לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-11-2007, 10:17
  עידו גנוט עידו גנוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.09.05
צוללת סינית הפתיעה נושאת מטוסים אמריקנית

בוקר טוב,
אני מניח שמישהו היה מעלה את זה לכאן במוקדם או במאוחר אז אם כבר ראיתי אז נעשה את השירות הנ"ל.

מתוך YNET:
דיווח: צוללת סינית הפתיעה את הצי האמריקני

העיתון הבריטי "דיילי מייל" דיווח כי צוללת סינית הצליחה לחמוק מ-12 ספינות קרב אמריקניות ולהגיח במפתיע סמוך לנושאת המטוסים "קיטי הוק" במהלך תרגיל ימי שערך הצי האמריקני במפרץ הפרסי. דיפלומטים אמריקנים האשימו את סין כי שיגרה את הצוללת כדי "לרגל" אחרי התרגיל - והביעו דאגה מהטכנולוגיה הצבאית המתוחכמת

קישור.

ולשאלה המתבקשת - בהנחה שהדיווח נכון מה באמת הצליחו הסינים לעשות פה? באיזו צוללת מדובר (דיזל מושקטת במיוחד)? האם יש רלוונטיות למקרה האירני?
www.MegaPixel.co.il
http://lensvid.com/ - אתר סרטוני הוידאו לצלמים

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2007, 10:45
צלמית המשתמש של IndigoBlue
  IndigoBlue IndigoBlue אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.07.07
פאשלה נוראית למפקד שייטת הליווי...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "צוללת סינית הפתיעה נושאת מטוסים אמריקנית"

מטרת שייטת הליווי(סטילי"ם מתקדמים מאוד שמטרתם להגן על הנושאת מטוסים)היא למנוע כל הגעה של האויב בסמוך לנומ"ת(אווירי או ימי)ואם באמת צוללת סינית הצליחה להגיע כל כך קרוב, אז מדובר בפאשלה נוראית-אני בטוח שהאמריקאים יפיקו את הלקחים, ויידעו איך להחזיר לסינים.

אגב שמתם לב להתחממות קיצונית שקיימת לאחרונה בין סין לארה"ב?

רק לפני מספר חודשים הם יירטו לווין אמריקאי עם לייזר, ועכשיו הם חודרים לאמריקאים באמצע התרגיל שלהם ומשפילים אותם בפניי כל העולם.

מה לעזאזל הולך פה?
לאן נעלמה ההרתעה האמריקאית, לפני 20שנה הסינים לא היו חושבים על זה אפילו...

נערך לאחרונה ע"י IndigoBlue בתאריך 12-11-2007 בשעה 10:54.
ישן 12-11-2007, 18:49
  shalom77 shalom77 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.03
לא יורים סתם על כ"ש תת מימי בים הפתוח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי עידו גנוט שמתחילה ב "צוללת סינית הפתיעה נושאת מטוסים אמריקנית"

צוללת המתגנבת אל כוח משימה המשייט בים הפתוח במצב שלום כמו היום לא מסתכנת בתקיפה על ידי כלי השטח, הואיל ואם מגלים משהו מתחת למים לא יורים עליו. ככה זה. דבר ראשון - אם גילית משהו אתה צריך לסווג אותו ואם מדובר בצוללת דיזל שקטה, כמו שיש להרבה מדינות בעולם, יהיה לך קשה לסווג אותה. דבר שני, שצריך להיות ראשון - בכלל הים הפתוח הוא מים בינלאומיים ולכן אתה לא תוקף שם אף אחד, אלא אם אתה מתגונן בפני תקיפה.
גילית צוללת? סחתיין, זה לא קל ואם הצלחת תוכל לנצל את המצב לתרגל את הנצ"ל שלך - תכריז עמדות קרב נצ"ל, תאייש את העמדות, תבצע פעולות התגוננות, תתרגל ירי טורפדו חירום ותערך לתקיפה מתוכננת - נצל את ההזדמנות הזו, שלא חוזרת על עצמה הרבה פעמים.
ישן 12-11-2007, 20:32
  viggen viggen אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
איחור אופנתי של הדיילי מייל

מאחר והכתבה הזו LINK התפרסמה לפני שנה (פחות יומיים) בוושינגטון טיימס, והואלי וקשה לי מאוד להאמין שהסינים הצליחו עם אותו תרגיל שנתיים ברציפות, מול אותה נומ"ט בדיוק ופחות או יותר באותו זמן: נראה לי שמישהו בעיתון הבריטי המכובד נרדם קצת או שיש להם הגדרה מעניינת למילה recent...

YNET קצת פישלו עם מיקום האירוע (תיקנו אחר כך) בכותרת ורשמו שזה היה במפרץ הפרסי, אבל בגוך הידיעה רשום שזה בין יפן לטיוואן.

בכל מקרה - זו לא פעם ראשונה שמקרה כזה מתרחש (גם השבדים הצליחו לא מזמן ואם אני לא טועה גם הבריטים בשנות ה- 70) ואני מנחש שלא אחרונה.

ישן 12-11-2007, 20:47
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06

למיטב ידיעתי שיטות הנצ"ל עדיין מתבססות על סונארים אקטיביים או פאסיביים.
מה שמתחדש הם האלגוריתמים של המערכות ואינדקס צלילים יותר מפורט שיוצרו ע"מ להבדיל בין צליל תת מימי זה לאחר.
אם הסינים ראו שמתרחש תרגיל כזה בחצר האחורית שלהם, במיים בינ"ל, אני חושב שזה מאוד סביר שהם ישלחו צוללת או אפילו יותר לנטר וללמוד את מהלכי צי ארה"ב.
צוללות כאלו שיתמקמו בנק' עם רעשי רקע חזקים מספיק, סביר להניח שלא יתגלו אלא אם יפתחו בתנועה.
לא נראה לי בלתי סביר שצוללת כזו "ישבה" שם בתצפית עד שהתרגיל פשוט "התיישב" לה על הראש.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:50

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר