לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2007, 09:11
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "א. חבל מאוד בשביל החיילים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
א. חבל מאוד בשביל החיילים האמריקאים המסכנים.. תמיד הצחיק אותי שאמריקאים (חיילים ואזרחים) מתלהבים מהישראליות.

זה פשוט עניין של מבחר. המגוון ישראל כ"כ גדול עד שכל אחד יוכל לראות ברחוב לפחות פעם בשבוע מישהי שלדעתו היא מושלמת.
רוב החברות יחסית אחידות במראה, או מקסימום קוטביות.
פה ריכזו הרבה לאומים שונים ונתנו להם 50 שנה להתערבב, יש לך את כל מגוון הגוונים והגדלים בכל השילובים האפשריים. יש מעט מכל דבר, אבל המגוון עצום.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2007, 17:16
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[font=Verdana]כן, שמעתי על..."

אם זה היה כל כך בית זונות, הייתי שומר עם נשק מקוצרר, או אפילו תבור.
היה לי סרבל חדש בלי להצטרך לקומבינות.
היה לי אוכל טוב (!).
היו שמים מצלמות על כל מילימטר בגדר של כל בסיס, ולא היו מגדלי שמירה.
במקום תלת אופן, הייתי מקבל מיול.
היה מזגן בגף מנועים בתל נוף (רק מיליון שקל, שיעזרו מאוד, מבטיח לך).
הייתי מקבל נעליים קלות (הן אמנם זולות יותר מהכבדות, אבל לא מבחינת קצב בלאי).
היה לי מדי ב' מדוגמים בלי קומבינות.
היו לאנשי קבע הסעות עד קצה העולם.
הייתי עולה על טיסה כל יום לבית.
להמשיך?

כשמשיגים דברים חינם, זאת לא שחיתות.
אם אנשים מוכנים להופיע בבסיס חיל האוויר תמורת סיבוב במגדל התעופה, זאת תרומה לחיילים תמורת ליקוק תחת שעושים קצינים.
אם אני מקנא בקרביים על האוכל שיש בגדודים (שלא לדבר על גלדיולה..), כנראה שיש תעדוף נכון.
אם אני מקנא בחיילים בבקו"ם, כנראה שהתעדוף על הפנים.

ישן 12-11-2007, 17:40
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "פה בדיוק הבעיה"

אין רובים בימ"ח?
יש כל כך הרבה M-16 ארוכים, גלילונים וגלילים שהוצאו משירות סדיר בצה"ל.
אם אין מספיק רובים, צריך לתלות את האחראים (ואני מתכוון לכך מילולית ).

גם תלת אופן לא נותן לי מענה מוחלט, לא סתם אמרתי מיול.
והמיול הזה חשוב מבחינה מבצעית, תאמין לי.
אולי מיול לא יציל לי את החיים כמו שהאכזרית תציל אותך אם היא תחליף את הזלדה, אבל עדיין - הפרשי העלות עצומים.
קח את כל "כספי המותרות" בחה"א, ואני בספק אם תגיע לנמ"ר אחד בשנה.

בשביל להפיק אירוע סיום תקופה צריך:
מערכות הגברה שנרכשו טיפין טיפין במהלך השנים,
כיסאות שנרכשו במשך עשרים וחמש שנה,
בלונים שעולים גרושים,
משרוקיות שעולות גרושים
וזמרת בלונדינית עם גיטרה גדולה שהתנדבה להופיע בחינם.
כשיודעים לארגן את כל זה יפה, מגיעים למשהו שנראה ממש מושחת. ממש.

ישן 12-11-2007, 18:06
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "תגיד זה נכון שמתבטלת טיסה אז..."

אגדה טוטאלית.
איך אפשר לקחת את הכסף?

העלות של שעת טיסה מחושבת, בצורה גסה, על ידי חיבור של:
עלות דס"ל לגיחה (במרבית המקרים ממחזרים דס"ל שלא השתמשו בו, למעט במקרים מסויימים מאוד).
עלות המשכורת של הטייס לשעה.
עלות המשכורת של צוות הקרקע.
עלות האחזקה לשעת הטיסה.
עלות האוכל של צוות הקרקע והטייס.
עלות השחיקה של הצמיגים והבלמים.
עלות הביטוח של כל העסק.

להמשיך?
זאת אחת מהאגדות הכי חסרות בסיס שיש. זה לא כמו שתגיד שכשמבטלים רכש של רכב לטייסת לוקחים את זה למסיבה.

ישן 12-11-2007, 18:12
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "זה לא רק הסיומי תקופות מן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
זה לא רק הסיומי תקופות מן הסתם, דיברת פה על מועדונים, שק"מים, כורסאות עור ויש כמובן את שאר הידועים אוכל, בריכה, קולנוע, מגורים וכו' וכו'.

כן ולא נסטה מהנושא המקורי של הדיון:

הבחורות, זה לא תקין שגם פה יש לכם זכות ראשונים.

מועדון - תרומות, תמיד.
שק"ם - תרומות. חברות אזרחיות שמוכנות לפתוח סטקיה על מתח רווחים אפסי.
כורסאות עור - תרומה.
בריכה, קולנוע, חדר כושר, אולם ספורט, ספינינג - זה בשביל אנשי השיכון, בהגדרה. אין לך מושג איזה סיוט זה למשפחות הקצינים לחיות בבסיס חיל אוויר. יש כאן בפורום כמה אנשים שעברו את זה, ואני לא בטוח בכלל שהם מאושרים מזה. וגם חלק מאלה ממומן על ידי תרומות, בדיוק כמו שאצל הירוקים האגודה למען החייל תורמת חדרי כושר ניידים.
מגורים - נבנים על פי תקן אחיד, לא משהו שחיל האוויר המציא. והיום מזגן זה אמור להיות סטנדרט בכל המגורים החדשים בצה"ל (בתל נוף, למשל, אין מיזוג במגורי חיילי החובה). כנ"ל מים חמים באופן קבוע.

תאמין לי שהדשא של השכנים ירוק יותר בכל הקשור לבחורות.
יש לי ידידה בחיל האוויר, בחורה מאוד יפה, כן?
ראיתי את אחותה - תאומה זהה - על ירוק. הרבה יותר יפה. נדפקנו.

ישן 12-11-2007, 21:06
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "דווקא ממה שאני שומע ולעיתים..."

חטמ"ר יהודה לפני שנה וחצי, היה אוכל מדהים בעיני כל מי שעשה בו אבט"ש מחה"א.
חטמ"ר עציון לפני כחצי שנה - שם הרמה התדנדה, אבל עדיין, עם ההקצאות האלה אצלנו הטבח היה מכין אוכל..
יצא לי לבקר בבקו"ם לפני כשנה, ביום של גיוס. האוכל שם היה מגוון פי 6 בדיוק ממה שהיה אצלנו, ושוב - אם הוא היה אצלנו הוא היה טעים בהרבה מהממוצע אצלנו.
לוחמים שאוכלים אצלנו בבסיס מיחידות שונות לא מתרשמים במיוחד. בלשון המעטה.

הפעם האחרונה שאכלתי טוב ביום רגיל בבסיס היתה בסוכות, ומאותו בשר שאני התענגתי עליו.. נשברה השן של הסוציולוגית..

את האוכל הכי טוב שאכלתי בחיל האוויר אכלתי בתל נוף לפני שנתיים (פסטרמה שנפרסת מול עינייך..), וזה לא קרה מאז הרבה פעמים.

זאת היתה גם ההתרשמות של אחי מהאוכל בגדודים, במוצבים ובמתקני קשר. והוא היה בהרבה מקומות בשירות שלו.
נראה לי שיותר מדי קרביים זוכרים את האוכל שאכלו בהכשרה ובשטח עצמו בתור האוכל היחיד שאכלו בשירות. איכשהו תמיד כשאני שואל על האוכל בגדוד הם מחייכים .

ישן 12-11-2007, 21:13
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "חטמ"ר יהודה לפני שנה וחצי,..."

א')מבחינתי תל-השומר, צריפין, גלילות, הקריה וחבר מרעיהם נופלים תחת אותה הגדרה כמו בסיסי ח"א (שאפשר לכנותם גם "בסיסי בושת") אני מניח, בשל ההיכרות היחסית שטחית שלי עם החייל הכחול שגם שם יש מעין מדרג וברור שבבסיסים מרכזיים (תל נוף, רמת דוד וחצרים) תהיה רמה גבוהה יותר מה"תתי-בסיסים", אבל עדיין, אין מקום להשוואה בכלל.

ב') המקום היחידי שאני באמת יכול להעיד שבאיזשהי צורה האוכל הוא בסדר זה במוצבים בצפון, שבהם מקבלים יחסית יותר אוכל ואוכל יותר טוב (שוב, הכל יחסי) ויותר מכל, אתה מבשל לעצמך את האוכל.

ג') אבט"שים זה לא דוגמא לכלום.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 12-11-2007, 21:27
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "א')מבחינתי תל-השומר, צריפין,..."

ציטוט:
א')מבחינתי תל-השומר, צריפין, גלילות, הקריה וחבר מרעיהם נופלים תחת אותה הגדרה כמו בסיסי ח"א (שאפשר לכנותם גם "בסיסי בושת") אני מניח, בשל ההיכרות היחסית שטחית שלי עם החייל הכחול שגם שם יש מעין מדרג וברור שבבסיסים מרכזיים (תל נוף, רמת דוד וחצרים) תהיה רמה גבוהה יותר מה"תתי-בסיסים", אבל עדיין, אין מקום להשוואה בכלל.
הצחקת אותי.
האוכל שבסיס חיל האוויר בצריפין נחשב האוכל הטוב בצה"ל, וזה מטבח מאוזרח. אגב, בהתחשב בזה שמרבית האוכלים בו הם במגזר העליון ביותר של "הזוחלים", והם עושים לנו טובה הם לא בהייטק (כפשוטו), לא נהוג בחיל להתלונן על האוכל שם.

אין מקום להשוואה בין הקריה, גלילות, צריפין ושאר בסיסי המרכז לבסיסי השטח. היתרון היחיד של בסיסי השטח הדרומיים זה הת"ש, אבל לא האוכל (המדרוג בחה"א הוא פשוט: ככל שרחוק יותר מהמרכז התנאים טובים יותר. גם בתוכניות שירות, אגב)

המטבח של חצרים הוא מהמזעזעים בצה"ל, גם האוכל לא משהו.
בפלמחים אכלתי בשר חתולים, למרות שהאוכל בחר אוכל קצינים בו לא רע בכלל.
הטכני על הפנים. בכל סטנדרט שהוא.
עובדה - חד"א קצינים מצויין, לפחות בזמן שהאוכל היה בקייטרינג או חצי קייטרינג או מהשזהלאהיה. בשאר הזמן, לא משהו.
על נבטים כבר דיברתי - כשיש הקצאות טובות האוכל טוב. חבל שכבר שנה וחצי אין יותר הקצאות אוכל נורמליות.
ברמון לא אכלתי, כנ"ל על רמת דוד.
ב') המקום היחידי שאני באמת יכול להעיד שבאיזשהי צורה האוכל הוא בסדר זה במוצבים בצפון, שבהם מקבלים יחסית יותר אוכל ואוכל יותר טוב (שוב, הכל יחסי) ויותר מכל, אתה מבשל לעצמך את האוכל.

אה, כשבסיס שלם עושה את האבט"ש ברציפות, זאת עדות ראויה (כל פעם בערך 10 אנשים. אני מכיר את מרבית אנשי הבסיס, ושמעתי מהרבה מאוד אנשים שאחרי שהתרגלו לאוכל באבט"ש הם לא מסוגלים יותר לאכול בבסיס. לי נהרס התיאבון אחרי האבט"ש, ואני לא ממציא)

ישן 13-11-2007, 06:10
  Cfox Cfox אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.08.06
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "א')מבחינתי תל-השומר, צריפין,..."

ציטוט:

נו באמת... מה הקשר בין צריפין ובסיסי חיל-האוויר? חוץ מזה שבצריפין ישנם כאלה של חיל-אוויר? זה ממש לא בסיס עם תנאים אחידים... זאת הסתכלות מאד מאד פשטנית. כל מי שלא לוחם עושה בית-זונות עם אוכל מעולה. אז בבה"ד 10 אולי עושים בית-זונות, אבל מדובר באחד המטבחים הגרועים בצבא (תשאל לוחמים שעשו שם קורס). גם על המטבח של הקריה אומרים דברים גרועים ממש. ומה הקשר בכלל ביניהם לחיל-אוויר?

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:11

הדף נוצר ב 0.61 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר