החמה) ודיברו על אל גדול ויחיד.
הפסדנו להם, מנהיגם היה כביר.(כנראה מדבר על משה, שהרים יד וישראל ניצחו, או על יהושע שנלחם, אני לא ממש יודע...)
ולמה יצאתי תשאלו, אומר לכם דבר אחד - אינני (ש)יודע."
השורה הקריטית היא "אינני יודע"...
זה מראה שיש משהו אלוקי, לא?
זה כאילו משהו הכניס לו בראש לצאת...
יש עוד מקור, אם אני לא טועה, זה קשור לפרעה, שיצא שוב להלחם בישראל אחרי ששיחרר אותם, אני אחפש ואתן פה את התרגום.
שלכם,
WeBit.
ישן 22-02-2005, 21:00

עדיין לא שמעתי פרטים
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי WeBit שמתחילה ב "[QUOTE=Rutasashi]אני רוצה..."

על הילד הזה שמשתגר
(מה שכן לפי תורת הקוואנטים יש סיכוי שהוא בכל מקרה יצליח להשתגר מבלי לעבור על שום חוק הבעיה היא שהסיכוי לשיגור של אדם שלם למיקום ספציפי יוצא שצריך לחכות יותר מהגיל של היקום כדי שזה ייקרה, בגלל זה זה לא מפר שום חוק אבל זה סתם מאוד לא סביר, בכל מקרה עדיין לא השתכנעתי שזה באמת קרה, ועוד חזר על עצמו)
אשמח לשמוע עוד פרטים על הילד שמשתגר כל חודש מחוץ לסורגים כולל מקור איפה זה בעולם ומה גבול היכולת של השיגור שלו.

מבחינה הסטורית יבשה רוב האירועים בספרים באמת התרחשו, ותסכים איתי שזה קצת קלוש הקטע של אינני יודע למה עשיתי את זה, קרה לי הרבה פעמים שלא ידעתי למה פתחתי את המקרר, זה אומר שה' גרם לי לפתוח אותו? בכל מקרה לצאת להתקיף עם זה לא משהו תמוה, אנשים הרבה פעמים לא חושבים על תוצאות של מעשיהם ואחרי שהם רואים שהם נחלו תבוסה ולא היה להם בכלל סיכוי להצליח הם שואלים את עצמם: "למה הייתי צריך להיכנס לזה", "אני לא יודע למה עשיתי את זה", "הייתי טיפש שחשבתי שאני יכול להצליח לנצח אותם"
להתקיף את העברים זה לא היה כזה דבר שרחוק מההגיון לעשות, אם הם יצאו מארץ מצריים עם הרבה זהב ואוצרות וכסף וכלים טובים זה לא מפתה? זאת לא סיבה מספקת לצאת למלחמה בעם שלא ניראה כמו עם עם צבא חזק, כי זה עם נוודי שלא רגיל למדבר?

מצד שני אני לא פוסל את קיומו של האלוהים על הסף, יכול להיות שהוא מכוון אותנו בעדינות לעבר אחרית הימים שיהיה לנו העולם הטוב ביותר, ואנחנו לא יכולים לראות את התנודות הכאוטיות שזה יוצר, אבל אני לא חושב שדבר כזה גדול ועצום צריך שיסגדו לו, צריך שאנשים ישפילו את עצמם בשבילו, צריך שיבזבזו את רוב זמנם עלי אדמות בסגידה אליו וכו' (אבל זה כבר דיון אחר)

אני לא דיברתי על אלוהים עכשיו, אלא על מגים בני תמותה, ואותם אני דוחה על הסף. אני שמעתי מבעלת תואר שני בהסטוריה שהיא מצאה מכתב שרשום בו למה הם החשיבו אישה אחת בתור מכשפה, לאותה מכשפה היה את הכוח לשלוט בהריון שלה, כשהיא רצתה שיולד לה ילד נולד לה ילד אבל כשהיא סתם רצתה לעשות סקס בשביל הכיף וללא ילדים אז היא לא הרתה, לפי אותו הכתב היא קטפה צמחים ששימשו בתור קוטל זרע ושמה אותם בנרתיקה.
(רק לידע כללי שרפו אותה בגלל שחשבו שהיא מכשפה ולא סתם אחת שלמדה לייצר קוטלי זרע יעילם)
אם זה מאגיות, אם זה נקרא להיות מכשפה, אז כל הפיזיקאים מכשפים והמון נשים משתמשות בשיקויים שהוכנו ע"י מכשפים ומכשפות.

ישן 22-02-2005, 23:27
  StrAtoS StrAtoS אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.03.03
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי WeBit שמתחילה ב "לכל אלו שמדברים על פיזיקה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי WeBit
פיזיקה=זבל.
בכל אופן - בכל מה שנוגע לעל-טבעי, המדע עם המכנסיים למטה...
אף אחד לא יכול להסביר איך בן-אדם יכול להעלם מחדר ולהיות בחדר השני כשבין שניהם יש סורגים חזקים..
כביכול - שבירת חוקי הפיזיקה.
אף אחד לא יכול להסביר יצירת יש מאין(אני מדבר על מכלום, לא מרוח או משהו), או הפיכת אין ליש.(ומסופר כבר על המהר"ל שישב בין 21 מדענים חשובים מאוד בתקופתו ויצר גולם יש מאין!)
WeBit.

אף אחד גם לא יכול להסביר למה אתה אומר שאף אחד לא יכול להסביר "איך בן אדם יכול להעלם..."
אולי ההסבר לזה הוא שאתה טיפש שלא מבין שההוכחה שזה קרה לא קיימת מהסיבה הפשוטה שזה לא קרה?
בקשר ל"פיזיקה=זבל"
אתה יושב ליד המחשב ולא מבין שאם לא פיסיקה אז הוא לא היה קיים? וגם הסלולרי לא ? וגם בחושך היית צריך ללכת לשרותים?
תתקן את עצמך מייד!

ישן 22-02-2005, 21:48
  WeBit WeBit אינו מחובר  

לא מצאתי בשום מקום (גם בספר מוקדם\מאוחר יותר) שאומר שכדור הארץ הוא מרכז היקום...
מה שכן מצאתי, זה בפסקי ההלכה של הרמב"ם, שמביא את טענת האסטראולגים, שהבסיס לאמונתם - זה שכדוה"א הוא מרכז היקום.
"אין הארץ נמצאת במרכזו של העולם, דבר ששמש יסוד ראשון לגזרת הכוכבים."
בכל-אופן, רק שתדע, שחכמי התנ"ך, הם היחידים בתקופתם שידעו שהעולם הוא עגול(אליפסה, אנא אערף, לא נעלה פה טענות שונות ומשונות)!
ומאיפה יודעים את זה?
"צופה מסוף העולם ועד סופו"
(המשפט הזה מופיע הרבה מאוד פעמים בגמרא, ואם אתה לא מבין מה הכוונה, כדאי שתקרא שוב ושוב, עד שהמוח שלך יקלוט.)
בעוד שבני-תקופתם, היוונים ה"מלומדים", חשבו שהעולם הוא יבשה ארוכה, ומתישהו תגיע ל"סוף העולם"(כלום, מקום שבו אין לאן להמשיך).
היוונים, כלומר המדע עצמו בכלל, גילה שהעולם עגול באופן ממשי רק שצולם כדוה"א מאפולו 11...
(כן, היו טענות לפני-כן של כמה מדענים(שהרגו אותם בגלל זה), אבל אנחנו מדברים על עשרות שנים, אם בכלל..)
קיצור, לפני שאתה "יורד" ומצחקק על חכמי התורה, כדאי שתבדוק את המדע.
ישן 22-02-2005, 23:02

ומה אם "השמש בצידון דום וירח בעמק אילון"?
בתגובה להודעה מספר 72 שנכתבה על ידי WeBit שמתחילה ב "לא מצאתי בשום מקום (גם בספר..."

אפשר להגיד שזה ביטוי, אבל בתנ"ך זה תחילת הביטוי, התנ"ך הוא לא ספר מדעי....

בכל מקרה גם השמש היא לא מרכז היקום, אין כזה דבר מרכז היקום אתה יכול להחליט אותו שרירותית... כניראה שכדאי לך להחליט שאתה מרכז היקום כי זה איך שאתה חש. אם מרכז יקום זה האיזור שמסביבו מסתובבים כולם אז אתה יכול להרחיב את השמש לחורים השחורים במרכז הגלקסיה וכניראה שאתה יכול להרחיב את זה עוד, אז אם הרמבם אומר שהשמש היא מרכז היקום אז הוא טועה, מצד שני אתה יכול להגיד שהוא בכלל אמר שהשמש היא זאת שהולידה את כד"א ואז לפי העדויות שאנחנו מכירים (ולפי צפייה בילודת פלנטות אחרות ברחבי הגלקסיה) זה נכון, אבל בעצם זה סותר את הרעיון בתנך שכד"א בעצם היתה ההתחלה וה' אמר שיהיה אחרכך השמש, אבל אז אתה יכול להגיד, ה' כודם ברא את השמש ואחרכך רק את האדמה.
בכל מקרה אין לי מה להגיד לך חוץ מזה שאיך שהתיאוריות התנ"כיות נתפשות בעיני אנשים תלוי באיך שהמדע מגלה ולא הפוך. אתה יכול להגיד שהוא אמר את זה מההתחלה, למרות שכל השאר פרשו את זה קודם בצורה אחרת.

ישן 23-02-2005, 09:25
  WeBit WeBit אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 76 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "ומה אם "השמש בצידון דום וירח בעמק אילון"?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי StrAtoS
אפשר לפרש את "צופה מסוף העולם ועד סופו" איך שאתה רוצה! , מי אמר שהפרוש שאתה רוצה הוא הנכון?
הפרוש שלי הוא שמישהו חשב שהעולם הוא הזין שלו וסתם התלהב שהוא ארוך ?
אולי זה סתם צירוף מילים שהוא רוצה להגיד באותו הזמן שנגרם כתוצאה מאקראיות של תזוזות של חלקיקים תת אטומיים? או מכנפי הפרפר שנמצא במעדים?

סגנון הכתיבה שלך מדהים. "זין", "מעדים", פשוט בושה אפילו להסתכל על התגובה שלך, תלמדו על סגנון כתיבה ונכונות הדברים מ"Rutasashi"...
ועכשיו, לתגובות על שאלותיך:
ציטוט:
על הילד הזה שמשתגר
(מה שכן לפי תורת הקוואנטים יש סיכוי שהוא בכל מקרה יצליח להשתגר מבלי לעבור על שום חוק הבעיה היא שהסיכוי לשיגור של אדם שלם למיקום ספציפי יוצא שצריך לחכות יותר מהגיל של היקום כדי שזה ייקרה, בגלל זה זה לא מפר שום חוק אבל זה סתם מאוד לא סביר, בכל מקרה עדיין לא השתכנעתי שזה באמת קרה, ועוד חזר על עצמו)
אשמח לשמוע עוד פרטים על הילד שמשתגר כל חודש מחוץ לסורגים כולל מקור איפה זה בעולם ומה גבול היכולת של השיגור שלו.

מבחינה הסטורית יבשה רוב האירועים בספרים באמת התרחשו, ותסכים איתי שזה קצת קלוש הקטע של אינני יודע למה עשיתי את זה, קרה לי הרבה פעמים שלא ידעתי למה פתחתי את המקרר, זה אומר שה' גרם לי לפתוח אותו? בכל מקרה לצאת להתקיף עם זה לא משהו תמוה, אנשים הרבה פעמים לא חושבים על תוצאות של מעשיהם ואחרי שהם רואים שהם נחלו תבוסה ולא היה להם בכלל סיכוי להצליח הם שואלים את עצמם: "למה הייתי צריך להיכנס לזה", "אני לא יודע למה עשיתי את זה", "הייתי טיפש שחשבתי שאני יכול להצליח לנצח אותם"
להתקיף את העברים זה לא היה כזה דבר שרחוק מההגיון לעשות, אם הם יצאו מארץ מצריים עם הרבה זהב ואוצרות וכסף וכלים טובים זה לא מפתה? זאת לא סיבה מספקת לצאת למלחמה בעם שלא ניראה כמו עם עם צבא חזק, כי זה עם נוודי שלא רגיל למדבר?

מצד שני אני לא פוסל את קיומו של האלוהים על הסף, יכול להיות שהוא מכוון אותנו בעדינות לעבר אחרית הימים שיהיה לנו העולם הטוב ביותר, ואנחנו לא יכולים לראות את התנודות הכאוטיות שזה יוצר, אבל אני לא חושב שדבר כזה גדול ועצום צריך שיסגדו לו, צריך שאנשים ישפילו את עצמם בשבילו, צריך שיבזבזו את רוב זמנם עלי אדמות בסגידה אליו וכו' (אבל זה כבר דיון אחר)

אני לא דיברתי על אלוהים עכשיו, אלא על מגים בני תמותה, ואותם אני דוחה על הסף. אני שמעתי מבעלת תואר שני בהסטוריה שהיא מצאה מכתב שרשום בו למה הם החשיבו אישה אחת בתור מכשפה, לאותה מכשפה היה את הכוח לשלוט בהריון שלה, כשהיא רצתה שיולד לה ילד נולד לה ילד אבל כשהיא סתם רצתה לעשות סקס בשביל הכיף וללא ילדים אז היא לא הרתה, לפי אותו הכתב היא קטפה צמחים ששימשו בתור קוטל זרע ושמה אותם בנרתיקה.
(רק לידע כללי שרפו אותה בגלל שחשבו שהיא מכשפה ולא סתם אחת שלמדה לייצר קוטלי זרע יעילם)
אם זה מאגיות, אם זה נקרא להיות מכשפה, אז כל הפיזיקאים מכשפים והמון נשים משתמשות בשיקויים שהוכנו ע"י מכשפים ומכשפות.

אם אני לא טועה, הוא יכול להשתגר באוסטרליה בלבד(ולא בשום אזור אחר בעולם), וגבול יכולת ההשתגרות שלו זה עד כ-10 מטר(לכל כיוון, לא משנה מה תשים לו באמצע, דלת מוגנת בפלדה או לא יודע)...
אגב, איפה מצאת שהם יצאו עם זהב וכו'?
הם גמרו הכל(את האוכל) חודש אחרי שיצאו, עוד לפני מעמד הר סיני, הרבה לפני שהם יצאו לקראתם...
ואת הזהב והכסף והתכשיטים הם גמרו בחטא העגל...
תבדוק שוב במקורות היסטוריים - ותגלה משהו מדהים - הם זרקו הרבה מהדברים שלהם בים סוף, כן - מרוב ריצות כנראה...(בפפירוסים המצריים מדובר על זה לפעמים)
שמע, ברור שבסופו של דבר אתה יכול להסביר כל דבר בצורה כזאת או אחרת, אבל ברגע שמה שהסברת דחה את כל מה שהבנת עד עכשיו - זה כישוף\קסם, לא?
שאלה 2:
ציטוט:
אפשר להגיד שזה ביטוי, אבל בתנ"ך זה תחילת הביטוי, התנ"ך הוא לא ספר מדעי....

בכל מקרה גם השמש היא לא מרכז היקום, אין כזה דבר מרכז היקום אתה יכול להחליט אותו שרירותית... כניראה שכדאי לך להחליט שאתה מרכז היקום כי זה איך שאתה חש. אם מרכז יקום זה האיזור שמסביבו מסתובבים כולם אז אתה יכול להרחיב את השמש לחורים השחורים במרכז הגלקסיה וכניראה שאתה יכול להרחיב את זה עוד, אז אם הרמבם אומר שהשמש היא מרכז היקום אז הוא טועה, מצד שני אתה יכול להגיד שהוא בכלל אמר שהשמש היא זאת שהולידה את כד"א ואז לפי העדויות שאנחנו מכירים (ולפי צפייה בילודת פלנטות אחרות ברחבי הגלקסיה) זה נכון, אבל בעצם זה סותר את הרעיון בתנך שכד"א בעצם היתה ההתחלה וה' אמר שיהיה אחרכך השמש, אבל אז אתה יכול להגיד, ה' כודם ברא את השמש ואחרכך רק את האדמה.
בכל מקרה אין לי מה להגיד לך חוץ מזה שאיך שהתיאוריות התנ"כיות נתפשות בעיני אנשים תלוי באיך שהמדע מגלה ולא הפוך. אתה יכול להגיד שהוא אמר את זה מההתחלה, למרות שכל השאר פרשו את זה קודם בצורה אחרת.

זה ביטוי, אבל בקבלה מדובר על משהו עמוק, מלאכים ודחיית המלאכים והשמש שנלחמת, עזוב, אני לא אסביר את זה פה...
והיכן מצאת שהרמב"ם כתב(או התורה או כל דבר אחר שקשור לתורה) שהשמש היא מרכז היקום כולו!??!
אגב, בקשר לכל מעשה בראשית, קרא את הספר "בראשית ברא", ספר מדהים, שיסביר לך - איך המדע מתלבש על התנ"ך, ולא להיפך...(הכותב הוא מדען משורה ראשונה, בין הטובים בעולם, ישראלי)
אני מוכן לענות לכם על כל שאלה אם תדברו באופן נורמלי, תודה.
ואגב, כשכתבתי פיזיקה=זבל, כמובן שלא התכוונתי לזה, רציתי להגיד, למעשה,שיש דברים שהפיזיקה לא יכולה להסביר...
שלכם,
WeBit.
ישן 23-02-2005, 11:06

לא אמרתי שאי אפשר להלביש את המדע על התנ"ך
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי WeBit שמתחילה ב "[QUOTE=StrAtoS]אפשר לפרש את..."

נגיד שזה נכון.

1) אתה חושב שלפני 2000-3000 שנה אנשים פירשו את המדע שבתנ"ך באותה צורה שאתה מפרש אותה? אפילו את החוקים של התנ"ך כל רב מפרש אחרת ורושם תקנות שונות, שלפעמים סותרות אחת את השנייה.

2) אז אם התנ"ך מציג את המדע כמו שאנחנו מכירים אותו, מה רע בחקירתו לעומק? מה רע בניצולו לשיפור חיינו?

3) בקשר ליצירת יש מאין, הדרך היחידה לייצר יש מאין זאת הדרך של תורת הקוואנטים, שהיש נוצר באופן שרירותי כשאין כלום (אתה יכול להגיד שה' מייצר אותם). אנחנו לא יכולים לעשות מעשה שיצור יש מאין בגלל הסיבה הפשטה שהוא יווצר מהאנרגייה שאנחנו משקיעים ביצירתו ואין סיבה שאנרגייה שאנחנו משקיעים בגלל שהיא הושקעה בצורה מסויימת היא תגדל, אלא אפשר רק לנצל אותה בצורה מירבית וזה לא מספיק ליצירת גולם או כל דבר אחר. למה צריך להשקיע כדי לייצר משהו מכלום? זה נשמע לי סותר את עצמו.

4) בקשר להשתגרות. השתגרות מעולם לא נגדה חוקי שימור מהסיבה הפשוטה שכשהוא נמצא במקום אחד הוא נעלם ממקום אחר, בתיכנון תיקשורת מחשבים קוואנטים משתמשים בזה המון, מעבירים מידע על הצורה הקוואנטית שנמצאת במחשב אחד בצורה רגילה ועצם יצירת המצב הקוואנטי במחשב אחר גורם להעלמות המבנה במחשב הראשון, בעצם הנתונים משתגרים ממחשב אחד לשני (עם קצת "רמאות" של שליחת מידע קודם).

מצד שני ילד שלם שיכול להשתגר רק ביבשת אחת נשמע מאוד מוזר, מה מייחד את היבשת הזאת? למה כל חוקרי העל-טבעי שמפרסמים דברים (שברוב המקרים הגזמות או דברי שטות כמו ה"קנים" למשל) בטלוויזיה לא סיפרו על אותו ילד. לא שמעתי עליו מעולם, חוקרים אלה היו מאוד שמחים למצוא מאורע על טבעי שיש לו הוכחות ממשיות יותר מסתם תמונות מטושטשות ועדויות מפוקפקות. מצד שני אתה יכול להגיד שכדי להגן על אותו ילד ה' גרם להם להיתעלם ממנו.

מצד שלישי איך אתה יודע על זה? (על זה אני מבקש שתגיד, אני רוצה לדעת את המקור לידיעה הזאת, אחרת יהיה לי קשה להתווכח איתה)

יש עוד צד, למה ניתנו לו כוחות אלה? כוחות אלה מאוד לא שימושיים, הילד עצמו (כניראה עם בגדיו בדרך מוזרה) יכול להשתגר, אבל הוא לא יכול להשתגר למקומות מרוחקים והוא לא יכול לשגר אנשים איתו, זה ניראה לי דרך מאוד נוחה להגיע לביה"ס אבל אני לא מסוגל למצוא סיבה טובה למה כוחות אלה יכולים לעזור. אולי תוכל לעזור לי בזה, הרי ידוע שה' לא עושה מעשים סתם.

3) לא התווכחתי בעצם נוכחותו של אל, איני יכול להוכיח לכאן ולכאן. אני מדבר על מאגיות וזה הנושא של השיחה. העובדה שקיים כוח מאגי בעולם שניתן להשיגו ללא התערבות האל ניראת לי נוגדת את התנ"ך, אין שום סיבה שלאדם מסויים יהיה כוחות או ילמד את עצמו איך להשיג כוחות.

ישן 23-02-2005, 11:51
  WeBit WeBit אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "לא אמרתי שאי אפשר להלביש את המדע על התנ"ך"

ציטוט:
נגיד שזה נכון.

1) אתה חושב שלפני 2000-3000 שנה אנשים פירשו את המדע שבתנ"ך באותה צורה שאתה מפרש אותה? אפילו את החוקים של התנ"ך כל רב מפרש אחרת ורושם תקנות שונות, שלפעמים סותרות אחת את השנייה.

2) אז אם התנ"ך מציג את המדע כמו שאנחנו מכירים אותו, מה רע בחקירתו לעומק? מה רע בניצולו לשיפור חיינו?

3) בקשר ליצירת יש מאין, הדרך היחידה לייצר יש מאין זאת הדרך של תורת הקוואנטים, שהיש נוצר באופן שרירותי כשאין כלום (אתה יכול להגיד שה' מייצר אותם). אנחנו לא יכולים לעשות מעשה שיצור יש מאין בגלל הסיבה הפשטה שהוא יווצר מהאנרגייה שאנחנו משקיעים ביצירתו ואין סיבה שאנרגייה שאנחנו משקיעים בגלל שהיא הושקעה בצורה מסויימת היא תגדל, אלא אפשר רק לנצל אותה בצורה מירבית וזה לא מספיק ליצירת גולם או כל דבר אחר. למה צריך להשקיע כדי לייצר משהו מכלום? זה נשמע לי סותר את עצמו.

4) בקשר להשתגרות. השתגרות מעולם לא נגדה חוקי שימור מהסיבה הפשוטה שכשהוא נמצא במקום אחד הוא נעלם ממקום אחר, בתיכנון תיקשורת מחשבים קוואנטים משתמשים בזה המון, מעבירים מידע על הצורה הקוואנטית שנמצאת במחשב אחד בצורה רגילה ועצם יצירת המצב הקוואנטי במחשב אחר גורם להעלמות המבנה במחשב הראשון, בעצם הנתונים משתגרים ממחשב אחד לשני (עם קצת "רמאות" של שליחת מידע קודם).

מצד שני ילד שלם שיכול להשתגר רק ביבשת אחת נשמע מאוד מוזר, מה מייחד את היבשת הזאת? למה כל חוקרי העל-טבעי שמפרסמים דברים (שברוב המקרים הגזמות או דברי שטות כמו ה"קנים" למשל) בטלוויזיה לא סיפרו על אותו ילד. לא שמעתי עליו מעולם, חוקרים אלה היו מאוד שמחים למצוא מאורע על טבעי שיש לו הוכחות ממשיות יותר מסתם תמונות מטושטשות ועדויות מפוקפקות. מצד שני אתה יכול להגיד שכדי להגן על אותו ילד ה' גרם להם להיתעלם ממנו.

מצד שלישי איך אתה יודע על זה? (על זה אני מבקש שתגיד, אני רוצה לדעת את המקור לידיעה הזאת, אחרת יהיה לי קשה להתווכח איתה)

יש עוד צד, למה ניתנו לו כוחות אלה? כוחות אלה מאוד לא שימושיים, הילד עצמו (כניראה עם בגדיו בדרך מוזרה) יכול להשתגר, אבל הוא לא יכול להשתגר למקומות מרוחקים והוא לא יכול לשגר אנשים איתו, זה ניראה לי דרך מאוד נוחה להגיע לביה"ס אבל אני לא מסוגל למצוא סיבה טובה למה כוחות אלה יכולים לעזור. אולי תוכל לעזור לי בזה, הרי ידוע שה' לא עושה מעשים סתם.

3) לא התווכחתי בעצם נוכחותו של אל, איני יכול להוכיח לכאן ולכאן. אני מדבר על מאגיות וזה הנושא של השיחה. העובדה שקיים כוח מאגי בעולם שניתן להשיגו ללא התערבות האל ניראת לי נוגדת את התנ"ך, אין שום סיבה שלאדם מסויים יהיה כוחות או ילמד את עצמו איך להשיג כוחות.

1. בוא נתחיל מכך שלא היתה תורה לפני 3000 שנה....
עכשיו, כמובן שהפירוש משתנה בהתאם למצב!!!
הרי למה צריכים רבנים?
כדי שיקבעו הלכה לנוכח המציאות המשתנה!
2.התנ"ך הוא לא ספר היסטוריה או מדע בשום צורה.
הוא בא להראות לך כיצד לחיות...
התנ"ך בעצם מסכם את דברי האלוקים!
הוא מראה לך איך על (ב)כל דבר יש מעשה אלוקי כזה או אחר...
3.המשפט הראשון שלך מזכיר את: "על מי יש חובת ההוכחה? על התאיסט או על המאמין?", שאלה עמוקה...
בכל-אופן, זה לא נוגד את התערבות האל בשום צורה, הרי עובדה שבגויים(בלעם) מצליח להגיע לרמת הנבואה של משה רבנו!!!!
ועובדה שכתוב שיש מכשפות וקוסמים...
ובכל פסקי ההלכה, ואם תקרא את "משנה תורה" של הרמב"ם הוא מסביר שם מה עושות\ים מכשפות ומכשפים כדי להשיג מה שהם רוצים...
זה מראה שזה הגיוני...לא?
4.אני לא יודע מתי ראית בזמן האחרון "נשיונל גאורפיק" או ערוץ "8 - מדע", אבל מדי פעם יש תוכניות על העל טבעי, אני אישית ראיתי את זה בערוץ 8(על הילד) בתוכנית בשם SuperNatrual - is it so?
הם דיברו על הקנים ועל כל מיני יצורים, והוכיחו שזה לא נכון..
ובסוף הראו(כן, צילמו את זה...) שכולאים אותו בתוך חדר עם שלשלאות, והוא יוצא מהדלת השנייה!
ואז הסבירו וכו', ובסוף הגיעו רק ל-2דברים שאי-אפשר להסביר(והראו יותר מ20 דברים בדויים, ממש מדהים ההסבר, אתה חייב לראות)...
שהוא עובר ממקום למקום(וזה לא ילד, מי אמר שזה ילד? הוא בן 20+), התפוצציות של חלליות במקום מסויים(אם אני זוכר נכון, אחרי מאדים, אבל יכול להיות שאני טועה, אבל זה במקום מסויים בחלל)...
תהנה.
ישן 23-02-2005, 15:34

אוקיי
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי WeBit שמתחילה ב "[QUOTE=Rutasashi]נגיד שזה..."

1+2) בזה אני מסכים, לזה רציתי להגיע מההתחלה

3) אם אני זוכר נכון, ה' התגלה לבלעם, ובעצם לפי היהדות מקור הכוח והמאגיות הוא ה'. לכן זה או שהוא נותן לך את זה (בשביל שתבצע תפקיד מסויים וחשוב, שבלעדי אותו הכח אתה לא יכול לבצע אותו (כמו לברך את ישראל במקום לקלל אותו פעמיים, אם אני זוכר את האדם המסויים הזה), או בתור מתנה כמו החוכמה של שלמה) אי אפשר להשיג את זה ע"י לימוד וודו או קסמים אחרים.

מצד שני כתוב על מעלים באוב, ורשום שכוחותיהם אמיתיים, וזה בעייתי כי יש להם את הכוח לזמן נשמות מתות, והנשמות המתות הם באחריות ה', ה' לא אוהב שמפריעים לנשמות מתות בכלל, והוא זה שנתן להם את הכוחות שמוסוגלות רק להזיק ואין בהם שום טוב, כוחות אלה מפריעות למנוחתם של המתים! ה' יכול ליצור רוע שיפגע בבני האדם וילמד את בני האדם ידגיש את הטוב ויראה איך אסור להתנהג ויעזור לשמירה על הבחירה החופשית, אבל כאן הוא יצר משהו שהוא עצמו לא מוכן! הפרעה לנשמות מתות? איך זה עוזר לבני האדם? הוא עצמו מושלם ולא צריך חינוך, במיוחד לא חינוך עצמי. הוא יוצר רוע אנושי שפוגע בו עצמו ולא בבני האדם החיים, כאן אני מוצא בעייה, ולכן אני לא מאמין שבאמת המעלים באוב לא אמיתיים.

4) אני צריך לראות את זה

ישן 23-02-2005, 19:26
  WeBit WeBit אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "אוקיי"

ציטוט:
1+2) בזה אני מסכים, לזה רציתי להגיע מההתחלה

3) אם אני זוכר נכון, ה' התגלה לבלעם, ובעצם לפי היהדות מקור הכוח והמאגיות הוא ה'. לכן זה או שהוא נותן לך את זה (בשביל שתבצע תפקיד מסויים וחשוב, שבלעדי אותו הכח אתה לא יכול לבצע אותו (כמו לברך את ישראל במקום לקלל אותו פעמיים, אם אני זוכר את האדם המסויים הזה), או בתור מתנה כמו החוכמה של שלמה) אי אפשר להשיג את זה ע"י לימוד וודו או קסמים אחרים.

מצד שני כתוב על מעלים באוב, ורשום שכוחותיהם אמיתיים, וזה בעייתי כי יש להם את הכוח לזמן נשמות מתות, והנשמות המתות הם באחריות ה', ה' לא אוהב שמפריעים לנשמות מתות בכלל, והוא זה שנתן להם את הכוחות שמוסוגלות רק להזיק ואין בהם שום טוב, כוחות אלה מפריעות למנוחתם של המתים! ה' יכול ליצור רוע שיפגע בבני האדם וילמד את בני האדם ידגיש את הטוב ויראה איך אסור להתנהג ויעזור לשמירה על הבחירה החופשית, אבל כאן הוא יצר משהו שהוא עצמו לא מוכן! הפרעה לנשמות מתות? איך זה עוזר לבני האדם? הוא עצמו מושלם ולא צריך חינוך, במיוחד לא חינוך עצמי. הוא יוצר רוע אנושי שפוגע בו עצמו ולא בבני האדם החיים, כאן אני מוצא בעייה, ולכן אני לא מאמין שבאמת המעלים באוב לא אמיתיים.

4) אני צריך לראות את זה

3)האומנם?האם בלעם יכול באמת לברך או לקלל את ישראל?!?!
הרי ה' כבר בירך את אברהם, ואמר שכל זרעו ברוך...
האומנם יש לבלעם כוח?
וודאי שלא, ה' "משחק" עם בלעם...
בכל-אופן, המקור לכל האנרגיות ולכל דבר ביקום כולו הוא מאת ה'(שוב, שלא יקפצו עליי בעניין, בעיני היהדות)
"עושה שלום ובורא רע"
למה ה' בורא רע?
בדיוק מאותה סיבות שיש לך 3 דתות מרכזיות, ושהייתה השואה(לפחות לפי ההסבר שלי) - הבחירה החופשית, עצם זה שמתעוררת לך בעייה בדת, רק אז זה מראה האם אתה מאמין בה', או שאתה אמרת, וואלה, הספר מתאים למדע ולהיסטוריה, נעשה מה שהוא אומר - ברגע שזה לא יתאים - נעזוב...
מבין?
בכל-אופן, יש לך היום הרבה מאוד אנשים שהם, למעשה, "בעלי אוב" בדרגה פחותה...
רובם, לפחות מי שאתה רואה בטלוויזיה, סתם שחקנים...
אבל אם תלך לארה"ב, לשבטי האינדאנים - תראה בעיניך דברים מדהימים...
יש שם כ-15 אנשים שהם, למעשה, "מאגים"...
הם יגידו לך לחשוב על כל מספר בין 1 למיליון, ויגידו לך מספר מדוייק מאין כמוהו...
הם ישמחו להראות לך איך הם מרפאים פציעות, שעפ"י מדע הרפואה צריך ניתוח מסובך ותהיה משותק למשך חודשיים לפחות, במשך פחות משבוע, בלי שיתוקים..(ולא, "הדור השלישי" ברפואה, זה סתם משחק ילדים, והוא לא קשור אליהם)
אחרי שהם יראו לך דברים מדהימים, אתה לא תוכל לא להאמין שאין מאגיות...
וכן - הכוח שלהם מגיע מהאלוקים, אותו אלוקים של היהדות, אבל, למעשה, כל אחד ביקום כולו יכול להשתמש באותו הכוח, הרי כל בני האנוש נולדו "בצלם אלוקים ברא אותם", ולכן - הם יכולים להגיע לדרגות מאוד גבוהות!!!
4.תראה ותיווכח.
ישן 23-02-2005, 19:43

יש לי רעיון עכשיו טיפה שונה
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי WeBit שמתחילה ב "[QUOTE=Rutasashi]1+2) בזה אני..."

כי אני עצמי לא ראיתי את כל אלה, ולכן אין לי תגובה עליהם ואין ביכולתי לחלוק על דבריך.

למה אתה לא מאמין בנצרות? הרי מסופר על דברים נפלאים שהוא עשה, והוא אפילו החייה מתים!
מה כלכך שונה בנצרות מהיהדות שאני צריך להאמין דווקא ביהדות ולא בנצרות?

(יש לי המשך אבל אני אחכה קודם לתשובה ממך)

(ובקשר ל3 אני הסכמתי עם זה שהוא בורא רע לבני האדם, אבל למה לו לבנות רע לעצמו? רע שאפילו לא בוחן את האמונה של בני האדם אלא סתם מטריד נשמות מתות מסכנות.)

נערך לאחרונה ע"י Rutasashi בתאריך 23-02-2005 בשעה 19:46.
ישן 23-02-2005, 20:38
  WeBit WeBit אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 82 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "יש לי רעיון עכשיו טיפה שונה"

ציטוט:
כי אני עצמי לא ראיתי את כל אלה, ולכן אין לי תגובה עליהם ואין ביכולתי לחלוק על דבריך.

למה אתה לא מאמין בנצרות? הרי מסופר על דברים נפלאים שהוא עשה, והוא אפילו החייה מתים!
מה כלכך שונה בנצרות מהיהדות שאני צריך להאמין דווקא ביהדות ולא בנצרות?

(יש לי המשך אבל אני אחכה קודם לתשובה ממך)

(ובקשר ל3 אני הסכמתי עם זה שהוא בורא רע לבני האדם, אבל למה לו לבנות רע לעצמו? רע שאפילו לא בוחן את האמונה של בני האדם אלא סתם מטריד נשמות מתות מסכנות.)

שאלה יפה שאלת, אני חייב לציין.
בהתחלה כששאלתי את עצמי את השאלה הזאת, אמרתי, לא נתרץ, אבל אני יודע שזה לא נכון בגלל חכמי הדור שחיו אחריו.
ואז ניסתי לתרץ, אז הנה כמה מהסיבות:
א.ישו(ע) אמר שהוא המשיח, ובכן, הוא לא מתאים לתיאור של המשיח.
המשיח אמור לגאול את ישראל - לא עשה.
המשיח אמור להרוג את כל האומות שסביב ישראל(או את האומה הגדולה שמאיימת בצורה חזקה על ישראל) - לא עשה.
המשיח אמור לבנות את ביהמ"ק - לא רק שלא בנה, הרס(טוב, זה משהו קבלי, אני לא אכנס).
אז הוכחה א' אומרת שלמעשה הטענה הבסיסית, שהוא משיח, לא נכונה.
ב.הניסים שהוא עשה, לא היו אפילו שווים לקסמים של דיוויד בליין...(אם אתה מכיר)
שהוא חילק את הלחם וכו' הוא השתמש בסוד קבלי מיוחד...(זה חילוק, כנראה השתמשו בזה בנס פח השמן)
החיית המתים - פיי, הוא היה צריך לזמן כוחות מיוחדים, בעוד שחכמי התלמוד בדורו(ומסופר בגמרא על (אפילו) על ריש לקיש שעשה את זה) שרק היו עוברים ליד מת - והיו מחיים אותו.
ציפה על המים - כתב על רגליו את השם המפורש של הקב"ה וכוח השם המפורש העלה אותו.
וכו' וכו' וכו'....
ג.כל הברית החדשה היא סתירה.
כמה הוכחות:
א.כתוב בתורה שה' לא יעזוב את ישראל(יש הרבה תשובות לזה, אז נעזוב את התירוץ).
ב.ישו(ע) אומר בתחילה לשטן(כביכול) כשהשטן אומר לו להשתחוות לו, שה' אמר שאסור להשתחוות לכלום מלבד ה' אלוקייך.
ובסוף, 12 השליחים שלו, ומרים וחבריותיה משתחוות לו.
מוזר, לא?
ג.הוא "שיחק אותה" אל, 3 פנים לאל, ועוד ב****, שכמובן אסור לעשות, הרי כתוב בתנ"ך:
"ה' אלהים לבדו"!!!
הבאתי פה שליש מהתירוצים הענקיים שיש...
שלא נדבר על זה שהוא גרם לשואה, ועוד דברים.
ישן 23-02-2005, 22:33

אוקיי
בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי WeBit שמתחילה ב "[QUOTE=Rutasashi]כי אני עצמי..."

אם אני ירשום את השם המפורש של קב"א על הרגליים שלי יהיה לי את הכוח ללכת על המים? (אני יודע שאסור, ושאני אמור להיענש על זה, אבל נגיד אני עושה את זה)

ציטוט:

בעוד שחכמי התלמוד בדורו(ומסופר בגמרא על (אפילו) על ריש לקיש שעשה את זה) שרק היו עוברים ליד מת - והיו מחיים אותו.

למה לא השתמשו בזה בקרבות? זה יכול להיות נשק מאוד יעיל, אנשים לא יכולים למות כי ישר כשהם מתים הם חוזרים לחיים אז הם הלוחמים הטובים ביותר הקיימים, ואולי ככה היה אפשר להמנע מנפילת בית שני (למרות שאומרים שהגלות הצילה אותנו מהאיסלאם, אבל אז היה אפשר להישאר מאוחדים להגביר את אמונתינו באל שעזר להחיות את המתים ולנצח).

אחרי זה, למה אתה לא מאמין לתורה הסינית (שמחלקת את העולם לשני "אלים" יין ויינג, יש המון הגיון משולב עם מסטיקה וכוחות באמונה הזאת), או לבודהיזם?
הם מבוססים על אמונות עתיקות שסותרות את האמונה בה' משום שמדובר שם באלים מרובים, לעומת זאת התקפות ההסטורית והאמינות שלהם שווה ביחס ליהדות, למה בחרת להאמין דווקא בתורת העם היהודי? בגלל שנולדת לזה? בגלל שתורה זו מבטיחה שאתה חלק מעם נבחר?

(בכלל בתורה לא ממש מוזכרים הסינים... הם לא בני שם ולא בני חם ולא בני יפת, מה אתה אומר על זה?)

נערך לאחרונה ע"י Rutasashi בתאריך 23-02-2005 בשעה 22:35.
ישן 24-02-2005, 06:27
צלמית המשתמש של jointelmen
  jointelmen jointelmen אינו מחובר  
חסום

חבר מתאריך: 07.11.04
שלח הודעה דרך ICQ אל jointelmen
דווקא מוזכרת סין בספר בראשית אם אני לא טועה אבל אני יגיד לך בערב בטוח איפה!
בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "אוקיי"

ואסור היה להם סתם להשתמש בקרבות הם לא נלחמו....
"אתם תחרישון ואני ילחם לכם" תראה את כל המלחמות שניצחנו בלי בעיה בנס!
מוקפים מכל הכיוונים וניצחנו מעטים מול רבים..... יום כיפור למשל.... ששת הימים.... השחרור!

ובקשר ולבודהיזם.. אחי בודהיזם זה פסל.... יענה הם מכינים פסל ומאמינים שהוא עשה אותם..?! זה הגיוני!?!?!?

ולמה אנחנו מאמינים בגלל שגדלנו לתוך זה אנחנו יודעים מה האמת.... עכשיו אתה תגיד לי....
נגיד שאתה לא מאמין ביהדות.... אתה נוצרי סבבה? מאיפה זה הגיע? מהיהדות בדיוק! אז כככככל הנוצרים בעצם מאמינים ביהדות מעוותת! וככה בדיוק לגבי המוסלמים שהם אפילו מאמינים באותו אלוהים רק שיש את מוחמד השליח (זהה לישו...)
הדת הראשונה והאחרונה היא יהדות ממנה יצאו שאר הדתות חוץ מעבודת אלילים (בודהיזם...)
עעעעע אני מאחר לבית ספר בביי!

נערך לאחרונה ע"י jointelmen בתאריך 24-02-2005 בשעה 06:37.
ישן 24-02-2005, 13:06
  WeBit WeBit אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "אוקיי"

ציטוט:
אם אני ירשום את השם המפורש של קב"א על הרגליים שלי יהיה לי את הכוח ללכת על המים? (אני יודע שאסור, ושאני אמור להיענש על זה, אבל נגיד אני עושה את זה)

למה לא השתמשו בזה בקרבות? זה יכול להיות נשק מאוד יעיל, אנשים לא יכולים למות כי ישר כשהם מתים הם חוזרים לחיים אז הם הלוחמים הטובים ביותר הקיימים, ואולי ככה היה אפשר להמנע מנפילת בית שני (למרות שאומרים שהגלות הצילה אותנו מהאיסלאם, אבל אז היה אפשר להישאר מאוחדים להגביר את אמונתינו באל שעזר להחיות את המתים ולנצח).

אחרי זה, למה אתה לא מאמין לתורה הסינית (שמחלקת את העולם לשני "אלים" יין ויינג, יש המון הגיון משולב עם מסטיקה וכוחות באמונה הזאת), או לבודהיזם?
הם מבוססים על אמונות עתיקות שסותרות את האמונה בה' משום שמדובר שם באלים מרובים, לעומת זאת התקפות ההסטורית והאמינות שלהם שווה ביחס ליהדות, למה בחרת להאמין דווקא בתורת העם היהודי? בגלל שנולדת לזה? בגלל שתורה זו מבטיחה שאתה חלק מעם נבחר?

(בכלל בתורה לא ממש מוזכרים הסינים... הם לא בני שם ולא בני חם ולא בני יפת, מה אתה אומר על זה?)

בישעיהו מ"ט כתוב במפורש(פס' יב):
"יב הנה-אלה מרחוק יבאו והנה-אלה מצפון ומים ואלה מארץ סינים"
בכל-אופן, אם אתה רוצה לדבר בקשר לאלים ולאלוקים, ודתות שונות, ולמה הן נכונות ואחרות לא, אשמח לענות לך - אך לא כאן.
נכנסו לנושא שלא קשור למאגיה וקוסמים.
אכן, זה גובל, אך לא אותו הדבר.
אם תרצה, אני אפתח נושא שתשאלו שאלות ואני אענה, בכל מה שנוגע ליהדות.
תהנה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:03

הדף נוצר ב 0.19 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר