לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2007, 17:45
  ארדיכל ארדיכל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.07
רמז לחידת הפתחים האחרונה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ארדיכל שמתחילה ב "חידת הפתחים הבאה"

אודה ואתוודה – לגבי הקשת עם מגן הדוד, אינני יודע מה הסיפור (אני יודע איפה ומתי). אשמח אם מחר, כשאגלה את כל הפתרון, תעדכנו אותי. אני חושד במשהו, וזה מה שמחבר אותה לשני הפתחים האחרים.

לגבי האחרות – תרבויות יונקות אלה מאלה. במקרה כאן, מדובר בפתחים מתרבות אחת שאמצו חלקים מתרבות אחרת, שונה לחלוטין. כאמור, אני חושד שזה גם המקרה עם מגן הדוד.

בכל 3 התמונות יש תרבות אחת דומיננטית, והיא אותה תרבות בשלושתן. לפעמים היא הושפעה, ולפעמים השפיעה.

אל תתנו למגן הדוד להטעות אותכם, וגם לא לצלב הקרס.

וליתר בטחון, הנה עוד 3 רמזים:

פתח אחד מהשלושה הוא שכנו של הר.

פתח אחר הוא בלב החולות.

השלישי ברמה, אם כי תאוריות מודרניות אומרות שלא.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-10-2007, 12:55
  ארדיכל ארדיכל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.08.07
והרי הפתרון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ארדיכל שמתחילה ב "חידת הפתחים הבאה"

כל השלושה הם פתחים צלבניים, שינקו או הניקו מתרבויות אחרות.

הימני הוא אחד הפתחים במצודה הצלבנית בכוכב הירדן, כאוכב אל הווא, או בלוואר. ליד החווה של מאיר הר ציון (או "הר", כפי שהוא מכונה).
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כנראה שהיה שם ישוב יהודי קדום, והצלבנים השתמשו באבן מאבניו. צלב הקרס, במקרה הזה, הוא דווקא סמל של תרבות יהודית שאומץ ע"י הגויים מאירופה.

גם בביהכ"נ בסוסיה, בעיבורה של ארץ המתנחלים הקיצוניים, שזור צלב הקרס עם מוטיב המנורה. ראו (בתמונות רואים 3 קטעים, שבמקור הם צמודים זה לזה).

אגב, ביהכ"נ בסוסיה הוא כנראה ביהכ"נ המאוחר ביותר בארץ, מהתקופה הקדומה. סוף העידן הביזאנטי, ואולי אפילו תחילת השלטון הערבי.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

המרכזי הוא משקוף של פתח שנחשף לאחרונה בחפירות בנבי צמוויל. להזכירכם – במשך דורות רבים סברו כי נבי צמוויל היא "רמה" המקראית, היכן ששמואל הנביא נקבר. תיאוריות עדכניות בחקר המקרא טוענות שזה לא הגיוני.

שם, בנבי צמוויל, היתה טירה צלבנית גדולה במיוחד, שבמרכזה עמדה כנראה קתדרלה, וסביבה מבנים צלבניים לרוב. לאחד מהם היה פתח עם אבן ראשה מעוטרת במגן דוד. הניחוש שלי הוא שהצלבנים מצאו אותה זרוקה בשטח, והשתמשו בה. האמנם? מישהו יודע?
הפתח שבחידה הוא בפינה הימנית של הצילום הזה

אגב זרוק בשטח, ראוי שמישהו יתחיל לשים שם לב. הרבה אבנים יפות זרוקות שם ללא השגחה. ראו למשל את התמונה שצילמתי שם של רגליו של קדוש כלשהו, או אביר, אולי מהקתדרלה. הייתי ממש קרוב לבדוק אם הן יודעות ללכת.

הפתח השמאלי הוא של המסגד הגדול בלב רמלה (בעברית: חולות), שהיה במקור כנסייה צלבנית, אך היא התאסלמה. הפתח הוא שריד של אדריכלות צלבנית, אך הצבעים והכתובות הם ממלוכים. הכנסייה השתמרה נפלא, למרות הצביעה בזהב ובירוק. ראו תמונת פנים המסגד/כנסיה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

וכרגיל - חידה חדשה באשכול נפרד
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:58

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר