לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2007, 22:59
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
DARPA Uraban Challenge 2007

שבוע טוב לכולם,
למי שלא מעודכן בשעות האחרונות התקיים בארה"ב מרוץ הרכבים הרובוטים השלישי של DARPA.
מתוך 11 מכוניות שהחלו את המירוץ במתווה העירוני סיימו עד לשעה זו 4 בהצלחה (רבה יש לציין) ושניים עדיין במסלול.

אני ממליץ למי שמתעניין לראות את הדקות האחרונות של המירוץ בשידור חי באתר DARPA

TFOT יפרסם סקירה נרחבת של התחרות האחרונה וסקירה נוספת של הרקע מייד עם פרסום התוצאות (כרגע עוד לא ברור מי ניצח כי מדובר בתחרות הכוללת ניקוד וזאת למרות שהצוות מסטנפורד חצה כבר את קו הסיום ראשון).

עידכונים נוספים בשעות הקרובות או מחר בבוקר.
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-11-2007, 00:06
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "עידכון קצר ואחרון כנראה..."

הנושא מרתק. מה שאני מוצא כמשמעותי אלינו, הוא ההקשר- כמה ויכוחים ודיונים שרצים כאן בפורום על גורלו של הטנק ושילוב אמצעים בלתי מאויישים בקו המגע לצורך ביצוע לחימה, והנה ראו מהי הרמה המעשית של טכנולוגיות כאלה לפני שיורים עליהן והופכים את סביבת פעילותן לעולם של אי-ודאויות בשינוי תמידי.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 04-11-2007, 21:42
  משתמש זכר Black Mammmba Black Mammmba אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Black Mammmba Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "הוכרזו הזוכים!"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עידו גנוט
טוב קצת באיחור הוכזרו הזוכים בתחרות. הצוות של קרנגי מלון זכה ואחריו הצוות של סטנפורד והצוות של ורג'יניה טק'.

אני אגיב פה בהרחבה בהמשך אבל בנתיים אתם מוזמנים לקרוא את החדשה המסכמת שלנו בנושא התחרות וכתבת רקע מקיפה בנושא.

ברכות לזוכים.

מספר שאלות.

1) האם ישנם צוותים ישראלים בתחום?
2) היכן עומד ה"מוח הישראלי" בתחום השוואה לעולם/שאר המתחרים.
3) האם הטכנולגיה שנמצאת ברכבים הללו, כבר נוסת בכלים צבאים או כלי רק"ם ?
4) האם הלו כלים עם חשיבה עצמית (אני חושב שקוראים לזה "מח בינה מלכואי -לא מבין גדול בתחום).שהרובוט מצלם תמונה ומעבד אותה ומחליט לאן לנסוע ?
4.ב) האם יש בכלים גם אנשים או שהם רק מלווים אותם מאוחרה ?

אשמח אנוכי ובטח גם שאר הקוראים בפורום. אם תוכל ברשותך לפרט על התחום ואיך הוא ישפיע לטובה ולרע בתחום הצבאי.

תודה. בהחלט נושא מעניין. העיקר שיחליף אותי במילואים

"שאלוהים ירחם על אויבי,כי אני לא ארחם עליהם,,-גנרל ג'ורג' סמית' פטון

ישן 04-11-2007, 22:29
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "DARPA Uraban Challenge 2007"

הי טוב אנסה גם לענות וגם להוסיף עוד קצת מדעתי האישית.

ראשית כפי שכתבתי מאז המירוץ הקודם ב-2005 שהסתיים אף הוא בהצלחה והתנהל במדבר חלה התקדמות עצומה בתחום והושקעו על ידי צוותים רבים שעות אדם והרבה מאד כסף בפיתוח דור חדש ומשופר של כלים רובוטיים שיוכלו לנסוע במתווה עירוני מלא פחות או יותר כולל נהיגה לפי כל כללי התנועה (תמרורים, צמתים וכו').

כל הכלים נסעו ללא שליטה מרחוק וללא נהג בכלי וללא שום אמצעי המצוי מחוץ לכלי. פה ושם היו כמה כלים שנזקקו לסיוע כזה או אחר אבל למיטב ידיעתי שלושת הכלים שהגיעו ראשונים סיימו את 90+ הק"מ בדרך עירונית ללא שום סיוע אנושי - הישג חסר תקדים וכמעט בלתי נתפס.

הרכבים עצרו בצמתים והמתינו שרכבים אנושיים ורובטיים אחרים יעברו, הם נסעו בדרכי עפר ודרכים עירוניות, הם נתקעו בפקקים, ביצעו חניה ויציאה מחניה ועוד הרבה תמרונים מורכבים למדי. הרכב של סטנפורד אפילו עקף לבדו מספר נהגים אנושיים במירוץ לקראת קו הסיום!

היו לא מעט אירועים מביכים במהלך המירוץ ואופילו מצחיקים (אני ממליץ שוב לקרוא את הסיקור החדשותי שלנו שכולל תיאור של כל האירועים המרכזיים בתחרות).

בקשר לצוותים ישראליים - היו במוקדמות כ-36 צוותים אחד שאני יודע היה ישראלי (AvantGuardium) הוא לא עלה לגמר (אינני מכיר את הפרטים ואשמח לשמוע).

ישראל לכאורה אמורה להיות חזקה מאד בתחום בעיקר בשל התעשיות הביטחוניות - בפועל יש בעיה מסויימת כי היה צורך שהנציג הראשי בתחרות יהיה אמריקני וזה מן הסתם סיבך קצת את העניינים.

לא ידוע לי שהטכנולוגיה שימשה בכלים צבאיים אופרטיביים עד כה.

הליווי היה רק מאחור עם מצלמה לצורך השגחה - בדומה למבחן נהיגה.

תיקון/עדכון: בקשר לצוות הישראלי - הינה לינק מן הסתם מדובר בגרסה של אלביט אותו הזכרנו פה לא מעט. ולכן לצורך שאלתך אפשר לומר שמשהו נכנס לאיזשהו שימוש צבאי (איזה בדיוק אני לא יודע לומר לך כי עד כה לא שמעתי תגובות לגבי הכניסה לשימוש של הרכבים הרובוטיים שהיו במבחן בעוטף עזה ואינני בטוח האם הותר לפרסום משהו בנושא).
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

נערך לאחרונה ע"י עידו גנוט בתאריך 04-11-2007 בשעה 22:37.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:37

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר