לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-11-2007, 11:04
  משתמש זכר EC EC אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.01
Facebook profile
שאלה קיבלתי את המתח והזרם הרצוי, אך הרכיב לא נדלק כשמחובר הנגד. מה הבעיה?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

יש ברשותי מצביע לייזר בצבע ירוק.
לייזר ירוק לא בנוי כמו לייזר אדום, אלא יש לו גם מעגל דריבר חיצוני. אשר מכיל צ'יפים נגדים וכו..
מתח עבודה של הלייזר הוא 3V (לפחות לפי זוג סוללות ה AAA שצריך בשבילו) זרם מקסימלי אשר עלי לספק לרכיב הוא 290mA (כאשר הרכיב מתחמם, הוא מתחיל לצרוך יותר זרם. עלי להגביל את הזרם למקסימום 290mA ולא הרכיב ישרף.) ניסיתי למדוד את התנגדות Rin וקיבלתי 739אוהם. (המדידה נעשתה באמצעות רב מודד מחובר להדקי כניסת הסוללה של הלייזר. ולחיצה על הלחצן הדלקה פה כנראה נכנסת הבעיה של המדידה, חיבור הלייזר לרכיב כנראה מוסיף עוד התנגדות וכנראה לא ניתן למדוד ככה התנגדות של כל המעגל)

כל הבעיה שלי פה היא להגביל לרכיב את הזרם המקסימלי.
חיברתי מייצב של 3.3V ישירות לרכיב הלייזר והגבלתי את הזרם ל 290mA דרך ספק מעבדתי.
הכל טוב ויפה, קיבלתי הגבלת זרם והרכיב עובד.

הבעיה צצה כאשר אני מעוניין להגביל את הזרם באמצעות נגדים.
נתתי זרם מקסימלי דרך הספק וחיברתי במוצא המייצב נגד של 10 אוהם לאדמה
מדדתי את הזרם וקיבלתי זרם מקסימלי של 300mA

עכשיו, כאשר אני מחבר את המייצב עם אותו נגד של 10אוהם להדקי הסוללה של הלייזר
הלייזר אינו נדלק, ובצריכת הזרם אני מקבל 170mA

אני יכול גם לעבוד עם רכיב ULN2003, העיקר להגביל לו את הזרם ל 290mA

את מוצא הזרם המקסימלי אני בודק על ידי חיבור הנגד ישירות לאדמה ומדידת הזרם הנצטרך עם נגד של 10 אוהם ומייצג של 3.3 אני מקבל זרם מקסימלי של 300mA
הספק כמובן על זרם מקסימלי

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-11-2007, 11:19
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי EC שמתחילה ב "קיבלתי את המתח והזרם הרצוי, אך הרכיב לא נדלק כשמחובר הנגד. מה הבעיה?"

במצב פעולה נופל מתח על דיודת הלייזר, כך שהמתח על הנגד אינו 3V.
תמדוד את המתח על דיודת הליזר כאשר אתה מפעיל אותה עם ספק מעבדתי והגבלת זרם, ואז:
ערך הנגד = מתח הסוללה פחות מתח הלייזר, חלקי הזרם הדרוש.
הבעיה היא שבמתח 3.3V תקבל נגד קטן מאוד, כך ששינוים במתח הפעולה של הלייזר כתוצאה משינויי טמפרטורה יגרמו שינויי זרם גדולים, שעלולים לשרוף את הלייזר.
עדיף לכן להפעיל את הלייזר עם מתח 12V ונגד של כ 30 אוהם (תצטרך נגד של 5W) - הזרם יותר תלוי בנגד ופחות במתח הלייזר, או לבנות מייצב זרם.
בכל מקרה תיזהר מנזק לעיניים - אין לך שום בקרה על עוצמת הקרן שאתה מפיק!

ישן 23-11-2007, 17:48
  Elim Elim אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי EC שמתחילה ב "את הנתון של הזרם מדדתי כאשר..."

נראה לי שלא הבנת את ההסבר.
בהנחה שהמתח על דיודת הלייזר הוא כ 2V בזמן פעולה, זה אומר שההספק החשמלי הוא כ 0.6W. רק חלק מההספק הזה הופך לאור, והיתר לחום. כמות ההספק שהופכת לאור (עוצמה אופטית) היא למעשה נצילות הלייזר (שמשתנה בשינוי טמפרטורה).
רק לידיעה - עוצמה אופטית בטוחה לשימוש היא מסדר גודל של אלפיות ווט (אם אני זוכר נכון - כ 5 מיליווט).
כלומר, אם לליזר שלך נצילות של 5% בטמפרטורה מסויימת, הוא יוציא עוצמה אופטית של 30 מיליווט. אם הנצילות תעלה ל 20% כתוצאה משינוי טמפרטורה, תקבל עוצמה אופטית של 120 מיליווט (באותם 290 מיליאמפר).

שוב אני מדגיש את נושא הבטיחות - עוצמת לייזר אופטית של 100 מיליווט היא עוצמה אדירה, ועלולה לגרום נזקים לראיה גם מהחזרות. כמו כן יתכנו נזקים לטווח ארוך שלא יורגשו מיד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:53

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר