לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-02-2005, 22:41
  idan12 idan12 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.01.05
חור שחור

שלום לכולם!
1עניין אותי תמיד איך חור שחור עובד
ואיך הוא נוצר ?
והאם האנרגיה שלו סופית? והאם האור ממשיך לאחר שהוא נבלע
האם חור שחור הוא עיקול מרחב מכיוון שהאור נע בקו ישר והדבר היחיד
שיכול לגרום לעיקול תנועת אור הוא עיקול מרחב

ויש לי עוד שאלה לגבי אנרגיה ואוכל

2מהי הפעולה שגופנו מבצע כדי להמיר מזון לאנרגיה ואיך היא מתבצעת
3ואיך כמות אלקטרונים פרוטונים או נייטרונים בגרעין אטום משפיעה על תכונותיו של היסוד
האם תופעה זו קשורה במשקל של התת אטומים על האטום ועל קשרם ואולי יש קשר באנטי חומר על החומר הקיים למרות שרוב החומר הוא אנטי ואנרגיה שחורה
4 מה קובע את מאסת האטום

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2005, 08:51
  WeBit WeBit אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי idan12 שמתחילה ב "חור שחור"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי idan12
שלום לכולם!
1עניין אותי תמיד איך חור שחור עובד
ואיך הוא נוצר ?
והאם האנרגיה שלו סופית? והאם האור ממשיך לאחר שהוא נבלע
האם חור שחור הוא עיקול מרחב מכיוון שהאור נע בקו ישר והדבר היחיד
שיכול לגרום לעיקול תנועת אור הוא עיקול מרחב

ויש לי עוד שאלה לגבי אנרגיה ואוכל

2מהי הפעולה שגופנו מבצע כדי להמיר מזון לאנרגיה ואיך היא מתבצעת
3ואיך כמות אלקטרונים פרוטונים או נייטרונים בגרעין אטום משפיעה על תכונותיו של היסוד
האם תופעה זו קשורה במשקל של התת אטומים על האטום ועל קשרם ואולי יש קשר באנטי חומר על החומר הקיים למרות שרוב החומר הוא אנטי ואנרגיה שחורה
4 מה קובע את מאסת האטום

1.תמונה מגניבה של חור שחור: תמונה
חור שחור זה בעצם כוכב שהתרסק בתוך עצמו...
אני מעדיף לא להסביר פה כל מה ששאלת, מכיוון שאני אצטרך להכנס לנושאים אחרים.
אבל יש אתר שנותן 12 שאלות, שאני מאמין שיענו לך על כל השאלות ששאלת, ויותר!
האתר - אתר מעולה!
2.(אני ממליץ שתראה סדרות מצויירות כמו "היה היה חיים", וכאלה)
3.קרא מידע על אטומים:
http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%98%D7%95%
4.ה...מסה שלו...(מין הסתם, הגוף השלם...)
ישן 22-02-2005, 09:03
צלמית המשתמש של Rutasashi
  Rutasashi Rutasashi אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.10.04
בקשר לתמונה של החור השחור...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי WeBit שמתחילה ב "[QUOTE=idan12]שלום..."

למה זה מסתדר בצורה דו מימדית (עיגול/ספירלה) כשבעצם לא אמור להיות עדיפות לשום כיוון.. כלומר אם הוא שואב דברים שנמצאים בצד אחר הם אמורים להסתובב סביבו בזווית שלהם לא?

או שזה הולך ככה: הוא מתחיל לשאוב איזה משהו גדול ואז מגיע משהו אחר מכיוון אחר והוא שואב אותו ואז הם נמשכים גם כן אחד לשני וככה זה מצתמצם? זה לא ניראה לי כל כך הגיוני כי אז התנא יגרום להם לנוע בסיבובים מוזרים...

עוד משהו שיכול להיות זה שהפעם הוא התחיל לשאוב איזה ענן, וזה ענן יחיד שהגיע מכיוון אחד, ואין הרבה גופים שמיימיים שנשארו בסביבה.

מה ניראה לכם שנכון ואם למישהו יש הצעה טובה יותר אני רוצה לשמוע

ישן 22-02-2005, 22:34

מה לעשות שאתה לא קורא אלא ישר קופץ למסקנות?
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "מסבירים לך, אבל אתה מסרב להבין:"

אני יודע שהמידע שאנחנו יכולים להשיג מחור שחור לפני שהוא גווע הוא מסה ספין ומטען, ושמסה כמו מסה לא תלויה בכיוון (בעצם כלום לא תלוי בכיוון...)
אני הצעתי מצבים שבהם התמונה יכולה לייצג משהו מציאותי, אבל אם אתה רוצה לגרוס שזה סתם חירבוש של איזה תולעת קטנה ומסכנה (כמו שכבר כולם יודעים, כולנו תולעים לרגליך, הוד מלכותך הגדול) שלא יודעת מה זה חור שחור והחליטה שהספירלה בטח תייצג אותה טוב כי הוא לא יודע יותר טוב מזה, משום מה אם אתה לא יודע (הוד מלכותך האיום) אנחנו לא רואים את החור השחור (מעצם העובדה שהוא חור שחור ומה שרואים בתמונה זה חומר שנשאב אליה בלחץ גדול ולא את החור השחור עצמו ככה שזאת לא הצורה של החור השחור אלא של החומר שנשאב אליו) ואתה יכול רק לשער שהוא "פחוס" (לי הוא ניראה מאוד נקודתי ויציב מצד שני יכול להיות שהוא יותר טבעתי-מיתרי כזה) כי המדענים הגדולים (שהם גם תולעים לרגליך לא לשכוח) לא הצליחו לאחד בין תורת הקוואנטים לתורת היחסות ולדעת מה קורה בחור שחור.

ישן 22-02-2005, 22:56
  AlexKarpman AlexKarpman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.12.01
LOL
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "מה לעשות שאתה לא קורא אלא ישר קופץ למסקנות?"

אין לי מושג מה אתה רוצה ממני, מאיפה הבאת את כל השטויות על מלכים ותולעים(ככל הנראה
אתה מדבר מהרהורי ליבך - וזה אומר משהו עליך, ולא על שאר העולם) וכו'.
אם כבר הזכרנו את המדענים הגדולים האלה, אז בדיוק אחד די מפורסם כתב בספרו בדיוק
את מה שכתבתי פה בפורום. אין שום צורך "לאחד את מכניקת הקוונטים ותורת היחסות"(הכללית)
כדי לקבוע שלחור שחור צורה כדורית מושלמת במידה והתנע הזויתי שלו אפס, והוא כדור פחוס,
במידה והתנע הזויתי שלו שונה מאפס. (זה בלי להכנס לתפרונות יצירתיים לפרדוקס המידע)

עכשיו, אתה יכול להמשיך להתבכיין, או שאתה יכול לפתוח גוגל ולקרוא קצת. הבחירה שלך.
לילה טוב.
ישן 22-02-2005, 23:46

כדור פחוס
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "LOL"

בוא נעזוב את האישיות שלך זה לא קשור לפורום הזה

לפי מה שאתה אומר אתה הולך לפירוש שמדמה את החור השחור לחלקיק כבד, וכמו שאתה יודע לחלקיק אין שום צורה (כולל צורה כדורית או כדורית פחוסה) או אם אתה הולך לפי תורת המיתרים, זה מיתר.
בכל מקרה בתור כדור הוא קורס לתוך עצמו (לא משנה כמה סימטרי הכדור הוא לא יכול לעמוד בכוח המשיכה האדיר, הכוח החשמלי פשוט לא מסוגל להתנגד, חוץ מזה שעכשיו כשאני חושב על זה זה לא בדיוק אטומים מה שיש שם כי הם די מתפרקים, זה פשוט יוצא מלא חלקיקים שונים שמתחברים אחד עם השני כל הזמן, אז אפילו אני לא רואה כוח שיתנגד לזה) סה"כ זה יותר כמו כדור שמתקבץ לגודל פלאנק מאשר כדור פחוס אם הוא לא התחבר למיתר/חלקיק.

נערך לאחרונה ע"י Rutasashi בתאריך 22-02-2005 בשעה 23:49.
ישן 23-02-2005, 18:05

לא, בוא לא נעזוב את הנושא.
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Rutasashi שמתחילה ב "כדור פחוס"

אתה התחלת לדבר שטויות על תולעים ומלכים, וכדאי שתסביר מה הקשר לעניין, או
שתודה באפסיותך, ובחוסר יכולתך להגיב לטקסט כתוב, כך שכדי להגדיל את המונה
אתה נאלץ לכתוב שטויות במיץ ולבזות את עצמך.

לעניין החור השחור:
בשום מקום לא כתבתי ו/או רמזתי שאני מדמה את החור השחור לחלקיק. חור שחור
הוא אחד משניים: האזור במרחב שנמצא מעבר לאופק האירועים, או המסה עצמה
שנמצאת במרכז אופק האירועים.
בכל-מקרה, לצפות על המסה עצמה א"א, וזו הסיבה שחור שחור נחשב בעל צפיפות
אינסופית(הגודל שלו נחשב נקודתי; לחלקיק יש גודל מספרי רגיל). לכן נאלץ להתייחס
לאופק האירועים - ואכן, עבור חור ללא תנע זויתי, אופק האירועים הוא ספירה מושלמת,
ועבור חור שחור בעל תנע זויתי השונה מאפס, צורת אופק האירועים היא של כדור פחוס
(כאילו שלוחצים עליו משני הצדדים של ציר הסיבוב שלו)

אתה יכול להמשיך לדבר שטויות על חלקיקים ואטומים ומיתרים ושאר השטויות שאתה
מכניס להודעה ללא שום קשר - אבל כמובן שזה לא יעשה אותם לנכונים ו/או קשורים
לעניין יותר...
ישן 23-02-2005, 19:05

אממ...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי AlexKarpman שמתחילה ב "לא, בוא לא נעזוב את הנושא."

הודתי כבר באפסיותי אם לא שמת לב?
אמרתי שאני תולעת לרגליך ואתה המלך הכל יכול
<| |>
(בקשר למונה, תסתכל על כל התגובות שלי ותראה לי אחת שהיא בשביל להגדיל את המונה.
לי לא איכפת מהמונה ומעולם לא היה לי איכפת ממנו דוגמא קטנה שלך )

בכל מקרה אני דיברתי על המסה שמייצרת את השדה הכבידתי, הצורה של אופק האירועים לא קשורה למבנה של הענן שנשאב לתוכו (כמו גם צורתה של המסה, אבל לפי דעתי כשמדברים על חור שחור מדברים על המסה עצמה ולא על השדה הכבידתי)

אם מדברים על השדה הכבידתי וצורת אופק האירועים אתה כניראה צודק שצורתו כצורת כדור פחוס

אם מדברים על המסה במרכז אז הנה:
(לפי תורת הקוואנטים)
אם המסה נקודתית כלומר החור השחור מדומה לחלקיק (חלקיקים הם נקודתיים, אלא אם כן הם בנויים מתת חלקיקים, אין משמעות לגודלו של חלקיק, הוא לא תופס מקום במרחב. אלקטרון הוא נקודתי, אבל פרוטון וניוטרון בנויים מUP וDOWN וקשרים ביניהם, לכן הם לא נקודתיים)

(לפי תורת המיתרים)
אין כזה דבר נקודתי, לא קיים דבר שהוא קטן יותר מגודל פלאנק, הכל מורכב ממיתרים והשוני בין החלקיקים הוא הצורה של המיתר (טבעת (גרביטון?) או מיתר פתוח (רוב החלקיקים שאנחנו מכירים) ויש צורות שונות אחרות) משולב עם התנודות שהוא זז בהם, לכן הגודל של החור השחור הוא גודל פלאנק ולא 0.
(יש איזה משהו בתורת המיתרים שכל דבר שהוא קטן מגודל פלאנק שווה לדבר שהוא גדול ממנו ולכן אם הגודל שלו הוא 1/2 גודל פלאנק אז זה שווה לזה שגודלו 2 כפול גודל פלאנק, איך זה קורה? משהו שקשור לליפוף סביב ה7-8 מימדי מרחב המקופלים, אל תשאלו אותי, אני לא ממש הבנתי את זה בעצמי...)

למי שלא מבין: תורת המיתרים היא תורה חדשה יחסית, יש לה עומק מתימטי עצום אבל יש בה פגם גדול, היא מתעסקת בדברים שכמעט בלתי אפשרי לראות במעבדה ולכן קשה לאמת אותה, תחזיותיה מדוייקות אפילו יותר מתורת הקוואנטים אולם לא ברמה שיכולה לשלול את תורת הקוואנטים ולאמת את תורת המייתרים, תורת המייתרים עדיין לא שלמה אבל היא מתיימרת לאחד את תורתו של אינשטיין ותורת הקוואנטים.

נערך לאחרונה ע"י Rutasashi בתאריך 23-02-2005 בשעה 19:17.
ישן 27-02-2005, 22:33

קבל תיקון:
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי didiforsher שמתחילה ב "אני לא פיזיקאי אבל...."

ישנם שישה סוגי קוורקים:
מעלה, מטה, עליון, תחתון, מוזר וקסם(למיטב זכרוני; וויקיפדיה תעזור כאן).

גם הפרוטון וגם הנייטרון מורכים כ"א משלושה קוורקים בדיוק. הפרוטון והניוטרון מורכבים כ"א משני
סוגי קוורקים. הפרוטון מורכב משני קוורקי מטה וקוורק מעלה אחד, והניוטרון משני מעלה ואחד מטה.
(Up ו-Down; לא Bottom ו-Top)

שים לב שהקוורקים שונים זה מזה(בנגוד לכל האלקטרונים לדוגמה, שזהים זה לזה).
קוורק הוא שם כולל לשישה סוגי חלקיקים שציינו למעלה(ו6 אנטיחלקיקים שלהם). קיימים עוד שישה
פרמיונים(אלקטרון, מואון, טאואון וניוטרינו לכ"א מהם)

הסיבה שחלקיקים מורכבים חייבים להיות מורכבים דווקא משלושה קוורקים נעוצה בתכונה מיוחדת
שיש להם הקרויה "צבע"(למרות שאין שום קשר לצבע כפי שאנו תופסים אותו במציאות). לכל
קוורק יש צבע: אדום, כחול או ירוק. חלקיקים מורכבים חייבים להיות "לבנים" - ולכן צריכים להיות
מורכבים משלושה קוורקים, בשלושה צבעים שונים שיתנו לבן, או מקוורק ואנטי-קוורק בצבעים מנוגדים(לדוגמה: כחול ואנטי-כחול)

אין בעיה למצוא באינטרנט מסה של מידע על הנושא. להבין אותו זו הבעיה
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:30

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר