לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-11-2007, 00:22
  moti89 moti89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.06
מתבייש במוצאי המרוקאי.

אני מצטער אם אני הולך לפגוע באנשים מסויימים בהודעה הזאת, אני מרגיש שאני סוחב את זה איתי הרבה מאוד זמן ואני חייב לשתף אנשים... אני יודע שזה נושא נורא רגיש ושוב אני מתנצל מראש אם מישהו יפגע.

אני מתבייש במוצאי המרוקאי, מתבייש זאת לא מילה בכלל... שמרתי את זה בבטן הרבה זמן אבל אני חייב להוציא את זה החוצה...

אני מרוקאי חלקית (מצד אבא שלי), כל חיי לימדו אותי שלא לשפוט אנשים לפי צבע, מוצא, וכו'... אבל לפעמים אני מסוגל לעשות את זה... על המוצא שלי...

לפני שנה בערך שמעתי איזה סיפור על בחורה, שהייתה באיזשהו אירוע ושאלה אם מישהו יכול להכיר לה מישהו (בן זוג הכוונה), בכל מקרה אחרי שהיא שאלה, היא גם אמרה "אה כן, ושלא יהיה מרוקאי", כמובן שנשאלה למה היא אומרת ככה והיא אמרה שזה בגלל שהמרוקאים מתייחסים רע לנשים שלהם וכו'. ששמעתי את זה מאוד מאוד זעמתי, אבל נמשיך הלאה...

לא מזמן שעבדתי, הגיע אליי איזה בחור רוסי חמוד להתלמדות, ממש נחמד, צנוע ושקט... התחלנו לדבר ותוך כדי שיחה הוא סיפר שהוא הולך להתגייס למקום כלשהו, בכל מקרה אחרי שהוא אמר את זה הוא הוסיף "אבל כמה שאתה רואה אותי, אני ממש שונא את המדינה", שאלתי אותו למה? ואז הוא פשוט ענה "בגלל המרוקאים" הייתי די בהלם בהתחלה אבל ניסיתי להתעשת, שוב - הוא היה נראה מאוד נחמד ומנומס ובגלל זה גם הופתעתי שהוא אמר את זה, שאלתי אותו פשוט מאוד למה? אחרי זה שמעתי אותו 10 דקות מדבר, בדקה הראשונה הייתי אומנם בזעם (כמו שאמרתי, אני חצי מרוקאי) אבל שהקשבתי טוב טוב הבנתי שהוא צודק, הוא אמר את כל האמת והוא אמר מה שהוא מרגיש מתוך הלב ולא מתוך כעס או שנאה, אלא פשוט בגלל שהוא מאוכזב, אני לא אפרט כ"כ מה הוא אמר כי זה לא משנה, הוא בעיקר דיבר במשך כל הזמן הזה על כמה שהמרוקאים לטענתו לא מתורבתים וכדומה.. אם להיות כנה, בגלל שהוא דיבר בצורה כלכך אמיתית ולא מתוך שנאה או גזענות, בכלל לא כעסתי עליו שהוא אמר את זה, למעשה - די הסכמתי איתו...

(אני חייב לציין שברגע זה בא לי פשוט לבכות שאני רושם את זה, אני פשוט נשבר על המקלדת)

אני רואה את רוב בני העדה שלי, מתנהגים כמו ברברים, בלי שום תרבות, בלי שום סנטימנטים, בלי תרומה משמעותית למדינה, גורמים לאלימות, גסות רוח, ממש גוררים את התרבות הישראלית כלפי מטה, כמעט מעולם לא נתקלתי ברופא מרוקאי או במדען מרוקאי, אבל לעומת זאת עבריינים מרוקאים אני רואה המון.

כמעט כל פעם שאני נתקל באיזה כתבה או מאמר (כמו מה שקרה למשל לפני יומיים במלחה) על אלימות וכדומה, אני מרגיש בושה בתוך הלב. אני יודע להבחין באיזה סוג אוכלוסיה מדובר, בעדה שלי... ואני מתמלא בבושה, עוד דקירה, עוד מכות, עוד רצח על "כבוד" שאיזה מישהו קרא לחברה שלו כוסית... אני מרגיש את עצמי מתמלא בושה ואומר לעצמי בראש קיבימינט... מה "אנחנו" (אם אפשר להגדיר את ה"מרוקאים" כקבוצה אחת) גורמים למדינה? אנחנו רק הורסים אותה... אין לנו שום תרומה לתרבות, למדע, לרפואה, "אנחנו" המרוקאים הפכנו והופכים את ישראל למדינת עולם שלישי, פשע, אלימות, קומבינות, בורות... אין לי מילים (שוב, אני ממש שבור ומרוסק שאני רושם מה שאני רושם עכשיו)

ובאמת ככה - כשאני מסתכל אצלי בבית ספר מי היו הילדים האלימים אני רואה את אותם שמות המשפחה - בוחבוט, סוויסה, ביטון, אמזלג וכו', כמעט אף פעם לא נתקלתי בעבריין אשכנזי. אם אני מסתכל עכשיו, אני לא יכול להעלות בראש שלי אפילו מישהו מרוקאי אחד בטווח הגיל שלי שאני יכול להגדיר אותו בתור "איכותי", שזה כבר עצוב...

הייתה פעם איזו כתבה על איזו דקירה\מקרה אלימות ואיזה מישהו רשם:
"הפרענקים (מזרחים) הורסים הכל עם הרגשי נחיתות שלהם", אולי הרגשתי רגשי נחיתות באותו רגע... אבל זה פשוט גרם לי להרגיש ניכור מתוך חלק גדול מהאוכלוסיה הזאת..

אני אומנם מסתכל על בני המשפחה שלי ורובם נורמטיבים לחלוטין, בעלי השכלה אקדמאית, תורמים לחברה, וכדומה אבל לעומת זאת שאני מסתכל מסביבי על שאר האוכלוסיה הזאת אני לא רואה דימיון...

אני מסתכל מסביבי, בעיקר באיזור המגורים שלי, ואני רואה אפילו חבר'ה שאני מכיר טוב, נערים שהם "מרוקאים" מסתובבים בחבורות, מחפשים אלימות, מכות, להתחיל עם "כוסיות", סכינאות, בריונות, מתלהבים משטויות כמו מכוניות וטראנסים, לא לומדים, לא תורמים לחברה שום דבר, אבל רק אומרים "אני מרוקאי גאה" (במה כבר נשאר לכם להתגאות?")...

אני מרגיש סלידה מרוב האוכלוסיה הזאת... צר לי, למרות שאני בחלקי קרוב אליה מאוד אני לפעמים מרגיש שאני מתבייש...

מי שרוצה יכול להגיב מה שהוא רוצה, לא אכפת לי בכלל... אם פגעתי במישהו אני מתנצל מאוד, לא הייתה כוונה... זה משהו שאני מחזיק בבטן כבר הרבה זמן והייתי חייב להוציא את זה ממני.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-11-2007, 01:53
  Charge Charge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי moti89 שמתחילה ב "מתבייש במוצאי המרוקאי."

תשמע, אני מרוקאי שלם, ובלב שלם אני יכול להגיד לך שאני מרוקאי גאה!

אולי מספיק עם הקיפוח של המרוקאים כי נדבקה להם הסטיגמה של "ערסים" ו"עבריינים" או מה שזה לא יהיה.

לא חסר חסרי תרבות וברברים שהם רוסים, קווקזים, אתיופים ועוד עדות... בלי להעליב כמובן!

אתה מדבר כאילו באו המרוקאים למדינה והרסו אותה, כאילו בלעדיהם היה עולם טוב יותר.

ראיתי שציינת שזה לא בא מתוך גזענות אבל בתור אחד שקורא את ההודעה הזאת זה נשמע מאוד גזעני.

ציטוט:
הייתה פעם איזו כתבה על איזו דקירה\מקרה אלימות ואיזה מישהו רשם:
"הפרענקים (מזרחים) הורסים הכל עם הרגשי נחיתות שלהם", אולי הרגשתי רגשי נחיתות באותו רגע... אבל זה פשוט גרם לי להרגיש ניכור מתוך חלק גדול מהאוכלוסיה הזאת..

אני יכול לומר אותו דבר על אולמרט שעושה צחוק מהמדינה שלנו, ואולמרט הוא אשכנזי לא?

אז עכשיו אני אגיד שכל האשכנזים מטומטמים בגללו?

אני רוצה לציין שזאת הודעה מאוד פוגעת ומכלילה, ואני חולק עלייך ב-99% מהדברים שכתבת, אבל זאת ההרגשה שלך.

לילה טוב.

ישן 14-11-2007, 04:19
  The Lightning Guy The Lightning Guy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.12.06
בחור

התייחסת במה שכתבת למרוקאים ושפטת אותם כ"קבוצה" וכמה שאני שונא לשפוט אנשים, אם כבר עושים את זה אז לא שופטים אותם בתור קבוצה, אתה לא רואה מסביבך מרוקאי אחד אפילו שהוא איכותי? תסתכל במראה ותראה מולך מישהו שלפי מה שהוא כתב לפחות נשמע מאוד איכותי.
בכולנו פגמים, חלקם נראים לרחוק וחלקם מוסתרים בפנים.
אין לך במה להתבייש, בן אדם שיכיר אותך, גם אם יש לו דיעה קודמת על מרוקאים וישמע שאתה מרוקאי ישפוט אותך לפי מה שאתה ומה שהוא הכיר עד עכשיו ולא על פי היותך מרוקאי.
ואלו שישפטו אותך על פי העדה שלך ויחליטו לא לשמור איתך על קשר בגלל זה או כל דבר אחר רק יעשו לך טובה ויסננו את עצמם ממך.

הרבה יהודים באירופה עסקו בבנקאות ויצא להם שם של עשירים גנבים ועוד ונשפטו על היותם יהודים כקבוצה שעושה רע למדינה שהם חיים בה, ותראה מה נהיה מזה.

לילה טוב
ישן 14-11-2007, 06:19
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06

בכנות? אני באמת לא יודע על מה אתה מדבר. יש לי המון חברים מרוקאים, חבר'ה משכמם ומעלה, ואני לא סתם אומר. ככלל, אני לא רואה שום הבדל ביני לבינם(אשכנזי טהור ).

החברים שלי(המרוקאים) הולכים לקרבי, הולכים להתנדב, חברים באמת בלב ובנשמה.
לחברה המרוקאית גרמו עוול בקום המדינה, זה אין ספק, הטענה על מקופחות היא מוצדקת בהרבה מקומות. זה התחיל מחילון שלהם, מהכנסה למעברות, וזה המשיך למקומות שלא רצו להתחתן איתם וזה רק על קצה הלשון. להרגיש מקופח בד"כ לא נותן כלום, וההפך זה יוצר קבוצה שמסתגרת בתוך עצמה על כל בעיותיה.

ההגדרה של ה"מרוקאים" בכלל היא מעוותת, והיא יוצרת את כל הבעיות. חוסר המוכנות לקבל אותם הופך אנשים לבעייתיים לפעמים. אצלי, אצל החברים שלי והחברה שלי משתדלים לא להכנס להגדרות האלה. והם באמת חברה תותחים, אני לא רואה הבדל בינם לבין הפולני/הונגרי/תוניסאי אצלנו.
ישן 14-11-2007, 06:42
  OSkAR OSkAR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.11.04

אחי, בתור רוסי אני יכול להגיד לך שהמרוקאים זה רק חלק מהאנשים שתורמים להדרדרות המדינה.
בכל עדה יש עבריינים שמחפשים צרות, זה לא העדה זה לא הצבע זה החינוך.
יש אתיופים , יש רוסים , יש גרוזינים , יש אפילו צרפתים שמחפשים מכות, מחפשים אלימות, מחפשים כבוד.
האנשים האלה קיבלו חינוך גרוע מהבית, מהרחוב גדלו בעולם של עבריינות והפכו לעבריינים.
בימינו לאף אחד לא אכפת מהשני כמעט, לפני כמה שנים איזה רוסי בן 20+ כשהייתי בן 15 הגיע אלי ואיים עלי שאני יביא לו כסף.
ולא נשארתי שקט, הברחתי אותו, כמו עכברוש.
בכל עדה יש כאלה, לא משנה אם אתה שחור,לבן,ג'ינג'י, אמריקאי , רוסי, אוסטרלי,גרמני...

ישן 14-11-2007, 09:53
  משתמש זכר max-max max-max אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל max-max
לא להאמין

עד מתי הרגשת הקיפוח תימשך ? במשך ההיסטוריה כולה אנשים ניסו להגדיר את עצמם במעמדות
כדי לנסות ולהשליט את עליונותם על החלש.
אם תביטו תראו תמיד משחר ההיסטוריה האנושות תמיד ניסתה להגדיר את האדם האידאלי
שחורים ולבנים ,אשכנזים ועדות מזרח ,עניים ועשירים.

תמיד היו "סטיגמות" למשל: אנשים בעלי צבע עור שחור הם פחות תרבותים מאנשים בעלי צבע עור לבן.
למרות שהסטיגמות האלה אינם נכונות החברה סירבה להרפות מהן והשאלה היא למה ?
שוב נכנס עניין הצורך של האדם להרגיש עליון על השאר.

אחרי שמובן הדבר תבין שאין לעשות הכללה על החברה כולה אלה כול אדם אינבידואלי לעצמו.
כול אדם הוא אדון על עצמו ועל גורלו אתה קודם כול אדם / השם שלך. רק אחרי זה אתה כול השאר.

אל תחייה אם סטיגמות אנשים בעלי סטיגמות (דעה קדומה) הם אנשים "טיפשים" (מבחירה)
הם מסרבים להכיר במציאות העכשווית אנחנו מזמן הפכנו להיות עם אחד בעל קשר דתי אחד.

האנשים שדיברת איתם "טיפשים" הם מסרבים לראות שהם יוצרים לעצמם את המציאות.
לדוגמה האישה שמסרת לצאת אם מרוקאים היא יצאה אם אדם אחד מבין 600 אלף מרוקאים
וכבר הספיקה להכליל את כול המרוקאים אז תגיד לי מי החכם ומי הטיפש בסיפור ?

יום טוב

"מה שאנו עושים בחיים מהדד לנצח נצחים"

ישן 14-11-2007, 12:10
צלמית המשתמש של Musicman0
  משתמש זכר Musicman0 Musicman0 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05

אני אישית חצי מרוקאי ואני אכתוב פה את דעתי

בקשר לזה שאתה מכיר רק עבריינים מרוקאים ולא רופאים/מדענים זה קשור לאיפה אתה חי ונמצא.
אני מכיר הרבה רופאים מרוקאים (יותר נכון אמא שלי מכירה).. וגם 2 רופאים ערבים וגם רוסים.
זה לא אומר שמישהו פה פחות טוב או משכיל.. וזה ממש שטויות לחשוב ככה..

זה שאתה אומר שאין מישהו בסביבתך שהוא מרוקאי "איכותי" זה גם קשור איפה אתה מסתובב..
אני יכול לקחת אותך ולשים אותך בשכונה מסויימת בעיר שלי שאפשר להגיד בביטחון ש- 80% מהנוער שמה מוגדר כ"ערסים"..
ובאמת יש שמה מרוקאים.
מצד שני, אם תהיה בשכונה שלי אתה תראה הרבה מרוקאים שהם לא ערסים..
זה תלוי איזה חינוך הם קיבלו, עם מי הם גדלו, איפה הם גדלו וכו'
בשביל רוב האשכנזים - מזרחי = "ערס".

דרך-אגב,
לומר "אני מרוקאי גאה" זה לא להיות ערס, לא להיות עבריין;
זה להיות גאה במי שאתה ולא להתבייש בכלום, לעמוד זקוף, להביט קדימה, חזה מתוח... קצת גאווה לא הרגה אף-אחד
(אלא אם כן הגאווה הזאת מתבטאת בדקירה או מכות)

קראתי את כל מה שכתבת ואתה לא רק מתבייש במוצא שלך אלא אתה חושב שאשכנזים טובים יותר מאיתנו.
למה? כי יותר מתורבתים? כי אצלם אפשר לדעת מי הסבא של הסבא היה ואיפה הוא נולד?
גזעני אני לא. ממש לא, אבל גם אני יכול לומר הרבה דברים על אשכנזים.
זה ממש ממש בולשיט...
לי ולך אין מנטליות של מרוקאים, בדיוק כמו שלנערים אחרים בגיל שלי אין מנטליות של אשכנזים.
זה לא שגדלתי במרוקו והשכנה שלי ממול גדלה בפולין.
המנטליות שטמונה אצלנו היא מנטליות ישראלית, צברית.. לא אירופאית/מזרחית.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י Musicman0 בתאריך 14-11-2007 בשעה 12:15.
ישן 14-11-2007, 13:33
  V.G V.G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.06
שלח הודעה דרך ICQ אל V.G

קודם כל אחי... אני ממש אבל ממש לא מסכים איתך... בכל אוכלוסיה יש את החרא שלה ואת האיכות שלה... אני רוסי ואני אוהב את האוכל המורוקאי, יש לי חברים מורוקרים שחלקם גם תלמידים טובים, אני מכיר רוסים שהם עברינים, אני מכיר את התרבות הרוסית לעומק והיא ממש אבל ממש חרא, לא חסר שתיינים ונרקומנים... כמובן שגם אצל הרוסים יש את אנשים האיכות שאותם אתה תראה באקדמיה, רופאים, אנשי מדע, מנהל חברות וכו'...
ככה גם אצל המורוקאים... רק שהמורוקאים באמת נפגעו בזמן העלייה לארץ...(לא נכנס לזה)
ולכן הם פתחו שינאה כלפי כאילה שהתקדמו "כאילו" בקלות יותר... אבל שוב זה לא אצל כולם ואסור להכליל...
אותי אם שואלים מה אני אני עונה שאני ישראלי... ואני מציע לך גם כן לעשות אותו הדבר... שכח מההגדרה המזוייפת הזו של מורוקאי... כי במורוקו התייחסו אלייך כיהודי... וכאן כמוקוראי?! איזה שטות...
אבא שלי אמר לי פעם רק כשהוא עלה לארץ ספרו לו שהוא רוסי... כל החיים הוא חיי במחשבה שהוא סתם עוד יהודי... בקיצור אחי היקר אין לך מה להתבייש בשורשים שלך... כל אחד בא ממקום אחר אבל סך הכל כולנו יהודים.
וזתכור שבכל תרבות יש את החרא שלה ואת האיכות שלה... ותזכור שאם תשייך את עצמך לאיכות אתה באמת תהיה איכות, אתה שולט ביצרים שלך בתור בנאדם וזה מה שחשוב.... אל תסתכל כמה מכל עדה הם עבריינים, תן לאנשים לשפוט אותך כבנאדם, מי ששופט אנשים לפי מוצא הוא בנאדם שלא שווה לבזבז עליו סבלנות וזמן....
בקיצור אחי היקר פשוט את עצמך לפי מה שאתה באמת ולא לפי סטיגמות מפגרות
שיהיה לך כל טוב... אם בא לך אתה מוזמן להכנס אליי לאיסי 327213
ישן 14-11-2007, 13:38
  moti89 moti89 אינו מחובר  

קודם כל תודה על התגובות... אני חייב לציין שאני די מופתע מהתגובות שהיו די תומכות... באמת תודה...

אם להיות כנה אני חוזר בי בנוגע לזה שאני לא מכיר מרוקאים איכותיים - דווקא עולים לי כמה שהם מאוד איכותיים וצר לי אם גרמתי להם עוול...

אבל בכל מקרה מה שאני מרגיש שמפריע זה אותם המרוקאים החוליגנים שמתנהגים כמו ברברים, עושים שם רע לכולנו (לדעתי הם גם הרוב), תקועים בתרבות של הרי האטלס , ולא רוצים להתקדם... כשאני מסתכל על האוהדים של בית"ר לדוגמא אני ממש רואה את אותם האנשים בקהל..

בכל מקרה די צר לי שזה ככה... אני מעדיף כרגע שנגמור את הדיון למרות שיש לי הרבה מה להוסיף, זה סתם מיותר..

ישן 14-11-2007, 14:44
צלמית המשתמש של peach the bitch
  משתמשת נקבה peach the bitch peach the bitch אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.05
לפי דעתי אתה ממש, אבל ממש טועה..

לק"י

הטעות הראשונית מתחילה בזה שאתה משייך את ההתנהגות הרעה הזאת לעדה שלך, וזה ידידי מגיע רק מדעה קדומה וגזענית.
יש הרבה פגמים בחברה הישראלית ככלל ולא כקבוצה ספציפית בקרבה, אתה לא היחיד שסולד מהפגמים האלה, אבל ניתן לשנות אותם הרבה בעזרת חינוך ורצון לשנות.
אני חושבת שבנוסף לכך אתה צריך לצאת מהמקום הסטיגמתי שאתה נמצא בו כעת ולהסתכל בהשקפה יותר בוגרת ונכונה: לדעת להעריך את הטוב הטמון בכל אדם, בלא קשר למוצאו הקדום.
אתה רוצה לתרום ולשנות?ישנם גופים רבים שבאים לשנות את פני החברה הישראלית, בתוכם פרויקט מנהיגות חברתית והרבה גרעינים הפועלים בעיירות פיתוח ועוזרים לפתח חברה טובה יותר ובריאה יותר.
לסיכומו של עניין, אל תאבד את האמונה באנשים, כי ברגע שאתה מאבד אותה, אתה לא מסוגל להאמין שהם יכולים להשתנות ולהשתפר.
מקווה ששיניתי אצלך משהו בחשיבה, או שלפחות עוררתי מחשבה נוספת..
יום מוצלח.

ישן 14-11-2007, 15:19
צלמית המשתמש של Dutchy
  Dutchy Dutchy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04

אני לא חושב שזה נכון להכליל.
זה נכון שהמרוקאים ובכללי המזרחים מגיעים מאיזור שונה עם תרבות שונה לגמרי, וביניהם יש חלק, במקומות מסויימים זה מיעוט במקומות מסויימים זה רוב, של אנשים שלא הולך להם בחיים. חרא עבודה, חרא תרבות, חרא התייחסות, חרא פרנסה. כל החיים שלהם חרא וזה מה שמביא אותם למצבים האלה.
לרוב מדובר בבני נוער שאני מאמין שיום אחד יתהפכו על כנם מאשר להיות בעלי קיוסק בשילוב עם תחנת לוטו.
אני בעצמי חצי מרוקאי, אף פעם לא התביישתי ככשאלו אותי איזו עדה אני ואני חושב שדווקא עצם היותך אדם ישר והגון וכל הדברים החיובים , ואתה דווקא מגיע ממקום שהסטריוטיפ אומר אחרת, עליך דווקא להוכיח שהסטריוטיפ לא צודק.
אין מה לעשות, כנראה שכור ההיתוך לא הלך כמו שצריך ואנשים במדינה הזאת מתייחסים אחד לשני כמו מהגרים.
I'm praying
Dear lord above

ישן 14-11-2007, 16:39
צלמית המשתמש של Nati323
  משתמש זכר Nati323 Nati323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05

סתם בדיחה:
בעל מרוקאי ניגש למגדת עתידות, המגדת עתידות אומרת לו: "אני רואה שאישתך תמות מוות אלים" , המרוקאי שואל: "ואני אצא זכאי?" .

בקיצור, דבר ראשון שיש לי להגיד לך זה שתשים זין על אנשים ששופטים אותך על פי מוצא.
וגם על בחורות, בחורה שאומרת רק שלא יהיה מרוקאי, שתלך אתה יודע לאן, היא לא שווה כלום, סתם אחת עם האף למעלה.
דבר שני, אמנם המרוקאים עם חם מזג ועקשן, אבל לא כולם כאלו, מה גם כן שלא חסרים אנשים מעדות אחרות שמתנהגים אותו דבר, אתה יכול לראות אנשים ממוצא רוסי (ובלי להעליב אף אחד) בסרטון של המטאל שהעלו במה בראש, איך הם התנהגו שם, אתה יכול לשמוע סיפורים על הקווקזים(ובלי להעליב גם) שכל מילה שנייה נותנים הולכים מכות, בקיצור,גם לא חסר אנשים אשכנזים(בלי להעליב גם) שהם נוכלים, אתמול דווקא פגשתי אדם כזה.
בכל עדה יש את הדברים האלו, זה לא נדיר, הבעיה היא לא במוצא.

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

ישן 14-11-2007, 18:48
צלמית המשתמש של Loli =)
  Loli =) Loli =) אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.07

עשית פה הכללה די גדולה. אני מאמינה שאדם הוא אדם לא משנה מה המוצא שלו, בן אדם עם רגשות ולב וזה ממש לא משנה..כל פעם כששואלים אותי מה העדה / מוצא שלי אני לא מבינה למה כי זה כזה שטותי ולא חשוב בעיניי, צריך לשפוט בן אדם ע"י התכונות שלו והאופי שלו והדרך שבה הוא מתנהג ולא עפ"י מוצא.. ולא, לא כל המרוקאים כאלה כמו שאמרת. כאלה אנשים כמו שתיארת יכולים להיות גם תימנים, גם אשכנזים ושאר ירקות. זה ממש לא קשור... וכל מי שפוסל בן אדם בגלל זה, כל מי שפוסלת בן זוג בגלל זה.. כל מי שפוסל/ת אותך בגלל זה - פשוט לא שווה אותך. לא כולם כאלה,ומי שכן - פשוט תתרחק. אבל אי אפשר לשנוא עדה שלמה בגלל דברים שהצד הלא יפה של העדה (שיש צד כזה לכ-ל עדה) עשה.
ישן 14-11-2007, 19:47
  dor_dafna dor_dafna אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.06
שלח הודעה דרך ICQ אל dor_dafna שלח הודעה דרך MSN אל dor_dafna

כמו שאמרו מעליי - אין לך את המנטליות של המרוקאים (הערסים לפחות )
אני חושב שלא כל כך צריך להיות אכפת לך מזה שיש מרוקאים ערסים כי גם יש תימנים ערסים , פולנים ערסים (ערסים מעפנים ) לכל עדה יש משהו לא טוב .ודווקא מרוקאים לא חייבים להיות ערסים..יש לי בכיתה 3 מרוקאים שהם די חרשנים...וגם שמעתי על כמה רופאים מרוקאים וגם מופלטות זה טעים מאוד
בקיצור...אני מאמין שכל אחד לא גאה בכל מיני דברים בעדה שלו (יש כאלה שאומרים אשכזנים מסריחים ואני מכיר אשכנזי שמתבייש בזה שהוא אשכנזי....אני תימני ואני מתבייש שיש הרבה ערסים תימניים ועוד המון מתביישים)
סתם דוגמא עליי - אני תימני ואני שומע רוק ומטאל (וכמעט כל התימנים אצלי בשכבה ככה חוץ מאחד...) וכולם שואלים אותי למה אין לי בפלאפון שירים במזרחית וכאלה....כמו שאתה לא ערס - אז מעולה !

בקריאה שנייה של ההודעה היא יצאה ממש לא ברורה ולא כל כך העבירה את המסר שאני רוצה :|

ישן 14-11-2007, 20:18
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06

זה שאתה משוייך, כביכול, לקבוצה מסויימת לא מעיד עלייך, על המשפחה שלך ועל האופי שלך כלום.

מלבד זאת, שעברנו כבר ממזמן את שנות ה50, די. אתה ישראלי שהסבים שלו מצד אחד >אפילו לא שני הצדדים!!< במקור עלו ממרוקו.

הגיע הזמן שנפסיק לסווג לווזווזים ופרענקים >כתבתי את זה נכון?< ונפסיק להפריד בין העדות, זה מגוחך להגיד "אני חצי עיראקי (אבל ההורים של הסבא רבא שלי במקור ברחו מווינה) רבע רומני ורבע פולני" ואז בגלל שיש לי רבע פולניות, להגיד שאני דאגנית מעצבנת..

אז תהיה גאה בעצמך בתור בן אדם ותהיה גאה בסבים שלך שעלו ארצה.

ואני באמת חושבת שדי עם הקטע של העדות, לא צריך להתכחש למוצא שלנו, אבל גם לא צריך לתת לו כ"כ הרבה אנרגיה שלילית..

אין לך במה להתבייש!!

ישן 14-11-2007, 20:58
צלמית המשתמש של dragoon
  משתמש זכר dragoon dragoon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.01.06
לא קראתי את כל האשכול

אבל יש לי כמה דברים לומר.
אני אוקראיני שלם[אשכנזי כבד P:], וחברים שלי הם עירקי, הודי, גרוזיני, מישהו שאני לא סגור עליו, בלארוסי ואחד חצי מרוקאי חצי תימני.
קודם כל, האחרון הוא אחד האנשים החכמים והמתורבתים שאני מכיר, אבל זה לא קשור למה שאני הולך להגיד.
תראה, ניכר מהודעתך שאתה בן אדם אינטליגנט, בעל ערכים ומתורבת.
הבעיה שלך היא שרוב האנשים שהכרת חיים לפי סטריאוטיפ מסויים.
זה שרוב העבריינים מרוקאים(כפי שאתה אמרת, למרות שאני לא מסכים), לא אומר שרוב המרוקאים עבריינים!
אנשים שחיים לפי סטריאוטיפ(שמרוקאים הם עבריינים במקרה הזה) לא מגיעים רחוק, זה מנסיון.
תנצל את מי שאתה. תראה שאתה בן אדם אינטליגנט. תראה את התכונות החיוביות בך- ואנשים יראו שהסטריאוטיפים שלפי הם הם חיים, הם לא נכונים.

כל טוב לך (:

ישן 19-11-2007, 08:49
  משתמש זכר eliadfer eliadfer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.06
אבל זה לא רק מרוקאים.. :/..
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי moti89 שמתחילה ב "אחי אני מרוקאי בדיוק כמוך,..."

אני נוטה להסכים עם זה.. אתמול הלכתי בשוק הכרמל,
לא ראיתי מוכר אחד שהוא אשכנזי, אין מה לעשות זה נכון. אבל זה לא רק מרוקאים, וזה לא אומר כלום על עצמך, יש הרבה מזרחים שמצליחים, בסה"כ המזרחים הורסים לעצמם ומגיעים למקומות כאלה כי הם תמיד כל כך בטוחים שהם נחותים, ומרחמים על עצמם.
ותפסיק להסתכל על הרע! למזרחים יש אחלההה אוכל! חום ואהבה שאין בשום עדות אחרות!
המזרחים נדיבים, ואוהבים לתת, משפחתיים, ויש להם חום ביתי.
ההצלחה שלך, זה כבר תלוי בך, ולא בעדה שלך, אם תפסיק כל כך להתעסק בכמה שאתה שבור מזה שאתה מרוקאי, לא תגיע רחוק.

כל הזכויות שמורות לי !

ישן 17-11-2007, 16:12
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
גרפיקה עם כל הרצינות עכשיו
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי פודי הקיפוד שמתחילה ב "אני בן ואני מציאותי לא..."

אחרי שנתת את הנתון הזה, חיפשתי באינטרנט ולא הצלחתי למצוא איזה סקר בנושא. לא מצאתי סימוכין בנושא.
אפילו אם הנתון הזה נכון (ואני לא אומרת שכן עד שאין לי הוכחה) זה עדיין לא אומר כלום. ייתכן שמגזרים אחרים שמהווים מיעוט בכלא (אשכנזים, רוסים, פלשתינאים ועוד) לא נמצאים שם או כי לא תפסו אותם או שזה הולך לפי הבדיחה: היה להם עורך דין יותר טוב, או שיש להם קשרים בלתי חוקיים עם המשטרה, עולם תחתון (אתה זוכר כמה קשה היה לתפוס את זאב רוזנשטיין {נידמה לי שזה היה שמו} וכמה בעיות ביוקרטיות ומכשולים היו צריכים לעבור, כי היה צריך גם להסגיר אותו לארה"ב), יש כאלה שמשתחררים בעיסקות חליפין.
בכל מה שנוגע לדין בבתי המשפט זה ניראה כאילו צדק זה הדבר האחרון שמתרחש שם. האמת יכולה להתעוות כל כך באיזה ראי שיבחר העורך דין, הקשרים מתחת לשולחן קובעים לא מעט.

מה שהכי חשוב לזכור שכל פשע שנעשה ע"י אדם - האחריות היא שלו וזה נמצא בתוכו. הטיעון של "אני גדלתי בסביבה כזו, וכך חונכתי" (שזה מקביל ל"אני שייך למגזר הזה והזה וכולם מתנהגים ככה"), "נסחפתי", לא ניראית לי קבילה בבית משפט, אלא אם ניתן להוכיח יחסי מרות, יחסי שליטה ופחד.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

ישן 14-11-2007, 21:43
צלמית המשתמש של _A_N_
  _A_N_ _A_N_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.05.04
שלח הודעה דרך MSN אל _A_N_
"אז מה המוצא שלך?"

אני ממש לא אוהבת שאנשים ששואלים אותי את השאלה הזאת. דבר ראשון - רואים עלי שאני אשכנזייה לכל דבר. מה זה משנה באיזה מקום בעולם הגיעו סבא וסבתא? לפעמים אני פשוט עונה :ישראלית" וכשמרימים גבה אני מוסיפה שהורי נולדו שניהם בארץ (מה שנכון).

ולעינייננו,
כפי שכבר נאמר פה באשכול, צריך להתייחס לבנאדם ע"פ מעשיו ולא לפי מוצאו. לא חסרים אנשים גסי רוח, ערסים או עבריינים מכל עדה.
אין לי מושג מהו גילך, אבל אני יודעת שבצבא פגשתי אנשים איכותיים מכל העדות (כולל מרוקאים), ואנשים פחות איכותיים גם מכל העדות (כולל אשכנזים).
ת'אמת - אני לא תמיד מבחינה במוצא עד שהבנאדם אומר לי. פעם אחת מישהו אמר לי 'מה, לא ידעת שאני מרוקאי?', והוא באמת הפתיע אותי.

קיצר, תמשיך להיות בנאדם טוב וכל מי שאומר לך משהו לגבי מרוקאים, תענה לו: "אני חצי מרוקאי, יש לך בעיה עם זה?" - אם כן, בעיה שלו!

בהצלחה.

ישן 14-11-2007, 21:59
  pptu1 pptu1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.07
כמה דברים:

*בדרך כלל, הרוסים ששונאים את המדינה, לא באמת שונאים אותה בגלל המרוקאים. נכון, יש שנאה רוסית כלפי המרוקאים (ולאו דווקא נגד עירקים, כרודים או מזרחים אחרים). למה? לא יודע.
אני יודע שהסוג הזה של הרוסים, ששונאים את המדינה, הם המיץ של הזבל, אסור לך לקחת ברצינות את מה שהאידיוט ההוא אמר לך.

*כולנו בני אדם. אשכנזים, אתיופים, מזרחים ורוסים.

*לדעתי, יפתרו הבעיות של הגזענות, טמטום ושנאת חינם, ברגע שנבין שאין דבר כזה "אני מרוקאי" "הוא רוסי" "היא גרמניה". הוא ישראלי, והיא ישראלית. ככה זה אמור להיות.
אני מוכן להמר שהרוסי "המתורבת והנעלה" שפגשת הוא מסוג האנשים שאינם רואים עצמם ישראלים, אלא רוסים. לצערי יש הרבה כאלה. יש הרבה רוסים מישראל ש"עושים בושות" באתרים כמו MYSPACE. כותבים שהם שונאים את המדינה וכו'.

*צורת הכתיבה שלך מוכיחה שמרוקאים הם לא איזה אידיוטים מהחלל.

*לא יודע לגבי מרצים מרוקאים או חוקרים מרוקאים בישראל (כפי שכבר הבנת, אני נגד מה שהרגע כתבתי. חוקר בארץ הם חוקרים ישראלים, לא צריך לקטלג לעדות). אבל אני כן יודע שיש הרבה מאוד חוקרים, מרצים ובכירי סגל אקדמי שהם ממוצע מזרחי.

* daviddb העלה נקודה נכונה. למה צריך לשנות לאחרים מאיזה מוצא אתה?
כששואלים אותי אני עונה ישראלי.

נערך לאחרונה ע"י pptu1 בתאריך 14-11-2007 בשעה 22:02.
ישן 14-11-2007, 22:14
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06

כשאדם משייך עצמו לקבוצה ורואה בה גוף אחיד, ולא פרטים שמרכיבים את הקבוצה, יוצא שכל דבר שאינדיווידואל אחד מהקבוצה עושה, זה אומר כאילו כולם עשו אותו דבר.
השורשים שלך מאוד חשובים לך, ולכן אתה מרגיש כך. נכון שאתה אומר שאתה סולד מהעדה לך, אבל לפי דעתי זה לא נכון. אתה מרגיש שהם חלק בלתי נפרד ממך, והמעשים שלהם מעידים עליך ומשפיעים עליך. ייתכן שאתה מרגיש מין סוג כזה של אחריות. זה בערך כמו אבא שרואה את בניו הולכים לדרך הרעה, וזה כאילו אומר עליו, על החינוך שלו שהוא נתן להם. הוא לא רואה אותם נפרדים ממנו, שיש להם אישיות משלהם, בחירות משלהם והם בעלי שיקול דעת שונה משלו.

אני חושבת שאחד הדברים שיכולים לעזור לך פחות להתבייש במוצאך, ובעצם, לעזור לך בחיים בכלל, זה להסתכל על כל אדם כאינדיווידואל, ולשפוט את מעשיו ומוסריותו כאינדיווידואל ולא להשליך את מעשיו ומוסריותו על כל הקבוצה. כי בת'כלס, ברגע האמת כשצריך לעשות משהו - זה האדם עצמו וזה מתוכו. אם האלימות בתוכו זה ייצא החוצה. אם לא - משהו מבפנים יעצור אותו.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

ישן 14-11-2007, 22:33
  moti89 moti89 אינו מחובר  

אני רואה שהאשכול התקדם קצת אז אני אוסיף כמה דברים...

שוב - אני לא שופט אנשים לפי מוצא או עדה, אבל כן יש סוג מסויים של מנטליות שאני פוגש אך ורק אצל בני העדה שלי...

אני שוב פעם אומר, אני שמעתי את הדיבורים האלו, את כל ההערות האלו על מרוקאים כל השנים האלו, לא הקשבתי ולא נתתי להם יחס עד שפתאום עשיתי סטופ ואמרתי רגע, בוא נבדוק אותם לעומק? אמרתי לעצמי בראש בוא נחשוב איזה מרוקאים אני מכיר, שספרתי בראש, כמעט כולם, היו חבר'ה לא ברמה. בין אם זה אחד עבריין, בין אם זה אחד שהוא משכיל אבל הוא עם אופי של מניאק, בין אם זה אחד שהוא בנאדם טוב אבל עדיין לא התקדם...

אני כבר מדבר על דברים כ"כ יום-יומיים שאני נתקל בהם, יצא לי לשהות בין חייל בגולני למלש"ב שאני מכיר ופתאום המלש"ב שאל את החייל "יש שם הרבה מרוקאים? ככה שמעתי" החייל: "לא, זה סתם סטיגמות" המלש"ב: "יש לי חבר שאמר שיש שם הרבה" החייל: "אז הוא נפל על מחזור לא טוב", כשאני חושב עכשיו נתקלתי גם בעוד 2 מקרים של בנות ש"לא רוצות מרוקאים" (בנוסף למקרה בהודעה הראשונה).

אני רואה נניח בבתי כלא ובמשפחות הפשע, כולם שם מרוקאים: אבוטבול, אברג'יל, סוויסה, אלפרון וכו'... אני מתמלא בושה... אם להיות כנה אף פעם לא פגשתי איזה מדען שהוא מרוקאי, אף פעם כמעט לא נתקלתי ברופאים מרוקאים (ממש בודדים), ואני פשוט מבין למה כל זה.... אולי לעזאזל המנטליות שלנו דפוקה? אולי האגרסיביות, ה"מגיע לי" המוכר, ה"דפקו אותי" המוכר? למה לעזאזל זה ככה?!

אם הולכים לעיירות הנחשלות בארץ (ירוחם, בית שאן וכל המקומות האלו) רואים כמעט רק מרוקאים... ורוסים שבאו לשם מחוסר רצון בעיקר...

אני מסתכל על המרוקאים שהיו אצלי בבית ספר ואני מתבייש, כל הזמן רק מכות, סכינאות, בריונות, רק רדיפת כבוד כל הזמן, די נמאס לי כבר... אני מסתכל עכשיו בספר מחזור על הכיתות שניגשות לבגרות מלאה ויש שם מרוקאים בודדים... אבל בכיתות הטיפוליות שלושת-רבע הם מרוקאים, נמאס לי כבר...

מבחינתי תגידו לי שאני שונא את עצמי, שאני גזען כלפי עצמי, לא יודע מה, נמאס לי כבר לשמור את זה בבטן... זה משהו שאני שומע כל הזמן, פעם כששמעתי מישהו אומר משהו רע עלינו, ישר כעסתי, עכשיו אני מסוגל טיפה להזדהות איתו... פשוט עצוב...

היה לא מזמן ראיון עם חיים חפר, זוכה פרס ישראל בכבודו ובעצמו... שבו הוא תוקף את המרוקאים, היו 700 תגובות שמתוכם איזה 40% תומכות בו, מצאתי את הלינק גם:

http://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-1933394,00.html

13. "כל מילה יהלום" - אני לא לבד בארץ.

15. "הוא צודק."

וכו' וכו', כי משהו דפוק פה... יש בעיה בעדה שלנו ומי שאומר שיש פה משהו לא דפוק הוא יותר גרוע מאלו שעושים את הדברים הרעים כי בעצם הוא מתעלם מהבעיה...

בכל מקרה כבר נמאס לי לכתוב, אני סתם מתוסכל מכל העניין, מי שרוצה שיגיד מה שבא לו... כבר לא אכפת לי....

ישן 15-11-2007, 19:24
  gixxer gixxer אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.12.05

תשמע,אני לא גזען או משהו כזה אבל אני מסכים עם מה שאתה אומר..

יש הרבה מרוקאים(ולא רק המרוקאים..רוב עדות המזרח דומים בקטע הזה) שהם אנשים טובים,איכותיים ואין מצב שבעולם שאני לא אתחבר עם בחור/ה בגלל שהוא מרוקאי..
אבל,וזה אבל גדול,רוב האוכלוסיה הזאת(שוב,עדות המזרח..לא מרוקאים ספציפית) מתנהגים כמו שאתה מתאר..
נכון,גם לאשכנזים יש את החבר'ה שלהם שהורסים ומתנהגים כמו חיות אבל הם קומץ הרבה יותר קטן או שבדרך כלל הם מבצעים יותר פשעים של שוחד,לקיחת שוחד וכל מיני שטויות בסגנון..
היום אפשר להגיד שזו בושה להיות אשכנזי..בגלל רגשי הנחיתות של עדות המזרח להיות אשכנזי זה להיות הומו,בחורה,"עשית לי כחול אני אתבע אותך" וכל מיני שטויות כאלה..
אני גם קורא עיתונים וגם שומע חדשות ואין מה לעשות-אתה שומע שרוב השמות הם :ביטון,בוחבוט,סוויסה,אנג'ל ולכל שם מתלווה תמונה של בחור שנראה כמו חיה..
אין לך מה להתבייש במוצא שלך..להפך,אתה צריך להתגאות ולהראות שיש אנשים מתורבתים שבאים מבית טוב ומחונך..
העובדות מדברות בעד עצמם ומי שיגיד שלא הוא סתם מכחיש או יפה נפש..זה דברים שבאים מהבית ואצל רוב האשכנזים(תמיד יש את הצד השני כמובן) הדברים האלה לא קיימים..
מצטער..אבל זה מה שאני חושב.

נוב 07.

נערך לאחרונה ע"י gixxer בתאריך 15-11-2007 בשעה 19:27.
ישן 16-11-2007, 14:44
צלמית המשתמש של wolfwolf89
  wolfwolf89 wolfwolf89 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.05
מה זה משנה? מרוקאים או פולנים, שורה תחתונה כולנו אחים יהודים

(מצטער אם הכותרת פגעה במישהו לא יהודי שכותב כאן)

אבל מה אתה מתבייש במוצא שלך? גם המשפחה של אמא שלי עיראקית, ואני רק גאה בזה. פשוט תתחיל לחפש בשורשים שלך דברים להתגאות בהם, אתה ידעת שהרמב"ם, שעליו נאמר "ממשה ועד משה לא היה כמשה" (ממשה רבינו ועד רבי משה בן מימון (רמב"ם) לא היה כמשה), שהה תקופת חיים בעיר פס שבמרוקו וחיבר שמה את איגרת ההשמד, שתרמה להצלת יהדות מרוקו? דוד שלי ששב מרוקו לפני זמן מה התלהב על יופייה של העיר רבאט. וברצינות, פה באינטרנט לא תמצא הרבה מידע על השורשים שלך, אבל לך להורים שלך, לסבים ולסבתות שלך, ושאל אותם מאין באו. סיפור חייהם לבטח ייתן לך גאווה בעצמך.

זאת רק נקודה אחת, להתגאות מאין שבאת. כפי שנאמר "דע מאין באת, לאן אתה הולך, ולפני מי אתה הולך לתת דין" (והניסוח לא בדיוק כך). דבר שני, הוא לא להתייחס לכלל הסטיגמות על מרוקאים כעליך בלבד. אתה אומר שאתה אינטלגנטי ובן אדם "לא מרוקאי" כהגדרתך, אז מה אתה מתייחס לסטיגמות האלו. מי שילמד להכיר אותך, יאהב אותך. אם הוא פוסל אותך מהשנייה הראשונה בגלל שאתה מרוקאי, עדיף לך שתפסול אותו חזרה, כי מה שהוא עושה לך זה מזכיר תקופות אפלות באירופה בשנות ה-30.

כמו כן, שאני פוגש מישהו חדש ששואל מאיפה אני, אני עונה ישר "צפון תל אביב", ובדרך כלל (בהנחה והבחור לא צפונבון ) גם מוסיף ישר "ואל תתפס על הסטיגמות. אני לא טחון מנייאק". ואנשים מבינים את זה ישר.

ישן 16-11-2007, 15:29
  IsraelAtHeart IsraelAtHeart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.12.06

אני פשוט בשוק ממה שאני קורא. בדר"כ אני לא נוטה להגיב בפורום הזה אבל ההודעה הזאת באמת הדהימה אותי.

חחח בוא נתחיל מזה שהשם משפחה שלי הוא ביטון.. ובוא נגיד לא הייתי מחליף אותו בשביל שום דבר אחר בעולם. זה המוצא שלי, זה מה שאני, זה מה שאבא שלי - סבא שלי - סבא רבא שלי ועוד ועוד דורות היו במשך הרבה מאוד שנים אז מי אני שבכלל ילך נגד אלו שעשו אותי ? אלו שגידלו אותי ?.
אני פשוט בשוק מההודעה שלך... כל מי שיכיר אותי בכלל לא ידע איך אני ביטון - כי על פי המראה אני נראה אשכנזי ואין לי במוצא אפילו טיפת אשכנזי .. ואתה מכליל כאילו את השם שלי ואת השם של כל העדה בגלל שיש עבריינים מהעדה שלנו ?
אתה יודע בכלל מה רוזנשטיין ? אני משער שהוא אשכנזי בגלל הסיומת "שטיין" שזה בדר"כ אשכנזים.. אה והוא לא העבריין אחד הגדולים במדינה אם לא גם באירופה ? מה אתה חושב שאין אשכנזים או תימנים או עיראקים או ספרדים או כל דבר אחר שהם עבריינים שמדרדרים לנו ת'מדינה ? הכי הרג אותי שאמרת "זה ידוע איך המרוקאים מתייחסים לנשים שלהם" חחחחחחח כאילו אנחנו במרוקו במאה ה- 19 תגיד אתה יודע מה אתה אומר בכלל ? כולנו הגענו לארץ הזאת מסיבה אחת וזה לחיות במדינה יהודית ביחד... התרבות כבר התמזגה כמעט לגמרי וכיום כל ילד בגילאים שלנו כבר כמעט בטוח נולד בארץ וגדל בארץ וגדל על פי ערכי הארץ לא על פי ערכי המדינה שההורים שלו או הסבים שלו הגיעו !!!

פשוט בושה לי לשמוע ת'דברים האלו... אני בחיים בחיים שלי לא התביישתי במוצא שלי ההפך דווקא תמיד אמרתי את זה בגאווה... אני חושב שיש לנו דברים שאין לעדות האחרות וזה באמת השמחה בחיים קבלת אורחים אוכל טוב מוזיקה טובה באמת העדה המרוקאית הביאה המון המון לתרבות הישראלית איך אתה בכלל יכול להתבייש בדבר הזה?? אתה צריך להיות גאה... אז יש מרוקאים עבריינים בסדר זה לא אומר כלום אם אתה לא עבריין אז לא אמור להזיז לך שאנשים אחרים מהעדה שלך הם כאלו... ואל תעשה הכללות כי יש כל כך הרבה מרוקאים שהם אנשים טובים וגם משכילים כן כן אולי לך זה מוזר לשמוע אבל משכילים !! ואני סיימתי ת'בגרויות שלי בהצלחה עם ממוצע גבוה והנה כתוב בשם המשפחה שלי ביטון זה אומר משו ??

תעשה לי טובה אני לא יכול לקרוא לך גזען כי זו פאקינג העדה שלך... אבל אם היית מעדה אחרת והיית מדבר ככה על המרוקאים באמת שזו הייתה בושה לעצמך... תעשה לי טובה ותתחיל לחשוב טוב טוב מה אתה מרגיש ומה זה השטויות האלו שנכנסו לך לראש ופאקינג תתבגר.

בברכה,
יואב ביטון.

גדס"ר צנחנים, מרץ 08.

ישן 16-11-2007, 16:34
  moti89 moti89 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי IsraelAtHeart שמתחילה ב "אני פשוט בשוק ממה שאני קורא...."

קראתי את התגובה שלך ואתה בכלל לא מגיע לנקודה,

קודם כל לא אני אמרתי שהמרוקאים מתייחסים רע לנשים שלהם וכו', זה מישהי אחרת אמרה את זה ושמעתי עוד 2 בנות אומרות משהו בסגנון על המרוקאים, בכל מקרה אני יוצא מתוך הנחה שאתה גר במרכז באיזור תל-אביב שם הבעיה פחות חמורה, משום מה הכור היתוך הצליח שם בצורה יותר טובה ולא יודע למה, אולי בגלל שמלכתחילה שלחו לשם את כל המרוקאים המוצלחים...

בכל מקרה אני אגיד לך מה אני רואה אצלנו בפריפריה ובעיקר בצפון, יש אצלי באיזור שכונות שגרים בהם רק מרוקאים + רוסים ואתיופים שהגיעו שלא מרצונם, בכל מקרה אני רואה את הנוער הזה גדל בצורה מגעילה, מסתובבים, מחפשים מכות, כוסיות, דקירות, מתלהבים משטויות כל הזמן, לא רוצים להתפתח ולהתקדם בחיים, כל הזמן רק "כבוד" ו"כבוד" פגעת לי בכבוד אז אני אדקור אותך ואני אשלוף לך סכין זה לא עובד ככה, אתה רק זורק להם מילה ישר באים איזה 20 חבר'ה ומאיימים עליך, ואני מדבר איתך על אנשים שהם חברים שלי ואני גדלתי איתם ואני מרוקאי בדיוק כמוהם ואני פשוט רואה שזה נפוץ רק אצלנו.

לאותו אחד שאמר שזה כל בני עדות המזרח זה ממש לא ככה, אני מזרחי שלם - חצי מרוקאי מצד אבא חצי טורקי מצד אמא, אני רואה אצל הצד הטורקי של אמא שלי כולם אנשים משכילים שרוצים להתקדם, הרוב עם תואר ראשון ומתקדמים בחיים. מצד שני אני רואה אצל הצד המרוקאי הרוב גרים בעיירות פיתוח (בית שאן, חצור הגלילית, ירוחם וכו'), חצי מהם עבריינים, מתנהגים כמו ערסים, יש בצד של אבא שלי לפחות 5 אנשים שהיו בכלא, אני רואה את האדישות והתפיסת עולם המעוותת שלהם וזה קורע אותי,

יש לנו איזה דודה אחת גם כן מרוקאית וכשהיינו באיזה ארוחה היא התחילה להתלונן שהיא לא מקבלת מספיק כסף מהביטוח לאומי ושבעלה לא עובד, "יש לי 6 ילדים ואין לי מה לתת להם לאכול, איך המדינה נותנת לי רק 2000 שקל?" עכשיו אני שואל את עצמי את השאלה הפשוטה למה עשית אותם? למה יש אצלנו מנטליות של להביא 10 ילדים גם אם אין מה לאכול והאבא מרוויח 2000 שקל בחודש והאמא בכלל לא עובדת? מה עם קצת תכנון ילודה?

בכל מקרה פה בפריפריה הבעיה ממש מורגשת, כמו שאמרתי להבדיל מהאיזורים שלכם של חולון - תל-אביב שם הבעיה פחות מורגשת כי כנראה שלחו לשם את המרוקאים היותר איכותיים וגם השקיעו בהם יותר כדי שיתקדמו, אבל פה בפריפריה לפחות באיזור הצפון הבעיה זה קטסטרופה, אני רואה ממש אצלי באיזור מלא בני-נוער ממוצא מרוקאי מסתובבים בלי תעסוקה, מחפשים צרות, מכות, דקירות, בלאגנים, מתלהבים משטויות...

אין פה שום עניין של גזענות, יכול להיות שזה נתפס ככה אבל אני בא מתוך העדה ואני רוצה רק שיעזרו להם, אבל אני רואה אצל המשפחה שלי פשוט מאוד אנשים שמדברים ב"וואלה, כפרה, מאמי נשמה" תולים תמונות הבבא סאלי על הבית וכל היום מתעסקים בקמעות וברבני ש"ס למיניהם במקום להתקדם בחיים, כי שוב - אולי זאת מנטליות מסויימת...

היית פעם באוניברסיטה? בחייאת כמה כמונו פגשת שם? ואל תהיה צבוע תגיד את האמת, אולי אולי ואני אומר אולי איזה 2% מהסטודנטים הם מרוקאים כשאנחנו איזה 20% באוכלוסיה, וגם הסטודנטים האלו בד"כ במקצועות שאין בהם עבודה כמו משפטים, היסטוריה וכו', בפקולטה לרפואה כמעט ואין בכלל מרוקאים.

שוב אני לא מתכוון כרגע לכל המזרחיים כי אצל שאר המזרחיים זה שונה כמו שאמרתי את המשפחה של אמא שלי שהם טורקים אין את הבעיות האלו כמו אצל אנשים שאני מכיר ממוצא עיראקי, סורי וכו' אני מכיר המון שהצליחו והתקדמו בחיים.

בכל מקרה תלך לכלא כמו שאמרתי אתה תראה את הבעיה בהתגלמותה, תשאל את השמות וישר יענו לך סוויסה, סבג, בוחבוט, אבוטבול, אברג'יל וכו'. במקום לצעוק "קיפוח" כמו אהבלים אנחנו צריכים למצוא את מקור הבעיה ולא להתבכיין...

בו זמנית אני אציין שיש הרבה מרוקאים שכן התקדמו בעיקר בצבא ששם יש המון מפקדים מרוקאים אבל זה עדיין חלק קטן מאוד מהאוכלוסייה, וכמו שאמרתי בחלק גדול מהישובים הנחשלים אנחנו רוב האוכלוסיה, תסתכל בבית שאן, ירוחם, נתיבות, כל המקומות האלו - הרוב זה מרוקאים (ועוד פעם, רוסים ואתיופים שבאו בניגוד לרצונם)

אני לא גזען ואני גם לא יכול להיות גזען כלפי עצמי, אני רואה פה בעיה בעדה ואני רואה את זה באיזור שלי שבכולו תמצא אולי 3 מרוקאים שהתקדמו, חוץ מזה כמעט כל השאר מתנהגים כמו ערסים בריונים שמחפשים כבוד, מנשקים מזוזות תולים פוסטרים של הבבא סאלי וחושבים שמזה אפשר להתקדם בחיים.

אני רוצה שתגיב תגובה רצינית ותענה לי למה זה המצב ולא תשובה כמו "קיפוח" "דפקו אותנו" וכו'. אני הבנתי ממזמן שמשהו דפוק בעדה שלנו שזה בעיקר מנטליות של אגו וכבוד וכל מיני דברים בסגנון.

אני רואה את הרוסים פה בארץ שחלק גדול אומנם גורמים נזק, אבל אתה גם רואה כאלו שבאו עם תואר שני והכל ועובדים בניקיון ומתחילים מלמטה כי אין להם את העניין של ה"לא בכבוד שלי לעבוד בX וY" אלא הם יודעים מה זה מוסר עבודה, להבדיל מרוב העדה שלנו לצערי.

שוב - אתה כנראה גר במרכז שם הבעיה פחות חמורה, תבוא לירוחם או לבית שאן ושם תראה את המציאות העגומה.

ישן 17-11-2007, 01:51
צלמית המשתמש של DimaX
  DimaX DimaX אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.10.04

תשמע קודם כל לפי דבריך רואים שאתה קיבלת חינוך טוב ואתה מתורבת ורוצה להצליח בחיים ומבין עניין. ח"ח.
אתה לא צריך להרגיש רגשי נחיתות או אשמה במוצא שלך. אל תכליל. יש מרוקאים עבריינים וחסרי תרבות כמו שיש גם אשכנזים כאלו.

מה שכן, זה גם לא אשמתם של רוב המרוקאים הלא מתורבתים והלא מחונכים כי פשוט הם והוריהם באו מארצות האסלאם(במקרה זה מרוקו) ששם הייתה תרבות אחרת. שם היה ככה, והם באו לפה והביאו את התרבות הייחודית שלהם איתם. השוני הזה היה קושי בשבילם ועקב כך שכבר הארץ הייתה מאוכלסת בהרבה אשכנזים, שלא ראו בעין יפה את התרבות האפריקאית והמוסלמית שממנה באו המרוקאים היהודים, הפלו אותם לרעה ומכאן נוצרה תחושת קיפוח מוצדקת.
בכל זאת, ככל שיעברו הדורות ויווצר עוד שיוויון בין העדות, החינוך הביתי שיקבלו כולם ישתווה לאט לאט ואז כולם יהיו שווים ולא תהיה התפלגות סטטיסטית כזאת של עבריינים מזרחים\אשכנזים.

בכל זאת - מה שחשוב הוא שתהיה גאה בעצמך, ולא מתבייש באחרים. כי הם לא אחריותך. בהצלחה בחיים שלך.

ישן 17-11-2007, 14:46
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06

הדיון הזה פשוט הזכיר לי, סליחה על הנוסטלגיה הדביקה >חח.. מי אני שאגיד נוסטלגיה? זה נעשה לפני שנולדתי.. נו, מילא <

"
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.shiron.net/images/shir2005/spacer.gif]

כשפיזר אלוקים את עמו ישראל

בין בניו של עשיו ובין בני ישמעאל
הוא נתן לכולם שבתות וחגים
אך שכח לחלק את אותם המנהגים

ככה זה בחיים, החיים זהו שוק
כאן מרבד קסמים, כאן השד בבקבוק
כאן קונים גם אויבים
מוכרים ידידים
אך הכסף נשאר אצל היהודים

בלונים כחולים לקטנים ולגדולים
איזה גזר טרי לעיניים בריא
קצ'קוול, קצ'קוול זה יוצא מן הכלל
ירקות, ירקות, עתיקות, עתיקות,

כולם יהודים וכל כך נחמדים
יהודים במאה אחוז
גם השוורצע וגם הווזווז
לכולנו אותו אבא
מרומניה, אלג'יר וכפר סבא
ואם יש צרות ויש יסורים
אז כולנו שפה אחת מדברים
וכל ישראל, וכל ישראל
וכל ישראל חברים

אדוני בוא תראה איזה יופי סחורה
זה חזק כמו ברזל
זה בכלל לא נקרע
אם לא טוב, אדוני
כסף בחזרה
או ש"שמע ישראל" תקרא
אתה חמור
אתה נבל
אתה גנב
אתה שפל
אתה חזיר
אתה שמן
אתה נבזה
איזה מן יהודי הוא זה

כולנו יהודים...

אדוני תסתכל איזה כד
באמת זה דבר מיוחד
וממנו שתה הכליף מבגדד
הן לפני שבוע אחד

אתה חמור
אתה טיפש
אתה נבל אתה גנב
אתה רמאי
אתה שפל
אתה חזיר
אתה שמן
אתה נבזה
איזה מן יהודי הוא זה

כולנו יהודים..."

כולנו יהודים

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.shiron.net/images/shir2005/spacer.gif]
ביצוע: קזבלן
מילים: חיים חפר
לחן: דובי זלצר

ישן 21-11-2007, 02:56
צלמית המשתמש של ducklock
  ducklock ducklock אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07

הסטיגמה של מרוקאים "ערסים" או "פרענקים" היא הבולטת ביותר במתח הבין עדתי שהיה חזק מאוד בשנים מסויימות בארץ.הסטיגמה נשארה מ2 סיבות.
1)זאת הייתה התנגשות התרבויות הראשונה בארץ.
2)חייבים להפעיל בסעיף זה את ההגיון.
שאנשים גרים באילוץ הממשל במעברה שנים,וכל מה שיש להם לעשות בחיים זה לשחק קלפים ולהמר במעברה,אין ספק שיגדלו ויהיו בעלי סיכויים גבוהים יותר להידרדר לפשע.
למה אם כן,גם כיום,כאשר שום מרוקאי לא גר במעברה,עדיין מרוקאים מוסתים לפשע(כמובן שלא כולם וגם לא רובם כי זה תלוי באיזה אזור בארץ הם גרים)?שימו לב לתחילת הסעיף.חינוך מתחיל וכמעט לגמרי נגמר בבית.לא בבית הספר ולא בצבא.כאשר ילדים גדלים כדור שני ושלישי ליוצאי מעברות שכן אין להם כלים מתאימים לחנך את ילדיהם בדרכים אחרות,אין פלא שתופעת ה"ערסיאדה" מתרחבת.
אני אישית מכיר מרוקאיים עשירים אפילו שמתנהגים כמו חיות רק בגלל שההורים שלהם חינכו אותם-"אל תעבוד קשה,תמיד תחשוב על עצמך,אל תתרום כלום,הכול מגיע לך".מצד שני אני מכיר מרוקאיים בני מעמד הביניים שמחנכים את ילדיהם להתאמץ וללמוד והם עושים בית ספר לכול שאר התלמידים הניגשים לבגרות.זה לא משנה אם אתה מרוקאי או פולני או הונגרי,זה קשור לחינוך של ההורים,קרי,ערכים שמשתיתים בך.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:33

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר