לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2007, 11:14
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
הקצת שאני יודע, מסייג "אני לא שום סוג של מומחה"
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי flasker שמתחילה ב "שאלה: אם הוא חור, והוא שחור,..."

חור שחור ניתן לגלות בשתי דרכים-

1. כאשר הוא חלק ממערכת בינארית של חור שחור וכוכב "חי", כמו במקרה זה. הזיהוי יהיה ע"י התנועה של הכוכב לעבר החור השחור תוך "קריעת" מסה מהכוכב, תהליך שבגלל החום הרב המעורב בו פולט קרינת רנטגן.
2. החור השחור הוא אמנם חיית טרף ששום דבר לא בורח ממנה, אבל היא גם מעלה גירה. כל חור שחור "מתאייד" לאט לאט ופולט אנרגית בצורה של קרינה שניתן לזהות מכדור הארץ.

אי-אפשר לזהות חורים שחורים, למיטב ידיעתי, ע"י זה שנראה שחור. הרי החלל עצמו הוא פחות או יותר שחור... גם אחוז עצום מהמאסה בחלל הוא מסה אפלה, שלא פולטת אור ולא ניתן לראות אותה בטלסקופ.

התופעה עליה דיבר אופיר ארצי של העתקת הדמויות של עצמים ממקומם האמיתי החזוי כתוצאה מעיוות מסלול האור נקראת "עדשות כבידה". לפי תורת היחסות הכללית, כח הכבידה הוא כוח "גיאומטרי"- הוא גורם לעיקום המרחב זמן. ככל שמסה יותר גדולה העיקום שהיא יוצרת הוא גדול יותר. עיקום זה הוא זה שמכתיב את תנועתם של עצמים לכיוון המסה. בגלל שאור עושה את המסלול הקצר ביותר מנקודה לנקודה, במרחב מעוקם מסלול האור יהיה מעוקם. לכן, בקרבת עצמים בעלי כבידה מאסיבית במיוחד, מסלול האור יהיה מעוקם ואנחנו נראה עצמים במקום שונה ממה שהם באמת. כך למשל, בעת ליקוי מאורות, כאשר אור השמש עובר בשדה הכבידה של הירח ברדכו אלינו, נראה את השמש במקום שונה מהרגיל.

אבל, התופעה של עדשות כבידה יכולה להיגרם ע"י כל מסה מאסיבית, ולאו דווקא חור שחור. גם כוכב נויטרונים יכול להוות עדשה כזאת. כך שאני לא חושב שזאת דרך לגלות חורים שחורים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:22

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר