לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > מערכות הפעלה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
צפה בתוצאות הסקר: האם אתה מוכך להתנדב לניסוי ???
כן אני בפנים! 8 100.00%
לא הפעם 0 0%
מצביעים: 8. אינך רשאי להצביע בסקר זה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2007, 22:46
צלמית המשתמש של The IceMan
  The IceMan מנהל The IceMan אינו מחובר  
\dev\null

חבר מתאריך: 08.11.02
המלצה אשכול פרוייקטים ומיזמים - המשך

בהמשך תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה לאשכול\סקר שנפתח לקבל את חוות דעת גולשי הפורום, ולראות איזה כיוונים נוספים
היתם רוצים לראות בפורום, או אם יש למשתמשים בקשות לגבי דברים מסויימים שנשקיע בהם

ובהמשך לאשכול תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה הצעה לגבי מיזם ששם Netanel Ben-Shushan הציע לקבץ את מומחי הפורום
לכתיבת "ספרון" שיכסה נושאים מסויימים
והיתה בו הענות די יפה של חברי הפורום והרבה רצון לעזור להרים את המיזם

ברמת כלל הפורום, ההענות באשכול היתה יחסית נמוכה , אך השתתפו בו רוב חברי הפורום
שפעילים בדרך כלל ובעלי ידע בנושאים רבים.

לפני שאני פותח אשכול שמרכז את הנושא, ובו ירוכז ניהול והתקדמות הפרוייקט
אני רוצה לדעת מי מעוניין ויכול להשתתף בפרוייקט ? ובמה הוא יכול לתרום ?!

אם אתם רוצים להיות חלק מהפרוייקט, תגיבו באשכול זה וצינו את התחום בו אתם מתמחים
שתיהיה לנו תמונה כללית איך לפרוש את הפרוייקט

בתודה, המנהלים (לא כולל קובי לבנתיים )

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-11-2007, 17:36
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "אשכול פרוייקטים ומיזמים - המשך"

סליחה על התגובה המאוחרת..

בנוגע למיזם..
תראה, יש לי מעט ידע, אך ביחס למנהלים(אתה קובי שימי זיו וכו') ולאחרים כאן היחס שלי לא מי יודע מה.
הידע שלי הוא באיך להפעיל דברים +/- וגם זה לא ברמה מתקדמת מידי.

אין לי בעיה לכתוב(בא נגיד פרק בשבועיים-או קטע לשבוע בהתאם לגודל כמובן) מדריכים שיכללו בספר, אבל כל עוד הם ברמה של "להפעיל דברים" ופחות בקטע של תכנות וקנפוג שזה כבר מעבר לידע שלי.

לדעתי מיזם כזה מאד חשוב, ומוסיף לא מעט לפורום. רק חבל שכרגע השרותים של פרש לא פועלים ושאי אפשר להכניס את זה לשם.

בקיצור אני מוכן לקחת על עצמי פרקים די בסיסיים, שרוב חברי הפורום יכולים(תאורטית/ידע) יכולים לכתוב. מעבר לזה-פשוט אין לי הידע.

על מנת שמיזם כזה יצא לדרך צריך שמישהו יסדד את כל הנושאים-ותתי נושאים, יעשה עבודה טובה ואז יחלק את הנושאים למי שמתנדב.

אני בעד, ומקווה ששאר החברים ישתתפו.

יש לשים לב שיש כאלה, שיכולים לכתוב פרק, אך לא בצורה מסודרת,(הן מחוסר זמן סבלנות והן מפני שהם לא יודעים) וכפתרון לזה אפשר לתת לצל"שים למי שיסדר את הפרקים ויערוך אותם(גם אם אין לו יותר מידי בווינדוס).
ישן 01-11-2007, 18:25
  משתמש זכר Netanel Ben-Shushan Netanel Ben-Shushan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.05
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "אשכול פרוייקטים ומיזמים - המשך"

היי,

זה עתה יצא לי לקרוא את ה-PM ששלחת לי, בכל אופן דעתי היא כזו, יש לצור ראשי פרקים ונושאים מרכזיים אשר מוגדרים ומקובלים מראש. ובהם נדבר ברמה מסוימת, לדוג' באם נבחר לכתוב על התקנת שרת DHCP אין זה אומר שאנחנו הולכים ללמד את כל ההסטוריה בתחום, ללמד מה זה BOOTP, וכו'. כלומר צריך להתחיל מרמה מסוימת, אחרת זה לא יסתיים (ואתה יודע שאפשר לכתוב אפילו על תוכנית ההתקנה של Win NT 4.x/5.x תורה שלמה מרק לספר על שני קבצים –WINNT.EXE ו-WINNT32...). אין לי בעיה באם הנושא מקובל על החבר'ה הנוספים שיעזרו שאסייע בבחירת נושאים מרכזיים ל-HANDBOOK הזה.

מלבד זאת, ניתן לשלב לאו דווקא כלי מיקרוסופט בספר, אחרי הכל הספרון מיועד לאנשי SYSTEM, וכלים של חברות כמו ALTIRIS, ACRONIS, SYMANTEC, וכן הלאה יכולים לעזור בתפקוד כאנשי סיסטם, כמו כן, אפשר לדבר על מוצרים צד ג' שהם מבוססי קוד פתוח ובכלל כלים שייסעו לעלות את רמת הידע של אנשי הסיסטם.

מה דעתכם? עדכנו אותי.

נערך לאחרונה ע"י The IceMan בתאריך 01-11-2007 בשעה 19:06.
ישן 01-11-2007, 19:29
\dev\null

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Netanel Ben-Shushan שמתחילה ב "היי, זה עתה יצא לי לקרוא את..."

אין כוונה להתחיל לכתוב ספרים על כל נושא,
מדובר על מדריכים זריזים או מאמרים ויזואלים לכלים ספציפים

את סוגיית הנושאים שעלהם נכתוב אני לא רוצה להכריע לבד או על פי פורום של מספר אנשים
והיתי רוצה לשתף את כלל הפורום, כך שנתמקד בנושאים על פי דרישה לפני נושאים שנראים לנו יותר נכונים
אם המשתמים לא יראו עניין, כמובן שנעביר את הבחירה לפורום מצומצם יותר

אם לדוגמא ציינת שרת DHCP , לא מצפה שאנשים יפתחו ספרים ברשתות ויתחילו להקליד טקסט
שיסביר לי מה האבא של ה-DHCP ומי האמא שלו, ולמה החליטו להביא אותו לעולם ואיך הוא מיושם בכל פלטפורמה

פשוט וקל, זה צריך להיות הכיוון בכל מדריך\מאמר\סיכום שיכתב,
כך שאם אני רוצה להתקין שרת DHCP ולקנפג אותו יהיה מדריך ספציפי דווקא למערכת ספציפית בליווי תמונות אם יש צורך

תמיד יהיה אפשר לעדכן ולשפר את המאמרים או לחזק אותם בעזרת תגובות שידגישו נקודות או יוסיפו למאמר.

לגבי כלים של צד שלישי, אני לא רואה איך אפשר בלי זה, כי ניהול שרתים רק על בסיס מה ש-$M מציעה לך יהיה עינוי.

אז אפשר לומר שאתה בפנים ?
ישן 01-11-2007, 19:35
  משתמש זכר Netanel Ben-Shushan Netanel Ben-Shushan אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.07.05
LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי The IceMan שמתחילה ב "אין כוונה להתחיל לכתוב ספרים..."

היי, לא בפנים ולא בחוץ. אם לא תהיה הענות גדולה, אני לא אקח את כל הפרויקט הזה על גבי הגב שלי. מספיק יש לי הבלוג והאתר שלי שאני כותב להם מאמרים טכניים. אבל אם תהיה הענות של כמה אנשים שתחולק ביניהם העבודה באופן סביר - אין לי שום בעיה לתרום. בכול אופן, אפשר לדבר על IBM TSM, BACKUPEXEC ו- NETBACKUP ככלי גיבוי מרכזיים. אפשר לדבר גם על הפצה של מערכות הפעלה (DEPLOYMENT) שאני חושב שבתחום הזה אוכל לתרום המון. וכן הלאה, בגדול, אני עכשיו מעביר את רוב התכנים שלי באנגלית לבלוג, אתה מוזמן לעיין ולראות את צורת ורמת הכתיבה שלי (הן באנגלית והן בעברית).

עדכנו אותי,
נתנאל.

ישן 01-11-2007, 21:02
  משתמש זכר שכחתי את סיסמתי שכחתי את סיסמתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.10.06
שתי דברים

1. צריך לדעתי לפתוח אשכול שכל כולו יהיה אך ורק הצעות לנושאים ותתי נושאים שיהיו בספר הזה.

2. כבר עכשיו אפשר לשלוף נושאים מהארכיון לרוך לשפץ ולהכניס לספר.

השאלה היא איך לסדר את הכל ? האם שימי ינדב לנו איזה פינה באתר על מנת לכתוב את הספר.
האם נכתוב אותו בPDF א"כ הוא יהיה מידי כבד.

בקיצור צריך גם להחליט איך לכתוב את הספר הזה.

אפשר גם לכתוב כאילו ספרים בנושאים שונים.
למשל ספר אחד בנושא שרתים וספר אחר בנושא XP

אני רק לא רוצה שיווצר מסמך/דף-אינטרנט שאורכו אין סופי שהוא יהיה כבד מסובך ולא יעיל. כי אז חבל על כל הפרויקט.
ישן 01-11-2007, 22:08
\dev\null

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי שכחתי את סיסמתי שמתחילה ב "שתי דברים"

ציטוט:
1. צריך לדעתי לפתוח אשכול שכל כולו יהיה אך ורק הצעות לנושאים ותתי נושאים שיהיו בספר הזה.

זה השלב הבא, ואליו נגיע רק ברגע שנסכם ונראה כמה אנשים מוכנים לתרום לפרוייקט
ואני רוצה יותר 3-4 אנשים בצוות.

ציטוט:
2. כבר עכשיו אפשר לשלוף נושאים מהארכיון לרוך לשפץ ולהכניס לספר.

רעיון נחמד, לא יזיק להוסיף טיפה צבע וחיות לאשכולות שנכנסו לארכיון רק בגלל שהיו תשובה לשאלה נפוצה

ציטוט:
השאלה היא איך לסדר את הכל ? האם שימי ינדב לנו איזה פינה באתר על מנת לכתוב את הספר.
האם נכתוב אותו בPDF א"כ הוא יהיה מידי כבד.

בקיצור צריך גם להחליט איך לכתוב את הספר הזה.

אני חד משמעית נגד PDF בגלל חוסר הדינמיות שלו (לטעמי)
אפשר להפיק עותק PDF של המאמרים להורדה נוחה למי שרוצה
ואפשר למזג קבצי PDF לספר סופי בהמשך למי שרוצה להחזיק קובץ להדפסה או משהו אחר

ציטוט:
אני רק לא רוצה שיווצר מסמך/דף-אינטרנט שאורכו אין סופי שהוא יהיה כבד מסובך ולא יעיל. כי אז חבל על כל הפרויקט.

הרעיון שלי זה לנצל את השיטה הקיימת של המערכת, לכתוב את המאמר ב-WORDPAD או WORD למי שנוח יותר,
ובסיום פשוט להעלות את המאמר כאשכול בפורום בצירוף קישור לעותק PDF של המאמר להורדה.
ובמקביל ליצור אשכול "תוכן ענינים" שיקשר לכל אשכול מאמר\מדריך ובזה אתה נמנע מאשכולות ארוכים וכבדים

אבל זו הדעה שלי, ואני פתוח לרעיונות נוספים (אולי אפילו אתר או בלוג )
ישן 01-11-2007, 23:29
  dudi.vaknin dudi.vaknin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.05.07

אני מציע שהספרון יעסוק בהכל: החל ממדריכים לפעולות בסיסיות, כגון ביטול דיווח השגיאות והגדלת הזיכרון הוירטואלי, דרך מדריכים ומאמרים לפעולות מתקדמות, כגון טיפול בתקלות ואופטימיזציה של המערכת, וכלה במדריכים ובעיקר מאמרים המיועדים למומחים.

לפני שנתחיל במלאכת הכתיבה עלינו להחליט על אילו נושאים נכתוב. לשם כך אפשר, למשל, לעבור על האשכולות בפורום, לראות באילו בעיות משתמשים נתקלים, על מה הם מרבים לדון ולשאול, ובקיצור - לרכז את הנושאים שהגולשים צמאים למידע עליהם, ולרשום אותם לפנינו. נכין רשימה ראשונית של נושאים, נפרסם אותה בפורום על-מנת לדון בה, ונערוך אותה בהתאם עד שהיא תהיה מושלמת.

הרשימה הסופית תהווה תוכן עניינים לספרון שלנו. נחליט ביחד מי כותב על מה וניגש למלאכת הכתיבה.

לבסוף, כשנסיים (בעזרת השם) לכתוב, נרכז את כל המדריכים והמאמרים ותהיה בידינו הטיוטה. על הטיוטה נעבור ביחד, נציע הצעות, נעיר הערות ונאיר הארות, ונערוך את הטיוטה בהתאם.

למי שלא שם לב, בסוף הפסקה הקודמת הטיוטה שלנו כבר הפכה לספרון של ממש. את קובץ ה-Word שבידינו נהפוך לאתר אינטרנט קטן ונטול גרפיקה מיותרת. בחלק העליון של האתר (אשר יופיע בכל עמודיו) נציג בצד ימין את הלוגו של הספרון (שהמעצבים המוכשרים מהקטגוריה השכנה בטח ישמחו להכין לנו ) ולצידו לוגו מתאים של פרש. תחתיהם/לצידם יהיו שלושה קישורים: קישור לתוכן העניינים, קישור למנוע החיפוש באתר וקישור לעמוד הקרדיט. בצד השמאלי יהיה קישור להורדת הספרון בפורמט PDF. כל החלק שמתחת לחלק העליון ישמש אותנו להצגת התוכן, כאשר כברירת מחדל יוצג תוכן העניינים. כמובן שלא מדובר בתוכן עניינים משעמם המוכר לנו מהספרות הכתובה, אלא בתוכן עניינים חי המוצג כעץ (כמו עצי התגובות בפרש) ובנוי כולו מקישורים.

מנוע החיפוש יאפשר לגולשים לחפש מידע באתר באמצעות מילות מפתח.

עמוד הקרדיט יכיל, כמובן, את השמות הגדולים שמאחורי הפרויקט הענק הזה, קישור לפורום "Windows ושרתי מיקרוסופט" וגם כמה מילים שאולי נרצה להוסיף.

את האתר נעדכן מפעם לפעם במדריכים ומאמרים נוספים ונערוך את הקיימים. קובץ ה-PDF יעודכן גם הוא.

הכל טוב ויפה, אבל כל מה שכתבתי כאן לא שווה כלום אם לא ניקח את העניינים לידיים ונתחיל לפעול. אז קדימה, לעבודה!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:39

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 13 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר