לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-11-2007, 20:53
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
כרגיל... שום חדש...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי pptu1 שמתחילה ב ""צי הצוללות" של אירן."

בליל של עובדות ו"חדשות" ישנות שעבר עיבוד לכדי ידיעה מרעישה ופרשנות בגרוש וחצי שכל בר דעת עם הבנה מינימאלית יכל להגיע אליה בכוחות עצמו !

זה שלאיראנים יש צוללות קטנות זה כבר לא חדש וידוע מזה שנים.

זה שיש להם צוללות מדגם "קילו" וכנראה שהם עומדים לקבל עוד כמה מהן גם לא חדש.

שמישהו יסביר רק ל"מקורות העלומים והחשאיים ביותר" של ה"דבקה" שצוללת בסדר גודל של ה"קילו" לא ממש יכולה "להתקיים" בכוחות עצמה ולגמוע את המרחק שבין החוף האיראני עד לים התיכון ולשהות בו עד ל"יום הפקודה" ללא אספקה של דלק , מזון ושאר ירקות....
צוללת שכזו יכולה לבחור שני מסלולים כדי להגיע אלינו האחד הוא דרך כף התקווה מה שיצריך הפלגה שתימשך חדשים (ושוב - דלק... מזון...) או לחליפין לקחת את האופצייה הקצרה יותר שהיא דרך תעלת סואץ מה שיחייב אותה לדווח לשלטונות המצריים על המעבר בה ויאלץ אותה להפליג כשהיא חשופה לעיני כל העולם.... (ונא תקנו אותי אנשי הים אם אני טועה בעניין הזה).
קצת קשה להחביא צוללת באורך של 70 מטר......

עם זאת אני בכל זאת מוצא חדשה אחת מרעישה בידיעה הזו והיא הודאה רשמית על עצם קיומם של ה"מקורות הצבאיים והאיראנים של תיקדבקה " !..
פשששש... זה כבר נשמע ממש רציני !

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 28-11-2007 בשעה 20:56.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-11-2007, 21:49
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "כרגיל... שום חדש..."

אני לא מפקד הצי האיראני, לא גילוי, אבל אם לאיראנים יש אפשרות לעגון בלפחות שני נמלים ידידותיים באפריקה, או לתדלק אם הצוללות שלהם עם ליווי ספינות אספקה ונמל הבית החדש יהיה למשל, בסוריה (או לוב, אני משוכנע שאפילו קדאפי לא יודע מה המשפט הבא שקדאפי עומד להוציא, יוגורט...אתם יודעים).

זה יכול להיות אפשרי. מהות צעד שכזה, הוא כמובן תעמולתי בעיקרו. בים התיכון יש היסטורית, יותר כלי שיט צבאיים למייל מרובע מבכל ים סגור אחר בפלנטה... שני לו אולי ים יפאן... האיראנים יודעים שכל הספינות של נאטו, שחלק מהן מול חופי לבנון, יצודו אותם על בסיס יומי...

אם האיראנים רוצים להוריד ספינה של נאטו, או ספינת סוחר מערבית או ערבית כלשהי, בכל מקום בעולם, הם צריכים רק סירת דיג שלושה מתאבדים ושני טון חומר נפץ מאולתר. לא צוללות.

ישן 28-11-2007, 21:11
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07

ציטוט:
כוח שני של צוללות, הן צוללות מתוצרת רוסית, סינית, ותוצרת מקומית איראנית, מדגם 'קילו' Kilo class sub, המסוגלות לפעול בים התיכון.

אני בטוח שרוסים יופתעו מאוד, אם יגידו להם ש"קילוים" הם צוללות מתוצרת משותפת עם סין ואיראן!

ציטוט:

המקורות הצבאיים שלנו מוסרים כי לאיראנים יש היום, בסה''כ 6 צוללות מדגם 'קילו' הרוסי, מהן כנראה, רק 3 או 4 הן במצב תפעולי מבצעי. אולם ידוע כי האיראנים, הזמינו עוד 12 צוללות, מהסוג הזה מסין. אין מידע מדויק האם הצוללות הראשונות מסין הגיעו כבר לאיראן, ואם הן הוכנסו לשירות מבצעי, אולם הנחה המודיעינית כי בשבועות האחרונים החלו האיראנים לקבל את הצוללות הראשונות האלה מסין.

אני בשוק! לא רק שיש לאיראנים 6 צוללות, ולא רק שסינים מייצרים את ה"קילוים", הם גם אולי הספיקו כבר להעביר את הראשונות המ-12 החדשות שהוזמנו ע"י איראן! כאן אני מפסיק לקרוא - עמכם הסליחה.

בגדול:
1. אין לאיראנים מה לחפש בים התיכון. הצוללות שלהם יופעלו במפרץ או קרוב אליו.
2. אומנם יש ל"קילוים" האיראניים יכולת לשגר טילי CLUB-S ככל הנראה, אבל המטרות שלהם יהיו נושאי מטוסים. אין שום טעם לרות בטילים אלה על ערים, אלא עם כן הם חמושים ברשק"ים לא קונבנציונליים, וגם אז לא (כל העניין הזה של כוח הרתעה שאני לא יכנס אליו עוד פעם עכשיו.
3. השימוש העיקרי הסביר ביותר לצוללות "קילו", זה הצבת מארבים ופיזור נסתר של מוקשים. הם לא יכולים לשנות את מהלך המלחמה העתידית האפשרית במפרץ, אבל הם בהחלט יכולים להקשות על השייט באזור, ולא רק של אוניות אזרחיות.
4. אם בכל זאת נניח שצוללות איראניות יכולות להגיעה לים התיכון, והם מתכוונים להשתמש בטילי שיוט נגד ערים בישראל, אז אין לנו הרבה אמצעים להפריע להם. לוחמה בצוללות (ASW) מפותחת די חלש בחה"י שלנו, לפי דעתי.

בקשר לכתבה:
1. יש לאיראנים 3 "קילוים" - לא פחות ולא יותר. העניין ידוע היטב בכלל, ואני ציינתי את העובדה הזאת כאן כמה פעמים בפרט.
2. סינים לא מייצרים "קילוים" - הם קונים אותם מרוסים.

ישן 28-11-2007, 21:39
  שטורס שטורס אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.01.07
צוללת אירנית יכולה להפליג מסביב לאפריקה או דרך תעלת סואץ
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE]כוח שני של צוללות, הן..."

מבלי להתגלות על ידי הצי האמריקני, הישראלי, המצרי או צי אירופי אחר? אני בספק.

גם כושר הפעולה המבצעי שלהם במימי המפרץ - בחצר האחורית שלהם - מוטל בפסק גדול מאד, לאור הכוח מולו הם עומדים: בוא לא נשכח שקבוצת הקרב של נושאת מטוסים אמריקנית טיפוסית כוללת יכולת נצ"ל משובחת במיוחד, ושמן הסתם, האמריקנים לא יצטרכו לרדוף אחרי כל פקאקטע צוללת וצוללת אירנית בשביל להבטיח שהם יוכלו להשמיד אותה...כמו שטום קלאנסי מתאר. רחוק מכך. נושאת מטוסים נועדה להשמיד בין השאר ביעילות צוללות הרבה הרבה יותר גדולות ומתוחכמות מהקילו האירניות. בין השאר- את הצוללות הרוסיות שאתה כל כך גאה בהן.
נא לא לשכוח שהמפרץ לא עד כדי כך גדול, שהאמריקנים לא כדי כך פראיירים, ושמן הסתם, הצוללות האירניות נתונות במעקב הדוק והן תושמדנה ראשונות ברגע של מתיחות עולה או אם ינסו להתחכם ולעשות בעיות במפרץ.
ישן 29-11-2007, 18:20
צלמית המשתמש של gps
  gps gps אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.07.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=gps]אכן בדרך כלל כל..."

אכן,אלא רק שהאיראנים מרכזים את צי הצוללות שלהם מנמל טשאבהר בפתח האוקיינוס ההודי (הים הערבי).מכל הסיבות שהעלו כאן אכן השפיעו על חיל הים האיראני למקם את הבסיס בטשאבהר מחוץ לגיגית של המפרץ הפרסי שיכול לסכן את פעילותן.

ולצורך העיניין:נניח שנאטו מרכזים מאמץ ומצליחים לזהות 2 SSK בתוך המפרץ הפרסי ועוד שניים במפרץ עומאן,הניתוח ההגיוני יהיה שבמקום ישנה צוללת נוספת הודית או סינית ואולי אפילו רוסית.....אלא אם לוקחים בחשבון אפשרות לצוללת רביעית אירנית

================================================== ==============

וזה לאלה שהויכוח למעלה מנג'ס להם:

זאת המיני צוללת האיראנית,אפשר לראות שצוות המשיטים יושב בתא "רטוב" ומאחור יש פתח לבג'אז "יבש" עבור 3 נוסעים.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ישן 29-11-2007, 19:16

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי gps שמתחילה ב "אכן,אלא רק שהאיראנים מרכזים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי gps
אכן,אלא רק שהאיראנים מרכזים את צי הצוללות שלהם מנמל טשאבהר בפתח האוקיינוס ההודי (הים הערבי).מכל הסיבות שהעלו כאן אכן השפיעו על חיל הים האיראני למקם את הבסיס בטשאבהר מחוץ לגיגית של המפרץ הפרסי שיכול לסכן את פעילותן.

בגוגל רואים את שלושת ה-877 בנמל באנדר אבאס:

ציטוט:

ולצורך העיניין:נניח שנאטו מרכזים מאמץ ומצליחים לזהות 2 SSK בתוך המפרץ הפרסי ועוד שניים במפרץ עומאן,הניתוח ההגיוני יהיה שבמקום ישנה צוללת נוספת הודית או סינית ואולי אפילו רוסית.....אלא אם לוקחים בחשבון אפשרות לצוללת רביעית אירנית

נראת לי די מוזרה השיטה הזאת. למה לנחש, אם יש דרכים אחרות שיתנו תשובה חד-משמעית: או שיש לאיראנים עוד 877, או שאין להם. א' כי צוללת חייבת להגיעה כל פרק זמן מסויים לנמל ולהישאר שם תקופה כלשהי, ב' כי רוסים לא עושים בד"כ סוד ממכירת או השכרת צוללות, ואם עושים (כמו עם 971 ההודית), אז עדיין המידע יוצא החוצה.

ישן 28-11-2007, 23:27

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי שטורס שמתחילה ב "צוללת אירנית יכולה להפליג מסביב לאפריקה או דרך תעלת סואץ"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שטורס
מבלי להתגלות על ידי הצי האמריקני, הישראלי, המצרי או צי אירופי אחר? אני בספק.

גם אני. לכן הן ישארו במפרץ הפרסי.

ציטוט:

גם כושר הפעולה המבצעי שלהם במימי המפרץ - בחצר האחורית שלהם - מוטל בפסק גדול מאד, לאור הכוח מולו הם עומדים: בוא לא נשכח שקבוצת הקרב של נושאת מטוסים אמריקנית טיפוסית כוללת יכולת נצ"ל משובחת במיוחד, ושמן הסתם, האמריקנים לא יצטרכו לרדוף אחרי כל פקאקטע צוללת וצוללת אירנית בשביל להבטיח שהם יוכלו להשמיד אותה...כמו שטום קלאנסי מתאר. רחוק מכך. נושאת מטוסים נועדה להשמיד בין השאר ביעילות צוללות הרבה הרבה יותר גדולות ומתוחכמות מהקילו האירניות. בין השאר- את הצוללות הרוסיות שאתה כל כך גאה בהן.

קודם כל - אני לא כ"כ גאה בצוללות הרוסיות - זה רק נדמה לך. בדיוק אותו דבר אני יכול להגיד גם על U212 הגרמניות, אלא שאין שם U212.

שנית, CVBG לא בנוי כדי להילחם במפרצים. מן הסתם, הם גם לא יכנסו למפרץ עצמו. אז להשמיד - ישמידו, אין בכך ספק. השאלה היא אחרי כמה זמן וכמה מעמץ, ועד כמה זה יכול להפריעה לאמריקאים.

ציטוט:

נא לא לשכוח שהמפרץ לא עד כדי כך גדול, שהאמריקנים לא כדי כך פראיירים, ושמן הסתם, הצוללות האירניות נתונות במעקב הדוק והן תושמדנה ראשונות ברגע של מתיחות עולה או אם ינסו להתחכם ולעשות בעיות במפרץ.

ומי הוא שמבצע "מעקב הדוק" אחרי צוללות איראניות? שלחו לשם כמה סי-וולפים ולוס-אנג'לסים במיוחד בשביל זה?

ישן 05-06-2012, 11:13
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
Iran: Submarine Fixed Without Russian Help

http://www.defensenews.com/article/20120529/DEFREG04/305290008/Iran-Submarine-Fixed-Without-Russian-Help

TEHRAN, Iran — Iran said on May 29 it has managed to overhaul one of the three Russian-made submarines it has in its fleet, despite Moscow rejecting requests for plans and parts.

“At first it was a very difficult task. But with perseverance and determination, our navy proved that it was a doable task,” the commander of the Iranian navy, Adm. Habibollah Sayari, was quoted as saying by the state television website.
The three Kilo class diesel-electric submarines were bought from Russia two decades ago as centerpieces of a navy that relies on them and a half-dozen frigates or destroyers, most of which were bought before Iran’s 1979 Islamic revolution.
The sub that was overhauled, “Tareq,” had various parts changed, including engine components and the diving system, and the ailerons, propellers, pumps and electronic units, with replacements all made in Iran, Sayari said.
The Russians, he added, had refused to supply plans of parts. “They insisted that the submarine’s repair be carried out in their country’s shipyard,” he said.
Iran declined that offer because it wanted independence militarily — and also because “if we had returned this submarine to its manufacturer, perhaps we would not have had Tareq returned,” the admiral said.
Iran’s relationship with Russia is largely based on military purchases.
However, disputes between the two nations have been occurring since 2006, when Moscow signed on to U.N. resolutions calling for Tehran to curb its disputed nuclear program.
In 2010, Russia backed out of a commitment to sell an advanced anti-aircraft missile system to the Islamic republic

ישן 21-06-2013, 18:19
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
iran’s submarine force

http://www.understandingwar.org/sit...marineForce.pdf

because of this regional disadvantage, iran’s best military option against the Gcc exists at sea. none of the Gcc states have submarines, leaving iran as the only regional power with a submarine force. iran’s submarine force, equipped with torpedoes, cruise missiles, and mines, represents a significant threat to the free flow of commercial shipping through the strait of Hormuz. commercial vessels traveling through the strait of Hormuz are a strategic target, as oil exports through the Strait are the financial lifeline for the GCC. In this sense, commercial shipping vessels are better targets for Iran than GCC or U.S. warships. More importantly, the ability to threaten all surface traffic through the Strait provides Iran the ability to build an effective blockade. Iranian leaders have publicly stated that they are prepared to close the strait of Hormuz to deny Gcc states oil revenues. in December 2011, ahmad alam al-Hoda, a member of the Iranian Assembly of Experts, said, “Do not doubt that Iran has the capability to blockade the UAE and Saudi tankers departing for europe via the strait of Hormuz.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:28

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר