לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-10-2007, 01:19
  overclock overclock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.05
מה שקורה הוא רוויה של הנתרן במים חמים שלא מצליחים לשמור עליו מומס בטמפ' נמוכה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BMTL שמתחילה ב "קרח מהיר."

בזמן שאתה ממיס sodium acetate(נתרן עם חומצה חלשה הקשורים בקשר יוני) עם מים יש קיבולת מסויימת לנתרן שנמצא במים במצב מומס. ברגע שאתה עולה מעבר לקיבולת זו אתה תקבל גבישי נתרן(אני לא סגור על האם החומצה האצטית משתתפת בגביש, אני מנחש שכן, אחרת המטען היה חיובי והוא עדיין היה מומס...) ובטוח שגם מולקולות המים משתתפות במבנה אבל זה לא העיקר...

עכשיו, הקיבולת של המלח(במקרה שלנו זה sodium acetate) במים תלוייה בכמות המים(בניסוי הנ"ל היא די לא משתנה, ואם כבר אז פוחתת עקב אדים) ובטמפרטורה(ככל שהטמפ' עולה כך גם הקיבולת, ניסוי דומה- חמם מים לתה, שים המון סוכר עד שמתקבלים מעט גבישים למטה שלא נמסים אעפ"י שאתה בוחש, וכשהמים יתקררו אז יתקבלו עוד יותר גבישים בתחתית הכוס).

אז נשאלת השאלה מדוע כבר במקפיא, כשטמפ' המים ירדה לא התקבל "קרח"? אז מה שהיה חסר בשלב זה הוא גרעין התעבות, נקודה התחלתית שבה נוצר גביש וממשיך להתפשט בפריפריה. נקודה זו מתקבלת במגע עם היד או כאשר אתה הולם בנוזל(כמו לשפוך אותו מגבוהה על ברזל...). תופעה דומה בה רק בנוכחות גורמי התעבות יש שינוי מצב צבירה יש בשמיים, שם יש אדי מים המרחפים בטמפ' הנמוכה מ-0 מעלות צלסיוס אך עדיין אין יצירת קרח שייצור ברד או שלג. כאשר מגיע לענן כזה חלקיקים קטנים(דוג' אירוסולים) אז המים מתעבים סביבם, יוצרים קרח שהוא כבד ונופלים ארצה...
(אנקדוטה קטנה, כאן מגיע ההשפעה של זיהום ממכוניות וממפעלים על כמויות הגשמים, ותתפלאו, שאני מדבר דווקא על הקטנה של כמויות הגשמים עקב נוכחות אירוסולים...)

מקווה שהייתי ברור... אשמח אם מישהו ידע להגיד לי איזה גביש בדיוק התקבל... לא מאמין שזה רק sodium acetate...
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:34

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר