לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-11-2007, 22:34
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי b.a שמתחילה ב "במה אני טועה אדוני הצעיר?..."

לפני שאתם קוראים את תגובתי הסבר קצר; לא מדובר פה חלילה בהשתפכות פסיכולוגית אלא במשהו מעיק שאני בטוח יושב קצת על הלב לרוב חברי הפורום המילואימניקים.

אני חייב לציין שאחד הגורמים שמעודד את תחושות המרמור והקיפוח בקרב חיילי המילואים עד גיל 36 אינה רק התקשורת או האישיות הנמושה שלנו אלא הדור של הורינו שפשוט לא מבין שהמציאות השתנתה לחלוטין.

הנני מעריך שBA בן גילו של אבי, כך שאני בן גילו של ילדיו; כאשר במשך לימודי באוניברסיטה לפני 13 שנה ובתחילת דרכי בעבודה נוכחתי בחוסר הצדק בחלוקת נטל המילואים, וכפועל היוצא באטימות של החברה הישראלית (מרצים, בוסים, חברים לספסל הלימודים וכו') כלפי ה"צרכים המיוחדים" שלי כחייל מילואים המשרת 35 יום בשנה (מודה, לא הגעתי ל200 יום בשנה, אך עדיין ה35 יום שלי השאירו הרחק מאחור את כל שאר חברי הזכרים לספסל הלימודים והעבודה), כאשר צרכי המיוחדים הנם בין היתר - השלמות משיעורים, מועדים מיוחדים, חופשות לבילוי עם המשפחה לאחר העדרות של 4 שבועות מהבית וכן מעמסה על המעסיק בשל העדרי הכפוי וצורך להפגין מחויבות יתר בעבודה ע"מ לספק את המעסיק ששווה לא לפטר אותי.

כאשר הבעתי את תחושות המרמור שלי בפני אבי נתקלתי באותו בוז מתנשא שBA הצליח להפגין בתגובתו כאן, וע"כ תחושות המרמור הפכו לתחושות של פראייריות.

מכיוון שהדרך היחידה להפגין לBA ולשאר הדור שלו באופן אוביקטיבי ונטול רגשות את חוסר השיוויון הזועק הנו בצורה מספרית אנסה לעשות זאת באופן יצירתי.

בהנחה שלדברי BA בשגרה שירת 40-50 ימי מילואים בשנה כקרבי, אצא מנקודת הנחה שרוב הג'ובניקים באותה תקופה שירתו כ30 יום בשנה בממוצע (מהסיפורים של קרובי משפחה ג'ובניקים אני יודע שהמספר הזה פחות או יותר משקף את המציאות דאז של "0" אי גיוס או השתמטות). כך יוצא שחייל קרבי היה משרת בממוצע פי 1.3-1.6 יותר ימי מילואים בשנה מרוב האוכלוסיה החייבת בשירות מילואים בתקופת ההורים שלנו.

קיום חייל מילואים קרבי המשרת כ35 יום, משרת פי 3.5 ימי מילואים יותר מרוב האוכלוסיה החייבת במילואים ומשרתת במילואים (בהנחה שרוב האוכלוסיה משרתת עד 10 ימי מילואים בשנה). זאת מבלי להכניס לחישוב שמעל ל80% מהאוכלוסיה החייבת בשירות מילואים אינה משרתת כלל.

לא משנה איך תשחקו עם המספרים האמת המרה הנה שהדור שלנו נושא באופן יחסי בנטל מילואים ואחראיות כבדה בהרבה מדור ההורים שלנו, אך הם מעדיפים לקטלג אותנו כבכיינים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-11-2007, 10:02
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בבקשה
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי hge שמתחילה ב "אתה אולי יודע את התאריך שבו עלות היממ עברה למשרד הביטחון"

תקרא את המאמר המצורף: "צה''ל: מ"צבא העם" לצבא מקצועי, מאת אילן סולימן וסטיוארט א. כהן:
http://lib.cet.ac.il/Pages/item.asp?item=3589

שם יש תאור על התמורות שחלו בצה"ל לאורך הזמן ובין היתר, את הסעיף הזה:

"נוסף על הנטל התקציבי הכרוך בהצטיידות החדשה, מתמודד צה"ל בהוצאות הכספיות הנובעות מהעלות הגוברת של אחזקת כוח-האדם העומד לרשותו. איש מילואים, למשל, אינו עוד מצרך "זול" - כפי שהיה בעבר. הסיבה לכך נעוצה בעיקר בשינויים, שהונהגו עוד בשנות ה- 80, לגבי שיטת ההתחשבנות לפיה תוגמלו כספית אנשי המילואים עקב הפסד הכנסות בשעה שהם מתייצבים לשירות. כיום, נזקפים תשלומים אלה לחובת תקציב צה"ל, ואינם מוטלים על המוסד לביטוח-לאומי כבעבר. שינוי זה הוביל ללחצים הולכים וגוברים על מפקדי היחידות, לצמצם הן את מספר אנשי המילואים הנקראים להתייצבות והן את משך שירותם הפעיל.(49)".

ועכשיו לתשובה לשאלתך: "מ-1 בינואר 1995, התגמולים למשרתים במילואים ממומנים במסגרת תקציב הביטחון. המוסד לביטוח לאומי ממשיך לבצע את התשלומים בפועל לפי אותם כללי זכאות, אך אין נגבים דמי ביטוח בעבורם" (מקור: http://www.btl.gov.il/NR/exeres/471...8169E07900F.htm ).

עלה
ישן 19-11-2007, 12:34
  hge hge אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.07
ההבדל העיקרי במילואים בתקופה של ההורים שלנו להיום הוא
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "כן, בעבר העומס היה כבד בהרבה..."

שבתקופה ההיא כולם עשו מילואים. קשה להרגיש פראייר ככולם מסביבך נמצאים באותו מצב.
השאלה המעניית היא איך ממצב שבו כול המשק מגוייס (של"ג) עברנו למצב שרק מיעוט קטן עושה מילואים(מלחמת לבנון השניה)
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."
מתוך "הלנה על הגג" מאת יורם יובל.

ישן 19-11-2007, 17:31
  tamido tamido אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.06
כיום נושאים בעיקר נטל המילואים 5 אחוזים בלבד מהגברים במדינת ישראל
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=hge]שבתקופה ההיא..."

לפי האתר בלת"מ - "כיום נושאים בעיקר נטל המילואים 5 אחוזים בלבד מהגברים במדינת ישראל, 5 אחוזים בלבד!!!"

http://www.baltam.tapuz.co.il/about.asp

אנסה לתת מימד מספרי להכרזה של אתר בלת"מ. מכיוון שלא מצאתי סימוכין אחרים ואתר בלת"מ אינו מסביר לאילו 5% מגברים הוא מתכוון, אצא מנקודת מבט מחמירה שהוא מתכוון לכלל הזכרים בישראל.
מכיוון שיש כ3.5 מיליון זכרים בישראל, וכ80% מהאוכלוסיה יהודית, ובהנחה שגיל המילואים הנו 21-45 אזי ישנם 861,538 זכרים בגיל מילואים. 5% מסך הזכרים בישראל הנם כ175,000 איש. ע"כ ניתן להניח שע"פ אתר בלת"מ נטל המילואים נופל רק על 20% מהגברים בגיל מילואים.
כל משחק אחר עם הנתונים קרוב לודאי יצביע על נתונים חמורים בהרבה, בפרט אם נתחיל לבדל אוכלוסיות המשרתות מעל ל14 ימי מילואים בשנה.

לאור הנתונים הנ"ל אין צורך לשרת 100 יום בשנה ע"מ להרגיש פראייר.
ישן 19-11-2007, 17:44
  hge hge אינו מחובר  

הנה המספר האמיתי
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי tamido שמתחילה ב "כיום נושאים בעיקר נטל המילואים 5 אחוזים בלבד מהגברים במדינת ישראל"

סגן שר הביטחון וילנאי בראיון בערוץ 2
אמר היום בתוכנית "6 עם" שמספר המילואמיניקים שעושים שירות מילואים של יותר מ10 ימים בשנה הוא בין 80-100 אלף בלבד.
"הסורים היו האויב הצהוב,האכזר. הסורים היו המלחמה על המים. הסורים רצו לייבש אותנו. הסורים היו תעלות הנ"ט העמוקות בגולן. הסורים היו קרבות הבלימה הנואשים של 7 בעמק הבכא. הסורים היו הבנזונה שהתגאה בטלוויזיה הסורית שהוא אכל כבד של חייל יהודי ביום כיפור. הסורים היו פשעי דמשק. הסורים היו הרעים. הם רצו להרוג אותנו. ואנחנו הרגנו אותם לפני שהם הספיקו."

ישן 19-11-2007, 18:00
  hge hge אינו מחובר  

לזכותו יאמר
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "איזה באסה לנו! חבל "שכבוד"..."

שהוא בין היחדים שעושים משהוא בנידון. הוא הגורם המרכזי שדוחף את חוק המילואים החדש.. מה התגמולים שהחוק יתן לבסוף עוד מוקדם להגיד. אבל לפחות יש משהוא בממשלה שבאמת חושב עלינו.

ישן 19-11-2007, 22:17
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי עופר123 שמתחילה ב ""הגענו, כקצינים לכ-35-50 ימים..."

אדוני, לחיות במדינת ישראל זה אומר לקבל על עצמך את החובה לדאוג לקיומה של המדינה. ללא שירות צבאי, אין למדינה קיום. אדם המגוייס "ללא רצונו" לא מבין ככל הנראה את משמעות הצורך לקיים את המדינה. כן, בחרתי מרצוני להיות קצין. לא סברתי שנשלחתי לשדות הקרב מתוך אונס אלא מתוך בחירה. ראיתי את טובי חברי נופלים בקרב, הם נלחמו מתוך בחירה. חינכתי את ילדי ללכת בדרכי. וכן, אני לא ישן טוב בלילות כשהם משרתים במילואים. הכל כדי שאנשים כמוך יוכלו לקונן במדינה הזאת על כך שאין להם "חיים נורמליים".
ואם אתה אומר ש"אני הבאתי זאת על עצמי", אני חוזר ואומר, אני לא מרגיש שגרמתי לעצמי עוול ומעולם לא התלוננתי
על כך ששירות למען המדינה הוא לא נורמלי. להבדיל מאנשים שכמותך, אני חש שזכיתי לעשות משהו בחיי למען הכלל. גם אם הוא כולל אנשים שלא חשים כך, כמותך .
ישן 20-11-2007, 02:24
  hge hge אינו מחובר  

מאוד תלוי ביחידה שלך ובתפקיד שלך
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "לפי "הפרוטוקול" מדובר בעבירה..."

אני לא שליש(וטוב שכך) וכול מה שאני כותב הוא מהמעט שראיתי ומהרבה ששמעתי במהלך 6 שנות מילואים ומתוקף תפקידי כרכז בעיות מילואים באגודה.' הנה 3 מקרים שאני מכיר בכול אחד מהם סופו של האדם שסרב להתייצב היה שונה:
מקרה ראשון: חייל שהוצב בפלוגת חרמש מילואים לא התייצב לקו. עוד באותו יום המגד רשם אותו כעריק וכמה חודשים לאחר מכן הוא קיבל ביקור מיחידה ללכידת עריקים.(למרות ששמעתי שזה די חריג ובדר"כ מציאים לך לחזור וגם אם בסוף שולחים יחידת עריקים לוכח להם כמה שנים להגיע)
מקרה שני:לאומת זאת במחלקת המודיעין בחטיבה אליה אני שייך יש חייל שלא התייצב למילואים. בפעם הראשונה הקמ"ן לא עשה כלום, בפעם השניה הוא גם לא עשה כלום. בפעם השלישית הוא פשוט ביקש מקצינת המילואים לגרוע אותו מהסד"כ ולהעביר אותו למאגר חיילים כללי(אל תתפסו אותו במינוחים כפי שציינתי אני לא שליש), במאגר הזה אתה יכול לקבל צווים לכול מיני תפקידים מאפנים כמו 30 יום אבט"ש בדימונה או לחילופין- לא להיות מגוייס בכלל(זה מה שקרה לאותו חייל שמאז שהופרש לא קראו לו כבר 3 שנים)
דוגמא שלישית: חבר ללימודים שמשרת במודיעין של אחד הפיקודים. יש להם יותר קצינים במאגר מאשר ימ"מים לתרגיל ולכן כול פעם שיש תרגיל מתקשרים ושואלים אם הוא יכול לבוא אם הוא לא יכול לא שולחים לו צו.
לסיכום: אם אתה ביחידה קטנה, מילואמניקית באופיה ושעושה קוים ולא תרגילים או במילים אחרות ככול שאתה יותר קרבי וככול שדרגתך נמוכה יותר - יעשו לך יותר בעיות. כמו בכול מערכת בירוקרטית מסובכת ומורכבת, אין באמת אפשרות ליצור כלל אצבע ואתה לא יכול לדעת מה יהיו ההשלכות האמיתיות של המעשה שלך. חשוב להבין שבניגוד לרושם של חלק מהאנשים שאני נתקל בהם- מילואים הם לא התנדבות- הם חובה שלצידה קיימת סנקציה חוקית כלפי המסרבים. להיות עריק הוא לא עיניין טריוויאלי יכולות להיות לכך השלכות על העתיד שלך. ולכן יש להתייצב למילואים לא רק מהסיבות הנכונות אלא גם מהסיבות האנוכיות, כדאיות.

נערך לאחרונה ע"י hge בתאריך 20-11-2007 בשעה 02:30.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:15

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר