לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-11-2007, 17:33
  אבי ש. אבי ש. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.06
קריאה בפורום ע"י גורמים זרים

שלום לכולם,
שימו לב בסרטון הבא, דקה 02:15.
http://youtube.com/watch?v=b7s5lnjXR5s
לדעתי מדובר בשרשור תאונות הרק"מ שעדיין רץ כאן בגלגוליו השונים.
אני בטוח שמנהלי הפורום יהיו גאים על הביקורים הללו ע"י אויבינו, דרך אגב אולי כדאי להם להירשם ולפתוח שרשור ובקשות לתמונות ומידע מלוחמים שונים, רעיון מעניין .

צפיתי בעניין רב בכל התעמולה המעניינת, אני מקווה שהם באמת מאמינים למה שהם אמרו, ההשוואה המחמיאה לאויב הלבנוני אל לכוחות החי"ר המצריים תלושה מהמציאות וכבר באמת מוגזמת.
עובד עימי תותחן צעיר לשעבר ששרד מאחת הפלוגות שישבה ליד התעלה ומה שהוא תיאר על הסאגרים ועל ההשמדה של גדודים שלמים בתוך שעות ספורות בטח לא דומה למצב בשנה שעברה.

בכל מקרה כדאי שכולנו ניזהר בכל אשר נכתוב כאן.

תודה,

אבי ש.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-11-2007, 18:16
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

חבר מתאריך: 08.03.05
דומה ושונה....??
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אבי ש. שמתחילה ב "קריאה בפורום ע"י גורמים זרים"

אינני שותף לדעתך בנושא ,אויבינו"... אין בסרטון שום עובדות שאינן נחלת הציבור בארץ ובעולם. אין שם גם שום סודות ושום אינפורמציה מסווגת.

אפשר להכנס למגננת אינפורמציה כללית ולחסום כל מילה וכל התבטאות בנושאי בטחון. אפשר גם להפסיק לדון בנושאי כלכלה ומדיניות הפותחים אשנב ל"אויבינו..."

אנו חיים בתקופה שבה אינפורמציה (עד רמות סווג מסוימות כמובן) הינה נחלת הרבים אם נרצה וגם אם לא נרצה. קיים ערך חיובי פנימי רב בדיונים פומביים מסוימים גם אם הם כואבים, וגם אם "אויבינו" עושים בו שימוש לטובת פרופגאנדה שלהם עצמם.

ואני חייב לשאול אותך על דברי ידידך מהתותחנים - למה התכוון האיש? או לחילופין - למה אתה התכוונת בנושא הסאגרים במלחמת יוה"כ והשוואתם למלחמת לבנון השנייה? מה הנקודה ?
ישן 07-11-2007, 06:56
  אבי ש. אבי ש. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.08.06
שלום מיקיטל
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "דומה ושונה....??"

ידידי היה תותחן צעיר בשוט באחת הפלוגות על המים, לפי תיאוריו ההפתעה שלהם מהטילים הייתה מוחלטת, לטענתו לא היה תו"ל צה"לי ברור ללחימה בטילים או ב- RPG ולכן הוא צפה בעשרות כלים נפגעים ע"י חוליות חי"ר.
תיאורו של הקרבות קשה מאוד לשמיעה, הגבורה שהוא וחבריו הפגינו במהלך הלחימה היא עילאית, הוא עצמו נפגע מספר פעמים והחליף טנקים רבים במהלך המלחמה.
בנוגע לטילים במלחמה האחרונה, אני יודע שישנם בצה"ל גופים שתפקידם לתת מענה לאיומים בצד השני, הטענות שעולות ע"י האויב בכתבה מצחיקות בדר"כ, לא ידעתי שנפגעו עשרות/ מאות טנקים במלחמה האחרונה, אני חושב שגם אצלנו ניפחו את מימדי הבעיה.
אני יכול רק להעריך שכאשר מסתכלים על סך הכלים שפעלו בגזרה מול סך הטילים שנורו עליהם ועל כמות הנפגעים, וטנקים מושבתים הנושא לא קשה כמו ביום כיפור.
עדיין צריך לתת מענה לבעיה.
אבי.

ישן 07-11-2007, 21:36
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  
מערכות מודיעין חוזי (IMINT), מערכות חישה גילוי והתרעה - חלל, אויר, ים ויבשה. התנהלות ביטחונית, תעשייתית וחוזית בינלאומית

אינני יודע מה מקור המידע שנתת...
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "בסיני היו 3 חטיבות שוט:..."

דומני שאתה טועה.

אצטט את דבריך: "...בסיני היו 3 חטיבות שוט: 500,217 ו-164.מתוכן, חטיבה 500 היתה חטיבת בית ספר, שלא היתה פרוסה בקו והשתים האחרות חטיבות מילואים..."

ובכן כמה הערות לכך:
  1. חטיבה 500 לא היתה פרוסה בסיני ערב מלחמת יוה"כ.
  2. חטיבה 500 (מח"ט - אריה קרן, סמח"ט - כרמלי ז"ל) לא היתה חטיבת "בית הספר" אלא חטיבת מילואים שישבה בצאלים. התבססה על טנקי "שוט".
  3. חטיבה 500 הגיעה לאזור הלחימה מכוון צאלים על הציר הצפוני בואך אל-עריש - בלוזה, לרומני ולכוון בלוזה משם ירדה דרומה והשאר מסופר וסופר כבר ברבים. נלחמה במסגרת אוגדה 162 בפיקודו אל האלוף אברהם אדן - "ברן".
  4. חטיבות 217 וכן 164 עד כמה שידוע לי לא היו פרוסות בסיני ערב הלחימה.
  5. לפי הניסוח שלך לעיל ניתן להבין ששתי חטיבות שריון אלה (217 וכן 164) היו כן פרוסות בקו - לא כך היה.
  6. גדוד 77 - לא ידוע לי על מיקומו ערב הלחימה ולא ידוע לי על צרופו לחטיבה 500 במלחמה. אשמח על תיקון עניני עובדתי בנושא.
ברעות ואחוות לוחמים...!
ישן 07-11-2007, 21:49
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי מיקיטל שמתחילה ב "אינני יודע מה מקור המידע שנתת..."

באמת? אמרתי "פרוסות"? אמרתי שבזירת סיני היו בסה"כ 3 חטיבות שוט . לפי הנתונים שמסרתי,אף לא אחת מהן לא היתה פרוסה בקו המים ולא היתה כלל בסיני בעת פרוץ הקרבות. אני לא מבין מאין נטלת את הפרשנות לדברי ועוד מוסיף את הביטוי העולב "טועה ומטעה"
לגבי חטיבה 500- היא אכן היתה על בסיס מתקן 500, אשר למיטב זכרוני היה מסונף , בשנת 1973 לבית ספר לשריון. ואם טעיתי , אבקש סליחה ומחילה.
כל שניסיתי בדברי היה לתמוך בטענתך כי לא היו שוטים הפרוסים על קו המים ביום פרוץ הקרבות. נראה כי הדרך לגיהינום רצופה כוונות טובות.
גדוד 77 לא צורף לחטיבה זרה. קהלני נלחם במסגרת חטיבה 7 (שהיא לא חטיבת בי"ס). הטנקים שלו נותרו במחנה עז בסיני ונלקחו ע"י שוטניקים אחרים.
ישן 07-11-2007, 22:33
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

לא היתה לי כוונה לפגוע בך כלל !!!!
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "באמת? אמרתי "פרוסות"? אמרתי..."

לכן גם ערכתי ותיקנתי מייד את הניסוח שבפתיחת תגובתי. אם הדברים יצאו "לוחמניים" אבקש סליחתך ואני מתנצל על כך.

לעניין עצמו - אם הקורא ההדיוט (לא "אידיוט: אלא "הדיוט") קורא את ניסוח המשפט שציתתי מדבריך:
"...בסיני היו 3 חטיבות שוט: 500,217 ו-164.מתוכן, חטיבה 500 היתה חטיבת בית ספר, שלא היתה פרוסה בקו והשתים האחרות חטיבות מילואים..." יוכל להבין א) ששתי החטיבות האחרות (קרי 217 ו- 164) היו חטיבות מילואים לעומת חטיבה 500 שלא היתה כזאת ב) ניתן לטעות בקלות ולהבין שלעומת 500 שלא היתה פרוסה בקו, השתיים האחרות כן היו פרוסות בקו.... קרא את הניסח לעיל ואני מקווה שתבין את דברי.

לנושא הנתונים עצמם - חטיבה 500 לא היתה חטיבת בית הספר עד המלחמה ולא במהלכה.

יתרה מכך - לא ידוע לי כלל על 217 ועל 164 שכביכול היו פרוסות בסיני ערב המלחמה ולכך אני מבקש אסמכתא.

אני חייב להודות גם שאינני מכיר כלל את חטיבה 164...? ( מה יהיה...?)

חטיבה 217 של "נתקה" היתה חטיבת שוטים.

והערה מסיימת לכותרת תגובתך - עליה אומר: בסיני לא היו 3 חטיבות שוט ערב המלחמה.

ובמה שנוגע לקו המים, ולסאגרים - על כך בנפרד.

ברוח טובה.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 07-11-2007 בשעה 22:38.
ישן 07-11-2007, 23:00
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

פריסה בסיני ערב המלחמה (1973)
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "באמת? אמרתי "פרוסות"? אמרתי..."

את קו התעלה (ועד רפידים וביר תמדה ממזרח) החזיקה אוגדה 252. מפקדת האוגדה ישבה ברפידים (היא ביר-גפגפא).
  • ת"פ אוגדה 252 היו 2 חטיבות משורינות, 14 ו -401 שתיהן מבוססות טנקי מג"ח, וחטיבה "מרחבית" (לא משורינת, בעיקרה חי"ר) - חטיבה 275.
  • רק אחת משתי החטיבות הללו - "חטיבת הקו" - היתה פרוסה תצעלה ובתעוזים. כל 3 (או 6 חדשים, אינני זוכר) התחלפו השתיים ביניהן.
  • מפקדת" חטיבת הקו" ישבה בטאסה.
  • מפקדת "החטיבה העורפית" ישבה בביר-תמדה.
  • ת"פ אוגדה 252 היתה גם חטיבה מרחבית קבועה , חטיבה 275 (מח"ט עם פרוץ המלחמה היה אל"מ פנחס נוי). מפקדת החטיבה הזאת ישבה בבלוזה.
  • לאוגדה 252 היו גם כוחות עתודה (שני גדודי שריון) שהיו במקורן מבית הספר לשריון (חטיבה 460 !!) אחד הגדודים היה גד" 79 שישב בביר תמדה באותם הימים במסגרת חטיבה 401 (שהיתה עורפית אז).
  • בנוסף לכל אלה היה גם ת"פ אוגדה 252 אגד ארטילרי (מפקדתו ישבה ברפידים גם כן) ועוד כוחות כמו למשל סיירת שקד שמפקדתה ישבה בג'ידי.
  • ועוד הערה - חטיבה 500, שישבה כאמור בצאלים לא היתה פרוסה בסיני ערב המלחמה אולם שני גדוים שלה - ללא טנקים - היו בתעסוקה מבצעית ב...גדה בשבועות שלפני פרוץ הקרבות. עם תחילת הליחמה הורדו המילואימניקים הללו לצאלים, צוותו לטנקי החטיבה (שוטים) וירדו לסיני החל מיום ראשון, (על ציר אל-עריש בלוזה, חלקם על שרשראות וחלקם על מובילי טנקים. מי שהיה מוכן,,, ירד.
  • אינני מכיר את גדוד 77 ולא את חטיבה 164....? מבקש הבהרות.

נערך לאחרונה ע"י מיקיטל בתאריך 07-11-2007 בשעה 23:03.
ישן 08-11-2007, 23:27
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

מעוניין במידע נוסף !
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "שוט בפתיחת המלחמה"

אני חייב להודות שאינני מכיר את שני הסיפורים הללו !!

חטיבת בסל"ש - חטיבה 460 - היתה פרוסה בסיני...ערב פרוץ המלחמה? היכן היה המח"ט, כמה טנקים מצוותים היו לה שם במחנות העורפיים ? האם היתה כשירה להכנס למלחמה ? האם צוותים לא שוחחרו "ארצה" לחג ? כל זה חדש לי (אינני מפקפק - אלא שואל ולומד).

הערת אגב - בדרך כלל כשעושים שימוש במונח "פריסה" מתכוונים לפזורה רחבה. אמרנו "חטיבה פרוסה בקו" והתכווננו לומר כי החטיבה תפסה את הקו. לא השתמשנו במונח כזה לציון מיקום גדוד או חטיבה עורפית - כלומר לא אמרנו "חטיבה פרוסה בביר תמדה..." למשל, כי אם "חטיבה ממוקמת בביר תמדה". יש הבדל מהותי בין שהייה בעורף לבין פריסה ותפיסה מבצעית של קו. נראה לך שאין חשיבות למונחים או למלים כאלה ? - יש ויש... קל יהיה לצטט דברים ("כי כתוב") עם חלוף הזמן ולשייך פריסה למיקום טאקטי המצביע על תפישת קו. ובכך לטעות. חיים ומוות ביד הלשון....

בעייה גדולה יותר יש לי עם סיפור ה"רכבת"... איזו רכבת? מהיכן להיכן ? דומני שהרכבת הקרובה ביותר הגיעה לדימונה או לבאר-שבע. כיצד הגיעו הטנקים לרכבת...?? כיצד הובלו מהרכבת לרמה ??

הסיפור הזה מעניין ומסקרן אותי אחרי כל כך הרבה שנים.

בדפדוף נוסף מסתבר שb.a כבר הזכיר את גדוד 198 . אפיזודה פחות ידועה היא שהקקשניקים של השוט הועלו במהלך המלחמה לרמת הגולן כשהטנקים מובלים ברכבת (האינפורמציה מהמ"מ שלי במילואים שהיה בקק"ש נלחם ברמה ונפצע).
ישן 09-11-2007, 15:07
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

מסילת הברזל...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "לפני שאשתי מתחילה לכעוס עלי..."

עליה אתה כותב היתה מסילה ישנה ובלתי פעילה לחלוטין. חלקים גדולים ממנה, מאזור אל עריש ומערבה פורקו ע"י חיל ההנדסה של צה"ל, לטובת חיזוק ביצורי המעוזים בתעלה במלחמת ההתשה. הללו נקראו בפי העם "ריילים". מאוחר יותר אי שם בשנת 1969 החלו להופיע "שקי האבנים" כביצור נוסף לשכבת השחפ"ץ שבמעוזים וזה כבר נושא שונה.

המסילה הזאת אותה אתה מזכיר היתה גם צרה יותר ממסילת הרכבות הישראלית ש"בארץ".

אני בספק גדול מאד לגבי כל הסיפור הזה על עליית חטיבה משורינת של צה"ל במהלך מלחמת יוה"כ מבגזרה המערבית של סיני לרמת הגולן "על רכבות". אשמח אם מישהו ימציא כאן אסמכתא טובה יותר מאשר "חבר סיפר"...
ישן 07-11-2007, 18:57
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אבי ש. שמתחילה ב "שלום מיקיטל,"

תגובתו של ידידך נשמעת הגיונית. טוב לשמוע ממישהו שהיה במלחמה ותחת אש כבדה דברים שיסייעו לנו להתיחס במידתיות לארועי לחימה מעשר השנים האחרונות.

אני בכל אופן, משוכנע שמצבנו טוב מבחינת היחס שבין הטנק כמכונה לאיומים עליו. במקביל אין בכלל ספק שיש מה לעבוד ולהשקיע ברצינות ודחיפות בכוחות היבשה שלנו. רעם וסופה ושרף באויר כבר יש, סער 5 ודולפינים כבר יש, עכשיו צריך להבטיח אימונים וכמות נכונה של מרכבות 4 ורק"מי חי"ר מתאימים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 07-11-2007, 21:17
  מיקיטל מיקיטל אינו מחובר  

"נו שויין..."
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אבי ש. שמתחילה ב "שלום מיקיטל,"

בארמית = "מילא..." או בעברית ציחה: "שיהיה...". או בשפת המכולת: "אמרת - אמרת, לא נעשה מזה עניין..."

הכל ברוח טובה כמובן וכבוד לחבר שלך ולך. יחד עם זאת אני מעדיף שפרטים כאלה יהיו מדויקים עד כמה שאפשר שכן קיימת נטייה בעמנו לצטט לאחר זמן כל משפט וכל סיפור שנכתב כאילו אמת הם. במקרים רבים לא כך הדבר.

בעיקרון, ושוב עם כבוד אמיתי לשנייכם, עלי להעיר ש"צלקות", הן גופניות והן נפשיות אינן לכשעצמן עדות להחלפת טנקים רבתית....

אכן הייתי שם עצמי לפני בתוך ואחרי...., נלחתמי ופיקדתי שם, הכרתי את הגזרה הזאת ואת הכוחות הפועלים (בשתי הגדות אגב...) כאת כף ידי. לאורך השנים אני שומע וקורא סיפורת שחלקה אמיתית שלא הכרתיה (הן כזאת שהכרתי או שמעתי עליה ממקורות עליהם אני סומך, והן חדשה לי), אבל גם סיפורי תהילה שרבים מהם נוטים לגוזמא - יורשה לי לציין... גם זכרוני איננו מה שהיה - ואני עצמי אינני חסין טעויות. אולם יש אמיתות שידועות לי בברור וזאת אחת מהן: שוטים ("צנטוריונים" למי שזקוק להסבר) לא הוצבו בקו התעלה בחדשים (ולמעשה משלהי שנת 68 ) בקו התעלה עד הגיעם כיום לאחר פרוץ המלחמה במסגרת אוגדת "ברן". וגם אז עברו ימים אחדים עד שהגיעו לתעלה עצמה בקרבות המלחמה.

ראה גם תגובתי ל- B.A. להלן.
ישן 08-11-2007, 18:28
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
גדוד 198
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי אבי ש. שמתחילה ב "שלום מיקיטל"

עפ"י בדיקה שערכתי בספרי, אכן ביום 6/10/73, היה גדוד שוטים אחד בחזית סיני. היה זה גדוד 198 (המג"ד אמיר יפה) אשר שייך היה לבית ספר לשריון (חטיבה 460) וכלל 4 פלוגות שוט: 2 פלוגות קמ"ט , פלוגת קק"ש ופלוגת מדריכים. כן היו בו שני צוותים מגדוד 77 שנותרו בסיני, כאשר הגדוד הוטס לרמה"ג.
הגדוד הוטס לרפידים ביום 5/10/73 והצטייד בכלים של גדוד 77 שנותרו במחנה "עז". ופרס ליד המחנה. עם פתיחת פעולות האיבה, דילג הגדוד לגזרה הצפונית והצפון מרכזית של התעלה, והחל להלחם, עוד בערבו של יום 6/10/73 על קו המים, בין היתר באיזורי מפרקת, מילנו ובעיר קנטרה וסביבותיה. הגדוד ספג אבידות קשות כבר ביום הראשון, בלחימה על קו המים, ולאחר מכן המשיך בלחימה רציפה, באזורי לחימה מן הקשים שבמלחמה, בין היתר בחמוטל ובחוה הסינית (כתגבור לחטיבה 14). לאחר היומיים הראשונים של הלחימה סופח הגדוד לחטיבה 500, שהיתה חטיבת שוט, אך הוחזר לחטיבה 460 ביום 18/10/73, לאחר שצלח את התעלה. כאמור, הגדוד ספג אבידות קשות, כאשר אגב הלחימה שונו כל ציוותי הטנקים מספר פעמים.
על כן, אם חברך שירת בגדוד זה, ואין כל בעיה לבדוק זאת, כי קיים שבצ"ק ליום 6/10/73, אזי יש להניח כי ספורו נכון.
כאן עלי לתקן טעות שעשיתי אתמול, כאשר ציינתי כי בזירת סיני לחמו 3 חטיבות שוט בלבד. לכל הנ"ל יש להוסיף אף את גדוד 198, אשר בניגוד לחטיבות הנ"ל, מצוי היה בזירה כבר ביום כיפור, וכאמור, לחם-לחימה-עזה, עוד על קו המים.
ישן 09-11-2007, 14:58
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "אם מישהו מאויבנו ירצה להשתמש..."

סליחה, לא מקבל.

זה נשמע כמו שאני אכסה את העינים ואטען שבגלל שאני לא רואה אותך, אתה גם לא רואה אותי.

אין מה לעשות, לשמור סוד זה תחושה חרא, כי אם האחרים לא יודעים שיש לי סוד, איך הם ידעו שיש לי גישה ליוקרה?

אז "צריך" להוציא את הסוד טיפין טיפין, עם "מיסוך" ועם עטיפה של חשיבות עצמית כדי שלא יצא שכאילו בעל הסוד אכן פותח את פיו ולא מסוגל לשמור סוד.

בדרך כלל משתחרר סעיף ה"משה גבר" והגבולות נפרצים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 10-11-2007, 20:12
צלמית המשתמש של דוד שמואל
  דוד שמואל דוד שמואל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.07
גדוד 198
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "דברי חוכמה."

להלן אשכול של offerd

להלן הציטוא הרלוונטי:
ציטוט:
חטיבה 460 (חטיבת בית הספר לשריון) כללה את גדוד 198 שהיה גדוד קמ"ט (קורס מפקדי טנקים) וכלל 4 פלוגות, שתי פלוגות טנקי שוט (כ' ו- ל') ושתי פלוגות טנקי מג"ח (ז' ו- ח'). גדוד 196 היה גדוד קק"ש (קורס קציני שריון) וכלל 2 פלוגות, פלוגת מג"ח ופלוגת שוט. מפקד גדוד 196 היה עמרם מצנע והסמג"ד היה נתן בן ארי. החטיבה הוקפצה לסיני ביום חמישי בערב. ערב ההקפצה, בשבטה, בוצע שיבוץ מחדש של הגדודים כאשר הגדודים אורגנו מחדש לפי סוג הטנקים. גדוד 198 קיבל את פלוגת השוט מגדוד 196 ואילו גדוד 196 קיבל את שתי פלוגות הקמ"ט / מג"ח של גדוד 198 בנוסף צוותו 3 פלוגות נוספות לטנקים שהיו במקום מאנשי תח"ש, ביסל"ש ואנשים שלא היו משובצים באותו הזמן

כלומר, שני גדודים של חטיבה 460 היו בסיני מיום חמישי לפני המלחמה.
היתה פלוגת קק"ש שוט אחת והיא הועברה לרמת הגולן לפי מה ששמעתי.

בנוגע לסיפורי מילואים, שמעתי שם דברים (בעיקר על לחימת גדוד 53 בחטיבה 188) שלא שמעתי במקומות אחרים. מאחר והיו אנשים כמעט מכל המסגרות, היה קל יחסית לאמת דברים. בכל מקרה סיפור הקק"ש היה באחד העיתונים במוסף יוה"כ של אחת השנים האחרונות. נדמה לי שגם שם דיברו על העברת הפלוגה. בכל מקרה, אינני בטוח בקשר למקום עליית הטנקים על הרכבת אבל די בטוח בקשר לשאר. דרך אגב, המ"מ שסיפר לי את הסיפור התקדם אח"כ לדרגת אל"ם.

במסגרת החיפושים מצאתי עוד חומר של עופר על אברהם רוזנברג הי"ד מגדוד 198 שיכול לעניין את חברי הפורום.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:31

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר