לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #2  
ישן 23-10-2007, 15:18
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל
 
חבר מתאריך: 16.02.04
הודעות: 5,519
הממממממממ, יש לי כמה בעיות.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "אבולוציה של ציוד לוחם החי"ר"

בעיקר בגלל שמתעלמים מ*אופי* המלחמה, שמשפיע מאוד על מספר ההרוגים (אף אחד בעיראק לא חטף התקפת שריון עם מסך ארטילריה נוסח מלחה"ע II בזמן האחרון),
וגם בגלל שיש בתיאוריה יותר-מדי חידושים שיבשילו אבל לא ישקלו כלום, וכך לא יעמיסו על לוחם החי"ר עוד כמה טריליוני קילו מעבר למשקל המוגזם שהוא כבר סוחב. ובנתיים אבות הטיפוס רחוקים מאוד מאפילו להתקרב למשקל המוצע, אם כי יש להניח שתוך כמה שנים זה ישתנה.
וגם בגלל שאני לא רואה *מתי* הם מתכננים שתהיה ה-Future System הזו.
מה שכן - יפה לציין שהיא *הרבה* יותר מתונה מהתכנונים הגרנדיוזיים שבזמנו הציגו ל'חייל 2025' האמריקאי. למעשה היא גם יותר מתונה מהתכנונים בשנות החמישים לחייל האטומי של שנות התשעים, מה שאולי יעזור להכניס את כל זה לפרופורציה.
_____________________________________
"במידה רבה, הודות למאמרי הארץ הוקמה ממשלת הליכוד הלאומי ונתמנה משה דיין כשר הבטחון. הארץ דרש תגובה צבאית על האיום המצרי שבועיים לפני המלחמה, ואף דרש את תפיסת הרמה הסורית ימים אחדים לפני הפעולה".
(הארץ מפרסם את עצמו, 22 ביוני 1967)


המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #6  
ישן 23-10-2007, 15:52
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל
 
חבר מתאריך: 16.02.04
הודעות: 5,519
צודק, כמובן.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "כמו כן רפואת טראומה"

ויצויין שבמקומות מסויימים בתקופה המודרנית - צ'צ'ניה, למשל - יחס ההרוגים היה הרבה-יותר גרוע, *למרות* ציוד מגן.

ולליאור - השאלה היא אם נרמלו פה או לא. אם לא נרמלו, אז, בהתאם לשיטה, המחיר של ציוד החייל ב-1944 שווה ערך לכ-2000-5000 דולר (תלוי אם לפי CPI או לפי תמ"ג נומינלי), ושל זה בוייאטנאם - בין 6,470 ל-11,000 דולר.
_____________________________________
"במידה רבה, הודות למאמרי הארץ הוקמה ממשלת הליכוד הלאומי ונתמנה משה דיין כשר הבטחון. הארץ דרש תגובה צבאית על האיום המצרי שבועיים לפני המלחמה, ואף דרש את תפיסת הרמה הסורית ימים אחדים לפני הפעולה".
(הארץ מפרסם את עצמו, 22 ביוני 1967)


המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #11  
ישן 09-03-2009, 11:42
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.01.08
הודעות: 6,755
כן כן כן
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "בהחלט רק נראה"

הכל טוב ויפה. אבל מה עם קצת ווסאח למדים שלנו? למה מדי ב' בצה"ל נראים יותר גרוע מהמדים

במלחמת העולם השנייה?! למה צה"ל תקוע עם המדים שלו 60 שנה אחורה?? מלא מדי הב' אבל למה

מדי הא' כאלה מזעזעים? איפה הרצון של צה"ל לייצוג תקין

פה?! גם מבחינת הרתעה לאויבנו וואסח למדים כמו לאמריקאיים היה עוזר ..

אפילו הצבא הפולני הקטן נראה הרבה יותר מרשים במדים א' וב' מהצבא שלנו.

פאקק אפילו חמאס משקיעים במדים יותר מאיתנו!

המדים המנומרים של חמאס עושים את עבודת הייצוג וההרתעה הרבה יותר טוב מהב' שלנו..

אני רואה את מדי הב' של אבא שלי מהשרות שלו מ73 ומעט מאוד השתנה.. אם בכלל.. הקונספט

אותו קונספט.. פשוט עצוב.. בתור חייל גאה שרוצה לייצג ולהראות מדוגם כמו שצריך פשוט עצוב

לי.. וגם לאלה שיכנסו למגננה ויתלהמו עליי אני בטוח שבתוך תוככם אתם הייתים רוצים לתלבש

קצת בצורה איכותית יותר כיאה לצבאות מערביות אחרות בעולם ב3 שנים שלכם..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #21  
ישן 23-10-2007, 18:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,968
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי ווטלמן שמתחילה ב "מה הכוונה בAir Burst Weapon ?..."

1. תחמושת רסיקת אויר - רימונים המתפוצצים עד מספר מטרים מעל לקרקע.
2. מצבם מצויין מהבחינה הזו.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #23  
ישן 24-10-2007, 04:03
צלמית המשתמש של DZZ
  DZZ DZZ אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 02.06.07
הודעות: 5,605
קשיים בפיתוח
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "תחמושת רסיקת אויר"

להדגמת הקשיים והאתגרים הכרוכים בפיתוח "חייל החי"ר העתידי", אני מביא כאן דברים שהופיעו בכתב העת "מערכות":


הרהורים על "הלוחם העתידי"המאמר מציג מקצת מן התכניות והפרוייקטים הרבים האמורים לשפר את ביצועי החייל בשדה הקרב העתידי. חלק מן הגישות הן מערכתיות משולבות, וחלקן נוקט בשלבי ביניים עם סיכון טכנולוגי נמוך יחסית, אך המשותף לכולן הוא השאיפה להביא לקפיצת מדרגה טכנולוגית ולמכפיל כוח בלחימה בעתיד. למקרא המאמר ניתן לחשוב שהשינויים בפתח, אך למעשה ישנה עוד כיורת דרך טכנולוגית ארוכה בינינו לבין המטרות שהוצבו. להלן אביא מספר דוגמאות לקשיים בפניהם ניצבים מפתחי המערכות.ביגודדי להעיף מבט ברשימת הדרישות מבגד הלוחם כדי להבין את גודל הבעיה:
  • הבגד צריך לתפקד כבגד – הווי אומר: עמידות לבלאי, קל משקל, תואם במידותיו למגוון של גדלי וצורות גוף, בעל עזרים מקובלים כגול כיסים, מחברים, חגורות וכד'.
  • מיגון: על הבגד גם להגן בפני איומים בליסטיים (מיגון בליסטי קל משקל ועם זאת יעיל מאד כנגד תחמושת נק"ל מטווח קצר, נזקי הדף), איומים תרמיים (חסין אש לתקופה ארוכה ככל האפשר), איומים כימיים (איומים קטלניים כגון חל"כ, או איומים לא קטלניים כגון חומרים מגרים, נוטלי יכולת, דבקים, חומרי קצף, חומרי החלקה), איומי קרינה (קרינת לייזר, קרינה רדיואקטיבית).
  • הסוואה: בעבר היה מקובל להשתמש בצבע הסוואה אחיד או מנומר בצורה זו או אחרת, בהתאם לזירה בה נעשה שימוש בבגד. למעשה – צבע החקי הוכנס לשימוש ע"י הבריטים בהודו, לצורך זה. בבגד העתידי, מבקשים לקפוץ קפיצת מדרגה בכך, שהבגד יהיה מורכב מסיבים היכולים לשנות צבע, גוון, בהירות ומראה (PATTERN) כתגובה מיידית לתנאי הצבע, התאורה, הרקע, והמראה המקומי. עור זיקית שכזה יכול להיות אמצעי שלא יסולא בפז עבור החייל הרגלי, אולם כדי ליישם את הרעיון צריך לא רק בד שיכול לשנות צבע, אלא גם מערך מוטבע של מוליכים שיהפוך את הבד (קרי הבגד) למסך תצוגה, מחשב שיחשב קלט ממצלמות חיצוניות זעירות, ויחליט על מראהו המשתנה של הבגד. מיותר להזכיר שיש צורך גם במקור אנרגיה, וכן מערכת שליטה חכמה מספיק, כך שבמקרה של תקלה כלשהי, יקבל הבגד צבע ניטראלי ולא יהפוך לזוהר באפלה! הסוואה מודרנית זו לא רק הסוואה בתחום הנראה, ועל הבגד יהיה לשמש גם להסוואה מולטי ספקטראלית: גם בתחום התת אדום, כולל הטווח התרמי הרחוק, וגם בתחום גלי הרדיו. למרות היותו מלא מוליכים, אסור לו להוות מחזיר של גלי רדאר או גלי מיקרו.
  • מנשא: ישנם מתכננים רבים השואפים להכליל בבגד גם מנשאים ארגונומיים אינטגראליים. הרעיון טוב בכללותו, אך כאן אנחנו שבים לבעיית ההתאמה האישית. אם את הבגד ניתן לייצר במגוון של גדלים וצורות, כך שכל אחד יוכל למצוא מידה כמידתו, הרי שנושא המנשאים והאבזור הנישא זקוק לכוונון והתאמה אישיים מדויקים יותר. בניית המנשא כחלק מובנה של הבגד רק יקשה על ההתאמה הזו. כמו כן יקשה להחליף או לתקן חלק פגום או ניזוק, (חגורה, רפידה או מיכל מים) אם זה חלק מהבגד
  • SMART SKIN: ציינתי לעיל את תפקידו המסובך של הבגד כאמצעי הסוואה. תפקיד זה מקבל ממד רחב יותר כאשר מוסיפים לו תפקידים נוספים. ניתן בנקל לשלב בבגד מערכי חיווט שונים שישמשו בין היתר כאנטנות. אנטנות אלה יכולות לשמש לתקשורת, ולממשק עם יתר האביזרים הנישאים ע"י החייל עצמו או עזרים בסביבתו (למשל אמצעי גילוי ותצפית נישאים, פזירים או על גבי מיני פלטפורמות שונות).
  • ממשק: היותו של הבגד הבסיסי משובץ מחשב, והיותו חלק ממערך שלם של עזרים וכלים לחייל, אומר בהכרח שחייב להיות ממשק זה או אחר בין המערכות השונות, ובינן לבין החייל. זו בעיה בפני עצמה, היות וכל ממשק פיזי (חוטי חשמל או סיבים אופטיים) מצריך מחברים פיסיים. זה אומר פוטנציאל לתקלות. כל ממשק שאינו חוטי (על קולי, גלי רדיו או אינפרא אדום) חשוף לתקלות משלו ולאמצעי איכון ושיבוש מצד האויב.
  • עומסי חום: ברור שכל בגד שיענה על הצרכים הנ"ל, ואפילו חלקם, יגרום לעומסי חום (אם נתעלם לרגע מעומסי משקל). מערכת אוורור ו/או מזוג אוויר אישית לחייל, מתבקשת. הדבר לא מסובך לביצוע, אלא שיש לו מחיר כבד במשקל נוסף, סיבוך מבנה הבגד, צורך במקור אנרגיה, ותלות ניכרת של תפקוד החייל בתקינות המערכת, היות ובמקרה של תקלה יגרום עומס החום לקריסת החייל במהירות רבה. חסרון נוסף למערכת מיזוג אוויר היא בחתימה התרמית הגבוהה שלה, דבר שהוא מסוכן ביותר בשדה הקרב עתיר החיישנים.
  • משקל: גם אם נגיע לפריצות דרך בשימוש בחומרים חדישים, יש להניח שלא נוכל להתחמק לחלוטין מבעיית המשקל. משקלו של הבגד, יחד עם מערכותיו השונות, רק מתווסף על משקל יתר הציוד שעל החייל לשאת, כך שבכל מקרה לא נראה עדיין לעין מצב של חייל קל תנועה וזריז באמת. את הפתרונות לסוגיה זו מחפשים בתחומים אחרים: נושא משא אישי (פרד) מכני רב מינוע הנע בצמוד לחייל ומשמש לו כנושא כלים (חסרונות: יקר, גורם לתלות בו, מגדיל את הסיכוי להתגלות). שלד חיצוני (וראה להלן). הפתרון הרדיקאלי ביותר הוא הוצאת החייל משדה הקרב, והפעלת אמצעי רובוטיים עצמאיים במקומו, או פלטפורמות קרקעיות מופעלות מרחוק ע"י חיילים הנמצאים במקום בטוח מאחור.
מקורות אנרגיהכל אמצעי שבו ניגע, זקוק לאנרגיה. עם כל השכלול בסוללות, אנחנו עדיין רחוקים מאד מצפיפות אנרגיה כזו, שתאפשר תפקוד לאורך זמן, בצריכה גבוהה ועם מקור אנרגיה קל משקל מספיק כדי להיות נישא. אחד מן הפתרונות המבטיחים הינו תא הדלק. פיתוח תא שכזה עדיין לפנינו, היות ויש להתגבר על משקלו הגבוה, ספיקתו הנמוכה יחסית למשקלו, הצורך בדלק מיוחד ונקי מאד, והמחיר הגבוה של הרכיבים.

קסדהמימי קדם שימשה הקסדה כמגן לראש, מסתור מפני שמש ואבק, ואמצעי קומוניקציה. את אלומת הנוצות התקועות בקסדה, או הדגלון, החליף מכשיר הקשר, אך הקסדה העתידית תצטרך לענות להרבה יותר צרכים:

בראש ובראשונה מיגון משופר לראש, לעיניים, לפנים לעורף ולצוואר. הדבר אומר עיצוב חדשני וארגונומי. יתכן מאד והקסדה תורכב ממספר חלקים ותכסה את הראש והפנים בשלמותם.

המיגון יכלול גם מיגון בפני חל"כ/חל"ב ויכלול מערכת סינון אוויר מובנית.

מיגון העיניים יכלו לא רק מיגון בפני אבק כמיקודם אלא גם מיגון כנגד סנוור ע"י לייזר, או ע"י אמצעי סנוור אחרים.

הקסדה תכלול אמצעי תצפית מובנים, שיענו על הצורך בראיה למרחקים (משקפת/טלסקופ משולב אופטי ואלקטרוני), ראיה בספקטרום רחב יותר (כולל מגביר אור כוכבים, ראיה תרמית), ושילוב מידע מחיישנים, מחשבים ומערכות שו"ב בשדה הראיה של החייל.

הקסדה גם תכיל אמצעי תקשורת משולב מחשוב, יחד עם מקור אנרגיה עצמאי למערכות אלה.

חיישניםהזכרתי כבר את החיישנים לצבע/צורה/גוון/ותאורה, בקשר להסוואה. הקלט הזה יכול לבא למעשה מכל חיישן אופטי חיצוני. למעשה – החייל העתידי יהיה משופע חיישנים. בקסדה יהיו חיישנים אופטיים בצורת מצלמות וידאו בעלות רגישות מולטי ספקטראלית (לתצפית באור נראה, באור חלש, באור אינפרה אדום או טרמי פסיבי). את התמונה מהן ניתן יהיה להעביר לגורמים אחרים בצוות, ועל התצוגה שלהם יהיה ניתן להציג מידע חזותי ממקורות רבים, כגון: מצלמות של חיילים אחרים, מצלמות מפוזרות בשטח, מידע מודיעיני בזמן אמת, מידע חזותי מאמצעי תצפית כגון מזל"טים, פלטפורמות קרקעיות וכן מכלי הנשק של החייל עצמו או ממערכות נשק כגון טילי נ"ט. על הקסדה ניתן יהיה גם למקם חיישנים אקוסטיים לצורך האזנה (במארב למשל) או לצורך איכון איומים (צלפים וארטילריה) בין אם בהאזנה ישירה, או ע"י שימוש במוקדי האזנה (כלאמר חיילים) אחדים בשטח הפועלים ברשת, כמערך לאיכון מדויק של האיום. סוג אחר של חיישנים בבגד יהיו חיישנים המכוונים פנימה אל החייל עצמו, ויוכלו למדוד ולהעריך את עומס החום הפועל עליו, מצבו הבריאותי, העומס הפיזי הפועל עליו, ואולי גם להפעיל במידת הצורך אמצעי עזרה ראשונה באופן אוטומטי (למשל – חיישן המזהה פגיעה בגפה, יפעיל חוסם עורקים מתנפח הבנוי לתוך השרוול או המכנס.).

C4Iציינתי כבר לעי את הצורך באמצעי תצפית וחיישנים. אלה יידרשו הן ברמת החייל והן ברמת החוליה, צוות ומעלה. חלקם יהיו נישאים או בנויים לתוך הבגד, הנשק או הציוד של החייל. חלקם יהיו ניתנים לפיזור או הצבה בשדה הקרב, וחלקם יהיו על גבי פלטפורמות קרקעיות או מעופפות (רובוטים עצמאיים מיניאטוריים או מיקרו מזל"טים). איסוף, ריכוז, עיבוד ופיזור המידע יהיה כנראה ברובו אוטומטי, כך שהצרכן (החייל הבודד או המפקד בכל דרג) יקבל את המידע הרלוונטי לו, בכל צורה המתאימה לו (מידע קולי, מידע חזותי על גבי התצוגה העילית של הקסדה, מידע חזותי ו/או מודפס על גבי מסופים ניידים). ההגיון אומר שלתוך הקסדה יבנה גם מכשיר לייזר שיוכל לשמש הן כמד טווח, הן כמציין מטרות והן כאמצעי קומוניקציה מנקודה לנקודה בקו ראיה. התקשורת היא סוגיה בפני עצמה היות והיא תמיד חשופה לשיבושים מכוונים או לאילוצי שטח וטכנולוגיה. רשת קשר דיגיטאלית, הפועלת ב- SPREAD SPECTRUM ובה כל תחנה משמשת גם כממסר ליתר התחנות, יכולה לשרוד גם בשדה הקרב העתידי.

נשקכלי נשקו האישיים של החייל לא התחלפו בעיקרון זה יותר מחמש מאות שנים. הם רק הולכים ומשתכללים. מן המוסקט התפתח הרובה היורה תחמושת אחידה, ממנו התפתחו כלי ירי אוטומטיים. החידושים העיקריים בעתיד הקרוב הם כלי נשק היורים שני סוגי תחמושת (למשל 5.56 מ"מ ו- 30 מ"מ), תחמושת טלסקופית ללא תרמיל, תחמושת חכמה בקליברים הגדולים יותר, וכן מגוון עזרים הבנויים לתוך הרובה עצמו: כוונת אופטית עם מחשב ירי, מד טווח ומציין מטרה לייזר, חיישנים לרוח, לחות, טמפרטורה, לחץ אוויר, סוג התחמושת ועוד. למרות כל החידושים, למרות התכנון הארגונומי המתקדם של הכלי, למרות השימוש בחומרים חדשניים, נשאר משקלו של הנשק האישי כשהיה. יש להניח שכלי נשק אחרים יהיו הרבה יותר חכמים, כך שהאפקטיביות שלהם תגדל. מחליפו החכם (או הגאוני) של נשק הנ"ט האישי יאפשר לחייל להתמודד עם איומים כגון רק"מ, בונקרים, מסוקים וכיו"ב. החייל הבודד יוכל גם לנהל אש מסייעת עקיפה ממקורות שונים אל מגוון מטרות קבועות ומזדמנות ללא צורך בכלים ובהכשרה מיוחדים.

יתירותככל שמערכת הנשק לחייל נהיית משוכללת ומסובכת יותר, כן עולה הסבירות של כישלון עקב קלקול או היפגעות. מערכות המושתתות על מחשוב בעצמה גבוהה, וכן מגוון אמצעים התלויים באנרגיה חשמלית להפעלתם, זקוקים כדרך הטבע למערכות גיבוי על מנת לייצור רזרבה תפקודית מספקת. זה אומר אמינות גבוהה של מקורות האנרגיה, האפשרות לקשר מספר מקורות אנרגיה לגיבוי הדדי. יש להניח שהמפתחים ירצו לתת לבגד החייל תא דלק משו, תא נפרד לנשק האישי, אחר למערכת התקשורת/מחשוב, וכל מקור אנרגיה כזה יוכל במידת הצורך להפעיל מערכות שבמקור אינו קשור איתן. מערכת הקשר וכל המערכות משובצות המחשב, יוכלו גם לתת מידה רבה של יתירות זו לזו.

שלד חיצוניכאן כבר חרגנו מן הבגד או אפילו מן החייל הבודד. שלד חיצוני האמור להיות מכפיל כוח (פשוטו כמשמעו) לחייל, הוא בעל משקל עצמי לא מבוטל, על מבנהו הבסיסי, מנועיו, מקור האנרגיה שלו, מערכת הבקרה והשליטה שלו, וכו'. ככל שאתה מוסיף למערכת כזו חלקים עולה משקלה. ככל שהמשקל עולה צריך מנועים חזקים יותר, ומקור אנרגיה גדול יותר, דבר שמעלה את המשקל עוד יותר, דבר שמצריך לחזק את המבנה, והרי לך עליה נוספת במשקל, וחוזר חלילה. זו דילמה ישנה בכל תכנון של פלטפורמה, וזה עוד לפני שהחלטת האם לשריין ולמגן את המערכת, האם להוסיף לה מערכות עזר משלה. מסובך! ואם נניח שבסופו של דבר פיתחת שלד חיצוני קומפקטי, ויעיל, האם זה לא יצריך פיתוח במקביל של נגמ"ש חדש לחלוטין, שיוכל לשאת חייל שגדלו לגמישותו דומים יותר לקרנף מאשר לאדם?

סוגיית התחזוקהלכל מערכת, פשוטה כמתקדמת יש מחיר פיתוח, מחיר הצטיידות, מחיר תחזוקה שוטפת, מחיר תיקון נזקים (בלאי טבעי ונזקי קרב), אורך חיים, חיי מדף, ומחיר החלפה. ראינו לעיל שמערכת הדרישות ממה שקרוי החייל העתידי היא ארוכה, מסובכת ומלאת קונפליקטים. כל סעיף לעצמו ניתן למימוש, והרבה כבר קיימים. הבעיה היא באינטגרציה יעילה שלהם למערכת אחת שמישה. מערכת כזו גם חייבת להיות בעלת תג מחיר לא מפחיד מדי. אחד מחלומות הזוועה של מערכת כזו היא התחזוקה במקרה של בלאי או פגיעה. עם כל המערכות המשולבות, קשה לבנות מערכת מודולארית שתחזוקתה תהיה קלה בדרג השדה. הדבר מעלה מאד את מחירה, ומסרבל מאד את הלוגיסטיקה. ככל שהדרישות מהמערכת גדולות יותר, כן עולה המחיר באופן חד. עלית מחיר משמעותה מספר קטן יותר של מערכות שאפשר לרכוש.

לסיכוםאחרי כל ההרהורים הפסימיים האלה, לא נראה לי שאנחנו צפויים לראות פריצת דרך נחשונית בתחום הזה. מאידך, בהחלט יהיו חידושים רבים בתחום, אך יש לצפות שיופיעו יותר כפריטים בודדים, וכתת מערכות, באופן אבולוציוני ולא רבולוציוני. יש לצפות לריבוי מפרטים בצבאות השונים, הכל לפי ההעדפות, הקדימויות והיכולות הטכנולוגיות והכספיות השונות.

הברירות השונות: ישנן מספר אפשרויות להתמודד עם הקשיים השונים שהוצגו לעיל. ניתן לפתח סוגי בגדים שונים לשימושים שונים וברמות שונות של תחכום. גם לפתרון כזה יש מחיר, אך הוא מקנה גמישות רבה יותר ומאפשר בניית פתרונות מודולאריים במקום מערכות מונוליתיות.ד"ר צבי דוידוביץתגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #29  
ישן 24-10-2007, 17:59
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל
 
חבר מתאריך: 16.02.04
הודעות: 5,519
לא יודע לגבי 70,
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "70 קילו בגרנדה?"

אבל חמישים ויותר - בהחלט.
http://www.globalsecurity.org/milit...rt/1985/IDC.htm
באחד מגליונות 'מחץ' בגרסת שנות השמונים הייתה כתבה על זה.

אה, כן, ובפוקלנד היו יחידות שסחבו שישים קילו בממוצע. זה *בהחלט* פגע ביכולת הלחימה שלהן, כמובן.
_____________________________________
"במידה רבה, הודות למאמרי הארץ הוקמה ממשלת הליכוד הלאומי ונתמנה משה דיין כשר הבטחון. הארץ דרש תגובה צבאית על האיום המצרי שבועיים לפני המלחמה, ואף דרש את תפיסת הרמה הסורית ימים אחדים לפני הפעולה".
(הארץ מפרסם את עצמו, 22 ביוני 1967)


המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #32  
ישן 25-10-2007, 06:27
  משתמש זכר גד31 גד31 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 14.09.05
הודעות: 335
ציטטות בענייני משקל
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "אמת, ללמדך שיש פה בעיה."

"כולנו ידענו כי אנו עמוסים במטען כבד מדי. המטען ממש הכריע אותנו ומשך אותנו לארץ, שעה שצריכים היינו לזנק קדימה. אחדים מאיתנו נפגעו בגלל המטען הכבד עוד לפני שיצאנו..."

טוראי ראשון, הוגו דה סנטיס, נורמנדי.[1]

[1] מתוך תחקיר של פלוגה ה' מהדיביזיה ה-116 לאחר הנחיתה בנורמנדי.(מרשל, ניידותו של הלוחם)


" אל לו לחייל להישאר בלי אחד מחמשת הדברים הבאים: רובהו, אשפת התחמושת שלו, תרמיל הגב שלו, מזון לארבעה ימים לפחות וגרזן וקרדום החפרים שלו."

נפוליון בונאפרטה
" אין צורך לחשוש מפני העמסת יתר של חייל רגלי בנשק. עומס זה רק יגדיל את כושר עמידותו בקרב."

מרשל מוריס דה-סכס


" בשדה הקרב האדם אינו חיה חושבת בלבד, אלא הינו גם בהמת משא. מעמיסים עליו מטענים על מנת שישאם. אולם בניגוד לפרדה, לג'יפ או לכל אמצעי תובלה אחר, עיקר תפקידו במלחמה אינו מתחיל אלא מרגע שהביא את המטען שעל גבו למקום המיועד."

קול. ס. א. ל. מרשל[1]

[1]"ניידותו של הלוחם", מערכות עמ. 13

"אין איש היכול לומר בבטחה כי רבים האנשים אשר מתו במישרין מאש האויב מאלו שמתו בגלל עומס מטען אשר הפכם קורבנות נוחים למי הים. אך שעה שסיימתי את תפקידי עם הנשארים- החיים מאנשי הפלוגות אשר עלו בחוף עם גל המסתערים הראשון, הרי קשה היה להימלט מן הרושם כי המשקל והמים- במישרין או בעקיפין, הם שהיו הגורם לרוב אבדותינו על החוף."

קולונל ס.א.ל. מרשל, מפקד בכוח הנחיתה בחוף אומהה[1]

[1]מרשל, ניידותו של הלוחם, עמ. 35

_____________________________________
מה-טוב פתרונות המחשה
www.mathov.co.il

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #34  
ישן 24-10-2007, 18:50
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,968
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "לא מדובר כאן על כוחות ייעודיים"

אכן, לא מדובר כאן בכוחות יעודיים, כי אם בנחתים.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #38  
ישן 27-10-2007, 01:40
צלמית המשתמש של Bez
  Bez Bez אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 21.10.05
הודעות: 654
נעליים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "אבולוציה של ציוד לוחם החי"ר"

הכי מצחיק אותי שלחייל ממלחמת העולם השנייה יש Comabat Leather Boots
ולחייל מוויאטנם כבר יש Comfort Combat Boots
בעוד שלנו בצבא עדיין יש Combat Leather Boots.

מתי יתחילו להביא לכל החירניקים נעליים נורמליות? (למרות שהסתדרתי עם הקלות שלי לא רע)
אני זוכר שאני שירתתי בצבא ( 1998 ) היה לי חבר בעורב גבעתי שניתנו לפלוגה שלו בתור ניסיון
נעליים כאלה מרופדות שנראו יותר כמו נעליי טיולים, אז חשבתי לעצמי טוב בטח תוך כמה
שנים יחליפו לכל החירניקים את הנעליים, 9 שנים אחרי ושום דבר לא זז,
כמובן רק ליחידות המיוחדות שגם ככה מביאות את הרכש בעצמם ולא באופן רישמי מחיל תחזוקה.

מה יהיה?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #45  
ישן 09-03-2009, 06:51
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 01.08.05
הודעות: 12,509
מערכת עזר לחייל קרבי.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "אבולוציה של ציוד לוחם החי"ר"

לפי הכתבה המצ"ב היא מאפשרת לחייל לשאת 200 ליברות (כ-90ק"ג ללא מאמץ גדול).

LM Unveils Exoskeleton Technology

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.spacewar.com/images/lockmart-advanced-robotic-exoskeleton-soldier-bg.jpg]

Dismounted Soldiers often carry heavy combat loads that increase stress on the body, leading to injuries and exhaustion. HULC transfers the weight from heavy loads to the ground through the battery-powered, titanium legs of the lower-body exoskeleton.
by Staff Writers
Orlando FL (SPX) Mar 09, 2009
Lockheed Martin debuted an advanced robotic exoskeleton designed to augment Soldiers' strength and endurance and prevent their premature fatigue. The Human Universal Load Carrier (HULC) exoskeleton, introduced at the Association of the United States' Army Winter Symposium in Fort Lauderdale, FL, will meet future mobility and sustainment needs of Warfighters by providing strength and survivability.

Under an exclusive licensing agreement with Berkeley BionicsTM, a world leader in exoskeleton technologies, Lockheed Martin will advance the development of the HULC design to provide Soldiers a powerful advantage in ground operations.

"With our enhancements to the HULC system, Soldiers will be able to carry loads up to 200 pounds with minimal effort," said Rich Russell, director of Sensors, Data Links and Advanced Programs at Lockheed Martin Missiles and Fire Control.

"Lockheed Martin is developing an entire line of ground Soldier technologies that will improve Warfighters' ability to effectively complete their missions."

Dismounted Soldiers often carry heavy combat loads that increase stress on the body, leading to injuries and exhaustion. HULC transfers the weight from heavy loads to the ground through the battery-powered, titanium legs of the lower-body exoskeleton.

An advanced onboard micro-computer ensures the exoskeleton moves in concert with the individual. HULC's completely un-tethered, hydraulic-powered anthropomorphic exoskeleton design allows for deep squats, crawls and upper-body lifting with minor exertion.

Lockheed Martin's advanced technology systems will now include ground Soldier solutions such as wearable situational awareness equipment and mobility assistance systems. Additional technological advancements will focus on specific user needs and performance requirements. Lockheed Martin is also exploring exoskeleton designs to support industrial and medical applications.
_____________________________________
"בניתי לי בית ונטעתי לי גן במקום זה שביקש האויב לגרשנו ממנו בניתי את ביתי, כנגד מקום המקדש בניתיו. כדי להעלות על ליבי תמיד את בית מחמדנו החרב...."
(ש"י עגנון - חתן פרס נובל)

https://www.youtube.com/watch?v=xIpfSclj6A4&feature=youtu.be&t=9

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #46  
ישן 09-03-2009, 23:54
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "אבולוציה של ציוד לוחם החי"ר"

מערכות "השלד החיצוני" (בתרגום חופשי מ-Powered exoskeleton) נמצאות בפיתוח מזה שנים רבות. בשנים האחרונות היו כמה התקדמויות יפות מאד בתחום שהוזכרו לדעתי גם פה בפורום. הדור הנוכחי שנמצא בפיתוח כבר קל מספיק וגרסאות מסוימות אפילו מאפשרות גמישות תנועה משמעותית ויש אפילו הדגמות של זחילה עם המערכת כמו גם לבישה והורדה במהירות רבה מאד (אני יכול לחפש את הסרטוני וידאו).

יש עדיין כמה שיקולים בעניין - קודם כל למיטב זכרוני המערכות עדיין רועשות. שזה בהחלט בעיה רצינית עבור כל מערכת של לוחם קרקע שאמור להיות מסוגל לנוע בשקט. מעבר לכך יש כמובן את עניין המחיר. זה פחות משמעותי ליחידות מובחרות אבל מאד משמעותי להכנסה מסיבית עבור לוחמים רגילים.

אם וכאשר תיפתר בעיית הרעש והמחיר יירד צפו לראות מערכות כאלו נכנסות לניסויים בהיקף הולך וגדל בצבא ארה"ב (אצלנו יעברו בטח עוד לא מעט שנים עד שנראה אותם ביחידות רגילות משיקולי תקציב).
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #54  
ישן 10-03-2009, 12:31
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "לצורך סחיבת ציוד האמריקנים..."

לי נראה שאת בעיית הרעש השאירו לסוף, מפני שלכאורה זו הבעיה הקלה ביותר לפתרון. בין אם באמצעות חליפת גומי או מנועים חשמליים. מה שמראה שלרובוטים הלוגיסטיים האלו יש כנראה מספיק בעיות אחרות.

עדיין, לא מבין למה כבר היום אין טרקטורנים ואופנועי שטח בתפקדים האלה. במיוחד היום, כאשר יש גריסאות חשמליות.

עוד דבר שלא מספיק מתייחסים אליו: הצנחות מדוייקות של ציוד. בלחימה בשטחים פתוחים, אפשר לתספק יחידות יותר ויותר קטנות, יותר ויותר מהר, באמצעות הצנחת ציוד מונחית GPS. אם אפשר להטיל פצצה בדיוק של מטרים בודדים, מדוע לא להנחית ציוד? אם שימוש במעוטים, כמו אלו המשגרים מל"טים או מטוסים ממנושאות מטוסים, אפשר יהיה לשגר מאות קילוגרמים של ציוד גם מהגב של משאית. (היזכרתי פעם את הפגזים החלולים שסיפקו ציוד רפואי ותחמושת למובלעות בעה"ב במלה"ע השניה?)

עוד בשנות החמישים היו לצנחנים שלנו מריצות ממונעות (חשמלית?) לנשיאת מטענים כבדים (כמו חומרי נפץ). מריצות כאלה בהחלט יכולות להוריד חלק מהעומס מהגב של החיילים וגם מאפשרות לרוץ עם הציוד.
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה


נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 10-03-2009 בשעה 12:44.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #55  
ישן 10-03-2009, 12:40
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "לי נראה שאת בעיית הרעש השאירו..."

אתה אמרת שזה קל אני ממש לא בטוח. מנוע הבנזין בו בחרו להשתמש בBIIGDOG נבחר לדעתי מכמה סיבות - ראשית דלק - עניין לוגיסטי, שנית הוא חזק, ושלישית הוא מספק לזמן סביר. הסוללות החשמליות היום עדיין לא מספיק טובות כנראה בשביל לספק את הכוח הדרוש לפרק זמן משמעותי.

בקיצור אלא אם תציג הוכחות הסותרות את העובדה הזאת לדעתי רעש הוא בעיה הרבה יותר רצינית ממה שאתה מציג.

אגב בCRUSHER יש מנוע חשמלי אני חושב אבל הוא כלי עצום השוקל כ10 טון אם אני זוכר נכון והוא לא הולך אלא נוסע.
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #57  
ישן 10-03-2009, 12:53
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "אני לא מבין את הקונספט של..."

כתבתי עליו לפני הרבה זמן אז אולי דברים השתנו אבל הוא אכן קונספט מו"פ של DARPA וקרנגי. הרעיון הוא לפתח כלי רובוטי אוטונומי או חצי אוטונומי שינוע עם כוחות ויסחוב ציוד. אם תרצה מן נגמ"ש ציוד רובוטי. הוא לא יסתער עם הכוחות אלא סביר שיגיע עד לשטחי כינוס קדמיים או משהו בסגנון.

בעיני דווקא קונספט מצויין ויש הרבה מה לעשות איתו. בכלל יש היום פרויקט גדול של הצבא האמריקני להפוך אחוזים ניכרים מהכלים הנוכחיים לבלתי מאויישים בטווח זמן של שנים בודדות. אני מסופק אם הם יעמדו בכך אבל אין לי ספק שהם ינסו - וזה אחד מהכלים למטרה הזאת.
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #58  
ישן 10-03-2009, 13:06
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "כתבתי עליו לפני הרבה זמן אז..."

כלים יבשתיים לא מאויישים, מו"פ לשם מו"פ. יעברו עוד עשרים שנים לפחות, עד שהאמינות של הכלים האלו ישתוו לכלים מאויישים. בנתיים, נראה שכל רובוט יעסיק יותר טכנאים שונים בשדה הקרב, מאשר בכלים מסורתיים. עדיין יש תקלות שנהג קרבי יכול לפתור בעצמו, בלי להזעיק עזרה. רכבים רובוטים גדולים כמו ה-crusher נראים לי עדיין רחוקים, לפחות עד שימציאו טכנאי רובוטי...

העתיד הקרוב, צריך להראות צלף רובוטי, מארב רובטי בעזרת רובטים נשלטים מרחוק קטנים sword על צאצאיו.
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #59  
ישן 10-03-2009, 14:13
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 58 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "כלים יבשתיים לא מאויישים,..."

אני לא מסכים וגם צבא ארה"ב לא. רק"מ לא מאוייש ורכבי תובלה לא מאויישים הולכים להיכנס כבר בשנים הקרובות לשימוש. אין לי ספק שלא בכמויות שהאמריקנים תיכננו ורצו במקור אבל הם יכנסו וממש לא מדובר בעוד עשורים.

אם אתה רוצה תחזית אז הערכתי היא שב-2015 (5 וקצת שנים מהיום) יהיו בשימוש לפחות 2-3 כלים דוגמת הCRUSHER או הסבות של משאיות לכלים בלתי מאוישים כחלק משיירות. אפשר שהעניין יתעכב מעט בשל הירידה בצורך עכב פינוי עירק אבל זה יקרה. אם תיפתר בעיית הרעש אז גם הBIGDOG (וחבריו) ימצא את מקומו עם חיילי החי"ר עד 2015.
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #61  
ישן 10-03-2009, 16:14
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 28.10.01
הודעות: 3,819
בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "אני לא מסכים וגם צבא ארה"ב..."

רק בסביבות 2025 אולי 2030 הפרוייקט יכנס לשימוש ממשי, אולי. הם צריכים לפתור את בעייות האמינות של הטכנולוגיה. הכלים האלה יהיו שימושיים אם ורק אם הם יחסכו בכמות הכוללת של כוח אדם. לחסוך נהג, אבל להוסיף שלושה טכנאים במקומו איננו פיתרון.

מצד שני, אם הטכנולוגיה לנסיעה אוטונומית של כלים באמת תבשיל מחוץ לסרטוני התעמולה המסחרית של דארפה וקבלניה, למה להרכיב אותה בכלים יעודיים? לא עדיף להרכיב "טייס אוטומטי" לכלי רכב "רגילים". דווקא השוק האזרחי לטייסים אוטומטיים הוא השוק הגדול יותר, ולא הצבאי.

זה שהפנטגון מתלהב מפרוייקט או טכנולוגיה עדיין לא הופך אותה למבצעית או כדאית בטווח הזמן הקרוב. היו דברים מעולם.

לגבי popular science שהוא מגזין שאני מאוד אוהב כבר הרבה מאוד שנים, היה פעם עמוד אחורי המוקדש לכל מיני טכנולוגיות וצעצועים שהמגזין דיווח עליהם ב-150 השנים האחרונות. חלק נכנסו לשימוש ולהיסטוריה, הרוב בידורי בלבד. באותו האופן, הם לפעמים מקדישים כתבות לטכנולוגיות מבטיחות שלא הפכו למסחריות, כמו מנועי בנזין חסכניים ויעילים יותר... כבודו של המגזין במקומו מונח, התחזיות שלו אופטימיות בצורה היסטרית, לא פחות מההבטחות שלו לשנת 1930 שספינות אוויר קטנות יחליפו את המכוניות והמשאיות בערים...
_____________________________________
"כדי להכות באויב יש למלא את החיילים בחימה [על האויב]"
על החיילים להאמין בצדקת הטיעון למלחמה".
סון טסו - אומנות המלחמה


נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 10-03-2009 בשעה 16:20.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #62  
ישן 10-03-2009, 16:45
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "רק בסביבות 2025 אולי 2030..."

נתחיל מהסוף. כנראה שלא הייתי ברור. הניסוח הוא לא של פופיולר סיינס. מדובר במסמך של הקונגרס מ2001 שהוא (על פי NSDQ160) חוק של הקונגרס. הניסוח אגב קובע שזה יעד שיש לשאוף אליו אבל מן הסתם מדובר על יעד שיש לשאוף אליו ולהראות בדרך כיצד זה נעשה (אחרת הקונגרס יעצור תקציבים שמיועדים לצבא).

כמה שנים מאוחר יותר (2007) הקונגרס שוב חזר לדון בזה: קרא את סעיף 941 במסמך הזה (תודה שוב NSDQ160).

בתכלס יש להם תוכנית. גם אני חושב שהם לא יעמדו בה אבל זה לא משנה את העובדה שיש להם תוכנית וממש לא מדובר על עוד 30 שנה. כלים כאלו יכנסו (גם אם בכמויות קטנות משהם רוצים) לשימוש מבצעי כבר באמצע העשור הבא.
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #66  
ישן 10-03-2009, 23:22
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "חיזבאללה היה עיוד יותר שמח..."

קרן אור צודק. השימוש בכלים אוטונומיים באזור אזרחי הוא מורכב מאד. דווקא במתארים צבאיים יש יותר מוכנות לקבל יישומים חדשניים שכאלו. כל משאית תובלה לא מאויישת שנפגעת חוסכת פגיעה בנהג משאית. יש לזכור גם שאחזקת נהגים עולה כסף רב וגם זה יכול להיחסך.

בנוגע לפגיעות - משאיות וכלים לוגיסטיים לא נועדו להתגבר על מארבים ואם יהיו כאלו כאמור עדיף שתושמד משאית לא מאויישת מאשר מאויישת (או שייתפס בן ערובה).

יש לזכור שלא תמיד מדובר על אוטונומי לגמרי. יש הרבה שלבי ביניים כמו לדוגמא שיירה בה הרכב הראשון מאוייש ואחריו נעים כלים רגילים. שוב לא כל מתאר הוא מתאר לחימה. יש מתארים לוגיסטיים בשגרה בהם ניתן לחסוך כסף רב על כ"א בצורה כזאת. וכך גם בעת העברת ציוד לכוחות בדרגים האחוריים בזמן לחימה.
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #70  
ישן 23-07-2010, 22:31
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 69 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "החייל הביוני כבר כאן - כתבה בנושא ה HULC מבמחנה"

שימו לב לנקודה חשובה - בקליפ כולו לא שומעים כיצד נשמעת המערכת. אני מהמר שהיא לא שקטה לחלוטין (ואולי אפילו די רועשת) זה למעשה פוסל אותה משימוש קרבי לחימתי בקו החזית (היא עדיין יכולה להיות בשימוש להרמת משאות - למשל פגזים או דברים אחרים לא בקו החזית).

הבעיה היא כרגעל ההנעה - מה שאמור לדעתי לשמש כאן הם תאי דלק חזקים במיוחד - האם הם כבר ברמה הדרושה מבחינת מחיר/גודל/שרידות/ביצועים - אני מסופק. אבל אין לי ספק שבסופו של דבר (קרי פחות מעשור ואולי אפילו חצי מזה) נגיע לשם.
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #74  
ישן 23-07-2010, 23:43
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 73 שנכתבה על ידי pisauron שמתחילה ב "העניין הוא שפנים מול פנים מול..."

ברגע שמתחיל הקרב הכדורים שורקים והפגזים נופלים לרעש באמת שאין כל כך הרבה משמעות (לא הייתי פוסל את חשיבותו לגמרי אבל היא יורדת ללא ספק).

עדיין מדובר בציוד שלוחמים יצטרכו לסחוב איתם או להפעיל כלומר או שהוא עושה רעש או שהוא כבד בפני עצמו. בהגעה ליעד יש סיכון רב וגם בתהליך הזה אתה מעוניין להיות שקט פעמים רבות - אם כל צעד מרעיש אתה חושף את עצמך ממרחק. בקיצור אני לא רואה איך בלי פיתרון לבעיית הרעש השלד החיצוני יהפוך למשהו נפוץ מאד בקרב חיילי חי"ר.
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #78  
ישן 24-07-2010, 01:17
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 24.09.05
הודעות: 5,542
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי pisauron שמתחילה ב "רק הקטע האחרון דרש שקט? ולמה..."

ראשית, ויתקנו אותי לוחמי חי"ר אשר השתתפו בפועל בלבנון II - כוחות רבים נעו רגלית ללא סיוע צמוד של טנקים. האם אין תצפיתנים של חיזבללה - וודאי שיש - אבל אם התצפיתנים זיהו את כל או אפילו רוב הכוחות משמעות הדבר (לדעתי) שהכוחות נכשלו במשימתם.

שוב אלמנט ההפתעה הטקטית בקרב הוא משמעותי ביותר - אם האויב יכול לאתר כוחות חי"ר שלך בקלות באמצעות תצפיות אתה בבעיה רצינית. מרכיב ההפתעה הוא חיוני.

באופן כללי אינני נוהג לערוך דיונים בנושאי טו"ל - זה אינו התחום שלי - יש בפורום מומחים גדולים בהרבה ממני לנושא. הנקודה פשוטה - רעש (משמעותי) כפי שככל הנראה יש לשלד בשלב הנוכחי - מגביל את מסגרת היכולות שלו לשמש לפעילות חי"ר. הוא לא מונע אותו לחלוטין אבל פעילויות רבות לא יתאפשרו - תזכור שמדובר באמצעי יקר ומורכב - זה לא משהו שתיקח איתך וכשתגיע לנקודה מסויימת תחליט שאתה נוטש אותו בשטח וממשיך להתקדשם בלעדיו בכדי לא ליצור רעש.
_____________________________________
עידו גנוט, מייסד ועורך ראשי
MegaPixel - אתר הצילום הישראלי
עמוד הפייסבוק שלנו.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #81  
ישן 24-07-2010, 13:29
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה
 
חבר מתאריך: 06.12.04
הודעות: 20,968
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי pisauron שמתחילה ב "אבל בתור קרב התקדמות אתה לא..."

קרב התקדמות לא אומר שנלחמים מהר. זה אומר שחלק קטן נלחם בשביל שהשאר ימשיך הלאה. עם זאת, זה אחלה סידור לדרגים רגליים בשטח קשה. לקחת בהשאלה ממקרה עבר - במקום שגולני ישלחו בג'נין מחלקה להביא תיקים, אפשר להקטין את הסידור הזה לשליש מבלי לפגוע ביכולת האבטחה.
_____________________________________
There are three kinds of lies: lies, damned lies, and statistics

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #85  
ישן 19-01-2013, 10:47
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 16,451
אפודי ה MTV וה IMTV של חיל הנחתים האמריקני
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "אבולוציה של ציוד לוחם החי"ר"

סרט הדרכה של מחלקת האמל"ח בחיל הנחתים להרכבת אפוד ה IMTV המוכר כל כך מתמונות חיילים אמריקנים בעירק ובאפגניסטן. שימו לב למיגון הצידי, לצוואר ולעורף, לחלציים והפתיחה המהירה. KDH מייצרים את האפוד בעוד ש CERADYNE מייצרת את ה SAPI - פלטות המיגון.

דף היצרן הרשמי
http://www.kdhdefensesystems.com/pr...-tactical-vest/

http://www.kdhdefensesystems.com/im...20imtv% 20.pdf

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

Infantry Combat Equipment — Assembling the Improved Modular Tactical Vest


לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

והנה ההבדלים מהורסיה הקודמת של האפוד - בעיקר שיפורים בתחום הנוחות, פיזור משקל והקטתנו והארגונומטריה.

Marine Corps Improved Modular Tactical Vest (Body Armor)
http://www.youtube.com/watch?featur...d&v=DxM9j4mPgWg

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #86  
ישן 23-01-2013, 14:47
  strong1 strong1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 13.11.04
הודעות: 16,451
להפוך כל רובאי לקלע? Precision-Guided Firearm
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "אבולוציה של ציוד לוחם החי"ר"

כתבה של תמיר אשל ב DEFENSE UPDATE

Precision-Guided Firearm – Turning Riflemen into Marksmen?
http://defense-update.com/20130116_...gpoint_pgf.html

The new system called ‘Precision-Guided Firearm’ (PGF) system is based on patent-pending innovations in optics and fire control that enables a shooter to excel in long-range shooting.

Typical elements included in the ballistic calculation are range to target, wind speed (manually set by shooter), shot angle, rifle cant, pressure and temperature. All elements and more are displayed in the HUD along with reticule marks and target movement cues. In addition to aiming assistance the TrackingPoint PGF also records each shot taken for debriefing. It also and includes a microphone to capture voice recordings. Recorded shots can be downloaded to popular smartphone models.

PGF collapses target engagement times from minutes to seconds, and increases success rates dramatically”
Schauble added that the PGF reduces training time, enables mastery persistence (since follow-up training is minimal).

To execute the perfect shot with TrackingPoint’s exclusive Tag-Track-Xact technology, the shooter tags a target with a simple point-and-click, automatically setting up the shot and persistently tracking the static or moving target. Over 20 ballistic variables including range, wind, target velocity, shot angle, rifle cant, temperature, pressure, and coriolis are instantly calculated into a perfect firing solution. The shooter simply realigns the reticle with the tag point and pulls the trigger. The PGF’s guided trigger is connected to the tracking optics, and if the shooter is misaligned, the PGF-guided trigger increases in weight, pushing back on the shooter to defer firing until the shooter is perfectly aligned.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י strong1 בתאריך 23-01-2013 בשעה 14:57.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #87  
ישן 23-01-2013, 19:45
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית
 
חבר מתאריך: 17.03.05
הודעות: 1,902
בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי strong1 שמתחילה ב "להפוך כל רובאי לקלע? Precision-Guided Firearm"

כדי להפיק את המכסימום מהמערכת (אכן סוף הדרך).
חובה על היורה להביא את הרובה לכתף לאותו המקום באותו מצב ובאותו לחץ כפי שהיה בעת תאום הכוונות במטווח. כל שינוי יביא לשינוי בנקודת הפגיעה. (לדוגמא תאמת את המערכת בשכיבה עקב הקת בלט 1.3 ס"מ מעל קו הכתף. כעת אתה בשטח יורה בכריעה ועקב הקת בולט 7.8 ס"מ מעל קו הכתף. הפגיעה תהא גבוהה יותר המערכת עדיין לא יודעת לתקן - למיטב הבנתי עובדים על התאמה לשני לוחות ירי האחד לשכיבה והשני למצבי כריעה / ישיבה / וכו'.
הדבר השני החשוב ביותר הוא לחיצת ההדק הנקיה. ביצוע לחיצת הדק תוך תזוזת הנשק וגם הכוונת המשוכללת ביותר לא תעזור.

עכשיו אני רוצה לחדד את השאלה !!!!

האם הכוונת תהפוך כל חייל לצלף ? (התשובה שלי לא !!!)

האם הכוונת תהפוך כל רובאי לצלף ? (אם ההכשרה של הרובאי היא פורט בניננג כפי שאני מכיר התשובה היא כן).

ובהשאלה אם זו הכשרת קלעים דצמבר 2012 בא"פ לכיש - התשובה היא לא.
_____________________________________
לא כל מה שאני רוצה לכתוב, אני יכול לכתוב.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #89  
ישן 25-01-2013, 09:20
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית
 
חבר מתאריך: 17.03.05
הודעות: 1,902
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לגבי לחיצת ההדק הנקיה: להבנתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
לגבי לחיצת ההדק הנקיה: להבנתי המיוחד בכוונת זו, ביחס לכוונות ממוחשבות קיימות, היא בדיוק בכך שזה פחות חשוב: המערכת מתזמנת את הירי לרגע בו הרובה "על". ממילא, אם סחיטת ההדק הזיזה את הרובה- הפטיש לא ישוחרר.
את ההערה לגבי מיקום הרובה על הכתף כלל לא הבנתי. זו מערכת טלויזיונית (לא אופטיקה ישירה)- לא אמורה להיות בה פרלקסה.

שאלה
האם תהיה מוכן באירוע טרור למשל שבו ירי הצלפים הוא סימן לפריצה שהמערכת תחליט מתי היא יורה ?
כנראה שלא... מפקד הכוח צריך לוודא שמכסימום קנים על ורק אז יפקוד אש. מכאן אפשר להסיק שהמערכת רק נותנת לך אינדיקציה מתי הירי אפשרי ומתי לא. עברתי על החומר לא ראיתי שיש איזשהו ניתוק הדק כאשר אתה לא על המטרה. משמע עדיין היורה משפיע ולחיצת הדק נקייה היא קריטית.
בניגוד לעבר בו ירו ברובים בריחיים בשיטת הוקינס (ואז סחיטה הדק נסחט לאחור וכלפי מעלה אל צוואר הקת,) השיטה היום של אחיזה בפיסטול גריפ מחייבת לחיצת הדק נקיה שזו טכניקה אחרת.

לגבי הכנסת עקב לשקע הכתף בדיוק לאותו מקום אנסה להעביר לך ציור סרוק של הנושא בהמשך - הוא מאד משמעותי (קלע אולימפי הנדרש ל דיוק של 1 מ"מ ב 50 מ' עובד על כך ועל לחיצת הדק נקייה שעות רבות כולל המון אימון יבש). אין שום קשר לפרלקסה.
_____________________________________
לא כל מה שאני רוצה לכתוב, אני יכול לכתוב.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #90  
ישן 05-02-2013, 12:35
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית
 
חבר מתאריך: 17.03.05
הודעות: 1,902
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "לגבי לחיצת ההדק הנקיה: להבנתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
לגבי לחיצת ההדק הנקיה: להבנתי המיוחד בכוונת זו, ביחס לכוונות ממוחשבות קיימות, היא בדיוק בכך שזה פחות חשוב: המערכת מתזמנת את הירי לרגע בו הרובה "על". ממילא, אם סחיטת ההדק הזיזה את הרובה- הפטיש לא ישוחרר.
את ההערה לגבי מיקום הרובה על הכתף כלל לא הבנתי. זו מערכת טלויזיונית (לא אופטיקה ישירה)- לא אמורה להיות בה פרלקסה.

והנה הסריקה מהספר של יורייב (הספר הטוב בנושא)
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מיקום הרובה בשקע הכתף משנה את הקפיצה ואת נק' הפגיעה
לחיצת הדק לא נקיה משנה את נק' הפגיעה ע"י הסטת הקנה מנק' המכוון תוך מהלך הכדור בקנה.
_____________________________________
לא כל מה שאני רוצה לכתוב, אני יכול לכתוב.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #92  
ישן 06-02-2013, 06:12
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית
 
חבר מתאריך: 17.03.05
הודעות: 1,902
בתגובה להודעה מספר 91 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "תודה. לא חשבתי כלל על תנועת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
תודה. לא חשבתי כלל על תנועת הנשק לאחר הירי.

זה לא לאחר
ברגע שהקליע מתחיל לנוע בקנה יש תזוזה של הנשק (נכון הקפיצה הגדולה היא רק אחרי יציאת הקליע).
במידה ותנועה זו לא אחידה יש בעיה.
צלף המאפס בשכיבה בו עקב הקת כולו בשקע הכתף יפגע לעולם גבוה יותר במצב כריעה בו הרובה בולט מעלה. (לזה יש להוסיף גם לחיצת הדק נקיה)

כמו כן קלע אולימפי יכול להרשות לעצמו (יורה לטווח קבוע) שהרובה יקפוץ אחיד אך לא ישר למעלה. (מעט בזווית) צלף חייב שהרובה יקפוץ תמיד ישר מעלה אחרת יש הבדלים בטווחים שונים.

לכן ותהיה זו הכוונת המשוכללת ביותר - כל עוד אין זו מערכת מכנית = רואה יורה, בסופו של יום מיומנות הצלף היא זו שתשאיר את הכדור במטרה או תסיט אותו משם.
_____________________________________
לא כל מה שאני רוצה לכתוב, אני יכול לכתוב.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:59

הדף נוצר ב 0.65 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר