לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-11-2007, 13:22
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "מה זה מב"ט?"

הידית שמשמאל לטען על הדופן שניתנת להורדה ומגבילה האותו מכניסה למסלול הרתיעה של התותח (מגביל בטיחות טען). כמובן שבעבר לא לימדו להשתמש בה גם בירי בתנועה כיוון שהיא מאד מגבילה את התנועה של הטען גם מחוץ למסלול הרתיעה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-11-2007, 14:05
צלמית המשתמש של Pashut Shiryoner
  Pashut Shiryoner Pashut Shiryoner אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.03.05
ההבדל בין מה שעושים לבין ההנחיות...
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי meijin שמתחילה ב "שטויות, בטח שיש טעינה בתנועה...."

אסף,

שי לא אמרה שלא טוענים בתנועה אלא שלפי הנחיות תח"ש אסור לטעון בתנועה (למעט סימן 3 ו- 4).
היא כמובן צודקת.

עפ"י הנחיות תח"ש באימונים, בטנקים הנזכרים: עוצרים, טוענים, לא לוקחים עוד כדור ליד, ואז נוסעים ויורים בתנועה.

ההנחיות נכתבו לאחר אין סוף תאונות טעינה תו"כ נסיעה. היות וירי בתותח בכלל וירי בתנועה בפרט הפכו להיות אירועים חייליים (לפחות עד המלחמה...) - אני מניח שאף אחד לא זוכר את ההנחיות (למעט שי ויתר מדריכות טכניקות)

למען הסר ספק, גם אני טענתי בתנועה...

נערך לאחרונה ע"י Pashut Shiryoner בתאריך 30-11-2007 בשעה 14:10.
ישן 02-12-2007, 01:49
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Tal53 שמתחילה ב "עם 2ב אתה צריך רק לכתוב יריתי בתנועה"

משום מה לכל טען שהכרתי (כולל אחי) יש סיפור על תפעול מקביל והיתפסות בינו לבין תקרת הצריח.
דווקא אצלי בצמ"פ בבוחן צוות הייתה פגיעה מדהימה בירי בתנועה (חלול גבס העיף צריח של T55!).
בהמשך הסדיר ירינו בתנועה בלי מחשב לטווח עצום (לא ניכנס כאן לטווחים, אבל הוא הרבה מחוץ להוראות תח"ש) ופגענו מטרה יפיפיה. היה בטנק תותחן מעולה, המט"ק בחר בק"ה טוב וגם אני קצת עזרתי כשהאטתי בייייייייייייייו והרבצתי מהירות ברה. בשביל שהתרגיל שלנו לא יתגלה אז הגברתי את המהירות בלחיצה עדינה על הגז ובלי הרבה עשן.

ישן 30-11-2007, 00:38
צלמית המשתמש של plonter5
  plonter5 plonter5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.07
בואו נעשה קצת סדר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Malchi שמתחילה ב "חייל צה"ל נפצע בראשו עקב תקלה בטנק בבסיס שיזפון; מצבו קשה"

מה שאני יודע זה שהטען היה בבוחן שנקרא 'בוחן טען' שזה בגדול בוחן מסכם הכשרה לטענים

הוא נכנס לתפעל מאג מקביל (נכנס בין התותח לדופן הצריח) ולא הפעיל אינדקס. התותח הונמך ולכן חלקו שבתוך הטנק (בית הסדן) הוגבה ומחץ את הטען בי התותח לתקרה.

הטנק הוא מרכבה סימן 4
עד כאן העובדות

לגבי אינדקס- זוהי פונקציה שמופעלת ע"י הטען ומבטלת את תנועת התותח ביחס לצריח (הגבהה הנמכה) ע"מ שיוכל לטעון בנוחות או לתפעל מקביל בלי להפגע. יש לציין שפונקציה זו רלוונטית רק לטנק בתנועה כי בעמידה התותח לא זז עצמאית ולכן אין סכנה. בתרגול במועמד, כמו שהיה כאן, לא בהכרח צריך להפעיל אינדקס. (לפחות בסימן 3. בסימן 4 כל הנושא של יצוב וביטול יצוב עובד קצת אחרת, לפחות בתא תותחן)

ישן 30-11-2007, 10:33
  דולף דולף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.07
הסבר על התאונה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Malchi שמתחילה ב "חייל צה"ל נפצע בראשו עקב תקלה בטנק בבסיס שיזפון; מצבו קשה"

קודם הסבר קצר. בסימן4 יש מסך מחשב לכל איש צוות. מסך הטען נמצא בדיוק מולו דבר שמקשה את הכניסה לתפעול המקביל, לכן כשרוצים לתפעל את המקביל מקפלים את המסך. אינדקס: האינדקס גורם ,כמו שכבר אמרו, לתותח להשאר בזוית 0 ביחס לרצפת הצריח. השימוש באינדקס עוזר לטעינה בתנועה. בעת תפעול מקביל חובה להפעיל אינדקס על מנת שלא יישבר מכסה גוף של מא"ג במקרה הטוב, או שתמחץ יד במקרה הגרוע.
במקרה של יום רביעי בלילה ,עפ"י תחקיר ראשוני בפלוגה, אותו טען רצה לתפעל את המקביל אך לא קיפל את המסך, ולכן כדי להגיע למקביל הוא עקף את המסך שלו מימין שזה הצד של התותח. ברגע זה התותחן הנמיך את התותח, ולכן הסדן עלה למעלה. הראש של הטען נתקע בין המגן צוות שמאל (מגן צוות-פיסת מתכת שעוטפת את התותח ומגנה על הצוות) לבין כוונת המפקד.
מצב החייל קשה מאוד.
ישן 01-12-2007, 17:00
צלמית המשתמש של יוסיפון

משפחת החייל מעין רוטנברג תרמה את אבריו
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי נור שמתחילה ב "החייל נפטר מפצעיו.."

משפחת החייל מעין רוטנברג תרמה את אבריו
איבריו של החייל מעין רוטנברג, שנפצע בתאונת אימונים ומת אמש מפצעיו, יושתלו בחמישה חולים בארץ ובעולם.
עוזי ברוך
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/arutz7.gif]

איבריו של החייל מעין רוטנברג, שנפצע בתאונת אימונים ומת אמש מפצעיו, הושתלו היום בארבעה חולים. רוטנברג ז"ל נפצע באורח אנוש ביום רביעי בלילה בעת שעסק בבדיקת מערכות של טנק ונפגע בראשו בעת שניסה לצדד את תותח הטנק.
מסוק פינה אותו לבית החולים "סורוקה" בבאר שבע, שם ניסו הרופאים להציל את חייו אך ללא הצלחה. משפחתו החליטה לתרום את איבריו, שיושתלו בחמישה חולים בארץ ובחו"ל.

בערוץ 10 דווח כי ליבו של מעין יושתל בגבר בן 51 בבית החולים "שיבא" בתל השומר, שתי ריאותיו יושתלו בגבר בן 36 בבית החולים "בילינסון", אחת מכליותיו ולבלבו יושתלו באישה בת 40 בבית החולים "איכילוב" ואילו הכלייה השנייה תושתל בגבר בן 62, גם כן ב"איכילוב". קרניות עיניו יושתלו בחולה בבית החולים "סורוקה".
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://click.inn.co.il/phpAdsNew/adlog.php?bannerid=841&zoneid=17&clientid=932&dest=http://www.feldheim.co.il/cgi-bin/category.cgi?category=00&source=SpecialPromo&kw=Nov26_A7_Chanukah_07&1196524463531]

משפחת רוטנברג הסכימה לשליחת הכבד להשתלה בחו"ל, ובשעה 5:30 יצא הכבד של מעין בטיסה לגרמניה, שם הוא יושתל בגבר בן 54.

יהיה זכרו ברוך

ישן 01-12-2007, 21:43
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי סמבוסק שמתחילה ב "כל הכבוד על התרומה למטרה נעלה..."

דווקא תקלה מקובלת של טענים שבזמן עבודות מתעצלים לעבור בין תאים ושולחים יד לבקר מפקד לצודד משם. חסרי מזל במויחד גם מנמיכים ונתפסים עם היד/פלג הגוף העליון בין התותח (שעלה בתוך הצריח) לתיקרה. ראיתי את זה קורה במגח ובמרכבה 2ב. במרכבה 4... כשאין מדף טען...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 03:56

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר